5 Riešenie pre prehrievajúci sa smartfón s Androidom

Technológia mobilných telefónov prešla za posledných niekoľko rokov dlhú cestu s pridaním smartphones. Čím je však technológia väčšia, tým viac tepla sa produkuje, čo môže viesť k prehriatiu telefónu.

To sa môže stať, pretože súčasne prebieha príliš veľa intenzívnych procesov, telefón bol ponechaný dlhší čas na priamom svetle, alebo to môže byť v najhoršom prípade spôsobené aj chybnou batériou.

Na rozdiel od počítača by nebolo praktické vtesnať do puzdra telefónu ventilátor, takže sa musíme uchýliť k iným metódam, ako udržať telefón v chlade. Pokryjem všetky metódy, ktoré sú tam uvedené, okrem akýchkoľvek mestských legiend o technickej podpore Yeti, takže začnime.

Metóda 1: Dajte svojmu telefónu pauzu

Táto metóda je celkom samozrejmá, ale vyžaduje si zmienku. Ak si nepamätáte, kedy ste naposledy reštartovali telefón, možno je načase ho nechať chvíľu odpočinúť.

Úplne vypnite telefón a nechajte ho na chladnom alebo tienistom mieste – ako v tieni, nie v tmavej uličke, aj keď vás oba môžu zbaviť horúceho smartfónu. Zaistite, aby mala táto oblasť izbovú teplotu alebo nižšiu teplotu, ale nedávajte telefón cez noc do mrazničky.

Keď sa ubezpečíte, že sa váš telefón úplne vypol, počkajte najmenej pätnásť minút, kým sa ho znova dotknete. To by mu malo poskytnúť dostatok času na vychladnutie, takže dúfajme, že keď ho znova zapnete, nebude sa tak rýchlo zahrievať.

Po uplynutí času reštartujte telefón. Ak sa vám telefón po nejakom čase opäť príliš nezahreje, bolo potrebné iba zdriemnuť si. Ak však po krátkom období používania stále beží, existujú aj iné metódy na vyšetrenie a vyriešenie problému raz a navždy.

Metóda 2: Kontrola batérie Starcode

Táto metóda využíva špeciálny hviezdicový kód “ *#*#4636#*#* ”, Aby ste získali prístup k podrobným informáciám o vašej batérii. Ak už viete, že kód hviezdičky, ako je tento, vo vašom telefóne nefunguje, ako môj, poznám aplikáciu, ktorá dokáže vykonať prácu, ktorá je k dispozícii na Google Play Store.

Táto metóda môže byť menej riešením a viac identifikátorom problému, ale môže vás ľahko viesť po ceste k pevnému telefónu. Touto a ďalšou metódou určíme, či je príčinou prehriatia smartfónu batéria.

Kód, ktorý musíte zadať ešte raz, je ” *#*#4636#*#* “Len bez citátov.” Na zadanie kódu je potrebné, aby ste sa dostali na klávesnicu a potom ho vytočili presne tak, ako je to uvedené vyššie.

hviezdny kód-zadajte

Ak zadáte posledný ” * ”A zadané čísla v poli vyššie zmiznú, obávam sa, že váš telefón má túto funkciu deaktivovanú. Ak preskočíte na ďalšiu metódu, diskutujem o aplikácii, ktorá môže prinajmenšom určiť stav batérie.

Ak ste namiesto toho prešli na novú obrazovku, budete chcieť prejsť na a vybrať, Informácie o batérii pokračovať.

Pri väčšine telefónov by ste mali vidieť desať rôznych štatistík zobrazujúcich vašu batériu. Stručne sa dotknem každého z nich a ich významu.

Možno nie sú v tomto poradí, ale mali by ste vidieť:

Stav batérie: Zobrazuje, ako sa vašej batérii darí vzhľadom na jej nabitie alebo či sa práve nabíja. Napájacia zástrčka: Zobrazuje, čo váš telefón používa na nabíjanie, ak vôbec. Úroveň batérie: Na rozdiel od stavu batérie ukazuje odhadované percento nabitia batérie. Stupnica batérie: V ideálnom prípade by sa na tomto mieste malo zobraziť číslo „100.Zdravie batérie: Toto je jedna z najdôležitejších informácií o batérii. Našťastie to znie „dobre, “ ale ak namiesto toho znie „neznáme“Alebo„Neznáma chyba”, Potom môže byť vaša batéria chybná. Ak je to tak, skúste vypnúť telefón, počkajte pätnásť sekúnd a potom znova skontrolujte informácie o batérii. Ak je výsledok stále rovnaký, možno budete musieť batériu fyzicky skontrolovať. Napätie batérie: To sa môže líšiť kdekoľvek od 3.7-4.2V, ale vo všeobecnosti nie je dôležité zistiť, prečo môže byť váš telefón horúci.Teplota batérie: Ak je zdravie batérie dôležité, toto je najdôležitejšia. Teplota batérie sa môže bežne líšiť od 30 ° C do 40 ° C v závislosti od telefónu. Ak je teplota batérie vyššia ako táto, potom je určite horúcejšia, ako by mala byť, a mala by potvrdiť, že za vašim horúcim smartfónom je batéria. Technológia batérie: Väčšina zariadení s Androidom obsahuje lítium-iónové batérie, takže by sa malo zobrazovať Li-Ion. ión. Ak sa zobrazuje niečo iné, nie je dôvod na paniku. Čas od zavedenia: Toto len ukazuje, ako dlho uplynulo od posledného spustenia telefónu, ale môže byť užitočný aj ako prebúdzajúci hovor, ktorý umožní telefónu odpočinúť si raz po chvíľa.

Na základe týchto informácií by ste mali byť schopní potvrdiť, či je na vine batéria alebo nie. Ak vaša batéria nie je horúcim diablom, ktorý hrá špinavo, budete musieť prejsť na metódu 4 vidieť, čo je.

Metóda 3: Stav mojej batérie

My Battery Status je aplikácia, ktorá vám ukazuje stav batérie. Vždy ma poteší, keď je názov aplikácie samovysvetľujúci. Vďaka tejto aplikácii uvidíte niekoľko podrobností o svojej batérii, ktoré by ste inak nemohli, takže sa na to poďme pozrieť.

Prvá vec, ktorú budete chcieť urobiť, je stiahnuť si stav batérie alebo iba stav batérie podľa toho, či sa na to pozeráte z obchodu alebo zo zásuvky aplikácie. Môžete si ho stiahnuť tu kliknutím na tlačidlo a potom pravdepodobne ďalším kliknutím to potvrdiť.

Google Play

Je to malá aplikácia, takže inštalácia by nemala trvať dlho.

Zoznam informácií v časti Stav mojej batérie nie je taký pôsobivý ako denník Informácie o batérii, ku ktorému máte prístup pomocou hviezdičkových kódov, ale obsahuje dve najdôležitejšie informácie.

stav mojej batérie

Tu vidíte aktuálny stav mojej batérie, dve najdôležitejšie časti sú vypnuté vľavo.

V ideálnom prípade chcete svoje Zdravie byť Dobre, a tvoj Teplota kdekoľvek od 30 ° C do niekde v nízkych 40. rokoch. Ak je vaša teplota vyššia ako táto, pravdepodobne sa na vine za prehriatie telefónu stane vaša batéria.

Ak sú vaše zdravie aj teplota mimo ideálnych úrovní, je možné, že máte chybnú batériu, ktorú je potrebné vymeniť. Ak je však vaše zdravie stále Dobre, ale teplota je stále vysoká, možno budete chcieť nechať telefón odpočinúť alebo si nainštalovať aplikácie, ktoré môžu monitorovať produkciu tepla a jeho príčiny.

Metóda 4: Majster chladiča

Nie som si istý, ktorý master Cooler Master je chladnejší než, ale môže vám pomôcť s aplikáciami, ktoré spôsobujú zahrievanie telefónu, takže v mojej knihe a v zásuvke na aplikáciu je celkom cool.

K stiahnutiu Cooler Master stačí krátky krok k tomu, aby váš telefón sem -tam stratil niekoľko stupňov a práve včas na sezónu plaviek.

Google Play

Keď si ho stiahnete, otvorte ho a po niekoľkých klepnutiach sa budete cítiť o niečo chladnejšie, ako ste boli predtým.

Po otvorení programu Cooler Master vás uvíta praktický a esteticky príjemný graf, ktorý sa aktualizuje v reálnom čase.

chladič-hlavný graf

Môj momentálne zobrazuje teplotu vo Fahrenheite, ale môžete ju prepnúť na stupne Celzia, ak chcete, klepnutím na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a potom nastavenie vľavo hore.

nastavenia chladiča

Akonáhle ste tu, stačí prepnúť vypínač a môžete si s ním aj pohrávať Predbežné nastavenia aby sa umožnilo dlhodobé chladenie. Je to proces, ktorý trvá trochu dlhšie ako obvykle, ale môže to stáť za to, ak máte problémy s aplikáciami generujúcimi teplo, ktoré sa radi otvárajú aj po zatvorení.

Späť na hlavnej stránke Cooler Master môžete vidieť a Zistiť prehrievanie aplikácií tlačidlo pod grafom a percentami. Keď na to klepnete, môžete nechať Cooler Master skenovať váš procesor.

chladič-hlavný-CPU-scan

Potom to urobí, zobrazí na pozadí niekoľko otvorených aplikácií, opýta sa vás, či ich chcete zavrieť, a tiež vám poskytne informácie o stave vášho procesora.

stav chladiča-hlavného-CPU

Môžete vidieť, že moja je v súčasnej dobe v poriadku, a zoznam aplikácií, ktoré by som mohol vyčistiť, nižšie. Všetky sú predvolene vybraté, ale môžete zrušiť výber aplikácií jednotlivo, ak chcete, alebo len vybrať Teraz nie zošrotovať proces.

Ak necháte Cooler Master upratať, zatvorí sa aplikácia a požiada vás, aby ste zamkli telefón a nechali ho chvíľu pôsobiť. Nechať telefón v pohotovostnom režime jednu alebo dve minúty určite nemôže ublížiť a ak je váš telefón horúci, môže čas využiť na vychladnutie.

Metóda 5: Fyzická kontrola vašej batérie

Pri tejto ďalšej metóde budete chcieť konzultovať svoju záruku z dvoch dôvodov. Po prvé, musíte zistiť, či vybratie batérie neporuší vašu záruku, a po druhé, musíte zistiť, či vaša záruka nahradí batériu za vás, ak sa ukáže, že je chybná.

Prístup k batérii vášho telefónu je pre každý model telefónu s Androidom odlišný a pri niektorých neexistuje žiadny ľahký prístup. Ak nemôžete vybrať batériu bez toho, aby ste zrušili záruku, alebo bez toho, aby ste sa rýpali v telefóne, kde by ste normálne nemali, pokračujte na vlastné riziko.

Akonáhle uvidíte batériu, budete chcieť skontrolovať, či sa v nej nenachádzajú známky nadúvania, deformácií alebo či sa zmenil jej tvar. Ak ste batériu mohli predtým ľahko vybrať a teraz nemôžete, je to známka toho, že je potrebné ju kvôli nejakému druhu poškodenia vymeniť.

Ak sa vám nikdy nepodarilo vybrať batériu, ale máte k nej aspoň určitý prístup, skúste vyvážiť telefón batériou. Malo by byť schopné vydržať v pokoji, ale ak nie, bude to vyžadovať ďalšie skúmanie.

Ak ste v tomto mieste zistili problémy a záruka sa vzťahuje na vašu batériu, odporúčame vám využiť túto možnosť. V opačnom prípade môže byť načase začať nakupovať novú batériu, kým táto horúca začne spôsobovať trvalé poškodenie.

Môžete nakupovať na aukčných stránkach, ako sú eBay a Amazonalebo navštívte predajcu, ktorý ponúka náhradné diely pre váš model telefónu s Androidom.

Záver

Tu to máte, päť spôsobov, ako ukončiť horúce strasti batérie. Ak nič nepomôže, vymeňte batériu alebo uistite sa, že ponecháte záruku pod kontrolou. Len sa nepokúšajte telefón ochladiť v bazéne, aby ste ho ochladili, môžete mať iný problém – pokúsiť sa napraviť poškodenie vlhkosťou – ak to urobíte.

Ak poznáte ďalšie spôsoby, ako informovať horúcu batériu, že sa musí ochladiť, podeľte sa o to nižšie v komentároch! Ak je vaša batéria už pekná a chladná, ale dochádza jej šťava rýchlejšie ako v auguste v stánku s limonádou, toto je jednoduchý spôsob, ako ušetriť výdrž batérie.

Odporúčaný kredit obrázku