5 N├ístroje d├┤very a zabezpe─Źenia na zlep┼íenie konverzi├ş

Slov├í D├┤vera a Bezpe─Źnos┼ą maj├║ ve─żk├║ v├íhu nielen v na┼íom osobnom ┼żivote, ale aj v oblasti podnikania. E┼íte viac online obchod. Internet vytvoril ├║plne nov├ę spektrum, v ktorom m├┤┼żete obchodova┼ą s niek├Żm z opa─Źn├ęho k├║ta zeme a prij├şma┼ą alebo dod├íva┼ą produkty alebo slu┼żby bez toho, aby ste sa videli tv├írou v tv├ír. Ke─Ć napr├şklad prev├ídzkujete elektronick├Ż obchod, mus├şte uvies┼ą svoje produkty a slu┼żby s pr├şslu┼ín├Żm popisom a procesom platby a m├┤┼żete ├şs┼ą.

Ten ist├Ż internet v┼íak priniesol vznik ├║plne nov├ęmu druhu zlo─Źineck├Żch duchovn├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ ┼íikovn├ę met├│dy na r├Żchle zarobenie pe┼łaz├ş t├Żm, ┼że zne┼íkod┼łuj├║ ni─Ź netu┼íiace obete pomocou taktiky, ako je hackovanie a kr├íde┼ż identity. Sotva t├Ż┼żde┼ł prejde bez v├í┼żneho kyber├║toku, v─Ćaka ktor├ęmu sa dostane na hlavn├ę titulky. V─Ćaka tomu boli online nakupuj├║ci ve─żmi paranoidn├ş vo─Źi internetov├Żm obchodom, z ktor├Żch nakupuj├║. Ak m├íte nejak├ę pl├íny na roz┼í├şrenie v odvetv├ş elektronick├ęho obchodu, mus├şte investova┼ą do spr├ívnych n├ístrojov zabezpe─Źenia, ktor├ę zaistia potenci├ílnym z├íkazn├şkom ich bezpe─Źnos┼ą a z├şskaj├║ si ich d├┤veru.

Ni┼ż┼íie sa pozrieme na 5 N├ístroje d├┤very a zabezpe─Źenia na zlep┼íenie konverzi├ş

  1. Recenzie a ohlasy z├íkazn├şkov

Hovor├ş sa, ┼że ├║stne podanie je naj├║─Źinnej┼íia forma marketingu. Pre niekoho je jednoduch┼íie k├║pi┼ą si v├í┼í produkt alebo slu┼żbu po odporu─Źen├ş ┼í┼ąastn├Żm klientom, ne┼ż ke─Ć uvid├ş va┼íu reklamu online alebo v telev├şzii. Aj ke─Ć je vz┼ąah kupuj├║ceho a pred├ívaj├║ceho v obchode ve─żmi d├┤le┼żit├Ż, z├íkazn├şk sa mus├ş spoji┼ą s in├Żmi kupuj├║cimi, ktor├ş si k├║pili v├í┼í produkt alebo slu┼żbu a ┼ąa┼żili z nich. Preto m├┤┼że by┼ą ─Źas┼ą vyhraden├í pre recenzie a referencie z├íkazn├şkov na va┼íich webov├Żch str├ínkach ve─żk├Żm pr├şnosom pre z├şskanie d├┤very potenci├ílnych kupuj├║cich.

Povzbu─Ćte svojich z├íkazn├şkov, aby zanechali recenzie po n├íkupe a pou┼żit├ş v├í┼ího produktu alebo slu┼żby. Ochotn├ş ┼í┼ąastn├ş z├íkazn├şci si k produktu m├┤┼żu dokonca nahra┼ą ich video svedectv├í, aby ─Ćal┼í├şm z├íkazn├şkom, ktor├ş prejavia z├íujem, uk├ízali, ┼że je ich slu┼żba perfektn├í. Nov├Ż kupuj├║ci zvy─Źajne potrebuje z├íruku, ┼że nie─Źo funguje, a potom m├┤┼że prejs┼ą prstom po kreditnej karte.

  1. In┼ítal├ícia viacdom├ęnov├ęho certifik├ítu SSL

Na to, aby ste mohli akceptova┼ą ak├Żko─żvek sp├┤sob platieb online, mus├şte dodr┼ża┼ą predpisy ┼ítandardu zabezpe─Źenia ├║dajov priemyslu platobn├Żch kariet (PCI DSS); z ktor├Żch jeden m├í na va┼íom webe platn├Ż certifik├ít SSL. SSL je skratka pre Secure Socket Layer, ─Źo je ┼íifrovacia technol├│gia pou┼ż├şvan├í na zabezpe─Źenie prenosu inform├íci├ş online. Je to jeden z najpopul├írnej┼í├şch online bezpe─Źnostn├Żch n├ístrojov, ktor├ę sa pr├íve pou┼ż├şvaj├║. Ke─Ć je na webe nain┼ítalovan├Ż certifik├ít SSL, prepne sa z protokolu HTTP na protokol HTTPS, ktor├Ż je symbolizovan├Ż visiacim z├ímkom na paneli s adresou URL, aby sa uk├ízalo, ┼że je web bezpe─Źn├Ż.

Vyh─żad├íva─Źe ako Google tie┼ż ber├║ tieto certifik├íty ve─żmi v├í┼żne a ozna─Źuj├║ ak├ęko─żvek webov├ę str├ínky bez nich za ÔÇ×nezabezpe─Źen├ęÔÇť. Ak potenci├ílny klient nav┼ít├şvi v├í┼í web, aby si k├║pil produkt alebo slu┼żbu, iba aby sa stretol so znakom ÔÇ×Nezabezpe─Źen├ęÔÇť, m├┤┼żete si by┼ą ist├ş, ┼że peniaze p├┤jdu niekam inam. Najlep┼í├şm n├ípadom pre podnikate─żsk├Ż subjekt je k├║pi┼ą si typ certifik├ítu SSL, ako je viacdom├ęnov├Ż certifik├ít SSL, ktor├Ż m├┤┼że pokry┼ą viacero nes├║visiacich dom├ęn jedin├Żm certifik├ítom v pr├şpade, ┼że podnik vlastn├ş nieko─żko dom├ęn. Bez oh─żadu na to, ko─żko obchodov otvor├şte, tak budete m├┤c┼ą zaisti┼ą z├íkazn├şkov a udr┼ża┼ą si ich d├┤veru.

  1. Zoznam va┼íich kontaktn├Żch inform├íci├ş

Aj ke─Ć sa online obchodn├Ż model stal novou normou v t├Żchto upon├íh─żan├Żch ─Źasoch, z tradi─Źn├Żch kamenn├Żch obchodov je potrebn├ę si zapam├Ąta┼ą nieko─żko aspektov-osobn├Ż kontakt. Pred rozhodnut├şm o k├║pe m├┤┼żete vst├║pi┼ą do fyzick├Żch priestorov podniku, stretn├║┼ą sa tv├írou v tv├ír s predajcom a dokonca si v├Żrobky pozrie┼ą a c├şti┼ą. Tento aspekt neexistuje v online podnikoch, kde sa v├Ą─Ź┼íinou spoliehate na obr├ízky a popisy produktov a svojho predajcu nem├┤┼żete ani vidie┼ą tv├írou v tv├ír.

Ak chcete svojmu internetov├ęmu obchodu doda┼ą trochu ─żudskej┼íieho kontaktu, mali by ste poskytn├║┼ą kontaktn├ę inform├ície, na ktor├Żch v├ís m├┤┼żu z├íkazn├şci okam┼żite kontaktova┼ą, napr├şklad v pr├şpade ot├ízok alebo s┼ąa┼żnost├ş. Do svojho obchodu m├┤┼żete integrova┼ą funkciu ┼żiv├ęho rozhovoru, zada┼ą svoju e -mailov├║ adresu a telef├│nne ─Ź├şslo a dokonca aj fyzick├║ adresu svojej firmy, ak existuje. M├┤┼żete tie┼ż zahrn├║┼ą soci├ílne sign├íly, ako s├║ tla─Źidl├í sledovania pre soci├ílne m├ędi├í, aby sa z├íkazn├şci mohli s va┼íou zna─Źkou ─Ćalej anga┼żova┼ą.

Fotografick├Ż kredit: marketinginsidergroup.com
  1. D├┤veryhodn├ę bezpe─Źnostn├ę pe─Źate od renomovan├Żch spolo─Źnost├ş

Sila zdru┼żenia m├┤┼że by┼ą v├Żhodn├í, ak je vhodne zobrazen├í na va┼íom webe. Ak renomovan├ę webov├ę str├ínky na va┼íe str├ínky umiestnili bezpe─Źnostn├ę pe─Źate a akredit├ície, znamen├í to, ┼że nie ste len n├íhodn├Ż porazen├Ż, ktor├Ż sa pok├║┼ía ukradn├║┼ą ─żu─Ćom. D├┤veryhodn├ę bezpe─Źnostn├ę pe─Źate od renomovan├Żch spolo─Źnost├ş nazna─Źuj├║, ┼że ste splnili v┼íetky ┼ítandardy potrebn├ę na podnikanie v medzin├írodnom meradle. M├┤┼żu poch├ídza┼ą od platobn├Żch spolo─Źnost├ş, ak├Żmi s├║ Visa, PayPal, MasterCard alebo American Express, alebo m├┤┼żu poch├ídza┼ą z firiem akredituj├║cich obchodn├ę z├íle┼żitosti, ako je vyh─żad├ívan├í akredit├ícia Better Business Bureau (BBB). M├┤┼żete ich tie┼ż z├şska┼ą od poskytovate─żov SSL, ako s├║ Comodo a VeriSign.

  1. Dobre definovan├ę z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov

Mnoho z├íva┼żn├Żch z├íkonov upravuje sp├┤sob zdie─żania citliv├Żch ├║dajov online, ako napr├şklad v┼íeobecn├ę nariadenie o ochrane ├║dajov (GDPR) alebo HIPAA pre ak├ęko─żvek webov├ę str├ínky, ktor├ę sa zaoberaj├║ lek├írskymi slu┼żbami. ─Żudia sa ─Ź├şm ─Ćalej t├Żm viac ob├ívaj├║, ┼że ich osobne identifikovate─żn├ę inform├ície padn├║ do nespr├ívnych r├║k. Je preto nevyhnutn├ę, aby ste prostredn├şctvom podrobnej str├ínky o z├ísad├ích ochrany osobn├Żch ├║dajov preuk├ízali svoje neochvejn├ę odhodlanie chr├íni┼ą ├║daje svojich z├íkazn├şkov a zaisti┼ą ich s├║kromie. Svojim z├íkazn├şkom tak uk├í┼żete, ┼że sa nestar├íte len o ich peniaze, ale re┼ípektujete aj ich s├║kromie a db├íte o ich bezpe─Źnos┼ą.

Zbali┼ą sa

Preto┼że sa mnoho mileni├ílov sna┼ż├ş o k├║sok online obchodn├ęho kol├í─Źa, ktor├Ż je skuto─Źne tu─Źn├Ż a podstatn├Ż, po─Ź├şta─Źov├í kriminalita podobne pokra─Źuje v dosahovan├ş historicky najvy┼í┼í├şch ├║rovn├ş, ─Źo je znepokojuj├║ce. Preto ka┼żd├Ż, kto sa pust├ş do elektronick├ęho obchodu, mus├ş bra┼ą faktory, ako je bezpe─Źnos┼ą webov├Żch str├ínok a z├şskanie d├┤very z├íkazn├şkov, ve─żmi v├í┼żne. Na┼í┼ąastie existuj├║ testovan├ę a osved─Źen├ę n├ístroje zabezpe─Źenia, ktor├ę m├┤┼żete na svojom webe pou┼żi┼ą, aby boli va┼íi z├íkazn├şci v bezpe─Ź├ş a z├şskali si ich d├┤veru. Napr├şklad z├şskanie certifik├ítu SSL pre viacero dom├ęn zaist├ş bezpe─Źnos┼ą v┼íetk├Żch va┼íich obchodov a dobr├║ ochranu ├║dajov o z├íkazn├şkoch.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3mf8DWh