5 najväčšej vlastnej ROM pre Samsung Galaxy A5 všetkých čias

Spoločnosť Samsung zaznamenala u svojich sérií A veľký úspech smartphones, a bol za tým dobrý dôvod. Jeden z najlepších v sérii je Samsung Galaxy A5 a aj keď je teraz už trochu starší, môžete si pre Samsung jednoducho nainštalovať vlastnú ROM Galaxy A5 a urobte to ešte lepšie. TouchWiz uvádzaný na Samsungu Galaxy A5 robí svoju prácu dobre, ale za malý čas veľa zostarol. Zvlášť, keď porovnáte vlastný vzhľad Androidu nainštalovaný v Samsungu Galaxy A5 s tým, ktorý sa nachádza v najnovšom Samsungu Galaxy S7 Edge, nájdete veľa rozdielov.

Našťastie si môžete nainštalovať vlastnú ROM pre Samsung Galaxy A5 a úplne zmeňte, ako sa zariadenie správa a cíti. Spoločnosť Samsung vie, že veľa ľudí nevynaloží horný dolár na každú vlajkovú loď smartphones spustia sa; to je presne dôvod, prečo sa postarali o trh strednej triedy so svojim prémiovým pocitom radu A.

Súvisiace: Problémy a tipy na riešenie problémov pre Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5 je vynikajúcim príkladom skvelého prieskumu trhu a úžasných cien, a to je možno dôvod, prečo spoločnosť Samsung celosvetovo vedie v rebríčkoch smartfónov. ROMy nie sú v žiadnom konkrétnom poradí, pretože som ich netestoval.

1. CyanogenMod 13

CyanogenMod 13

Napriek tomu, že je smartfón medzi masami veľmi populárny, neprebieha v ňom veľký vývoj len preto, že je k dispozícii množstvo jeho rôznych verzií. To je presne dôvod, prečo som nemohol nájsť oficiálnu ROM CyanogenMod ROM pre Samsung Galaxy A5 na fórach XDA-Developers. Používateľ s názvom theHhisp však tento režim pre smartphone neoficiálne preniesol.

Môžete si myslieť, že neoficiálna ROM nemusí byť na úrovni oficiálnych, ale táto sa blíži. Nebudem tvrdiť, že je to perfektná ROM, ale pokiaľ ide o základné funkcie, vývojár odviedol skvelú prácu. Všetko, čo od režimu očakávate, je k dispozícii na tomto neoficiálnom porte a funguje dobre.

Existujú však dva problémy s touto ROM; FM rádio sa môže ľahko zrútiť, keď v aplikácii upravíte hlasitosť. Funkcia Android Beam tiež nefunguje správne. Okrem toho ROM funguje na Samsungu úplne v poriadku Galaxy A5.

tlačidlo stiahnuť teraz

2. Remix o vzkriesení 5.6

Remix o vzkriesení

Ak chcete vo svojom Samsungu Marshmallow Galaxy A5, potom je Resurrection Remix najlepšou a možno jedinou dostupnou možnosťou. Ide o stabilnú ROM, ktorá prináša najnovšiu verziu Androidu na pomerne starý smartfón. Rovnako ako sa mi páči spoločnosť Samsung, majú vo zvyku opúšťať zariadenia strednej a cenovej kategórie chvíľu po vydaní, pokiaľ ide o aktualizácie softvéru. Myslím, že keď má spoločnosť tonu smartphones; je ťažké pravidelne zasielať aktualizácie.

Táto konkrétna ROM vám ponúka štandardný zážitok z Androidu a je relatívne bez chýb. Niektorí používatelia nahlásili problémy, keď v nastaveniach zapnete Wi-Fi, ale okrem toho je to bezproblémové. Jedna dobrá vec na tomto Romovi je, že vývojár je veľmi aktívny v odstraňovaní chýb.

tlačidlo stiahnuť teraz

3. Ľahká ROM TouchWiz

Ľahká ROM TouchWiz

Mnoho ľudí má rád rozhranie TouchWiz od spoločnosti Samsung smartphones a chcú to mať vo svojich telefónoch. Je to pochopiteľné, pretože veľa ľudí používa výlučne zariadenia Samsung a sú úzko späté s ekosystémom Android. Je teda úplne prirodzené, že chcete TouchWiz vo svojom Samsungu Galaxy Tiež A5, ale nechcú mať problémy s používaním podivných aplikácií, ktoré Samsung rád dodáva so zariadením.

Táto ROM je TouchWiz, ktorá je vyprázdnená a zbavená všetkých nepotrebných funkcií, ktoré vybíjajú batériu. Rom sa dodáva väčšinou s aplikáciou Google, aby ste mali základný prístup ku všetkým funkciám.

Ostatné aplikácie môžete jednoducho vypnúť, ako uznáte za vhodné aj v tejto ROM. Aby sme to zhrnuli, táto ROM je pre tých, ktorí chcú štandardné prostredie Samsung, ale nechcú zbytočnú záťaž, ktorú Samsung kladie na svoje zariadenia inštaláciou aplikácií.

tlačidlo stiahnuť teraz

4. BlissPop pre Galaxy A5

BlissPop pre Galaxy A5

Toto je jedna z najstarších ROM, ktoré sú k dispozícii pre Samsung Galaxy A5 na fórach, ale nemôže byť odporúčaný ako denný vodič. V pamäti ROM je niekoľko chýb, ktoré vás môžu negatívne ovplyvniť pri každodenných úlohách, takže ju nemôžem úplne odporučiť.

Ak si však chcete vyskúšať nové funkcie v tejto ROM, pokojne ich vyskúšajte a vyskúšajte. Aj keď existuje niekoľko chýb v samotnej pamäti ROM, môžete mať šťastie a všetky funkcie, ktoré používate, budú fungovať dobre. Okrem toho je to ROM založená na systéme Android 4.4 takže nečakajte, že sa v nej objavia nejaké najnovšie funkcie.

tlačidlo stiahnuť teraz

5. MIUI 7 pre Galaxy A5

MIUI 7 pre Galaxy A5

Senzory vibrácií a otáčania na tejto ROM nefungujú, takže je ako každodenný vodič takmer zbytočný. Ak používate svoj smartfón spravidla v tichom režime a spoliehate sa na vibrácie, môžete túto ROM jednoducho zabudnúť a pokračovať. Je trochu sklamaním nájsť veľmi malý vývoj pre Samsung Galaxy Smartfón A5 na fórach XDA, ale to je celkom pochopiteľné.

Mnoho vývojárov vyrába nové pamäte ROM pre vlajkové zariadenia a ponecháva si najnovšie vylepšenia pre svoje špičkové pamäte ROM. Ako Samsung Galaxy A5 nie je ani zďaleka vlajkovou loďou, neočakávam, že by som pre smartfón videl veľa prosperujúcich ROM. Množstvo dostupných ROM však nebolo vôbec uspokojivé.

To je dôvod, prečo zaraďujem toto MIUI 7 port v zozname. Použil som Xiaomi smartphones, a ich rozhranie je veľmi užívateľsky prívetivé. Ak chcete zjednodušený zážitok s niekoľkými novými funkciami, bude vám táto ROM skutočne vyhovovať.

tlačidlo stiahnuť teraz

Záver

Nedostatok kvalitných ROM pre Samsung Galaxy A5 bol hlavným dôvodom, prečo som musel do zoznamu zaradiť aj mierne priemerné ROM. Prvé tri pamäte ROM sú relatívne stabilné a poskytujú dobré sady funkcií, preto dôrazne odporúčam, aby ste si ich najskôr prezreli. Ako sa dalo očakávať, pre Samsung neprebehlo veľa vývoja Galaxy A5 za to, že je to smartphone strednej triedy. V dnešnej dobe veľa vývojárov neinvestuje do smartfónu strednej triedy a iba do vlajkových lodí vývojárov.

Tak mi povedzte, aké boli skúsenosti s používaním akciového Samsungu Galaxy A5 ako denný vodič? Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy, pokojne sa s nami porozprávajte v nižšie uvedených príkazoch.