5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z

Sony Xperia Z je jedn├Żm z najob─ż├║benej┼í├şch modelov Androidu od spolo─Źnosti Sony smartphones a existuje nieko─żko d├┤vodov. Smartf├│n je nielen cenovo dostupn├Ż, ale na svoju dobu obsahuje aj mno┼żstvo ┼ípi─Źkov├Żch funkci├ş. Aj ke─Ć je teraz o nie─Źo star┼í├ş a bol nahraden├Ż nov┼í├şmi verziami, st├íle je to jeden z najschopnej┼í├şch Androidov smartphones. Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z drasticky zmenia sp├┤sob, ak├Żm zariadenie pou┼ż├şvate, a ur─Źite ho revitalizuj├║.

Som ve─żk├Żm fan├║┼íikom Sony a jeden z mojich prv├Żch filmov bol Sony Ericsson. Prirodzene som tie┼ż tiahol k produktu Sony Android, ale nemal som to pote┼íenie ho pou┼ż├şva┼ą viac ako nieko─żko mesiacov. St├íle m├ím Sony Xperia Z a moje ├║lo┼żisko je doplnen├ę o nain┼ítalovan├║ vlastn├║ ROM. Napriek tomu, ┼że si smartf├│n z├şskal ve─żk├║ popularitu, st├íle sa k nemu nebolo mo┼żn├ę pribl├ş┼żi┼ą smartphones pon├║kaj├║ in├ş v├Żrobcovia ako Samsung.

Preto existuje prosperuj├║ca komunita v├Żvoj├írov, ktor├í sa zameriava na to, aby bol smartphone e┼íte lep┼í├ş. Tieto najlep┼íie vlastn├ę ROMy pre Sony Xperia Z v┼íak m├┤┼żu poskytova┼ą nov├ę funkcie a drasticky meni┼ą sp├┤sob, ak├Żm pou┼ż├şvate svoj smartphone.

1. eXistenZ ROM

1

Aj ke─Ć na n├ízvy, ktor├ę s├║ takto nap├şsan├ę, nem├ím ┼żiadnu toleranciu, samotn├í ROM je celkom ├║┼żasn├í. ÔÇ×Hranat├ŻÔÇť n├ízov, ROM m├í ve─ża ─Źo pon├║knu┼ą pre Sony Xperia Z. V├Żvoj├ír odviedol skvel├║ pr├ícu pri prepracovan├ş ┼ítandardn├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania Sony a pri jeho p├║tavosti.

Telef├│nny zoznam a ─Ź├şseln├şk v tejto aplik├ícii na m┼ła zap├┤sobili, preto┼że vyzeraj├║ drasticky odli┼íne a kr├ísne. ROM pon├║ka aj nat├şvne nahr├ívanie hovorov, upozornenia na mobiln├ę d├íta, spo─żahliv├Ż z├íznamn├şk a vylep┼íenie hlasu reproduktora. Na tejto ROM je k dispoz├şcii nieko─żko widgetov, ako aj nov├ę funkcie. ┼át├ştok oper├ítora m├┤┼żete dokonca umiestni┼ą na stavov├Ż riadok, ─Źo je pr├şjemn├ę.

5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z 2

2. ROM PAC-man

2

Pacman ROMy s├║ zvy─Źajne vyroben├ę ├║plne od za─Źiatku od AOSP a spravidla maj├║ ve─żmi ─Źist├Ż vzh─żad. T├íto vlastn├í ROM pre Sony Xperia Z je zalo┼żen├í na akciovom Androide a nadv├Ązuje na ve─żmi ─Źist├Ż odkaz tejto ROM. V tejto ROM je zabudovan├Żch ve─ża vylep┼íen├ş, ale v├Żvoj├ír a v├Ą─Ź┼íina z nich s├║ ve─żmi u┼żito─Źn├ę.

Od vylep┼íen├ş stavov├ęho riadka po ├║pravy na paneli nastaven├ş sa t├íto ROM dot├Żka takmer ka┼żd├ęho aspektu opera─Źn├ęho syst├ęmu. Jednou zo skvel├Żch funkci├ş tejto aplik├ície, ktor├í sa bohu┼żia─ż prehliada, je funkcia gesta kdeko─żvek. T├íto funkcia v├ím v z├ísade umo┼ż┼łuje vykon├íva┼ą gest├í na obrazovke, aj ke─Ć pou┼ż├şvate in├ę aplik├ície. V─Ćaka tomu je minimaliz├ícia aplik├ície hra─Źkou a v praktickom pou┼żit├ş je celkom z├íbavn├ę.

5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z 2

3. RomAur ROM

3

Toto je jedna z najlep┼í├şch ROM, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pre Sony Xperia Z, ale bohu┼żia─ż sa preru┼íuje. Realisticky povedan├ę, takmer v┼íetky pam├Ąte ROM pre smartf├│n s├║ ukon─Źen├ę, ale t├íto je ofici├ílne mimo radaru. Napriek tomu, ak chcete stabiln├Ż z├í┼żitok zo s├║pravy Android Kit Kat, je to skvel├í ROM, ktor├║ m├íte vo svojom smartf├│ne. Jedn├í sa o ├║plne de-

Jedn├í sa o ROM s ├║plnou deexpresiou a vyrovnanou pam├Ą┼ąou, ktor├ę obsahuje mnoho u┼żito─Źn├Żch funkci├ş. K dispoz├şcii s├║ vychyt├ívky 3G a Wi-Fi, ktor├ę v├ím spr├şjemnia z├í┼żitok. Jednou v├Żznamnou zmenou je v┼íeobecn├í r├Żchlos┼ą telef├│nu. Aplik├ícia fotoapar├ítu sa sp├║┼í┼ąa r├Żchlej┼íie a zlep┼íuje sa aj pos├║vanie.

5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z 2

4. ROM XOSP

4

XOSP je skratka pre Xperia Open Source Project a je to z─Ćaleka najrozvinutej┼íia ROM, ak├║ som kedy v smartf├│ne videl. Najnov┼íia verzia pam├Ąte ROM je zalo┼żen├í na syst├ęme CM 13, ktor├Ż je zase zalo┼żen├Ż na syst├ęme Android 6.0. To znamen├í, ┼że z├şskate takmer najnov┼í├ş z├í┼żitok z Androidu na 3-rok star├Ż smartphone.

V┼íetko je vyladen├ę tak, aby nasledovalo striktn├Ż dizajn Xperia a ukazuje to. Od Snap Camera po voli─Ź mot├şvov a od p├şsiem po zvuky je v┼íetko navrhnut├ę tak, aby uspokojilo fan├║┼íikov Xperie smartphones. Na tejto ROM, ktor├í je exponenci├ílne lep┼íia ako na ┼ítandardnej Xperii Z., vyzer├í z├ímkov├í obrazovka tie┼ż celkom pozoruhodne.

5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z 2

5. MonxDIFIED ROM

5

Ak h─żad├íte stabiln├║ vlastn├║ ROM pre smartf├│n Sony Xperia Z, je to ten, na ktor├Ż by ste sa mali najsk├┤r pozrie┼ą. Je to dobre navrhnut├í a zaoblen├í ROM pre smartphone a je tie┼ż celkom stabiln├í. ROM pre┼íiel mnoh├Żmi aktualiz├íciami od v├Żvoj├íra a je v celkom spo─żahlivom stave.

Najlep┼íie na tejto ROM s├║ jej doplnky a re┼żimy, ktor├ę m├┤┼żu e┼íte viac zv├Ż┼íi┼ą jej pou┼żite─żnos┼ą. M├┤┼żete nain┼ítalova┼ą nov├ę predvolen├ę kamery pren├í┼ían├ę z nov┼í├şch zariaden├ş, ako aj upravova┼ą naviga─Źn├║ li┼ítu pod─ża vlastn├Żch potrieb. Tie┼ż sa mi p├í─Źi, ako dobre je zachovan├í vstupn├í str├ínka ROM, v┼íetko je perfektne vysvetlen├ę v├Żvoj├írom.

5 Najlep┼íie vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z 2

Záver

Toto bolo nieko─żko skvel├Żch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z, d├║fam, ┼że si ve─ża ─Źasu s t├Żmito nov├Żmi ROMami u┼żijete. Sony Xperia Z je ├║┼żasn├Ż smartphone, ktor├Ż je mo┼żn├ę e┼íte vylep┼íi┼ą pomocou t├Żchto ROM. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa ROM alebo Sony Xperia Z, nev├íhajte nap├şsa┼ą koment├ír ni┼ż┼íie a my sa v├ím obratom ozveme. Dobud├║cna! Pokra─Źujte v blikan├ş nov├Żch ROM.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku