5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie

5  najlepší vlastný roms pre obrázok funkcie x moto

Motorola vyrába jedny z najlepších Androidov smartphones K dispozícii v týchto dňoch, takže nie je prekvapením, že veľa ľudí by si ich chcelo prispôsobiť pomocou vlastných ROM. Aj keď existuje niekoľko skvelých vlastných ROM pre Moto X, nie sú ani zďaleka tak rozvinuté ako ostatné populárne smartphones. Okrem USA, bohužiaľ, telefóny Motorola nie sú po celom svete tak populárne, najmä v ázijských krajinách. Toto je hlavná prekážka, pokiaľ ide o podporu vývojárov od tretích strán.

Našťastie sa mi podarilo nájsť niekoľko skvelo vyzerajúcich a fungujúcich vlastných ROM pre Moto X. Toto sú porty veľmi obľúbených vlastných ROM dostupných pre Android, takže sa domnievam, že nezabrali toľko času ako výroba ROM zo zeme. hore. V posledných rokoch som si všimol, že menej populárne smartphones nedostávajú podporu od vlastných vývojárov ROM veľa, niektoré telefóny sú výnimky, ale väčšina z nich je ponechaná na vietor.

Napriek tomu, že je Motorola Moto X veľmi dostupným smartfónom s Androidom, nebola predstavená na mnohých rôznych trhoch a keďže vlastné pamäte ROM sú priamo spojené s predajným číslom a popularitou zariadenia, nevideli sme taký rozmach, aký sme očakávali. Spojme to s čudnými obmedzeniami operátora, ktoré prevládajú v USA, a nám zostane nevýrazná podpora vlastnej pamäte ROM pre Moto X.

Poznámka: ROM v tomto zozname nie sú v žiadnom konkrétnom poradí a všetky majú svoje plusové body. Vrelo odporúčam pozrieť sa na všetky z nich, než sa k nejakému odhodláte. Odporúčam CyanogenMod ROM, pretože som ho osobne používal na mnohých zariadeniach a funguje mimoriadne dobre. Začnime s piatimi najlepšími vlastnými ROMami pre Moto X.

Predpoklad

Aj keď sú vlastné pamäte ROM skvelým spôsobom, ako získať v telefóne nové zážitky, inštalácia týchto vlastných pamätí ROM je riskantný proces. Na inštaláciu vlastných ROM budete potrebovať rootovaný Moto X a vlastné obnovenie. Ak chcete získať ďalšie informácie o rootovaní, môžete si prečítať nášho sprievodcu o rootovaní zariadení s Androidom. Majte na pamäti, že ak sa nebudete správne riadiť pokynmi, môže sa stať, že telefón zamurujete. Preto sa riaďte pokynmi konkrétneho vývojára pre ROM, ktorý inštalujete, aj keď poznáte základy inštalácie ROM. Pridám odkaz na fóra XDA pod každú ROM, kde nájdete pokyny pre vývojárov a ďalšie informácie.

Pred inštaláciou pamäte ROM sa uistite, že je váš telefón nabitý najmenej na 70%, a tiež vytvorte zálohu všetkých dôležitých súborov. Vytvorenie zálohy Nandroid je najlepšou možnosťou, ak máte k dispozícii úložný priestor. Môžete tiež použiť predvolenú funkciu zálohovania telefónu alebo si nainštalovať aplikáciu na zálohovanie tretích strán z obchodu Google Play.

1. ROM Pac Man

pac man rom

Pac-Man ROM má svoje vlastné vylepšenia a možnosti, ktoré vyplývajú z iných populárnych ROM. To znamená, že ROM si požičiava dobré vlastnosti ostatných a spája ich do jedného kompletného balíka. Aj keď sa to môže zdať trochu tienisté, vývojári ROM Pac-Man ROM získali povolenie od ostatných vývojárov, aby si požičali dobré funkcie.

Po skontrolovaní snímok obrazovky a priloženého videa musím povedať, že vývojár odviedol pozoruhodnú prácu, keď úplne zmenil spôsob, akým funguje váš Moto X. Od pokročilých možností klávesnice po panel aplikácií a od vlastných tém po kontextové hlavičky upozornení sú k dispozícii všetky. Ďalším dobrým dôvodom na vyskúšanie tohto režimu je vynikajúca doba odozvy, ktorú vývojár má. Majú dokonca k dispozícii systém hlásenia chýb, ktorý môžete použiť.

5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie 2

2. Kangakat ROM

kangakat rom

Okrem neobvyklého názvu má Kangakat aj celkom stabilné funkcie. Vývojár chce mať ROM čo najbližšie k skladu, aby ste po inštalácii ROM mohli od svojho zariadenia očakávať veľký výkon. Na tejto ROM je k dispozícii mnoho skvelých funkcií od zdieľania internetového pripojenia cez Wi-Fi na pridanie blokovania až po rýchlu odpoveď na SMS až po doplnky, ktoré je možné blikať.

Táto ROM má však jednu nevýhodu; je založený na inej staršej verzii systému Android, takže niektoré zo základných funkcií, ktoré sú teraz k dispozícii, na ňom nebudú. Ak však potrebujete jednoduchú, rýchlu a stabilnú ROM pre Motorola Moto X, je táto ROM ako stvorená pre vás.

5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie 2

3. OctOS ROM

octos rom

Ak chcete preniesť svoj Motorola Moto X do modernej éry s relatívne novšou verziou systému Android, búrka vám pomôže sa tam dostať. ROM je založený na systéme Android 6.0 takže na vašom mierne starnúcom zariadení bude k dispozícii veľa nových funkcií. Podľa toho, čo som preskúmal, je to veľmi stabilná ROM, ktorá prináša veľa nových funkcií hardvéru.

Verím, že pri inovácii na novšiu verziu systému Android OS stabilita zaberie, pretože hardvér nie je schopný zvládnuť nové funkcie. Táto ROM je však veľmi stabilná a funguje perfektne na smartfóne. ROM beží na systéme Android 6.0.1 marshmallow a je čiastočne založený na kóde z inej ROM. ROM je dodávaný so SuperSU automaticky, takže ho ani nebudete musieť inštalovať ručne.

5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie 2

4. CyanogenMod 14

kyanogenmod 14

Bol som veľkým fanúšikom ROM CyanogenMod a posledné roky mi slúžili veľmi dobre. Od prvého smartfónu s Androidom po posledný, v jednom mieste som použil túto ROM, aby som zistil, ako dobre funguje. Toto však nie je oficiálny port pre Moto X, vyvíja ho iný vývojár. Prirodzene, nemôžem ho odporučiť vyššie v zozname, pretože v tejto ROM chýbajú niektoré hlavné funkcie.

Nefunguje na ňom napríklad hlasový záznam, to znamená, že štandardná aplikácia pre mikrofón na ňom nebeží, aj keď počas hovorov bude fungovať dobre. Ďalším problémom tejto pamäte ROM je nedostatok možností záznamu videa v predvolenom nastavení. Budete tiež musieť nainštalovať ďalší videorekordér. Okrem týchto problémov je to stabilná a rýchla ROM pre Motorola Moto X.

5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie 2

5. Remur Resurrection ROM

vzkriesenie remix rom

ROM Resurrection Remix môže byť založená na staršej verzii systému Android, ale je veľmi stabilná. Napriek tomu, že je založený na systéme Android 5.0.2, Má niektoré z najlepších vlastností stability, ktoré môže ponúknuť. Ako naznačuje názov, jedná sa o remix založený na rôznych ďalších ROM, ktoré zahŕňajú CynogenMod, Slim.Omni ROM a predchádzajúce zostavy Remix ROM.

Výsledkom je skvelá kombinácia prispôsobenia, výkonu a výkonu. Aj keď Motorola Moto X nemá skvelé funkcie, prináša toto zariadenie do vášho zariadenia veľa nových vzrušujúcich funkcií. V tejto skvelej ROM je všetko od materiálnej témy po režimy batérie a od monitorovania sieťovej prevádzky po animácie prípitkov. Prečo je teda na poslednom mieste? Je to len preto, že vývojár opustil aktívny vývoj.

5 Najlepšie vlastné ROM pre Moto X: používajte nové funkcie 2

Záver

Toto boli niektoré z najlepších vlastných ROM pre Moto X, ktoré boli ľahko dostupné. Aj keď je na fórach k dispozícii mnoho ďalších malých ROM, odporúča sa spočiatku držať týchto obľúbenejších. Iste, žiadna z týchto ROM nie je úplne robustná a poskytuje všetky dostupné funkcie. Existuje skvelý spôsob, ako nájsť to, čo hľadáte.

Povedzte nám v nižšie uvedených komentároch, čo si myslíte o týchto skvelých vlastných ROM pre Moto X, a podeľte sa o svoj cenný názor.

Kredity za obrázok