Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

5 Najlep┼íie sp├┤soby, ako nain┼ítalova┼ą a odin┼ítalova┼ą PWA v prehliada─Źi Chrome

Pova┼żujem progres├şvne webov├ę aplik├ície (PWA) za absol├║tne vysok├ę. Na─Ź├ştaj├║ veci r├Żchlo, c├ştia sa neuverite─żne pohotovo a zost├ívaj├║ funk─Źn├ę, aj ke─Ć pripojenie k sieti nie je najv├Ą─Ź┼íie – niektor├ę PWA funguj├║ aj ├║plne offline. Najlep┼íie je v┼íak to, ┼że v prehliada─Źi Google Chrome ich m├┤┼żem ma┼ą ÔÇ×nain┼ítalovan├ŻÔÇť na mojom po─Ź├şta─Źi PC a Mac.

In┼ítal├ícia odin┼ítalova┼ą Pwa v prehliada─Źi Chrome Odpor├║─Źan├ę

Napriek tomu, ┼że PWA funguj├║ na obale Chrome, p├┤sobia rovnako ako na v┼íetky ostatn├ę aplik├ície. S├║ vybaven├ę ikonami na pracovnej ploche, ├║plne odstra┼łuj├║ panel s adresou a kartami prehliada─Źa Chrome a umo┼ż┼łuj├║ ├║plne pohlcuj├║ci z├í┼żitok.

Prehliada─Ź Chrome poskytuje nieko─żko sp├┤sobov, ako nain┼ítalova┼ą a odin┼ítalova┼ą PWA na Windows a macOS. Dovo─żte mi, aby som v├ís pre┼íiel v┼íetk├Żmi najlep┼í├şmi sp├┤sobmi, ako to urobi┼ą.

In┼ítal├ícia progres├şvnych webov├Żch aplik├íci├ş

Samotn├Ż proces in┼ítal├ície progres├şvnej webovej aplik├ície v prehliada─Źi Google Chrome nie je v├┤bec komplikovan├Ż. Nie v┼íetky weby v┼íak maj├║ progres├şvne webov├ę aplik├ície. Najprv mus├şte na─Ź├şta┼ą web, aby ste zistili, ─Źi obsahuje funkciu PWA. Prv├ę dve ni┼ż┼íie uveden├ę met├│dy nebud├║ fungova┼ą inak.

Ale ak v├í┼í ob─ż├║ben├Ż web nie je progres├şvnou webovou aplik├íciou, nebojte sa. Prehliada─Ź Chrome umo┼ż┼łuje pomocou funkcie Vytvori┼ą odkaz v podstate prev├ídza┼ą ─żubovo─żn├ę str├ínky na PWA. Aj ke─Ć nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą roz┼í├şren├ę funkcie, ktor├ę be┼żne dost├ívate od skuto─Źn├Żch progres├şvnych webov├Żch aplik├íci├ş, funguj├║ pomerne podobne. Tret├ş sp├┤sob v tomto zozname v├ím to pom├┤┼że.

1, Mo┼żnos┼ą ÔÇ×In┼ítalova┼ąÔÇť na paneli s adresou

Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob in┼ítal├ície progres├şvnej webovej aplik├ície v prehliada─Źi Chrome je pou┼żitie ikony In┼ítal├ícia na paneli s adresou. Ak web podporuje funk─Źnos┼ą PWA, po─Źkajte, k├Żm sa str├ínka ├║plne nena─Ź├şta, a potom kliknite na ikonu v tvare ÔÇ×+ÔÇť na pravej strane panela s adresou URL.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 1

V poli Potvrdi┼ą in┼ítal├íciu aplik├ície, ktor├ę sa n├ísledne zobraz├ş, kliknite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą. To by malo Chrome vyzva┼ą, aby nain┼ítaloval str├ínku ako progres├şvnu webov├║ aplik├íciu. N├íjdete ho okam┼żite na pracovnej ploche.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 2

2, Mo┼żnos┼ą ÔÇ×In┼ítalova┼ąÔÇť v ponuke Chrome

─Äal┼íou jednoduchou met├│dou in┼ítal├ície progres├şvnych webov├Żch aplik├íci├ş je pou┼żitie ponuky Chrome. Po na─Ź├ştan├ş str├ínky otvorte ponuku Chrome a potom kliknite na polo┼żku In┼ítalova┼ą ÔÇ×n├ízov str├ínkyÔÇť.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 3

Op├Ą┼ą v├ís pozdrav├ş potvrdzovacie okno. Kliknite na In┼ítalova┼ą, aby sa str├ínka nain┼ítalovala na v├í┼í po─Ź├şta─Ź.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 4

T├íto met├│da je obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├í, ak sa pri prvej met├│de v adrese URL nezobrazuje ikona In┼ítalova┼ą. Preto v┼żdy stoj├ş za to skontrolova┼ą ponuku Chrome a ur─Źi┼ą, ─Źi web podporuje funk─Źnos┼ą PWA.

3, In┼ítal├ícia pomocou mo┼żnosti Vytvori┼ą z├ístupcu

Prehliada─Ź Chrome obsahuje aj mo┼żnos┼ą n├ísilnej in┼ítal├ície ─żubovo─żnej webovej str├ínky ako progres├şvnej webovej aplik├ície. M├┤┼żete to dosiahnu┼ą pomocou funkcie Vytvori┼ą odkaz, ktor├í je k dispoz├şcii v ponuke Chrome. T├║to met├│du m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą na in┼ítal├íciu skuto─Źn├Żch PWA, ale obe vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy s├║ v tomto oh─żade ove─ża pohodlnej┼íie.

Za─Źnite otvoren├şm ponuky Chrome. Uk├í┼żte na polo┼żku ─Äal┼íie n├ístroje a potom kliknite na polo┼żku Vytvori┼ą odkaz.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 5

Za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky Otvori┼ą ako okno a potom kliknut├şm na tla─Źidlo Vytvori┼ą pridajte odkaz na webov├║ str├ínku.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 6

NPozn├ímka: Ak neza─Źiarknete pol├ş─Źko ved─ża okna Otvori┼ą ako, skratka, ktor├║ vytvor├şte, sa neotvor├ş vo vyhradenom okne prehliada─Źa Chrome.

Odin┼ítalovanie progres├şvnych webov├Żch aplik├íci├ş

Hoci PWA s├║ ÔÇ×nain┼ítalovan├ęÔÇť na va┼íom PC alebo Mac, nie s├║ ├║plne integrovan├ę do opera─Źn├ęho syst├ęmu. Preto ich nem├┤┼żete odin┼ítalova┼ą ako oby─Źajn├ę Windows alebo aplik├ície MacOS, aj ke─Ć to m├┤┼że by┼ą mo┼żnos┼ą nesk├┤r.

Samotn├ę odstr├ínenie ikon z pracovnej plochy ho nezmen├ş, preto┼że prehliada─Ź Chrome bude st├íle predpoklada┼ą, ┼że ich m├íte nain┼ítalovan├ę. Namiesto toho tu n├íjdete dva spr├ívne sp├┤soby odstr├ínenia PWA z po─Ź├şta─Źa alebo Mac.

1, Mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odin┼ítalova┼ąÔÇť v ponuke PWA

Otvorte aplik├íciu PWA, ktor├║ chcete odstr├íni┼ą, a potom kliknite na ikonu s tromi bodkami v pravom hornom rohu obrazovky. V zobrazenej ponuke kliknite na polo┼żku Odin┼ítalova┼ą n├ízov aplik├ície.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 8

Potom sa zobraz├ş v├Żzva na potvrdenie. Ak chcete odstr├íni┼ą ├║daje prehliadania a s├║bory cookie s├║visiace s aplik├íciou PWA, za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky Vymaza┼ą ├║daje aj z prehliada─Źa Chrome. Je to ide├ílne rie┼íenie probl├ęmov a m├┤┼że pom├┤c┼ą vyrie┼íi┼ą probl├ęmy sp├┤soben├ę zastaranou vyrovn├ívacou pam├Ą┼ąou prehliada─Źa.

V opa─Źnom pr├şpade nechajte pol├ş─Źko neza┼íkrtnut├ę. Kliknut├şm na Odstr├íni┼ą odin┼ítalujte PWA.

In┼ítalova┼ą odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 9

2, Odin┼ítalovanie pomocou sp├║┼í┼ąa─Źa aplik├íci├ş

Sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş Google Chrome Apps Launcher v├ím tie┼ż poskytuje prostriedky na odin┼ítalovanie PWA. Ak ste u┼ż ikonu PWA odstr├ínili na ploche, poskytuje to dokonal├Ż prostriedok na ├║pln├ę odin┼ítalovanie aplik├ície.

Do panela s adresou nap├ş┼íte chrome: // apps a potom stla─Źte Enter, aby ste vyvolali Sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş.

In┼ítal├ícia odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 10

V zozname aplik├íci├ş kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na PWA a potom kliknite na pr├şkaz Odstr├íni┼ą z prehliada─Źa Chrome.

In┼ítal├ícia odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 11

Potvr─Ćte kliknut├şm na Odstr├íni┼ą. Ak chcete odstr├íni┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa PWA, za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky Vymaza┼ą ├║daje aj z prehliada─Źa Chrome.

In┼ítal├ícia odin┼ítalova┼ą Pwa In Chrome 12

Sugerencia: Sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş poskytuje tie┼ż prostriedky na pridanie odstr├ínen├Żch ikon PWA sp├Ą┼ą na plochu. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na aplik├íciu a potom kliknite na polo┼żku Vytvori┼ą odkazy.

Milujte ich alebo ich nenávidite

Progres├şvne webov├ę aplik├ície menia hry. P├í─Źi sa mi, ┼że sa m├┤┼żem s├║stredi┼ą na ├║lohu bez toho, aby ma desiatky kariet prehliada─Źa Chrome rozpty─żovali. PWA s├║ v┼íak st├íle medzi sebou vzdialen├ę, tak┼że nezabudnite prehliada─Ź Chrome prin├║ti┼ą vytv├íra┼ą aplik├ície pre webov├ę str├ínky, ktor├ę e┼íte t├║to funkciu nepodporuj├║. Nie v┼íetky progres├şvne webov├ę aplik├ície s├║ samozrejme najlep┼íie, tak┼że odstr├í┼łte tie, ktor├ę nepon├║kaj├║ ni─Ź ┼ípeci├ílne.

─Äalej: St├íle naraz├şte na nepr├şjemn├ę prvky webovej str├ínky? Tu je p├Ą┼ą ├║┼żasn├Żch roz┼í├şren├ş prehliada─Źa Chrome, ktor├ę ich blokuj├║.