5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 1

Pl├ínujete perfektn├║ dovolenku? M├íte nastaven├ę svoje transl├ítory GPS a jazykov? Ak v┼íetko, ─Źo potrebujete, je odomknut├Ż telef├│n s Androidom na medzin├írodn├ę cesty, ste na spr├ívnom mieste! Spolu uvid├şme, ─Źi sa telef├│n, ktor├Ż moment├ílne m├íte, d├í odomkn├║┼ą a pou┼ż├şva┼ą v zahrani─Ź├ş – a ak ├íno, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste sa tam dostali. Ale tie┼ż v├ím uk├í┼żeme zoznam najlep┼í├şch odomknut├Żch telef├│nov s Androidom pre medzin├írodn├ę cesty, ak si ich chcete k├║pi┼ą! Pozrime sa teda, o ─Źo tu ide!

Najlep┼íie odblokovan├ę smartf├│ny pre medzin├írodn├ę cesty

Najlep┼íie odomknut├ę smartf├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie

S├║visiace:

5 Najlepšie telefóny na vonkajšie cesty v roku 2021

5 Najlep┼í├ş telef├│n na medzin├írodn├ę cesty – chopte sa svojich ciest

5 Najlep┼í├ş dr┼żiak na telef├│n pre motocykel (Cestovanie ─żahko)

Odomknutie aktuálneho smartfónu s Androidom

Krok 1: Skontrolujte, ─Źi v├í┼í telef├│n bude fungova┼ą mimo USA

V├Ą─Ź┼íina telef├│nov dnes pou┼ż├şva mobiln├║ technol├│giu GSM – a ur─Źite bud├║ m├┤c┼ą fyzicky pracova┼ą v zahrani─Ź├ş. Existuje v┼íak aj technol├│gia CDMA, menej be┼żn├í, ale pou┼ż├şvan├í spolo─Źnos┼ąami Verizon a Sprint v USA. Ak v├í┼í telef├│n pou┼ż├şva CDMA, je nepravdepodobn├ę, ┼że by fungoval mimo USA.

Krok 2: Odomknite telef├│n s Androidom

Odblokovanie telef├│nu je pomerne jednoduch├ę. V USA s├║ spolo─Źnosti zo z├íkona povinn├ę odomkn├║┼ą predplaten├ę telef├│ny po jednom uchu a zmluvn├ę telef├│ny po ich zaplaten├ş.

Ak va┼ía spolo─Źnos┼ą odmietne odomkn├║┼ą v├í┼í telef├│n, existuj├║ webov├ę str├ínky ako Unlock Base, kde m├┤┼żete z├şska┼ą k├│dy na odomknutie za n├şzku cenu. Nie je zaru─Źen├ę, ┼że bud├║ fungova┼ą zaka┼żd├Żm, ale ak nie, dostanete n├íhradu.

─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je n├íjs┼ą miestny obchod, ktor├Ż sa ┼ípecializuje na odblokovanie telef├│nov, a da┼ą im svoj telef├│n. Tak├ęto obchody by mali by┼ą po celom svete, tak┼że by nemal by┼ą ┼żiadny probl├ęm n├íjs┼ą ich.

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 2

Alternat├şvy k odomknut├ęmu telef├│nu po─Źas medzin├írodn├Żch ciest

Ak nem├┤┼żete odomkn├║┼ą telef├│n alebo nem├┤┼że fyzicky pracova┼ą v zahrani─Ź├ş, st├íle m├íte mo┼żnos┼ą komunikova┼ą v zahrani─Ź├ş.

1. Pou┼żite WiFi

Aj ke─Ć v├í┼í telef├│n nem├í ┼żiadny sign├íl, ke─Ć ste v zahrani─Ź├ş, neznamen├í to, ┼że sa nem├┤┼żete pripoji┼ą k dostupn├ęmu WiFi. Hlas a text m├┤┼żete nahradi┼ą aplik├íciami tret├şch str├ín-ak sa nad t├Żm zamysl├şte, takmer v┼íetko, ─Źo dnes rob├şme, na na┼íich smartphones je online, tak┼że technicky potrebujete WiFi.

2. Po┼żi─Źajte si telef├│n

Existuje mno┼żstvo spolo─Źnost├ş a let├şsk, kde si m├┤┼żete po┼żi─Źa┼ą telef├│n, ke─Ć pr├şdete do cie─ża. To je zvy─Źajne lacnej┼íie ako n├íkup nov├ęho telef├│nu. Je to len dobr├í vo─żba pre kr├ítkodob├ę pobyty, inak v├ís to m├┤┼że poriadne predra┼żi┼ą a bude lep┼íie, ke─Ć si k├║pite nov├Ż telef├│n.

3. Pou┼ż├şvajte tablet s mobiln├Żmi funkciami

Ak u┼ż vlastn├şte tablet 3G alebo 4G, s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou bol odblokovan├Ż pri k├║pe. Je teda pravdepodobn├ę, ┼że ho budete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą ako telef├│n aj na dovolenke – sta─Ź├ş, ak si po pr├şchode do cie─ża k├║pite za desa┼ą centov SIM kartu.

Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cesty

1. Google Pixel 3a

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 3Google Pixel 3a

Aj ke─Ć je tento telef├│n k dispoz├şcii prostredn├şctvom Verizon a T-mobile, m├┤┼żete ho u┼ż odomkn├║┼ą prostredn├şctvom ofici├ílneho obchodu Google alebo Amazon. Telef├│n m├í vynikaj├║cu v├Żdr┼ż bat├ęrie – je vhodn├Ż na celodenn├ę v├Żlety bez nab├şja─Źiek v okol├ş.

Pokia─ż ide o r├Żchlos┼ą procesora a kvalitu obrazovky OLED, Google Pixel 3a trochu kompromituje. Za t├║to cenu je v┼íak tento telef├│n v├Żhodn├Ż – prich├ídza so skvel├Żm fotoapar├ítom, pomocou ktor├ęho m├┤┼żete na dovolenke zachyti┼ą v┼íetky tie dokonal├ę z├íbery.

tla─Źidlo n├íkupu amazon

2. Motorola G7 Power

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 4Moto G7 Power

Jedna vec na tomto telef├│ne je, ┼że m├┤┼że fungova┼ą s ak├Żmiko─żvek oper├ítormi zalo┼żen├Żmi na GSM, ako s├║ AT&T alebo T-Mobile, alebo s nosi─Źmi na b├íze CDMA, ako je Verizon alebo Sprint. G7 Power je navy┼íe dod├ívan├Ż s obrovskou bat├ęriou, ktor├í je ide├ílna na dlh├ę cesty, kde v├ís naviguje GPS a st├íle potrebujete energiu na n├ídhern├ę sn├şmky.

Za t├║to cenu je Motorola G7 Power dod├ívan├Ż so skvel├Żm softv├ęrom, ├║┼żasn├Żm v├Żkonom, obrovskou v├Żdr┼żou bat├ęrie a ve─żkou flexibilitou, pokia─ż ide o siete. Museli sme v┼íak prinies┼ą obete, tak┼że displej nie je najv├Ą─Ź┼í├ş a ani dizajn. Tie┼ż, ak sa chyst├íte hra┼ą nejak├ę hry na cest├ích, nemus├ş to by┼ą najlep┼íie zariadenie, na ktorom to m├┤┼żete urobi┼ą.

tla─Źidlo n├íkupu amazon

3. Samsung Galaxy A50

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 5Samsung Galaxy A50

Tento lacn├Ż telef├│n od spolo─Źnosti Samsung je dod├ívan├Ż so skvel├Żm fotoapar├ítom-zve─Źnite v┼íetky tie neocenite─żn├ę spomienky z va┼íich ciest s fotografiami s ultra┼íirokou ┼í├şrkou a malou h─║bkou po─ża. V tejto cenovej kateg├│rii m├í navy┼íe jedno z najlep┼í├şch displejov 6.4 palce, Full HD, AMOLED, tenk├ę r├ím─Źeky a z├írez Infinity-U.

Pokia─ż ide o v├Żkon, A50 m├í dos┼ą vysok├ę ┼ítandardy. S krem├şkom Exynos 9610 a 4 GB pam├Ąte RAM zvl├ídne v┼íetky ├║lohy s├║visiace s pr├ízdninami, ktor├ę na┼ł hod├şte. Dod├íva sa tie┼ż so slotom na kartu SD, ─Źo znamen├í, ┼że v├ím ned├┤jde miesto na v┼íetky fotografie, ktor├ę urob├şte po─Źas cesty.

tla─Źidlo n├íkupu amazon

4. ASUS Zenfone 6

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 6ASUS Zenfone 6

ASUS Zenfone 6 je celkovo skvel├Ż smartphone, nielen na cestovanie. S 2 zadn├ę fotoapar├íty, 48 MP sn├şma─Ź a 13 MP ultra┼íirok├í strie─ża─Źka, va┼íim fotk├ím na tejto dovolenke ni─Ź neunikne. A kv├┤li sklopn├ęmu dizajnu sa rovnak├ę zadn├ę kamery pou┼ż├şvaj├║ aj na selfie, tak┼że va┼ía tv├ír bude na va┼íich nov├Żch selfie vyzera┼ą najlep┼íie.

Pokia─ż ide o v├Żkon, mohli by ste si myslie┼ą, ┼że je to vlajkov├Ż telef├│n, ak ste to nevedeli lep┼íie. Aby sa v┼íak t├íto cena udr┼żala, bolo potrebn├ę urobi┼ą nieko─żko rezov – celkov├Ż dizajn nie je pr├íve najlep┼í├ş, displej je strednej kvality a ke─Ć ho dr┼ż├şte v ruke, telef├│n je dos┼ą ┼ąa┼żk├Ż.

tla─Źidlo n├íkupu amazon

5. Samsung Galaxy S10+

5 Najlep┼íie odblokovan├ę telef├│ny s Androidom pre medzin├írodn├ę cestovanie v roku 2021 7Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+ m├┤┼że by┼ą na drah┼íom konci tohto zoznamu, ale bolo to potrebn├ę spomen├║┼ą. Pohlcuj├║ci displej, ultrazvukov├Ż odtla─Źok prsta, vynikaj├║ce fotoapar├íty a ├║┼żasn├Ż v├Żkon – to s├║ niektor├ę z vec├ş, ktor├ę definuj├║ tento smartphone. K tomu m├┤┼żete prida┼ą skvel├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie a m├íte perfektn├Ż bal├ş─Źek pre skvel├║ dovolenku!

Dierova─Ź v displeji v┼íak m├┤┼że ob─Źas p├┤sobi┼ą trochu ru┼íivo a tr├ípne. Tie┼ż existuje nieko─żko m├Ąt├║cich ovl├ída─Źov gest, na ktor├ę si zvyknutie bude nejak├Ż ─Źas trva┼ą. To v┼íetko a pri strmej cene je mo┼żn├ę pova┼żova┼ą za m├şnusy tohto telef├│nu.

tla─Źidlo n├íkupu amazon

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

5 Najlep┼í├ş telef├│nny pl├ín pre medzin├írodn├ę cesty – cestujte do z├ímoria m├║dro

7 Najlep┼í├ş dr┼żiak automobilov├ęho telef├│nu v roku 2021 – univerz├ílny dr┼żiak mobiln├ęho telef├│nu do auta

5 Najlep┼í├ş telef├│n na medzin├írodn├ę cesty – chopte sa svojich ciest

─îast├ę ot├ízky

─îo to znamen├í, ke─Ć je telef├│n odomknut├Ż?

Ke─Ć je telef├│n odomknut├Ż, znamen├í to, ┼że m├┤┼że fungova┼ą s ak├Żmko─żvek poskytovate─żom mobiln├Żch telef├│nov. V├Ą─Ź┼íina odomknut├Żch telef├│nov bude preto fungova┼ą aj pri cest├ích do zahrani─Źia.

Ak├Ż je najlep┼í├ş odomknut├Ż telef├│n?

Skuto─Źne to z├ívis├ş od toho, ─Źo pl├ínujete pou┼ż├şva┼ą s telef├│nom, ale ak by sme si mali vybra┼ą iba jeden, vybrali by sme si Google Pixel 3a ako najlep┼í├ş celkovo odomknut├Ż telef├│n s Androidom.

Je lep┼íie ma┼ą odomknut├Ż telef├│n ako pou┼ż├şva┼ą roaming?

├üno. Poplatky od pl├ínov miestnych dopravcov sa pri cest├ích do zahrani─Źia zvy─Źajne l├ş┼íia-v zahrani─Ź├ş s├║ zvy─Źajne ove─ża vy┼í┼íie a zvy─Źajne sa ├║─Źtuj├║ ka┼żd├Ż de┼ł, tak┼że je celkom jednoduch├ę zostavi┼ą si telef├│nny ├║─Źet, ktor├Ż v├ís nakoniec prekvap├ş.

Najlep┼í├ş odblokovan├Ż telef├│n s Androidom pre medzin├írodn├ę cesty – napl├ínujte si dovolenku dopredu

─îi u┼ż ste sa rozhodli odomkn├║┼ą telef├│n, ktor├Ż u┼ż m├íte, pred odchodom na dovolenku, alebo chcete, aby v├ís nov├Ż smartphone so syst├ęmom Android sprev├ídzal na ceste do z├ímoria, d├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol. Ak ─Źasto cestujete do z├ímoria, rad┼íej by ste mali zv├í┼żi┼ą odblokovanie telef├│nu ne┼ż sa spolieha┼ą na roaming a americk├Żch oper├ítorov.

Ak├Ż odblokovan├Ż telef├│n ste si teda vybrali? Ak├ę ste mali sk├║senosti? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie!

S├║visiace: Najlep┼í├ş mobiln├ş oper├ítori v USA pre medzin├írodn├ę cestovanie

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok