5 Najlep┼íie aplik├ície na p├şsanie pre Android s├║ hlavn├Żm predplatite─żom

Ka┼żd├í spisovate─żka, ─Źi u┼ż novin├írska, umeleck├í alebo obsahov├í, m├í svoj vlastn├Ż priestor a n├íladu na p├şsanie. P├ş┼íem napr├şklad iba bezprostredne po prebuden├ş. Inak za─Źnem hra┼ą videohry. M├┤j otec v┼íak p├ş┼íe iba v noci, ke─Ć pije hork├║ k├ívu. Pou┼ż├şvam svoju d├┤ver─Źivos┼ą 8-ro─Źn├Ż prenosn├Ż po─Ź├şta─Ź na dierovanie kl├ívesov, ale niekedy sa n├ípady vytvoria, ke─Ć nie ste pri kl├ívesnici. Potom pou┼ż├şvam aplik├ície pre p├şsanie pre Android, ktor├ę mi pom├íhaj├║ v mojom ├║sil├ş o pr├ícu so slovom. Najlep┼íie p├şsacie aplik├ície pre Android nie s├║ tie, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ p├şsa┼ą, s├║ to pr├íve tie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu v kreat├şvnom procese. V ─Źl├ínku 10 najlep┼í├şch kancel├írskych aplik├íci├ş pre Android sme u┼ż uviedli nieko─żko ├║┼żasn├Żch textov├Żch editorov, tak┼że sa obr├í┼ąte na to, ak potrebujete skvel├║ aplik├íciu na vytv├íranie textov├Żch s├║borov.

Tip: Ak to s p├şsan├şm na zariadeniach Android mysl├şte v├í┼żne, odpor├║─Źame v├ím tablet a prenosn├║ kl├ívesnicu. L├ískavo nekupujte flexibiln├ę, preto┼że s├║ no─Źnou morou na p├şsanie. Pou┼ż├şvam Nexus 7 tablet a ┼íikovn├Ż k├íbel OTG pripevnen├Ż k prenosnej kl├ívesnici, aby fungoval kdeko─żvek chcem. Ak nem├┤┼żete z├şska┼ą prenosn├║ kl├ívesnicu, vysk├║┼íajte jednu z lep┼í├şch aplik├íci├ş pre kl├ívesnicu, ktor├í v├ím ur├Żchli p├şsanie.

Pozn├ímka: V┼íetky aplik├ície boli testovan├ę na zariaden├ş Samsung Galaxy Smartf├│n S3. Tieto aplik├ície sa u┼ż neust├íle pou┼ż├şvaj├║ a s├║ v perfektnom funk─Źnom stave. V├Ą─Ź┼íinu t├Żchto aplik├íci├ş pou┼ż├şvam denne a nikdy ma nesklamali.

1. Evernote – zadarmo a predplatn├ę

evernote

Všimnite si všetko!

Evernote sa v┼żdy plaz├ş v zoznamoch, ktor├ę rob├şm, preto┼że je to sakra u┼żito─Źn├í aplik├ícia. Pri pr├íci na obzvl├í┼í┼ą n├íro─Źnom diele (rob├şm viac ne┼ż len zoznamy, ktor├ę pozn├íte) m├ím tendenciu z├şska┼ą skvel├ę n├ípady v najnevhodnej┼íom ─Źase. Svoje my┼ílienky si zapisujem do Evernote a z├şskavam ich, ke─Ć sa vr├ítim domov. Je ├║┼żasn├ę, ko─żko skvel├Żch my┼ílienok v├ím napadne, ke─Ć ich akt├şvne neh─żad├íte. Ako spisovate─ż by ste si preto v┼żdy mali ponecha┼ą t├║to bezplatn├║ aplik├íciu vo svojom zariaden├ş s Androidom alebo zv├í┼żi┼ą in├║ aplik├íciu na zoznam ├║loh.

Ak na v├ís urob├ş dojem a chcete investova┼ą do pr├ęmiovej slu┼żby, Evernote to tie┼ż pon├║ka. Zaplaten├şm $5 mesiac m├┤┼żete vyu┼ż├şva┼ą pokro─Źil├ę funkcie, ako je prezeranie pozn├ímok v re┼żime offline, v├Ą─Ź┼íie ve─żkosti pozn├ímok, vyh─żad├ívanie a lep┼íie prezent├ície na cel├║ obrazovku. K dispoz├şcii je aj obchodn├Ż bal├şk, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş vytvori┼ą si s kolegami pracov┼łu a st├í┼ą na ─Źele projektu.

Vlastnosti:

R├Żchle zavedenie a pou┼ż├şvanie. Ide├ílne na lepiace pozn├ímky. Umo┼ż┼łuje zapam├Ąta┼ą si v┼íetko.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mali ste ├║┼żasn├Ż sen? Pozna─Źte si to v tejto aplik├ícii, tak┼że ke─Ć sa zobud├şte, budete ma┼ą bu─Ć mimoriadny n├ípad, alebo zm├Ątok. Je to ┼íanca, ktor├║ by mal by┼ą ochotn├Ż vyu┼żi┼ą ka┼żd├Ż spisovate─ż.

Stiahnu┼ą na Google Play

2. MindBoard – zadarmo a $50,99

Aplik├ície na p├şsanie MindBoard pre Android

Zmapujte si myse─ż

2.a bezplatná verzia:

Pr├íca na komplikovanom pr├şbehu m├┤┼że by┼ą trochu hektick├í, najm├Ą ak m├íte do ─Źinenia s viacer├Żmi postavami a dejov├Żmi l├şniami. MindBoard v├ím umo┼ż┼łuje zefekt├şvni┼ą va┼íe n├ípady a vytvori┼ą predstavu o v┼íetkom. Vytvorte ikony a v├Żvojov├ę diagramy, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zapam├Ąta┼ą si, ┼że to bolo Harryho dlho straten├ę zl├ę dvoj─Źa, ktor├ę sa sprisahalo, aby zabilo predajcu taco. Aplik├ícia funguje skvele s phabletmi a tabletmi Samsung s funkciou S-Pen. Ru─Źn├ę p├şsanie a kreslenie v├ím m├┤┼że skuto─Źne pom├┤c┼ą pri mapovan├ş va┼íej mysle na virtu├ílnej tabuli. Je to akosi ve─żmi oslobodzuj├║ce a odn├í┼ía to bremeno.

Vlastnosti:

P├şsanie rukou je pohodln├ę. Pribl├ş┼żenie alebo oddialenie dvoma prstami. Pos├║vanie iba jedn├Żm prstom.

Pozoruhodná funkcia:

Pri p├şsan├ş dotykov├Żm perom aplik├ícia automaticky ignoruje dla┼ł. Aplik├ícia je obmedzen├í iba va┼íou vlastnou predstavivos┼ąou.

Stiahnu┼ą na Google Play

2.b Platená verzia:

Platen├í verzia v├ím umo┼ż┼łuje vytvori┼ą viac ako 10 my┼ílienkov├Żch m├íp. Odstr├íni tie┼ż vodoznak z exportovan├Żch dokumentov PDF.

Stiahnu┼ą na Google Play

Rados┼ą z Androidu odpor├║─Źa: Ak aplik├íciu pova┼żujete za u┼żito─Źn├║, d├┤razne sa odpor├║─Źa aktualizova┼ą na platen├║ verziu. Cena je na m├┤j vkus trochu privysok├í, ale ak to pom├┤┼że usporiada┼ą va┼íe n├ípady, stoj├ş to za to.

3. Dokumenty Google – zadarmo

Google Dokumenty

─îo sa deje, doktori?

Dokumenty Google s├║ vynikaj├║cim sp├┤sobom, ako vykon├íva┼ą skupinov├ę ├║lohy. T├║to skvel├║ bezplatn├║ aplik├íciu pou┼ż├şvam vo svojej akademickej a profesion├ílnej pr├íci a nikdy ma nesklamala. Spoluautorstvo sprievodcu bolo ─żahk├ę, napriek tomu, ┼że druh├Ż spisovate─ż ┼żil 2000 m├ş─ż odo m┼ła. Dokumenty Google umo┼ż┼łuj├║ vytv├íranie a zdie─żanie dokumentov vo form├íte Word alebo sp├íjanie prezent├íci├ş. Zadarmo m├┤┼żete otv├íra┼ą, upravova┼ą a uklada┼ą dokumenty, ako aj tabu─żky. Skuto─Źnos┼ą, ┼że aplik├ícia okam┼żite ulo┼ż├ş v┼íetko, ─Źo zad├íte, z nej rob├ş z├ísadn├Ż n├ístroj vo va┼íom arzen├íli p├şsania.

Vlastnosti:

Elegantn├ę a ┼ít├Żlov├ę rozhranie. Poh├í┼łan├ę cloudom Google. Dokon─Źite pr├ícu aj bez internetov├ęho pripojenia.

Pozoruhodná funkcia:

M├┤┼żete p├şsa┼ą na telef├│ne alebo tablete a ke─Ć c├ştite potrebu, otvorte aplik├íciu Dokumenty Google na ─żubovo─żnom po─Ź├şta─Źi a pokra─Źujte v pr├íci. Pokia─ż ste pripojen├ş k svojmu ├║─Źtu Google, m├┤┼żete si svoju pr├ícu vzia┼ą kamko─żvek alebo na ak├ęko─żvek zariadenie.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. Wikipedia – Zadarmo

Wikipedia

Miesto, z ktor├ęho kop├şrujete

Upresnenie va┼íich faktov je rovnako d├┤le┼żit├ę ako tkanie zauj├şmav├ęho ─Źl├ínku. Vedeli ste, pre─Źo je obloha modr├í? Alebo pre─Źo ru─Źi─Źky hod├şn id├║ v smere hodinov├Żch ru─Źi─Źiek? Wikipedia m├í v┼íetky odpovede na va┼íe ot├ízky. Ak rob├şte ├║lohu z hist├│rie alebo p├ş┼íete alternat├şvny historick├Ż rom├ín (so zombie), Wikipedia je tou spr├ívnou cestou. Nezabudnite v┼íak, deti, nikdy nekop├şrujte a prilepujte obsah.

Vlastnosti:

Je to ofici├ílna aplik├ícia pre Wikip├ędiu. Aplik├ícia je ve─żmi r├Żchla a pou┼ż├şva menej ├║dajov. Zdie─żajte str├ínky s priate─żmi prostredn├şctvom soci├ílnych siet├ş.

Pozoruhodná funkcia:

V─Ćaka tejto skvelej aplik├ícii m├┤┼żete dokonca ulo┼żi┼ą cel├ę str├ínky. Jednoducho jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na p├şsanie pre Android, Wikipedia je aplik├ícia, ktor├í mi nespo─Źetne kr├ít zachr├ínila zadok.

Stiahnu┼ą na Google Play

5. Pokro─Źil├í angli─Źtina a tezaurus – zadarmo

Pokro─Źil├í angli─Źtina a tezaurus

Silná slovná zásoba

Znie to mimoriadne intelektu├ílne je ─żahk├ę v─Ćaka aplik├ícii Advanced English and Thesaurus. Slov├í s├║ zoskupen├ę v dobre spravovanom rozhran├ş. V┼íetky s├║ ─żahko dostupn├ę a nielen┼że v├ím poskytn├║ dostato─Źn├ę znalosti, ale tie┼ż v├ím pom├┤┼żu rozvin├║┼ą angli─Źtinu. M├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą jednu z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre slovn├şky a zdokonali┼ą svoje schopnosti a vyh─żad├íva┼ą slov├í.

Vlastnosti:

Dobre udr┼żiavan├ę rozhranie. Slov├í s├║ okam┼żite dostupn├ę. Zapam├Ątanie si nov├Żch slov je jednoduch├ę.

Pozoruhodná funkcia:

Spustenie tejto aplik├ície raz denne v├ím pom├┤┼że vyladi┼ą jazyk. Jedno slovo denne m├í ve─żk├Ż v├Żznam, ke─Ć sa za rok nau─Ź├şte viac ako 300.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver:

Nap├şsa┼ą nie─Źo nie je nikdy ┼ąa┼żk├ę; je to p├şsanie ┼ít├Żlom, ktor├ę unik├í v├Ą─Ź┼íine spisovate─żov (vr├ítane toho v├í┼ího skuto─Źne). D├║fam, ┼że tieto 5 najlep┼íie aplik├ície na p├şsanie pre Android obohatia v├í┼í z├í┼żitok z p├şsania a pom├┤┼żu v├ím sta┼ą sa lep┼í├şm spisovate─żom. Kto vie, ┼że by sme mohli ma┼ą v ruk├ích bud├║ceho Dana Browna. Pokra─Źujte teda a vysk├║┼íajte 5 najlep┼íie aplik├ície na p├şsanie pre Android a zatla─Źte niektor├ę kl├ívesy, k├Żm nebud├║ ma┼ą zmysel.