Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

5 Najlepšie 32 palcové monitory (hry, úpravy, 4 kB)

Pokiaľ ide o kúpu najlepšieho 32-palcového monitora pre vaše konkrétne potreby, musíte zvážiť niekoľko faktorov. Časom sa naučíte a porovnáte tieto faktory a ušetríte tak veľa času, pokiaľ ide o proces nákupu. Môžete si dokonca ušetriť kus hotovosti na ceste rovnako.

Nižšie sú uvedené najdôležitejšie faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri nákupe 32-palcového monitora. Poďme do toho priamo:

Typy panelov

Takmer každý moderný monitor bol vyrobený na základe technológie TFT-LCD (tenkovrstvový tranzistor – displej z tekutých kryštálov). Na výber je veľa rôznych technológií a každá z nich má svoj vlastný súbor výhod a nevýhod. Každý typ panela tiež funguje odlišne v jedinečných scenároch. Napríklad niektoré technológie panelov ponúkajú rýchlejšiu reakciu, zatiaľ čo iné prichádzajú k stolu s lepšími uhlami pohľadu a lepšou presnosťou farieb.

Tri hlavné typy panelov, ktoré sa používajú v dnešných monitoroch, sú TN (Twisted Nematic), VA (Vertical zarovnanie) a IPS (In-plane Switching). Aby ste lepšie porozumeli výhodám a nevýhodám, ktoré sú vybavené, prečítajte si nasledujúcu tabuľku:

Monitory na porovnávanie typov panelov

Obnovovacie sadzby

Jeden z najviac, ak nie Najdôležitejším faktorom, pokiaľ ide o monitor (najmä jeden pre hranie hier), je obnovovacia frekvencia. Obnovovacia frekvencia sa meria v Hz a je to spôsob merania rýchlosti, ako môže daný monitor obnoviť zobrazovaný obraz. Obnovovacie frekvencie sa v dnešných monitoroch líšia a môžu byť v rozsahu od 60 Hz do 240Hz, resp.

Všeobecným pravidlom je, že rýchlejšia obnovovacia frekvencia je zvyčajne lepšia. Niektoré scenáre však v skutočnosti vôbec nevyžadujú rýchlu obnovovaciu frekvenciu. Pozrime sa bližšie na niektoré z najpopulárnejších obnovovacích sadzieb a zistíme, ktoré sú vhodné na aké úlohy:

  • 60 Hz je ideálne, ak plánujete používať svoj monitor;
  • Každodenné použitie – e-maily, google atď
  • Kancelárska práca
  • Kreatívne pracovné postupy
  • Hranie v starej škole, ktorá nie je rýchla
  • 144Hz je ideálny, ak plánujete používať svoj monitor;
  • Najmä rýchlo sa rozvíjajúce tituly FPS – CS: GO, PUBG, CoD
  • 240 Hz je ideálne, ak plánujete používať svoj monitor;
  • Konkurenčné dovozy
  • Hranie hier na špičkovej hernej súprave, ktorá dokáže produkovať 240 Hz v mnohých tituloch
  • Doba odozvy

    Čas odozvy je ďalším dôležitým faktorom v herných monitoroch. Je to druhá časť hernej špeciálnej triády a hovorí nám, ako rýchlo môže monitor zmeniť farbu svojich pixelov – zvyčajne pomocou prechodu GTG (šedá na šedú).

    Čas odozvy sa môže výrazne líšiť v závislosti od kvality monitora, ale väčšina uvádza odozvu aspoň 5 ms. Spravidla platí, že čím rýchlejšie je čas odozvy, tým lepšie bude monitor pre hranie hier a rýchlo sa pohybujúce snímky. Nižšie časy odozvy sú citlivé na vizuálne artefakty, ako je rozmazanie pohybu, takže väčšina strán si vo všeobecnosti vyžaduje rýchlejšie. Napriek tomu veľa monitorov v týchto dňoch prichádza s technológiou redukcie rozmazania pohybu alebo s nízkou dobou odozvy.

    Nakoniec by sa všeobecní používatelia mali zamerať na čokoľvek pod 5 ms. Ak ste na konkurenčnom esporte na vysokej úrovni, možno sa namiesto toho rozhodnite pre niečo bližšie k 1ms.

    Rozlíšenie obrazovky

    Rozlíšenie obrazovky je obrovským faktorom pri nákupe monitora, pretože ovplyvňuje herný výkon, cenu, realitu obrazovky a čistotu obrazu. Je to veľmi dôležité pre väčšinu typov používateľov a je potrebné ho starostlivo zvážiť v závislosti od toho, na čo chcete monitor používať.

    Rozlíšenie je údaj o tom, koľko pixelov je váš monitor schopný podporovať. Monitor, ktorý ponúka rozlíšenie 1440p (2160 x 1440), zobrazuje horizontálne vertikálne 1 400 pixelov a 1 400 pixelov. Porovnajte to so 4k monitorom (3860 x 2160), ktorý dokáže horizontálne zobraziť 2160 pixlov vertikálne a 3860 pixlov, a čoskoro začnete chápať, prečo má displej 4K lepšiu kvalitu obrazu.

    Nejde však len o kvalitu obrazu. Keď zmeníte nastavenie rozlíšenia hry, ktorú hráte, z 1080p na 4K, fyzicky požiadate počítač, aby spracoval oveľa viac grafických údajov. To bude mať obrovský vplyv na výkonnosť vašej hry. Uistite sa teda, že počítač má výkonný výkon na zvládnutie tohto zvýšenia.

    FreeSync a G-Sync

    FreeSync (AMD) a G-Sync (Nvidia) sú adaptívne synchronizačné technológie používané v dnešnom monitore, ktoré pomáhajú zvyšovať plynulosť hry a znižovať roztrhnutie obrazovky. Robia to synchronizáciou obnovovacej frekvencie monitora s obnovovacou frekvenciou hry, ktorú hráte. To v konečnom dôsledku takmer úplne odstráni trhliny obrazovky a dramaticky zlepší hladkosť.

    Ako už bolo povedané, pri hľadaní monitora, ktorý bol vybavený touto technológiou, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Po prvé, je to FPS, ktorý váš počítač poskytuje v hre. Aj keď adaptívna synchronizačná technológia pracuje v rozsahu 40 Hz až 144 Hz (vo väčšine prípadov aj tak), mali by ste sa snažiť dosiahnuť najmenej 144 FPS, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Ak hráte na 40 FPS, prispôsobivá technológia synchronizácie pomôže vyhladiť herný zážitok. Stále však efektívne získavate 40 FPS. Chcete zažiť to najlepšie z FreeSync a G-Sync, uistite sa, že váš počítač je na prvom mieste.

    Aký rozpočet by som mal minúť?

    Nakoniec máme rozpočet. To, že sme to nechali do konca, neznamená, že je to najmenej dôležitý faktor – práve naopak. Je to pravdepodobne hlavný faktor, ktorý prispieva k nákupu nového produktu.

    Pokiaľ ide o nákup monitora, musíte zabezpečiť, aby panel, ktorý zvažujete, predstavoval dobrú hodnotu za peniaze. Mnoho monitorov na dnešnom trhu je značne predražených a zistenie, že nie je, môže byť trochu zložitejšie.

    Nižšie uvádzame niekoľko jednoduchých pokynov týkajúcich sa rôznych cenových bodov a zvyklostí, aby ste si nenašli, že kupujete monitor s predraženou cenou:

  • Dolný herný monitor – $0-250
  • Herný monitor strednej triedy – $ 300-450
  • Špičkový herný monitor – $ 500 +
  • Office monitor – $ 100 +
  • Monitor na základnej úrovni – $ 200
  • Špičkový monitor úprav – $ 400 +
  • Low-end ultra široký monitor – $ 250
  • Špičkový ultra široký herný monitor – $ 700-1000 +
  • Dolný monitor 4K – $ 300
  • Špičkový 4K monitor – $ 700 +
  • Table of Contents