5 Najlep┼íia n├íhrada dielektrick├ęho tuku za mechanick├ę kl├ívesnice

Tuky a maziv├í v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą udr┼ża┼ą kl├ívesnice vo vynikaj├║com funk─Źnom stave. Samozrejme hovor├şme o mechanick├Żch kl├ívesniciach, ktor├ę s├║ pomerne ┼íiroko pou┼ż├şvan├ę takmer pri ka┼żdodenn├Żch ─Źinnostiach. Maziv├í a tuky m├┤┼żu by┼ą z tohto h─żadiska jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş.

Mazivo je jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş, ktor├ę sa m├┤┼żu uk├íza┼ą ako ve─żmi ├║─Źinn├ę, preto┼że v├ím umo┼żnia udr┼ża┼ą kl├ívesnice v dobrom stave. Mazivo m├┤┼że by┼ą skvel├Żm rie┼íen├şm, ktor├ę sa m├┤┼że uk├íza┼ą ako ├║─Źinn├ę pri mazan├ş povrchov, ktor├ę maj├║ tendenciu pohybova┼ą sa navz├íjom. Tuky a in├ę podobn├ę mazacie povrchy m├┤┼żu pom├┤c┼ą zn├ş┼żi┼ą trenie a zaisti┼ą, aby sa sp├şna─Źe pohybovali relat├şvne plynulej┼íie.

Pre─Źo mechanick├ę kl├ívesnice potrebuj├║ mazanie?

─îo rob├ş mazanie potrebn├Żm pre mechanick├ę kl├ívesnice? Na mechanick├║ kl├ívesnicu pou┼żijete mazivo alebo mazac├ş tuk, aby sp├şna─Ź fungoval plynulej┼íie a vyp├şna─Ź do ur─Źitej miery st├ş┼íil, aby sa z kl├ívesnice stala tich├í kl├ívesnica. Pom├┤┼żu v├ím vykona┼ą prep├şnanie, a teda va┼íe stla─Źenie kl├íves bude fungova┼ą relat├şvne plynulej┼íie. M├┤┼że v├ím to tie┼ż pom├┤c┼ą vyhn├║┼ą sa chr─Źaniu.

Mechanick├Ż sp├şna─Ź m├┤┼że ma┼ą tri inherentne zl├ę vlastnosti:

 • Hlasnej┼íie jarn├ę chrumkanie
 • Pri stla─Źen├ş hrbo─żat├í text├║ra.
 • Zdvih je hlasnej┼í├ş.

Mazac├ş tuk alebo mazadlo pou┼ż├şvan├ę v mechanickej kl├ívesnici m├┤┼że by┼ą jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş, ako zaisti┼ą zn├ş┼żenie alebo odstr├ínenie t├Żchto inherentn├Żch zl├Żch vlastnost├ş prep├şna─Źa. Spr├ívne mazanie m├┤┼że pom├┤c┼ą prep├şna─Źu sta┼ą sa ─żah┼í├şm a c├şti┼ą sa trochu hlad┼íie.

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia maj├║ tendenciu pou┼ż├şva┼ą mazanie iba pre stabiliz├ítory ako pre sp├şna─Źe. Tak zist├şte, ┼że stabilizovan├ę kl├ívesy funguj├║ lep┼íie.

─îo je dielektrick├Ż tuk?

Dielektrick├ę mazivo je druh tuku alebo maziva pou┼ż├şvan├ęho na ─Źistenie stabiliz├ítorov a sp├şna─Źov. Je to chemick├Ż vzorec pou┼ż├şvan├Ż vo v├Ą─Ź┼íine aplik├íci├ş pre dom├ícich majstrov. Pou┼żit├ę dielektrick├ę mazivo by malo ma┼ą samozrejme vysok├║ kvalitu a v┼íestrann├Ż charakter.

Existuje nieko─żko mo┼żnost├ş pre najlep┼íiu n├íhradu dielektrick├ęho tuku v automobilov├Żch s├║─Źiastkach. Napriek tomu je vhodn├ę skontrolova┼ą najlep┼íie mo┼żnosti, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pon├║knu┼ą skuto─Źne vysokonap├Ą┼ąov├ę mazivo na elektrick├ę kontakty. Pokia─ż je ─Źistenie a mazanie mechanick├Żch kl├ívesn├şc samozrejme nevyhnutn├ę, nemus├ş by┼ą nevyhnutn├ę pou┼ż├şva┼ą n├íhradn├ę diely ┼ípi─Źkov├ęho dielektrick├ęho tuku.

Dielektrick├ę mazivo je vyladite─żn├ę mazivo a je to druh maziva na b├íze silik├│nu, ktor├ę sa pou┼ż├şva pre v├Ą─Ź┼íinu potrieb mazania elektrick├Żm kontaktom. M├┤┼że by┼ą n├ípomocn├Ż pri odpudzovan├ş vlhkosti a ochrane elektrick├Żch spojov pred kor├│ziou. M├┤┼że to by┼ą tie┼ż skvel├í mo┼żnos┼ą, ako udr┼ża┼ą ┼ípinu, vodu a ─Ćal┼íie prvky mimo elektrick├Żch pripojen├ş. Uistite sa, ┼że ho neaplikujete na zodpovedaj├║ce elektrick├ę povrchy, preto┼że nem├┤┼że vies┼ą elektrick├Ż pr├║d. Samozrejme si m├┤┼żete dokonca pozrie┼ą aj najlep┼íie silik├│nov├ę mazivo Lowes alebo ak├ęko─żvek in├ę podobn├ę mo┼żnosti dielektrick├ęho tuku.

V├Żhody dielektrick├ęho tuku

Dielektrick├Ż tuk m├┤┼że by┼ą skvelou vo─żbou, ak sa pou┼ż├şva vhodn├Żm sp├┤sobom. Bol pou┼żit├Ż na spr├ívnu ochranu proti kor├│zii a zlep┼íuje funk─Źnos┼ą ─Źast├ş, na ktor├Żch bol aplikovan├Ż.

Niektor├ę z v├Żhod pou┼żitia dielektrick├ęho tuku alebo dielektrickej n├íhrady m├┤┼żu zah┼Ľ┼ła┼ą nasleduj├║ce:

 • Odol├íva extr├ęmne vysok├Żm teplot├ím a m├┤┼że v├ím pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą najlep┼íie sk├║senosti s jeho pou┼ż├şvan├şm vo vysokoteplotn├Żch oblastiach, a preto vydr┼ż├ş aj vysokoteplotn├ę aplik├ície.
 • M├┤┼że to by┼ą najlep┼íia vo─żba pre gumov├ę a plastov├ę puzdr├í.
 • Pom├íhaj├║ obmedzi┼ą v├Żskyt po┼żiaru alebo in├Żch katastrof.
 • M├┤┼że pracova┼ą efekt├şvne a efekt├şvne vo vysokonap├Ą┼ąov├Żch spojoch.

Aj ke─Ć je mo┼żn├ę mechanick├║ kl├ívesnicu ─Źisti┼ą bez vyberania kl├ívesov, pou┼żitie spr├ívneho mazadla, ako je dielektrick├ę mazivo alebo ak├íko─żvek in├í n├íhrada dielektrick├ęho tuku, sa m├┤┼że uk├íza┼ą ako ve─żmi ├║─Źinn├ę.

Najlep┼í├ş n├íhradn├şk dielektrick├ęho tuku, ktor├Ż si m├┤┼żete pozrie┼ą

Po pochopen├ş dielektrick├ęho tuku a jeho prospe┼ínosti m├┤┼że existova┼ą nieko─żko skvel├Żch mo┼żnost├ş, ktor├ę sa m├┤┼żu uk├íza┼ą ako dostato─Źne n├ípomocn├ę pri dosahovan├ş najlep┼í├şch v├Żsledkov pri dosahovan├ş najlep┼íieho elektrick├ęho spojenia a pri mechanick├Żch kl├ívesniciach hlad┼íej ─Źinnosti.

 1. Mazivo na báze silikónu

Silik├│nov├Ż tuk m├┤┼że by┼ą jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş najlep┼íej n├íhrady dielektrick├ęho tuku. M├┤┼że to by┼ą jedna z dobr├Żch mo┼żnost├ş pre va┼íe potreby pri mazan├ş dielov a poskytn├║┼ą v├ím pr├şstup k elektrickej izol├ícii. M├í vynikaj├║cu tekutos┼ą na dosiahnutie lep┼íieho ┼ítandardu n├şzkej prchavosti a ve─żkej tepelnej vodivosti.

Silik├│nov├ę mazivo m├┤┼że by┼ą skvelou vo─żbou pri poskytovan├ş ┼íir┼íieho a u┼żito─Źn├ęho teplotn├ęho rozsahu. Nie v┼íetky tuky na b├íze silik├│nu v┼íak m├┤┼żu by┼ą vhodn├ę na pou┼żitie s kl├ívesnicou. Pri v├Żbere najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre va┼íe potreby m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę skontrolova┼ą spr├ívne silik├│nov├ę mazivo. Dokonal├í odolnos┼ą vo─Źi vode je to, ─Źo z neho rob├ş jednu z popredn├Żch mo┼żnost├ş ako najlep┼íia n├íhrada dielektrick├ęho tuku. Preto┼że m├┤┼że fungova┼ą ako perfektn├Ż tmel medzi elektrick├Żmi kontaktmi, m├┤┼że to by┼ą va┼ía najlep┼íia vo─żba.

 1. Vodiv├Ż tuk

Modifika─Źn├ę mazivo m├┤┼że by┼ą dobrou alternat├şvou dielektrick├ęho tuku. Mazivo sa dod├íva so suspendovan├Żm z├íkladn├Żm kovov├Żm pr├í┼íkom. M├┤┼że poskytn├║┼ą dokonal├║ izol├íciu pre va┼íe konektory, a t├Żm v├ím poskytne dobr├║ aplik├íciu pre kl├ívesnicu.

Mazivo je ├║plne vodiv├ę. To znamen├í, ┼że ke─Ć je stla─Źen├Ż, vytla─Ź├ş sa s├ím z cesty. M├í iba tenk├║ kovov├║ z├íklad┼łu, ktor├í vyp─║┼ła medzery. Vodiv├ę mazivo mus├ş by┼ą ┼ípecifick├ę pre aplik├íciu. Ak kovov├Ż pr├í┼íok pou┼żit├Ż v tuku nie je kompatibiln├Ż s povrchom, m├┤┼że to sp├┤sobi┼ą probl├ęmy a pripojenie zlyh├í.

 1. Biele l├ştiov├ę mazivo

Biele l├ştiov├ę mazivo je jednou z dobr├Żch mo┼żnost├ş pre va┼íe potreby pri najlep┼í├şch mo┼żnostiach n├íhrady dielektrick├ęho tuku. Aj ke─Ć je ┼íiroko pou┼ż├şvan├Ż v aplik├íci├ích kov na kov. M├┤┼żete ho dokonca pou┼żi┼ą aj v n├íro─Źn├Żch aplika─Źn├Żch oblastiach.

Biele l├ştiov├ę mazivo m├┤┼że by┼ą jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş pre najlep┼íie sk├║senosti pri zvl├ídan├ş v┼íetk├Żch va┼íich potrieb v r├ímci vylep┼íen├ęho a vylep┼íen├ęho z├í┼żitku. M├┤┼żu efekt├şvne g├ęlovatie┼ą s kovmi a ┼íirokou ┼ík├ílou ─Ćal┼í├şch povrchov. M├┤┼żu efekt├şvne tolerova┼ą extr├ęmne teploty. Biele l├ştiov├ę mazivo sa pova┼żuje za jednu z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre celokovov├║ aplika─Źn├║ ar├ęnu.

 1. Syntetick├Ż tuk

Syntetick├Ż tuk neobsahuje ┼żiadne ropn├ę produkty, a preto m├┤┼że by┼ą dobrou ochranou pred mo┼żn├Żm rozpusten├şm plastu. Jedn├í sa o viac├║─Źelov├ę mazivo, ktor├ę je dod├ívan├ę so syntetick├Żmi z├íkladn├Żmi kvapalinami a mikropr├í┼íkami z PTFE. Syntetick├Ż tuk, ako je Super Lube, je pova┼żovan├Ż za extr├ęmne ┼íetrn├Ż k ┼żivotn├ęmu prostrediu a pon├║ka lep┼íiu mechanick├║ stabilitu.

Syntetick├Ż tuk je jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş najlep┼íej n├íhrady dielektrick├ęho tuku. M├┤┼że poskytn├║┼ą vynikaj├║cu ochranu pred tren├şm, opotrebovan├şm, hrdzou a kor├│ziou. M├í obrovsk├Ż teplotn├Ż rozsah. M├┤┼żete si by┼ą ist├ş dlhou ┼żivotnos┼ąou svojich ─Źast├ş stroja, a v tomto pr├şpade kl├ívesn├şc a prep├şna─Źov.

 1. Vazel├şna

Vazel├şna je jednou z najob─ż├║benej┼í├şch n├íhrad dielektrick├Żch tukov a mala by by┼ą jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş na ─Źistenie kl├ívesn├şc. Aj ke─Ć dielektrick├Ż tuk a vazel├şna zdie─żaj├║ v├Ą─Ź┼íinu funkci├ş medzi nimi, maj├║ svoje vlastn├ę rozdiely.

Vazel├şna, ktor├í sa pou┼ż├şva pre v├Ą─Ź┼íinu dom├ícich aplik├íci├ş, m├┤┼że by┼ą tie┼ż vynikaj├║cou vo─żbou pre takmer v┼íetky pou┼żitia, pokia─ż ide o mazivo a izol├ítor. Pom├íha v├ím predch├ídza┼ą a chr├íni┼ą komponenty pred ne─Źistotami, so─żou a in├Żmi lepidlami. Nie je odoln├Ż vo─Źi teplu a nie je ani dobr├Żm vodi─Źom. M├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż pre ┼íirok├║ ┼ík├ílu aplika─Źn├Żch oblast├ş, medzi ktor├ę patr├ş plastifik├ícia, po┼ąahovanie dreva, upraven├í ko┼ża a ─Ćal┼íie priemyseln├ę vyu┼żitie, ktor├ę zah┼Ľ┼ła kl├ívesnicov├ę sp├şna─Źe a stabiliz├ítory.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

V├Żber najlep┼íieho dielektrick├ęho tuku alebo n├íhrady dielektrick├ęho tuku je jednoduch┼íia ├║loha. Zvl├í┼í┼ą potom, ─Źo ste pre┼íli najlep┼í├şmi mo┼żnos┼ąami, ktor├ę s├║ tu na─Źrtnut├ę. M├┤┼żete si pozrie┼ą najlep┼íie mo┼żnosti, ktor├ę s├║ tu uveden├ę, a vybra┼ą si spr├ívne mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą n├ípomocn├ę pri udr┼żiavan├ş va┼íej mechanickej kl├ívesnice v dobrom stave.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2ZUbgDW