5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 1

Ráno ste sa zobudili, zjedli ste rýchle jedlo a všetko ostatné ste urobili v zhone. Keď vybehnete von, okamžite vezmete kľúče a idete iba v aute 5 Zostáva niekoľko minút, kým vás budú považovať za neskoré do práce. Práve vtedy ste si spomenuli: Zabudli ste zavrieť garážové dvere!

Väčšina ľudí (pretože nie všetci mali to šťastie, že vlastnili vozidlo) to zažili aspoň raz v živote. Čo sa stalo ďalej?

Máte šťastie, ak sa nestane nič katastrofálne. Ak však do vášho domu vnikli škaredí zlodeji, máte pred sebou veľký problém. Môžete však zabrániť tomu, aby sa to opakovalo.

Aká úľava!

Vstúpte do inteligentného otvárača garážových brán. Ako naznačuje jeho názov, tento otvárač garážových brán je dostatočne chytrý na to, aby vám pomohol vždy, keď potrebujete výťah.

Súvisiace:

5 Najlepšie Samsung SmartThings v roku 2021 – inteligentné domáce zariadenia

5 Najlepšie termostaty Ecobee v roku 2021: vykurovanie a chladenie pre inteligentný dom

4 Najlepšie inteligentné spotrebiče pre váš domov v roku 2021

Ako funguje inteligentný otvárač garážových brán?

Inteligentný otvárač garážových brán je možné otvárať a zatvárať na diaľku, aby ste sa nemuseli ponáhľať domov a uistiť sa, že ste ho nenechali otvorené. Má tiež mechanizmus, ktorý vás upozorní, ak ho neúmyselne zatvoríte.

K tomu stačí jednoducho pripojiť inteligentný otvárač garážových brán k vašej sieti Wi-Fi. Ak chcete povoliť vzdialený prístup, musíte si do svojho smartfónu s Androidom stiahnuť príslušnú aplikáciu inteligentného otvárača garážových brán.

Tu som zaokrúhlil 5 z najlepších inteligentných otváračov garážových brán, ktoré sú kompatibilné s vašim telefónom s Androidom. Pozrite sa na moje najlepšie odporúčania nižšie:

1. Chamberlain MYQ-G0301- 59,00 dolárov

Chamberlain MYQ-G0301

Výrobky Chamberlain získali za tie roky veľa pozitívnych recenzií. Jeho najnovší inteligentný otvárač garážových brán, MYQ-G0301, je spokojnými užívateľmi považovaný za najlepší na trhu.

MYQ-G0301 vám môže otvoriť a zavrieť garážové brány a môžete to urobiť na diaľku. Upozorní vás vždy, keď dvere zostanú otvorené alebo sa neočakávane otvoria bez vášho súhlasu. Môžete tiež naplánovať, kedy sa majú dvere otvoriť alebo zatvoriť.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 2Rozbočovač môžete ľahko nainštalovať do svojej garáže

Chamberlain MYQ-G0301 je dodávaný so senzorom a rozbočovačom. Senzor aktivuje garážové brány, otvára alebo zatvára ich podľa vašich potrieb, zatiaľ čo rozbočovač sa doma pripája k vašej sieti Wi-Fi.

Najprv si musíte stiahnuť aplikáciu MyQ Smart Garage Control z Google Play Store. Prostredníctvom aplikácie môžete odosielať príkazy, ktoré budú prijaté rozbočovačom a aktivujú snímač garáže.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 3Ovládajte činnosť garážových brán pomocou otvárača garážových brán smartthings

Zaujímavosťou veci Chamberlain MYQ-G0301 je, že je kompatibilný so širokou škálou otváračov garážových brán. Ak je váš mechanizmus otvárania garážových brán z roku 1993 alebo novší a má štandardné bezpečnostné senzory, je veľká pravdepodobnosť, že ho možno spárovať s MYQ-G0301.

Chamberlain MYQ-G0301 funguje so systémami inteligentnej domácnosti Nest, Xfinity Home, SmartThings a Wink. Je tiež kompatibilný s Google Assistant ale než ho budete môcť používať, musíte sa zaregistrovať na mesačný alebo ročný plán s MyQ.

Pros

Bezproblémová inštalácia a prenos príkazov. Automatická aktivácia garáže a prispôsobené upozornenia. Kompatibilné so širokou škálou otváračov garážových brán. Možno spárovať s rôznymi systémami inteligentnej domácnosti.

Zápory

Google Assistant párovanie vyžaduje prihlásenie sa k plánu.

Chamberlain MYQ-G0301

2. Gogogate 2- 99,99 dolárov

Gogogate 2 inteligentný otvárač garážových brán

Aj keď sa to zdá drahé za 99,99 dolárov, Gogogate 2 ponúka množstvo funkcií, ktoré ste možno nenašli na iných inteligentných otváračoch garážových brán. Navyše sa chváli nádhernou estetikou a je skutočne veľmi inteligentný.

Napríklad môže vycítiť, či sú garážové brány otvorené alebo zatvorené alebo ako je vonku horúco alebo chladno. Zvládne aj extrémne teploty, takže keď príde zima, nebudete mať problém. Má tiež bezdrôtový senzor, ktorý obsahuje bezpečnostné funkcie.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 4Gogogát 2 môže ovládať až 3 rôzne garážové brány

Na rozdiel od Chamberlaina MYQ-G0301, Gogogate 2 môže ovládať až 3 rôzne garážové brány. Môže tiež fungovať pre viacero účtov, takže každý v rodine má jeden. Hosťovi môžete tiež požičať dočasný účet.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 5Vyberte, kto má prístup k službe Gogogate 2 otvárač dverí

Má to však aj niekoľko tienistých stránok. Pri inštalácii Gogogate môžete mať problémy 2, v závislosti od nastavenia vašej garážovej brány a umiestnenia elektrických zásuviek. Tiež jeho kompatibilita so systémami inteligentného domu nie je taká široká ako ostatné.

Ak chcete použiť Gogogate 2 zariadení, musíte si stiahnuť Gogogate 2 aplikácia z Google Play Store.

Pros

Intuitívne rozhranie a krásny dizajn. Dokáže zvládnuť extrémne teploty. Podporuje viacero účtov. Ovláda až 3 garážové brány.Kompatibilné s IFTTT a používa systém geofencingu.

Zápory

Inštalácia je dosť ťažká. Nie taká široká kompatibilita systémov inteligentnej domácnosti. Trochu drahšie ako ostatné.

Gogogate 2

Prečítajte si tiež:

5 Najlepší inteligentný termostat: Inteligentné vykurovanie a chladenie

Najlepšie Google Home kompatibilné termostaty pre inteligentnú klimatizáciu

2 Najlepšie zariadenia domáceho asistenta: Alternatívy Google Home a Alexa

3. Nexx NXG-100- 99,99 dolárov

Nexx NXG-100

Cena NEXX NXG-100 je pomerne drahá a prichádza s niektorými ďalšími funkciami pre používateľov inteligentných garážových brán. Po prvé, dá sa ovládať iba pomocou hlasových príkazov Amazon Alexa alebo Google Assistantmínus mesačný alebo ročný poplatok za predplatné, ktorý Chamberlain MYQ-G0301 požaduje od svojich používateľov.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 6Môžete ho ovládať pomocou hlasu prostredníctvom Amazon Alexa

Obsahuje veľa podobností s konkurenčným zariadením, Gogogate 2. Podporuje tiež IFTTT a využíva systémy geofencingu. Navyše môžete do NEXX NXG-100 integrovať viac účtov.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 7Kým ste preč, môžete skontrolovať činnosť garáže

Môžete tiež splnomocniť ostatných, aby mali prístup do garáže počas vašej dovolenky. Vďaka zabudovanému denníku môžete samozrejme ľahko skontrolovať činnosti garáže alebo to, kedy a kto otvoril a zatvoril garážové brány.

Na druhej strane vás môžu otravovať časté upozornenia, ktoré od NEXX NXG-100 budete dostávať, ak necháte garážové brány otvorené účelovo. Tieto upozornenia sa automaticky nespustia, pokiaľ to neurobíte ručne.

NEXX NXG-100 bude k vášmu telefónu s Androidom pripojený po nastavení v sieti Wi-Fi a stiahnutí aplikácie Nexx Garage z Google Play Store.

Pros

Dá sa ovládať pomocou hlasových príkazov cez Alexa a Google Assistant. Podporuje IFTTT a používa systémy geofencing. Umožňuje integrovať viacero účtov. Sleduje, kedy a kto otvoril a zatvoril garážové brány.

Zápory

Časté výstrahy môžu byť dosť otravné. Výstrahy musíte vypnúť ručne. Docela nákladné.

Nexx NXG-100

4. Asante 99-00900-US-149,78 dolárov

Asante 99-00900-USA

Asante 99-00900-US môže byť najdrahším v tomto zozname, ale uistil by som vás, že stojí za to každý cent. Nie je to len inteligentný otvárač garážových brán; obsahuje aj súpravu fotoaparátu. Jednoducho povedané, je to a 2-v-1 zariadenie!

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 8Monitorujte svoju garáž pomocou kamery

Samotný rozbočovač otvárača garážových brán ponúka istotu zabezpečenia, ale mať v balení kameru je zásadným vylepšením zabezpečenia. Po inštalácii súpravy kamery ju môžete použiť na to, aby ste videli, čo sa deje vo vašej garáži.

K dispozícii je vstavaný infračervený senzor, ktorý je vhodný na sledovanie v noci, a ak sa rozhodnete uložiť videozáznamy, môžete si užívať neobmedzené úložisko v cloude. Je to veľmi užitočné pre tých ľudí, ktorí radi ukladajú cenné veci do svojej garáže.

Jedinou nevýhodou inteligentného otvárača garážových brán Asante 99-00900-US je, že nemá širokú podporu pre automatizované domáce systémy. Ak chcete dostať e -mail alebo SMS s informáciou o stave vašej garáže, musíte si kúpiť ďalší senzor, ktorý sa predáva samostatne.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 9Aplikácia Asante Home v Google Play Store

Predtým než čokoľvek iné, stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Asante SmartHome z Google Play Store na svojom smartfóne s Androidom. Potom budete môcť ovládať svoju garáž bez akýchkoľvek starostí.

Pros

Dodáva sa so súpravou fotoaparátu, ktorá má infračervený senzor. Ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia. Má neobmedzené cloudové úložisko.

Zápory

Najdrahší v tomto zozname. Nepodporuje veľa inteligentných domácich systémov. Vyžaduje si nákup iného snímača upozornení.

Asante 99-00900-USA

5. GarageMate- 53,95 dolárov

GarageMate

Môže sa to zdať veľmi jednoduché, ale GarageMate je zariadenie, ktoré si zaslúži pozornosť. Možno tomu neveríte: Inštalácia celého balíka vám vďaka jednoduchému a užívateľsky prívetivému rozhraniu bude trvať len niekoľko minút.

GarageMate je cenovo dostupný inteligentný otvárač garážových brán, a preto neočakávame, že bude ponúkať ďalšie funkcie ako tie drahé. Prekvapivo prichádza s podporou Siri a niektorých ďalších hlasových asistentov.

Pokiaľ ide o tienisté stránky, GarageMate funguje iba cez Bluetooth namiesto Wi-Fi. To znamená, že má obmedzené možnosti aplikácií a párovanie Bluetooth sa musí vykonať v garáži. Aby to fungovalo, musíte byť aspoň v 50-metrovom dosahu.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 10Párovanie Bluetooth sa musí vykonávať v tesnej blízkosti

Na GarageMate môžete spárovať viacero účtov, ale až na 8 ľudí. Všetky majú obmedzený prístup k zariadeniu. Aj keď si môžete skontrolovať denník činnosti garáže, nebudete informovaní o jeho stave, keď budete ďaleko.

5 Najlepší inteligentný otvárač garážových brán ovládaný systémom Android v roku 2021 11Nastavenie aplikácie GarageMate

Môžete ho použiť tak, že si najskôr stiahnete aplikáciu GarageMate do telefónu s Androidom a môžete ísť!

Pros

Veľmi jednoduché nastavenie inštalácie. Má dostupnú cenovku. Dodáva sa s podporou Siri a ďalších hlasových asistentov. K dispozícii je protokol o činnosti garáže.

Zápory

Funguje iba s technológiou Bluetooth. Obmedzené možnosti aplikácie. Spárovať je možné iba s max 8 ľudia s obmedzeným prístupom. Neoznámi stav garáže, keď bude mimo dosahu.

GarageMate

Odporúčané čítanie:

Domovská stránka Google vs. Amazon Echo: Čo je pre teba lepšie?

The 5 Najlepšie inteligentné domáce zariadenia a systémy roku 2021

5 Inteligentné technológie a pomôcky pre váš domov, ktoré sú s Androidom lepšie

Časté otázky

Aký je najlepší otvárač garážových brán v programe Best Buy?

Chamberlain – Inteligentná garáž MyQ Hub je jedným z najlepšie hodnotených inteligentných otváračov garážových brán v programe Best Buy. Je kompatibilný s telefónmi a tabletmi so systémom iOS aj Android. Inteligentná garáž MyQ Hub vám pošle upozornenia na telefón s Androidom, ak niekto otvorí alebo zatvorí vašu garážovú bránu.

Čo je GDO?

GDO znamená otvárač garážových brán. Inteligentný otvárač garážových brán je možné otvárať a zatvárať na diaľku, aby ste sa nemuseli ponáhľať domov a uistiť sa, že ste ho nenechali otvorené. Má tiež mechanizmus, ktorý vás upozorní, ak ho neúmyselne zatvoríte.

Je Chamberlain a Liftmaster rovnaká spoločnosť?

Chamberlain Group je materskou spoločnosťou spoločnosti Liftmaster. Garážové brány Chamberlain sú však navrhnuté pre jednotlivcov a sú ľahšie ako brány Liftmaster, ktoré sú určené na profesionálne použitie.

Záver

Tieto inteligentné otvárače garážových brán uvedené vyššie si zaslúžia našu pozornosť. Môžu byť nápomocné, keď rovnakú chybu zopakujete znova. Tentokrát však nebudete mať tieto miniinfarkty; namiesto toho jednoducho klepnete na telefón. Problém je vyriešený!

Vieme, že inteligentné otvárače garážových brán vám budú veľkým prínosom. Už ste jeden vyskúšali? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti! Plánujete sa chytiť toho svojho? Ktorý otvárač garážových brán by ste chceli vyskúšať ako prvý? Povedzte nám to v sekcii komentárov!