5 jednoduché spôsoby, ako urobiť snímku obrazovky v systéme Android (pomocou 2 bonusové tipy)

Ako často máte chuť zachytiť tento meme vo svojom kanáli sociálnych médií a zdieľať ho so svojimi priateľmi a rodinou?

Pravidelne sa vám stáva, že by ste si chceli odskočiť na recept alebo informačný príspevok, na ktorý ste narazili vo svojom telefóne? My všetci áno!

Aj keď neexistujú žiadne zaznamenané dôkazy o tom, kto bol vynálezcom snímok obrazovky, určite musíme poďakovať tejto osobe alebo skupine ľudí, ktorí priniesli na svet taký úžasný vynález.

Koniec koncov, je to priečinok snímok obrazovky v našej knižnici fotografií, ktorý sa stane naším záchrancom, keď potrebujeme stav Whatsapp, dôležité poznámky, ktoré zdieľal váš priateľ, alebo skutočnosti a čísla, ktoré ste zachytili, aby ste dokázali, že sa vaši spoločníci v diskusii mýlili – alebo dokonca Ukážte prípady, keď sa vaša lepšia polovička v hádke mýlila!

Aby som všetky dôležité úlohy zvládol behom chvíľky, ukážem vám to päť plus dva spôsoby, ako vytvárať snímky obrazovky v systéme Android.

Takže bez ďalších okolkov začnime.

Prečítajte si tiež:

Snímka obrazovky Android – všetko, čo potrebujete vedieť, a ďalšie

Ako urobiť snímku obrazovky na Samsung Galaxy Poznámka 5 (3 Metódy)

5 spôsoby, ako zachytiť snímku obrazovky v systéme Android

1. Panel oznámení

Najľahší a najznámejší spôsob, ako vytvoriť snímku obrazovky v systéme Android, je z panela s upozorneniami.

Ak chcete nasnímať snímku obrazovky v systéme Android z panela s upozorneniami, postupujte takto.

  Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť. Prejdite prstom nadol po notifikačnom paneli z hornej časti obrazovky. Na paneli oznámení nájdite ikonu „Screenshot“ alebo „Screen Capture“. Kliknite na ikonu a nasníma sa snímka obrazovky.

Snímka obrazovky bude uložená v knižnici vášho telefónu. Bude tiež na paneli s upozorneniami, aby ste ho mohli upravovať alebo zdieľať na cestách. Tu je krátke video o tom, ako zachytiť snímku obrazovky z panela s upozorneniami.

2. Kombinácie tlačidiel

Android vám umožňuje zachytiť snímku obrazovky pomocou kombinácií tlačidiel. Stavím sa, že ste to nevedeli!

Pomocou tlačidiel na ovládanie hlasitosti a vypínača môžete urobiť snímku obrazovky za sekundu.

Ak chcete nasnímať snímku obrazovky pomocou tlačidiel, postupujte takto:

  Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť. Stlačte a podržte súčasne tlačidlá napájania a zníženia hlasitosti.

Táto akcia nasníma snímku obrazovky a zobrazí sa v hornej časti obrazovky.

Ďalším spôsobom, ako zachytiť snímku obrazovky pomocou tlačidiel, je stlačiť a podržať iba tlačidlo napájania. Akonáhle to urobíte, nájdete možnosť Screenshot. Kliknite naň a obrazovka sa ihneď chytí.

Nenechávajte tlačidlo, kým sa na obrazovke telefónu nezobrazí snímka obrazovky. Upozorňujeme, že táto možnosť nemusí byť k dispozícii pre všetky telefóny s Androidom.

3. Funkcia posúvania prstov

Toto je ďalší jednoduchý spôsob, ako urobiť snímku obrazovky v systéme Android. Väčšina používateľov systému Android nevyžaduje túto zmenu nastavení a používa túto metódu na nasnímanie snímky obrazovky.

Ak chcete urobiť snímku obrazovky pomocou gesta posúvania, jednoducho posuňte nadol z hornej časti obrazovky do spodnej časti pomocou troch prstov. Snímka obrazovky sa okamžite nasníma. Pozrite sa na klip nižšie, ktorý priblíži tento spôsob snímania obrazovky v systéme Android.

4. Quickball

Quickball je alternatíva Assistive Touch pre Android. Rovnako ako asistenčný dotyk v systéme iOS môžete k najčastejšie používaným funkciám telefónu pristupovať jednoduchým klepnutím na Quickball.

Osobne používam aplikáciu Quickball na vytváranie snímok obrazovky v telefóne, pretože je neustále k dispozícii na obrazovke a nezahŕňa použitie inej ruky.

Ak chcete vo svojom telefóne s Androidom povoliť funkciu Quickball,

  Prejdite do aplikácie Nastavenia
Nastavenia telefónu AndroidNastavenia telefónu Android
  Hľadajte „Quickball“ vo vyhľadávacom paneli Klepnite na „Rýchla lopta“
Aktivácia aplikácie Quickball v systéme AndroidAktivácia funkcie Quick Ball v systéme Android
  Zapnite prepínač a vo vašom telefóne bude povolená funkcia Rýchla lopta.
Povoliť QuickballPovoliť Quickball

Ak chcete pridať snímku obrazovky ako skratku a urobiť snímku obrazovky pomocou funkcie Quick Ball,

  Klepnite na položku Vybrať skratky.
Nastavenia QuickballRýchle nastavenie loptičky
  Ďalej klepnite na niektorý z 5 dostupné tlačidlá na mieste, kde sa má snímka obrazovky zobraziť. Ak napríklad chcete, aby sa možnosť „Snímka obrazovky“ zobrazovala na čísle 2 zospodu klepnite na to pole.
Vyberte možnosti v NastaveniachVyberte možnosti v Nastaveniach
  Potom posuňte zobrazenie nadol, nájdite možnosť Snímka obrazovky a klepnite na ňu.
Vytváranie snímky obrazovkyVytváranie snímky obrazovky
  Teraz v ponuke skratiek pre rýchlu loptu nájdete možnosť „Snímka obrazovky“.
Pridanie tlačidla Snímka obrazovky v ponuke QuickballPridanie tlačidla Snímka obrazovky v ponuke Rýchla lopta
  Prejdite na obrazovku, na ktorej chcete zachytiť snímku obrazovky, a klepnutím na ikonu Snímka obrazovky v Rýchlej guli urobte snímku obrazovky.

V nasledujúcom videu nájdete informácie o tom, ako vytvoriť snímku obrazovky pomocou funkcie Quick Ball.

Nastavenia Rýchlej gule môžete podľa potreby zmeniť v časti Nastavenia> Rýchla lopta.

5. Google Assistant

Sú chvíle, keď sú naše ruky obsadené a zúfalo chceme zachytiť vtipnú scénu v a YouTube video.

Google Assistant sa v takýchto situáciách môže ukázať ako celkom užitočný. Ako hovorí názov, Google Assistant môže fungovať ako váš asistent a nasnímať snímku obrazovky.

Zachytenie snímky obrazovky pomocou Google Assistant je dosť jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je prikázať Asistentovi, aby nasnímal snímku obrazovky v jej štýle.

„Hej Google, urobte snímku obrazovky“, je to také jednoduché. Uistite sa, že váš Google Assistant sa aktivuje pred použitím tejto funkcie. V nasledujúcom videu sa dozviete, ako presne používať Google Assistant urobiť snímku obrazovky v systéme Android.

Musíš si prečítať:

Ako robiť snímky obrazovky na Samsung Galaxy S7 (3 Metódy)

Vytváranie snímok obrazovky na vašom Samsung Galaxy Okraj S6

Zdieľajte a upravujte svoje snímky obrazovky na zariadení Samsung Galaxy Okraj S6

Bonusové tipy

1. Navigácia gestami

Činnosť tlačidiel v telefóne si môžete prispôsobiť tak, aby ste urobili snímku obrazovky. Ak vás kombinačné funkcie posúvania prstov a tlačidiel nezaujímajú, vždy môžete zvoliť iné akcie na prichytenie obsahu obrazovky.

Ak chcete povoliť snímku obrazovky pomocou gest,

  Prejdite do aplikácie Nastavenia
Nastavenia telefónuNastavenia telefónu
  Vyhľadajte snímku obrazovky a klepnite na možnosť „Vytvoriť snímku obrazovky“ (možnosti sa môžu líšiť v závislosti od modelu telefónu)
Nastavenia navigácie gestamiNastavenia navigácie gestami
  Skontrolujte dostupné možnosti a klepnite na akciu, o ktorej si myslíte, že vám na snímkach obrazovky funguje najlepšie:
Príkaz obrazovky v navigácii gestamiPríkaz obrazovky v navigácii gestami

2. Snímky obrazovky

Nakoniec môžete pomocou aplikácií na snímanie obrazovky ľahko nasnímať snímky obrazovky v systéme Android.

Tieto aplikácie prichádzajú s mnohými užitočnými funkciami, ako je pridávanie ikon emodži k snímkam obrazovky, vstavaný zosilňovač pamäte RAM a čistič priestoru, funkcia nahrávania obrazovky, optimalizácia veľkosti a ďalšie.

Aplikácia Screenshot touch je jednou z najlepších aplikácií na snímanie obrazovky v systéme Android s hodnotením 4.5 mimo 5. Zachytenie posúvania po celej stránke, snímka obrazovky trepaním zariadenia, kreslenie zachytených záberov a jednoduché zdieľanie snímok obrazovky medzi aplikáciami sú len niektoré z prominentných funkcií, ktoré ponúka.

Ak chcete aplikáciu nainštalovať do Obchodu Play, kliknite na tlačidlo nižšie.

Odznak Google Play

Často kladené otázky (FAQ)

Kde nájdem svoje snímky obrazovky?

Snímky obrazovky sa zvyčajne ukladajú do priečinka Snímky obrazovky vášho telefónu v Galérii. Prístup k nim získate v časti Galéria> Snímky obrazovky. Nájdete ich tiež v Správcovi súborov> Obrázky> Albumy> Snímky obrazovky alebo z Fotiek Google.

Ako urobím snímku obrazovky v Samsungu?

Väčšina vyššie uvedených metód funguje aj na Samsungu. Okrem toho je Air Gesture skvelou funkciou, ktorá je k dispozícii na niektorých zariadeniach Samsung. Ak chcete nasnímať snímku obrazovky pomocou funkcie Air Gesture, prejdite do časti Nastavenia> Moje zariadenie> Pohyby a gestá> Zapnite prepínač Air Gesture.

Ako urobiť snímku obrazovky na zariadeniach Huawei?

Na vytvorenie snímky obrazovky na zariadeniach Huawei fungujú vyššie uvedené metódy dobre. Snímka obrazovky Grabshot a Knuckle sú funkcie špecifické pre Huawei. Ak chcete povoliť Grabshot, prejdite na Nastavenia> Prístupnosť> Skratky a gestá> Vzduchové gesto> Grabshot. Snímku obrazovky kolenného kĺbu je možné povoliť v časti Nastavenia> Prístupnosť> Skratky a gestá> Vytvoriť snímku obrazovky> Snímka obrazovky kolena.

Odporúčané čítanie:

10 ručne vybraných aplikácií pre snímky obrazovky systému Android: Zachyťte okamih

Ako vytvárať snímky obrazovky na serveri Galaxy S4: Four Dead Easy Ways

Balenie!

Nasnímanie snímky obrazovky v systéme Android nebolo nikdy jednoduchšie, pretože najnovšie telefóny s Androidom uvádzajú na trh novšie spôsoby vytvárania snímok.

Od klepnutia na tlačidlo Snímka obrazovky na paneli s upozorneniami až po ovládanie vášho Google Assistant„Môžete použiť tieto inovatívne metódy a urobiť snímku obrazovky v systéme Android, aby ste uložili svoje drahé memy a informované príspevky.

Dúfam, že vás táto príručka zoznámila s novými spôsobmi vytvárania snímok obrazovky na vašom zariadení s Androidom. Ak poznáte ďalšie spôsoby, ako vytvoriť snímku obrazovky, nezabudnite to komentovať nižšie!