5 Bohaté investičné nápady na rok 2021

Napriek tomu, že rok 2020 bol pre svetovú ekonomiku najťažšou výzvou tohto desaťročia, individuálne investovanie zostáva vynikajúcou vecou pre rast bohatstva a ochranu majetku. Úspešné investovanie je však len ťažko možné bez prispôsobenia sa najnovším trendom na trhu a prijatia nových investičných myšlienok odborníkmi v danej oblasti. Nasleduje sprievodca investičnými nápadmi, ktoré vám môžu pomôcť ďalej zveľaďovať svoje bohatstvo v roku 2021.

Ak ste začiatočník

V prvom rade by ste mali pochopiť, že v roku 2021 je stále možné vstúpiť na investičný trh s malou sumou peňazí. Napriek tomu nie je možné rýchlo zbohatnúť a nemali by ste veriť nikomu, kto trvá na opaku. Krátkodobé vysoké zisky sú možné len pre najrizikovejšie finančné nástroje a iba vtedy, ak ste pripravení obetovať veľké množstvo peňazí s vedomím, že šance na ich stratu sú vyššie ako na niečo zarobiť. Ak chcete v roku 2021 rozšíriť svoje bohatstvo s minimálnymi rizikami, mali by ste sa držať nižšie popísaných investičných myšlienok. Možno sú vám známi, ale to neznižuje ich účinnosť.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú je potrebné pochopiť, je to, že investovanie do jedného alebo dvoch finančných nástrojov je zriedka dobrou stratégiou. Najlepším spôsobom je využiť výhody primerane diverzifikovaného portfólia, aby sa pozitívna dynamika rastu bohatstva udržala väčšinu času.

1. Sporiace účty a komodity

Môžete tvrdiť, že na sporiacich účtoch nemožno investovať kvôli vysokej inflácii, ktorá môže minimalizovať alebo dokonca „zjesť“ váš výnos. Budete mať úplnú pravdu, pretože sporiace účty sú najhorším spôsobom, ako investovať svoje peniaze. Na druhej strane, možnosť získať návratnosť úrokov je pozitívnym aspektom, ktorý zabraňuje tomu, aby sa vaše neinvestované úspory spálili tak rýchlo, ako by mohli pod vašim matracom.

Vďaka tejto jednoduchej pravde sú sporiace účty skutočne užitočné, keď chcete nahromadiť konkrétne množstvo peňazí so zanedbateľnými rizikami a použiť ich na zvýšenie ďalších investícií a núdzových situácií bez toho, aby ste sa dotkli tých investícií, ktoré generujú hmatateľný príjem. Nevyhadzujte sporiace účty, aby vaše neinvestované úspory mohli aspoň nejako bojovať proti inflácii.

Ďalšou možnosťou, ako uložiť svoje aktíva, sú komodity. Fyzické komodity zahŕňajú položky, ktoré môžete zarobiť v reálnom živote, napríklad zlato a striebro. Tento typ investície je zvyčajne považovaný za jeden z najbezpečnejších spôsobov, ako chrániť časť majetku v ťažkých ekonomických časoch. Ceny týchto a ďalších komodít závisia od ponuky a dopytu, čo je ťažko predvídateľné. Napriek tomu je historický priemerný výnos dosť konzistentný a pozitívne roky zvyčajne vyrovnávajú negatívne obdobia. Vzhľadom na infláciu vás môže investícia do komodít stále prinášať 2%-3% z dlhodobého hľadiska a poskytujú zvyšnú ochranu pred infláciou pre zvyšok vášho portfólia.

2. Investičné dlhopisy

Investícia do dlhopisov v skutočnosti znamená požičať nejaké peniaze nejakej spoločnosti alebo vláde. V USA sú štátne dlhopisy najobľúbenejšie na vnútornom trhu s dlhopismi. Môžete tiež voľne nakupovať zahraničné dlhopisy. Emitent dlhopisu vám neskôr zaplatí úrok počas dohodnutej životnosti „pôžičky“. Táto investičná možnosť nie je považovaná za „rizikovú“, povedzme, akcie alebo online CFD, ale návratnosť je tiež oveľa nižšia. Prečo teda potrebujete dlhopisy vo svojom portfóliu 2021? Pretože je to dobrý spôsob, ako vyvážiť riziká, minimalizovať potenciálne straty alebo zarobiť 5-6% za rok.

3. CFD

Rozdielna zmluva je druh finančnej zmluvy, ktorá vám umožní získať príjem, ak je rozdiel pri nakúpených položkách pozitívny pri uzatváraní obchodov. Online CFD vám umožňujú obchodovať počas veľmi krátkych období a pomocou páčok znásobiť svoje zisky v závislosti od podmienok. Tento investičný nástroj je považovaný za jeden z najrizikovejších (spolu s akciami), ale pre skúseného obchodníka môže byť veľkým zdrojom príjmu. Odporúča sa vyskúšať CFD v roku 2021, iba ak máte príležitosť obetovať množstvo peňazí bez toho, aby ste poškodili svoje úspory a ostatné investičné portfólio.

4. Podielové fondy

Tock market vám umožňuje nakupovať a prevádzkovať jednotlivé akcie, zatiaľ čo investičné fondy vám poskytujú množstvo akcií na jeden nákup. Všetky investičné fondy však tvorí a kontroluje správca, ktorý si ako investičný poplatok účtuje určité percento. Tento poplatok môže sťažiť alebo dokonca znemožniť porazenie trhu.

Napriek tomu bola priemerná návratnosť investičných fondov 2020 v rôznych kategóriách zhruba 10%, čo je celkom dobré pre investície pod províziou. Analytici uvádzajú, že toto percento návratnosti zostane priemyselným štandardom do roku 2021.

5. Zásoby

Akciový trh je najbežnejším a zvyčajne najpriaznivejším finančným strojom. Aj tak je to jedno z najrizikovejších. Kúpou akcií sa stávate zákonným vlastníkom malej časti spoločnosti, ktorá vám predala svoje akcie. Ak spoločnosť dosahuje zisky, môže vám vyplatiť dividendy alebo reinvestovať celý zisk do ďalšieho rozvoja. V oboch prípadoch môžu akcie, ktoré vlastníte, rásť na cene alebo stratiť hodnotu v závislosti od obchodných riešení, ktoré spoločnosť robí. Historický priemer výnosov z akciového trhu je 10%, ale môže sa od neho líšiť 9% až 14%, v závislosti od charakteristík vášho portfólia.

Udržujte očakávania primerané

Poďme sa pozrieť na jednoduchý príklad, aby sme pochopili, aké dôležité je vyvážiť svoje portfólio a správne riadiť riziká. Ak investujete 10 000 dolárov pri 10% na 50 rokov bez reinvestovania, môžete získať $1, 173,908. Ak investujete 20%, môže sa stať neuveriteľných 91 004 381 dolárov. Je bohužiaľ veľmi nepravdepodobné, že by sa to stalo kvôli extrémnej úrovni rizika takýchto vysoko zarábajúcich nástrojov. V roku 2021 a neskôr bude najlepším nápadom zamerať sa na dosiahnutie ročného trhového priemeru a oslavovať, ak sa vám podarí vyváženým rizikom získať viac a bez straty prírastku spolu so stratami v budúcom roku. Držte prst na pulze trhových trendov a držte sa dobre preskúmaných a prinajmenšom viac-menej predvídateľných nástrojov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3bXBLix