5 Bezpečnostné lekcie pre malé bezpečnostné tímy pre obdobie po COVID19

Masová práca z domu (WFH) na plný úväzok sa kedysi považovala za extrémne rizikový scenár, na ktorý sa len málo odborníkov v oblasti rizika alebo bezpečnosti vôbec obťažovalo myslieť.

Bohužiaľ, v priebehu jediného dňa museli firmy na celom svete čeliť takejto realite. ich 3-ročná stratégia digitálnej transformácie bola nútená stať sa a 3-týždenný šprint, počas ktorého boli opustené kancelárie a ľudia začali pracovať z domu.

Ako v strašidelnom filme o súdnom dni, servery zostali zapnuté v kancelárii, ale nikto nesedel na stoličkách.

Hoci každý dúfa, že sa svet vráti do predchádzajúceho stavu, je evidentné, že dynamika práce sa navždy zmenila. Odteraz môžeme predpokladať hybridné pracovné prostredie.

Dokonca aj spoločnosti, ktoré budú od svojich zamestnancov vyžadovať, aby denne prichádzali do ich kancelárií, uznávajú, že prešli digitálnou transformáciou a zvyky pracovať z domu zostanú.

Elektronická kniha”5 Bezpečnostné lekcie pre malé bezpečnostné tímy pre obdobie po COVID19“ (stiahnuť tu) pomáhajú spoločnostiam pripraviť sa na túto novú pracovnú dynamiku. Vďaka praktickým poznatkom a poskytnutým odporúčaniam je táto príručka veľmi užitočná pre malé bezpečnostné tímy, ktoré každodenne pociťujú nápor bezpečnosti a teraz potrebujú pridať do plánovania a vykonávania svojej bezpečnostnej stratégie ešte jednu položku.

Táto e-kniha podrobne popisuje nasledujúcich päť bezpečnostných lekcií odvodených zo súčasných trendov v oblasti obchodu, IT a hrozieb:

  1. Nemôžete robiť všetko. Navrhujú najmä požiadať vášho dodávateľa zabezpečenia o ich zákaznícky úspech a ponúkané služby. Niektorí predajcovia poskytujú celý rad bezplatných ponúk, ale mnohí zákazníci si to neuvedomujú a vzdávajú sa možnosti virtuálne rozšíriť svoj bezpečnostný tím.
  2. Rýchlosť odozvy je názov hry. Každý vám povie, že automatizácia je kľúčová. Sprievodca ide o krok ďalej a tiež navrhuje, ako odstrániť režijné náklady zo zásobníkov zabezpečenia, ako aj ako znížiť neefektívnosť práce analytikov.
  3. Zamestnancom sa má vydať viac podnikových zariadení. Tento bod poskytuje osvedčené postupy na bezpečné obstarávanie a správu všetkých týchto nových zariadení, a to aj vtedy, keď bezpečnostný tím pracuje na diaľku.
  4. Útoky na dodávateľský reťazec sú na vzostupe. Istota vášho dodávateľa sa, žiaľ, stáva vašou istotou. Sprievodca poskytuje tipy, ako získať lepší prehľad o hrozbách, ktoré sa teraz nachádzajú vo vašom prostredí, vrátane toho, ako riešiť túto výzvu spôsobom s obmedzeným rozpočtom.
  5. Ekonomiky sa zmenili. Keď ransomvér narastá do neprekonateľných množstiev, aké sú spôsoby – od školení až po technológie – ako čo najlepšie ochrániť vaše podnikanie.

Na konci dňa sa malé bezpečnostné tímy potýkajú s mnohými výzvami. Ako všetky bezpečnostné tímy idú, majú bremeno únavných úloh a prevádzkových požiadaviek, pričom potrebujú udržať podnikanie v chode.

Okrem toho však majú prísnejší rozpočet a obmedzenia ľudských zdrojov. V každom praktickom kroku táto príručka zohľadňuje tieto obmedzenia.

Stiahnite si eBook “5 Bezpečnostné lekcie pre malé bezpečnostné tímy pre obdobie po COVID19”