Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 1

Okrem príležitostných televíznych filmov je v tejto chvíli možné povedať, že vek Disneyových ručne kreslených 2D animovaných filmov sa blíži ku koncu. Jeho posledným skutočným divadelným vydaním je princezná a žaba 2009. Aj keď táto éra prišla a odišla, jej dosah na popkultúru je nepopierateľný. Rovnako ako mnohí, ktorí vyrastali v 2000-tych rokoch, si pamätám také úžasné klasiky, ako The Hunchback of Notre Dame, Lion King a Mulan. Filmy, ktoré so mnou trčali celé roky, dlho do mojich 20 rokov. Milovaní boli tak pôvodní 2D klasici, že Disney v roku 2015 dokonca spustil celé hnutie adaptácie na živé vystúpenie s Popoluškou. Spoločnosť dúfal, že využije ich nostalgickú hodnotu a zároveň sa ich pokúsi predstaviť novej generácii detí. Osobne nie som zrovna fanúšikom nedávnych pokusov o adaptáciu Disneyho, ale nedávny trailer k Mulanovi obnovil moju zvedavosť. Nesnaží sa byť unavenou premenou pôvodného filmu z roku 1998. Sľubuje, že bude oveľa pevnejšou a presnejšou reprezentáciou príbehu Fa Mulana.

REKLAMA

S ohľadom na to nás prinútilo premýšľať, či existujú aj iné animované drahokamy, ktoré si zaslúžia úpravy naživo. Ukázalo sa, že tam sú niektorí celkom úžasní kandidáti, ktorých Disney ešte musí oživiť.

1, Atlantis: The Lost Empire (2001)

V čase, keď Disney experimentoval s novými spôsobmi oživenia 2D animovanej renesancie 90. rokov, využili príležitosť s malým filmom s názvom Atlantis: The Lost Empire. Film, ktorý by podľa všetkých kritérií obchodovateľnosti podľa súčasných štandardov nemal existovať a ani by tu nemal existovať. Film, ktorý sleduje crackový tím prieskumníkov, vedcov, žoldnierov a odborníkov, ktorí cestujú do srdca Zeme, aby odhalili jedno z najväčších tajomstiev všetkých čias. Cesta za nájdením strateného mesta Atlantis, zahrabaného na dne oceánu po katastrofickej udalosti. Jeden hlúpy prieskumník menom Milo riskuje život a končatinu, aby dokázal svoju existenciu a zachránil túto civilizáciu pred silami vnútri a bez toho, aby sa ich snažil zničiť.

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 2

Úsilie, ktoré smerovalo do Atlantídy, nebolo ničím monumentálnym, pretože tím v podstate vytvoril živý, dýchajúci svet pred našimi očami. Jeden plný krásy a histórie, ktorý si požičiava z množstva kultúr a mýtov, aby vytvoril niečo skutočne jedinečné. Vďaka skriptu talentovanej posádky hlasových hercov sa skript spoločnosti Atlantis cítil prístupný aj pre deti a bol mimoriadne podmanivý pre dospelých. Či už ste boli dieťaťom alebo dospelým človekom, všetci mohli pochopiť majestátnosť Kidaovho vzostupu do Krištáľu vo filme. Disney CGI technológia sa vyvinula skoky a hranice za animačné technológie času Atlantis 'a stále vyzerá nádherne. Predstavte si, ako by si plne uvedomená Atlantis vyzerala na veľkej obrazovke. Bolo by to nadprirodzené.

2, Tarzan (1999)

Verte alebo nie, boli obdobia, keď sa animované filmy Disney skutočne uvádzali na trh s mužskými aj ženskými deťmi bez použitia superhrdinov. Aké prekvapenie má pravdu! Na rozdiel od Mulan alebo Frozen to boli filmy, ktoré sa venovali otázkam identity a rodiny, okrem toho, že príbeh bol rozprávaný z mužského hľadiska. Jedným konkrétnym filmom, ktorý sa na všetky tie roky prilepil, bol Tarzan z roku 1999. Moderný prepracovaný román Edgar Rice Burroughsovej, ktorý sa pýši rýchlym tempom animovaných akčných setov a nádherných vizuálov, ktoré obnovujú africkú džungľu. Pre nezainteresovaných je Tarzan príbehom človeka, ktorý vychoval ľudoopy, ktorý sa po prvýkrát stretol so svojím druhom v podobe anglických prieskumníkov. Keď začína rozvíjať city k Jane Porterovej, krásnej a nemravnej dcére profesora Portera, ocitol sa roztrhaný medzi dvoma svetmi. Zostane a povedie svoju adoptovanú rodinu opíc alebo sa vráti späť k ľudskosti?

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 3

Problém, ktorý som mal pri filmoch Lion King, spočíva v tom, že ich fotorealistický prístup k zvieratám nezodpovedá kreslenejšiemu tónu vo filme. Zatiaľ čo v Tarzanovom filme naživo sa domnievam, že tento prístup by sa mohol využiť do veľkej miery. Okrem výstredných osobností slona Tarzanovho opice Terka a slona Tantora je väčšina zvierat vyobrazená presnými osobitosťami, ktoré možno nájsť v prírode. Či už je to spôsob, ako Kala sladko kolísky dieťa Tarzan, alebo v divokosti, v ktorej leopard Sabor brutálne slzy do svojej koristi, všetko v Tarzan zobrazuje konfliktný svet. Ten, ktorý si zaslúži liečbu, na rozdiel od liečby Matta Reevesa Dawn planéty opíc.

3, Hercules (1997)

Vyrastal som s Disneym, len zriedka by som od nich niekedy opísal animovaný film ako „badass“ ako taký. Myslím tým, že niektorí mali pekné vizuálne efekty, pamätné darebáky a chytľavé piesne. Môj krehký mužský ego by si napriek tomu nemohol pomôcť, ale cítil sa trochu zahanbený, keď ho chytil výber filmu Disneyho za niečo na Nickelodeone alebo Cartoon Network. Výnimočnou výnimkou však boli Disney's Hercules. Ten film by som obhájil svojím umierajúcim dychom. Tento film z roku 1997 bol fantastickým eposom o bohoch, polobohoch, príšerách a o tom, čo to znamená byť hrdinom. Silný príbeh, ktorý skúmal pocity neadekvátnosti medzi zápasiacimi dospievajúcimi a ako skutočný hrdinstvo pochádza z obete a boja. Dosiahla toľko tematickej hĺbky bez toho, aby sa cítila ako matná zvláštna mimoškolská škola.

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 4

Myslím, že adaptácia Herculesa naživo v hlavnej úlohe s Chrisom Chrisom by bola úžasným filmom pre deti aj dospelých! V Herculese je toľko úžasných okamihov, ktoré by sa úžasne preložili prostredníctvom šošovky so živou činnosťou. Hercules sa stretol s mnohými hlavami Hydry, bitku medzi olympionikmi proti Hádovi a jeho Titanom a Herculesov srdcervoucí vrhol sa do rieky Hádes Styles, aby zachránil dušu jeho milenca. Nie je veľa ľudí, ktorí sú o Herculesovi rovnako informovaní, ako o väčších animovaných divadelných predstaveniach. To Disneyovi umožňuje pohrávať sa s reinterpretáciou týchto scén. Mohli by to urobiť väčší, čistejší a dokonca pridať zaujímavé nové vrstvy do týchto okamihov. Naozaj mohli ísť na diaľku!

4, Treasure Planet (2002)

Napriek jeho nevýraznému príjmu v pokladni, Disney's Treasure Planet dokázala získať silne lojálny kult, ktorý nasledoval sám za seba. Počas tejto doby sa spoločnosť začala hrať s myšlienkou CGI začlenením „virtuálnych sád“ do filmu. Režisér a producent Ron Clements poznal možné problémy nadmerného spoliehania sa na CGI, a preto sa obozretne rozhodol pre pomer tradičnej ručne kreslenej 2D animácie v pomere 70/30 k počítačom generovanému pozadiu. Výsledkom Clementa a jeho posádky pri vykresľovaní klasického príbehu Ostrov pokladov bol film, ktorý bol rovnako úchvatný a ochladzoval kosti. Jedno plné nebezpečenstvo a zázrak, keď sledujeme Jima Hawkinsa a jeho morálne nejednoznačného kyborga, pirátsky mentor John Silver cestuje vesmírom pri hľadaní legendárnej planéty pokladov.

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 5

Disneyho animované filmy naživo boli v poslednej dobe uviaznuté v koľaji. Novinka iba fotografovania ikonických postáv a postáv z predchádzajúcich filmov a dodávania čerstvejšej farby maľby je tenká. Viem, že Disney už má veľkú fantáziu v oblasti vesmíru, ale nič, čo by sa priblížilo k zachyteniu predstavenia medzigalaktických dobrodružstiev Treasure Planet alebo hĺbky jej postáv. Tento remake Treasure Planet nemusí nutne sledovať rovnaké rytmy pôvodného filmu v živej akcii, ale mohol by jednoducho používať rovnaké postavy, ktoré sme poznali a milovať, ale s aktualizovanými vizuálmi a podrobnejšími detailami. Myslite na pirátov z Karibiku, ale tentoraz vo vesmíre!

5, Záchranári (1977)

Už ste niekedy videli detský film, ktorý sa zdal byť príliš vyzretý na svoju dobu? Ten, ktorý sa zaoberal otázkami, ktoré sú až príliš reálne napriek všetkým komediálnym reliéfom a kresleným prvkom, ktoré štúdio hodilo? Zatiaľ čo som bol omnoho mladší, prechádzal cez kanály, narazil som na taký film: The Rescuers z roku 1977. Príbeh sa točí okolo párov myší, slečny Biancy a Bernard zo spoločnosti Rescue Aid Society, medzinárodnej organizácie myší, ktoré sa púšťajú do záchranných misií na záchranu týraných detí. Bolo to 70. rokov, bolo to čudné. Po prijatí správy vo fľaši od uneseného osirelého dievčaťa Penny sa obe myši dostanú do akcie, aby ju zachránili pred jej úbohými únoscami, ktorí ju plánujú použiť na nájdenie najväčšieho diamantu na svete. Bez ohľadu na to, aký veľký je prípad, naši malí hrdinovia odpovedia na výzvu!

5 Animované klasiky Disney by sa mali dostať do živých akčných filmov 6

Aj keď to asi nechceme premýšľať, únos dieťaťa je veľmi vážnym problémom, ktorý si zaslúži, aby sa na ňom zobrazilo svetlo sveta. Filmy ako The Rescuers pomohli deťom spracovať traumu, zápas a dúfať, že také procesy prekonajú bez toho, aby ich skutočne zažili. Živá verzia The Rescuers by mohla byť pre Disneyho skvelým spôsobom, ako diskutovať o zrelých a náročných predmetoch s deťmi, zatiaľ čo si stále robí bank. Disney nepotrebuje vo svojich filmoch žiadne výhody, svet je už dosť strašidelný. Niekedy potrebujeme pripomenutie, že pomoc môže byť z najneobvyklejšieho miesta.

Table of Contents