4 Tipy pre redakčný proces pre nového Solopreneur

Začali ste práve online podnikanie?

Ste spokojní s myšlienkou osloviť nových ľudí a rozšíriť svoju značku?

So všetkými novými obchodmi čoskoro zistíte, že môže trvať veľa času a úsilia, aby bol úspešný od začiatku. Existuje veľa pohyblivých častí spoločnosti a pre sóloprivateľov je zodpovednosť za založenie, udržiavanie a rozvoj ich podnikania na pleciach.

Pohyblivou súčasťou je tvorba obsahu. Prevádzkovanie vlastného blogu a robenie vlastného marketingu obsahu sa môže javiť ako skľučujúca a únavná úloha.

Efektívny blog si vyžaduje čas na systematické plánovanie, výskum a písanie obsahu.

Vyžaduje si to aj zručnosti a predvídavosť, pokiaľ ide o osobu, ktorá píše príspevky na blogu, často ste vlastníkom firmy.

Z tohto dôvodu je dôležité mať redakčný postup pre váš obsah, keď práve začínate online podnikanie.

Nájdete tu veľa rád týkajúcich sa procesu vytvárania, ale písanie nápadu netrvá dlho, kým svoj blog nebudete spravovať dlhšiu dobu.

Ak máte solídny redakčný proces alebo si ho chcete osvojiť, tu sú štyri tipy, ktoré pomôžu každému začínajúcemu solopreneurovi.

1, V súbore vždy musia byť nápady na obsah

Pre každého, ktorého silnou stránkou môže byť marketing alebo účtovníctvo, môže byť vždy ťažké prísť so zaujímavými témami blogov.

Blokovanie autorov môže zabrániť tvorivým šťavám a nie je neobvyklé vidieť na webe veľa bezplatných a opustených obchodných blogov.

Aj keď môžete svoj obsah vždy opakovane použiť alebo publikovať menej často, lepšou možnosťou je mať vždy v súbore zoznam nápadov na obsah. Pomocou nástroja ako Evernote alebo Trello môže písanie blogového príspevku urobiť rýchly a bezbolestný proces.

Pozrime sa na niektoré veci, ktoré môžete urobiť, aby ste nikdy nekončili príspevky na blogu.

Buzz Sumo

Buzz Sumo

Buzzsumo je nástroj na analýzu obsahu, ktorý využíva sociálne zdieľanie na sledovanie populárnych typov obsahu.

Môžete zadať svoje kľúčové slovo alebo odvetvové miesto a zistiť, čo je už na sociálnych médiách populárne. Tieto údaje môžete použiť na prehĺbenie nápadov na blog, o ktorých viete, že sa ľuďom budú páčiť, pretože podobné témy v minulosti fungovali dobre a majú vysoký podiel sociálnej angažovanosti.

Spýtajte sa svojich čitateľov

Pri písaní na firemný blog nezabudnite napísať, aby prilákal osobnosť kupujúceho.

A skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby každý príspevok na blogu, ktorý sa píše, vyhovoval dokonalému zákazníkovi, je požiadať čitateľov o to, o čom chcete písať.

Bryan Collins sa stal spisovateľom Dnes to urobil zaslaním prieskumu svojim čitateľom.

Buďte lepšou spisovateľskou štúdiou

Tieto výsledky potom zverejnil na svojom blogu, ktorý sa zaoberal každou otázkou v prieskume.

Ako solopreneur je to ľahké. Svoj prieskum môžete vytvoriť pomocou online dotazníkovej služby, ako je SurveyMonkey.

Od tejto chvíle môžete svojim odberateľom poslať e-mail alebo na chvíľu zanechať odkaz na prieskum na konci každého z vašich blogových príspevkov.

Akonáhle budete mať dostatok údajov, môžete získať dobrú predstavu o tom, čo sú vaši čitatelia:

Chcete pomôcť s problémami s Potrebujete poradiť

Môžete sa dokonca pýtať na iné typy údajov, napríklad na ktorú platformu sociálnych médií najčastejšie používajú, ktorý deň v týždni uprednostňujú e-mail od vás alebo aké sú ich záľuby.

So všetkými týmito novoobjavenými informáciami môžete prispôsobiť svoje blogové príspevky svojim čitateľom, obmedziť najlepší čas na publikovanie a dokonca sa naučiť najlepšie platformy sociálnych médií na ich propagáciu.

Quora

Quora

Quora je sociálna stránka s otázkami a odpoveďami, kde čitatelia môžu klásť otázky a odpovedať na otázky iných ľudí.

Stačí napísať odvetvie, v ktorom sa nachádzate, a zistiť, aké otázky kladú ľudia. Tu je napríklad niekoľko otázok, ktoré ľudia kladú na túto tému marketing sociálnych médií:

Otázky Quora

Odtiaľ si môžete naplánovať svoj obsah a kalendár obsahu, aby tieto problémy vyriešili.

2, Pred začatím písania vytvorte obrys

Už ste niekedy pristáli na blogovom príspevku, prečítali si ho a rozmýšľali je to zlé?

Aj keď nie všetci blogeri majú najlepšiu gramatiku alebo pravopis, najväčší problém so zlými blogovými príspevkami je slabý alebo slabý tok.

Nápady sú vynechané, hlavné body sú zmiešané so sekundárnymi bodmi a potom všetko opäť cirkuluje do konca.

Chýba? Skica

Vytvorenie osnovy skôr, ako začnete blogovať, je iba osvedčený postup.

Pozitívne je, že prestanete písať rýchlejšie a lepšie.

Obrysy poskytujú celkovú štruktúru vášho obsahu a môžu vám pomôcť lepšie rozvíjať nápady a sústrediť sa, aby ste sa nezamotali.

Pri písaní osnovy môžete zvoliť nasledujúce body:

synopse

Vysvetlite, o čom blogový príspevok je, o pár viet. Toto je súčasť procesu brainstormingu, pri ktorom zbierate témy a nápady a vytvoríte blogový príspevok.

Navrhovaný vlastník

Pre niektorých blogerov sa nadpis nezobrazí, kým nenapíšu svoj článok. Pre ostatných musia mať dokonalý nadpis, skôr ako začnú.

Keď sa objaví nadpis alebo viac, uistite sa, že sú špecifické a porozprávajte sa so svojím publikom.

Problém a riešenie

Najlepšie blogové príspevky sú príspevky s praktickými radami. Takže mať spoločný problém pre mnohých vašich čitateľov, o ktorých sa neskôr vyjadríte vo svojom blogovom príspevku, by bolo pre vaše publikum príťažlivé.

Zapíšte si problém, na ktorý sa budete zameriavať a ako ho vyriešite.

Predmetové titulky

Zoznam a špecifikovanie viacerých odrážok pre každú tému s titulkami. Môže sa zmeniť, keď sa konečne dostanete do samotného procesu písania, je to však dobrý východiskový bod.

Výzva na akciu (CTA)

Každý príspevok na blogu by mal mať výzvu. Možno budete chcieť, aby sa vaši čitatelia prihlásili na odber bulletinu alebo si stiahli svoju ponuku na aktualizáciu obsahu. Alebo možno chcete položiť svojim čitateľom otázku.

Premýšľanie o vašej CTA vo fáze nápadov vám pomôže udržať blogový príspevok v súlade s konečnými cieľmi vášho blogu.

3, Prezrite si znova svoj obsah pomocou gramatiky

gramaticky

Pred stlačením tlačidla pošty sa uistite, že obsah preveruje externý zdroj.

Zatiaľ čo väčšina ľudí nie je schopná zistiť svoje vlastné chyby v editácii alebo pravopisné chyby, dobrým nástrojom, ktorý máte vo vrecku, je editačný nástroj, ako je gramatika.

Dokáže ľahko zistiť chyby pri editovaní a preklepy a tiež pomáha vylepšiť štruktúru viet.

Mnoho blogerov používa gramatiku, aby im pomohli zachytiť akékoľvek chyby v písaní. Napríklad sám Adam Connell z Asistenta blogu povedal:

„Používam gramatiku na odstránenie pravopisných, interpunkčných a gramatických chýb. Dlho som na to používal program Microsoft Word, ale je pravda, že stráca príliš veľa chýb. Gramatika mi tiež pomáha vylepšovať ďalšie časti môjho písania, napríklad štýl a štruktúru viet. "

Gramaticky to nielen ovláda vašu gramatiku, ale tiež dokáže odhaliť plagiátorstvo a overiť nadmerné používanie bežných slov.

Používajte gramatiku zadarmo, a to prostredníctvom svojich webových stránok alebo ako rozšírenie prehliadača Chrome. Obe bezplatné možnosti majú svoje obmedzenia. Ak chcete získať to najlepšie z gramatiky, zaregistrujte sa na mesačný plán začínajúci na 29,95 dolárov.

4, Zadávať správu blogov

Buďme úprimní:

Ako solopreneur nemôžete robiť všetko sami. Chronický stres, nekonečný zoznam úloh a potenciálne zdravotné problémy (zo stresu a sedenia) sa stanú každodennými udalosťami, ak nenájdete spôsob, ako pracovať menej alebo efektívnejšie.

To však neznamená, že by ste mali prestať blogovať alebo publikovať obsah. Môže to však znamenať, že nakoniec skončí menej často alebo uverejníte kratší obsah.

Váš blog pomáha indexovať vašu webovú stránku rýchlejšie a dáva publiku niečo na spojenie s vašou značkou a vašou firmou.

Ale ty si zaneprázdnený.

V skutočnosti je lepšie nerobiť to samy. Namiesto toho uverejnite a delegujte blogovanie, aby ste uvoľnili viac času.

Zistite, koho potrebujete a ako spisovateľ, copywriter, blogger alebo ghostwriter a najímajte.

Ale kde môžete nájsť spoľahlivého spisovateľa na voľnej nohe? Na základe vašej časovej osi a potrieb môžete použiť tri metódy.

1, uchádzačov o zamestnanie

Jedným zo spôsobov, ako nájsť presne to, čo potrebujete, je zverejniť inzerát o zamestnaní pre nezávislú pracovnú komisiu ako Problogger. Je to rýchly prístup a často nájdete kvalitného spisovateľa v priebehu prvých 48 hodín od zverejnenia vašej pracovnej ponuky.

Pri písaní pracovnej ponuky nezabudnite uviesť rozsah projektu. To vám pomôže definovať, čo chcete, aby pre vás urobil spisovateľ na voľnej nohe.

Niektoré dôležité body, ktoré treba zahrnúť do rozsahu projektu, sú:

Počet slov Ako často chcete obsah Aké témy potrebujete

Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete zahrnúť do svojej pracovnej ponuky, sú kvalifikácie, ktoré autor potrebuje. V závislosti od vášho odvetvia a potrieb by ste mali mať spisovateľa s:

Osvedčenie alebo titul pre konkrétne odvetvie. Silná sociálna prítomnosť online Relevantné skúsenosti Odbornosť vo vašom odbore.

2, Choďte do agentúry

Ak to trvá príliš dlho, kým sa napíše inzerát a potom sa prehľadajú stovky e-mailov žiadateľov, môže byť lepšou možnosťou použiť agentúru.

Malé agentúry vám môžu pomôcť zbaviť sa úloh, ktoré vyžadujú príliš veľa času alebo úloh, ktoré už nechcete robiť.

Najväčší rozdiel v používaní agentúry namiesto zverejnenia pracovnej ponuky je v tom, že zvládajú väčšinu backendovej práce za vás. Takže sa môžu prispôsobiť nezávislému odborníkovi podľa vašich potrieb.

3, Majte oči otvorené pre výnimočných spisovateľov

Posledným spôsobom, ako nájsť spisovateľa na voľnej nohe, je venovať pozornosť tomu, čo čítate.

Aj keď tento prístup vyžaduje väčšinu času na nájdenie spisovateľa, čas a úsilie, ktoré venujete hľadaniu spisovateľa na voľnej nohe, často povedie k lepšej kvalite.

Webové stránky ako Sprievodca blogmi, Inteligentný blogger (predtým Zvýšte návštevnosť blogu) a mnoho ďalších má niekoľko autorov, ktorí na svojom blogu publikujú.

Ak narazíte na blogový príspevok, ktorý sa vám páči, môžete si pozrieť autorove životopisy a ich webové stránky alebo profily sociálnych médií.

Pole pre autorov

Odtiaľ môžete získať predstavu o tom, či je konkrétny spisovateľ vhodný pre vaše podnikanie.

Zostáva už len ich kontaktovať a opýtať sa ich, či majú záujem o spoluprácu s vami.

Rozbaľte ho

Ak zistíte, že sa vášmu obsahu bráni, rýchlou opravou môže byť zváženie pridania ďalšieho kroku do redakčného procesu.

Možno budete potrebovať súbor s rôznymi témami blogu, na ktorý sa môžete obrátiť, aby ste vždy mali neustále nové a nové nápady na obsah

Môžete tiež zahrnúť obrys na zefektívnenie procesu tvorby a uľahčenie získania nápadu z úplného blogového príspevku pred písaním. Posilňuje sa tým písanie a znižuje sa časová náročnosť, takže sa môžete zamerať na iné časti vášho podnikania.

A pomocou editačného nástroja, ako je Grammarly, môžete okamžite zmeniť svoje písanie na hladší a plynulejší kúsok. Nakoniec, ak zistíte, že záväzok, ktorý sa vyžaduje na udržanie vášho blogu, trvá príliš dlho alebo nie je v rámci vašej úrovne kompetencie, možno budete chcieť zvážiť outsourcing obsahu.

Reveal: Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. To znamená, že ak vykonáte nákup, môžeme urobiť malú províziu.

Redakčné tipy blogu