Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

4 Tipy na redakčný postup pre začínajúceho Soloprenura

Začali ste práve online podnikanie?

Ste nadšení myšlienkou osloviť nových ľudí a rozšíriť svoju značku?

Pri každom novom podnikaní čoskoro zistíte, že môže trvať veľa času a úsilia, aby sa ubezpečil, že bude úspešný od začiatku. Existuje mnoho pohyblivých častí do podniku a pre sóloprivateľov je zodpovednosť za založenie, udržiavanie a rozvoj svojho podnikania na pleciach.

Pohyblivou súčasťou je tvorba obsahu. Prevádzkovanie vlastného blogu a robenie vlastného marketingu obsahu sa môže javiť ako skľučujúca a únavná úloha.

Efektívny blog si vyžaduje čas na systematické plánovanie, výskum a písanie obsahu.

Vyžaduje si to aj zručnosti a predvídavosť, pokiaľ ide o osobu, ktorá píše blogové príspevky, ktorým je často vy, vlastník firmy.

To je dôvod, prečo mať redakčný proces pre váš obsah je dôležitý, keď práve začínate s online obchodom.

Aj keď nájdete veľa rád o procese vytvárania, celý proces písania nápadu nie je veľa, až kým svoj blog nebudete spravovať na dlhé vzdialenosti.

Ak máte solídny redakčný proces alebo ho chcete prijať, tu sú štyri tipy, ako pomôcť začínajúcemu solopreneurovi.

1, Vždy mať v súbore nápady na obsah

Pre každého, ktorého silnou stránkou môže byť marketing alebo účtovníctvo, môže byť vždy ťažké prísť so zaujímavými témami blogov.

Blokovanie spisovateľov môže zabrániť akejkoľvek kreatívnej šťave a nie je neobvyklé vidieť na internete veľa nečinných a opustených obchodných blogov.

Aj keď môžete svoj obsah vždy opakovane používať alebo uverejňovať menej často, lepšou možnosťou je mať vždy k dispozícii zoznam nápadov na obsah. Pomocou nástroja ako Evernote alebo Trello môže písanie blogového príspevku urobiť rýchly a bezbolestný proces.

Poďme sa pozrieť na niektoré veci, ktoré môžete urobiť, aby vám nikdy nedošli blogové príspevky.

Buzzsumo

Buzzsumo je nástroj na analýzu obsahu, ktorý využíva sociálne zdieľanie na sledovanie populárnych typov obsahu.

Môžete zadať svoje kľúčové slovo alebo odvetvové miesto a zistiť, čo je už na sociálnych médiách populárne. Tieto údaje môžete použiť na prehĺbenie nápadov na blogovanie, o ktorých viete, že sa ľuďom budú páčiť, pretože podobné témy v minulosti fungovali dobre a majú vysoké percento sociálnej angažovanosti.

Spýtajte sa svojich čitateľov

Pri písaní pre svoj firemný blog nezabudnite napísať, aby prilákal osobnosť kupujúceho.

A skvelý spôsob, ako zaistiť, aby každý príspevok na blogu vyhovoval vášmu ideálnemu zákazníkovi, je požiadať čitateľov o to, o čom chcete písať.

Bryan Collins sa stal spisovateľom Dnes to urobil zaslaním prieskumu svojim čitateľom.

Buďte lepším spisovateľským hlasovaním

Tieto výsledky potom zverejnil na svojom blogu, ktorý sa zaoberal každou otázkou v prieskume.

Ako solopreneur je to ľahké. Prieskum môžete vytvoriť pomocou online dotazníkovej služby, ako je SurveyMonkey.

Odtiaľto môžete poslať svojim odberateľom e-mail alebo na určitý čas na konci každého z vašich blogových príspevkov odkaz na prieskum.

Keď budete mať dostatok údajov, môžete získať dobrú predstavu o tom, čo vaši čitatelia:

 • Chceš pomôcť
 • Problémy s
 • Potrebujete poradiť
 • Týka sa ich

Môžete sa dokonca pýtať na iné typy údajov, napríklad na ktorú platformu sociálnych médií sa najčastejšie vyskytujú, aký deň v týždni uprednostňujú e-mail od vás alebo aké sú ich záľuby.

So všetkými týmito novoobjavenými údajmi môžete prispôsobiť svoje blogové príspevky svojim čitateľom, zúžiť najlepšie časy na uverejnenie a dokonca sa naučiť najlepšie platformy sociálnych médií na ich propagáciu.

Quora

Quora

Quora je webová stránka so sociálnymi otázkami a otázkami, kde čitatelia môžu klásť otázky a odpovedať na otázky iných ľudí.

Stačí napísať odvetvie, v ktorom sa nachádzate, a zistiť, aké otázky kladú ľudia. Napríklad, tu je niekoľko otázok, ktoré ľudia kladú na tému marketing sociálnych médií:

Otázky Quora

Odtiaľ si môžete naplánovať svoj obsah a svoj kalendár obsahu, aby ste na tieto otázky odpovedali.

2, Pred začatím písania vytvorte obrys

Už ste niekedy pristáli na blogovom príspevku, prečítali si ho a rozmýšľali je to zlé?

Aj keď nie všetci blogeri majú najlepšiu gramatiku alebo pravopis, najväčší problém so zlými blogovými príspevkami je slabý alebo slabý tok.

Nápady sa preskočia, hlavné body sa zmiešajú so sekundárnymi bodmi a potom sa všetko uzavrie znova na záver.

Chýba? Skica

Vytvorenie osnovy skôr, ako začnete blogovať, je iba osvedčený postup.

Na druhej strane skončíte písanie rýchlejšie a lepšie.

Obrysy dávajú vášmu obsahu celkovú štruktúru a môžu vám pomôcť lepšie rozvíjať nápady a udržať vás sústredenú, aby ste sa neotkali.

Pri písaní osnovy môžete zvoliť tieto body:

synopse

V niekoľkých vetách vysvetlite, o čom je príspevok blogu. Toto je súčasť procesu brainstormingu, v ktorom spájate témy a nápady, aby ste vytvorili blogový príspevok.

Navrhovaný vlastník

Pre niektorých blogerov sa nadpis nezobrazí, kým nedokončia písanie článku. Pred ostatnými musia mať dokonalý nadpis.

Keď sa objaví nadpis alebo viac, uistite sa, že sú konkrétne a hovorte so svojím publikom.

Problém a riešenie

Najlepšie blogové príspevky sú tie, ktoré majú praktické rady. Takže mať spoločný problém pre mnohých vašich čitateľov, o ktorých sa neskôr vyjadríte vo svojom blogovom príspevku, by bolo pre vaše publikum príťažlivé.

Do svojho prehľadu napíšte problém, na ktorý sa zameriate a ako ho vyriešite.

Témy titulkov

Vymenujte a uveďte viac odrážok pre každú tému s titulkami. Toto sa môže zmeniť, keď konečne vstúpite do skutočného procesu písania, je to však dobrý východiskový bod.

Výzva na akciu (CTA)

Každý príspevok na blogu by mal mať výzvu na akciu. Možno budete chcieť, aby sa váš čitateľ prihlásil na odber bulletinu alebo si stiahol ponuku na aktualizáciu obsahu. Alebo možno chcete položiť svojim čitateľom otázku.

Premýšľanie o CTA vo fáze nápadov vám pomôže udržať váš blogový príspevok v súlade s konečným cieľom vášho blogu.

3, Získajte druhý pohľad na svoj obsah pomocou gramatiky

gramaticky

Predtým, ako stlačíte tlačidlo uverejnenia, uistite sa, že externý zdroj sa druhýkrát pozrie na jeho obsah.

Zatiaľ čo väčšina ľudí nie je schopná spozorovať svoje chyby v editovaní alebo pravopisné chyby, skvelý nástroj, ktorý máte vo vrecku, je nástroj na úpravu, ako je gramatika.

Dokáže ľahko zistiť chyby pri editovaní a preklepy a tiež pomáha vylepšiť štruktúru viet.

Mnoho blogerov používa gramatiku, aby im pomohla zachytiť akékoľvek chyby pri písaní. Napríklad Adam Connell z asistenta blogu povedal:

„Používam gramatiku na odstránenie pravopisných, interpunkčných a gramatických chýb. Príliš dlho som na to používal program Microsoft Word, ale je pravda, že stráca príliš veľa chýb. Gramaticky mi tiež pomáha vylepšovať ďalšie prvky môjho písania, napríklad štýl a štruktúru viet. “

Gramaticky to nielen kontroluje vašu gramatiku, ale tiež dokáže odhaliť plagiátorstvo a overiť nadmerné používanie bežných slov.

Používajte gramatiku zadarmo, a to prostredníctvom svojich webových stránok alebo ako rozšírenie prehliadača Chrome. Obe bezplatné možnosti majú svoje obmedzenia. Ak chcete získať to najlepšie z gramatiky, zaregistrujte sa na mesačný plán začínajúci na 29,95 dolárov.

4, Zadávať správu blogov

Buďme úprimní:

Ako solopreneur nemôžete robiť všetko sami. Chronický stres, nekonečný zoznam úloh a potenciálne zdravotné problémy (zo stresu a sedenia) sa stanú každodennými udalosťami, pokiaľ nenájdete spôsob, ako pracovať menej alebo efektívnejšie.

To však neznamená, že by ste mali prestať blogovať alebo uverejňovať obsah. Mohlo by to však znamenať, že nakoniec skončíte uverejňovanie príspevkov menej často alebo uverejňovanie kratšieho obsahu.

Váš blog pomáha indexovať vaše stránky rýchlejšie a dáva publiku niečo na prepojenie vašej značky a firmy.

Ale ty si zaneprázdnený.

Po pravde povedané, je lepšie nerobiť to sám. Namiesto toho môžete zadávať a delegovať blogovanie, aby ste uvoľnili viac času.

Zistite, koho potrebujete a ako spisovateľ, copywriter, blogger alebo ghostwriter a najmite.

Ale kde môžete nájsť spoľahlivého spisovateľa na voľnej nohe? Existujú tri prístupy, ktoré môžete použiť na základe svojej časovej osi a potrieb.

1, Hľadanie práce

Jedným zo spôsobov, ako nájsť presne to, čo potrebujete, je uverejniť inzerát o práci na nezávislom pracovnom úrade, ako je Problogger. Je to rýchly prístup a často nájdete kvalitného autora v priebehu prvých 48 hodín od uverejnenia inzerátu.

Pri písaní pracovnej ponuky nezabudnite uviesť rozsah projektu. Pomáha to definovať, čo chcete, aby pre vás urobil spisovateľ na voľnej nohe.

Niektoré kľúčové body, ktoré treba zahrnúť do rozsahu vášho projektu, sú:

 • Počet slov
 • Ako často chcete obsah?
 • Aké témy potrebujete

Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete zahrnúť do svojej pracovnej ponuky, sú kvalifikácie, ktoré autor potrebuje. V závislosti na vašom odbore a potrebách, možno budete chcieť spisovateľa s:

 • Osvedčenie alebo titul pre konkrétne odvetvie.
 • Silná sociálna prítomnosť online
 • Relevantné skúsenosti
 • Odborné znalosti vo vašom odbore.

2, Choďte do agentúry

Ak si dáte čas na napísanie inzerátu na prácu a potom triedenie medzi stovkami e-mailov žiadateľa trvá príliš dlho, lepšou možnosťou je použitie agentúry.

Malé agentúry môžu pomôcť zmierniť úlohy, ktoré zaberajú príliš veľa času alebo úlohy, ktoré už nechcete robiť.

Najväčší rozdiel v používaní agentúry namiesto zverejňovania pracovných inzerátov spočíva v tom, že pre vás zvládnu väčšinu backendovej práce. Takže sa môžu prispôsobiť nezávislému odborníkovi podľa vašich potrieb.

3, Majte oči otvorené pre výnimočných spisovateľov

Posledným spôsobom, ako nájsť spisovateľa na voľnej nohe, je venovať pozornosť tomu, čo čítate.

Aj keď tento prístup vyžaduje väčšinu času na nájdenie spisovateľa, čas a úsilie, ktoré venujete hľadaniu nezávislých spisovateľov, často vyústi do kvalitnejšej práce.

Webové stránky ako Sprievodca blogmi, Smart Blogger (predtým Zvýšenie návštevnosti blogu) a mnoho ďalších má viac autorov, ktorí uverejňujú príspevky na svojom blogu.

Ak narazíte na blogový príspevok, ktorý sa vám páči, prezrite si autorove životopisy autora a jeho webové stránky alebo profily sociálnych médií.

Pole pre autorov

Odtiaľ môžete získať predstavu o tom, či by sa konkrétny spisovateľ hodil pre vaše podnikanie.

Zostáva už len ich kontaktovať a opýtať sa ich, či majú záujem o spoluprácu s vami.

Zabalenie

Ak zistíte, že sa vášmu obsahu bráni, môže sa rýchlo zvážiť pridanie nového kroku do redakčného procesu.

Možno budete potrebovať súbor rôznych tém blogu, na ktoré sa môžete obrátiť, aby ste vždy mali vždy čerstvé a nové nápady na obsah

Môžete tiež zahrnúť obrys na zefektívnenie procesu tvorby a uľahčenie získania nápadu z celého blogového príspevku pred jeho napísaním. Posilňuje sa tým písanie a znižuje sa časová náročnosť, takže sa môžete zamerať na iné časti vášho podnikania.

A pomocou nástroja na úpravu, ako je Grammarly, môžete okamžite zmeniť svoje písanie na hladší a plynulejší kúsok. Nakoniec, ak zistíte, že odhodlanie, ktoré je potrebné na udržanie vášho blogu, trvá príliš dlho alebo nie je v rámci vašej úrovne zručností, zvážte vytvorenie outsourcingu obsahu.

prezradiť: Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. To znamená, že ak vykonáte nákup, môžeme urobiť malú províziu.

Redakčné tipy blogu

Table of Contents