4 Tipy na rast vášho online maloobchodu

Fotografia Keith Luke na serveri Unsplash

Blaho┼żel├íme v├ím k spusteniu v├í┼ího internetov├ęho obchodu!

─Äal┼í├ş krok na ceste k pas├şvnemu pr├şjmu a finan─Źnej slobode: nau─Źi┼ą sa zvy┼íova┼ą tr┼żby. ─îo trv├í viac ako pr├şle┼żitostne Instagram pr├şspevok alebo Facebook komentujte, aby ste si vybudovali z├íkazn├şcku z├íklad┼łu a za─Źali z├şskava┼ą pravideln├Żch klientov.

Nasleduj├║ ┼ítyri pou┼żite─żn├ę tipy, ktor├ę m├┤┼żete za─Źa┼ą robi┼ą dnes, aby ste roz┼í├şrili svoj online maloobchod:

 1. Vyu┼żite mo┼żnosti zacielenia na soci├ílne m├ędi├í

Jeden z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą online predaj, je vyu┼żi┼ą reklamu na soci├ílnych m├ędi├ích. Platformy ako Instagram, Twittera Facebook m├┤┼że dosta┼ą va┼íu firmu pred platiacich z├íkazn├şkov. Va┼íe marketingov├ę ├║silie m├í v├Ą─Ź┼íiu ┼íancu uspie┼ą, ak viete, ako vyu┼żi┼ą v├Żhody r├┤znych schopnost├ş zacielenia, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii.

Pozrite sa na Facebook Pl├ín, Twitter Leteck├í ┼íkola, a Instagram Reklamy na r├Żchlokurz inzercie na platform├ích. A pomocou slu┼żby Google Analytics sledujte, ktor├Ż kan├íl soci├ílnych m├ędi├ş va┼íi z├íkazn├şci najviac pou┼ż├şvaj├║.

Tu je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch r├íd:

 • Pou┼żite Lookalike Audiences na Facebook a Instagram n├íjs┼ą z├íkazn├şkov, ktor├ş zdie─żaj├║ n├íkupn├ę preferencie so z├íkazn├şkmi vo va┼íej nahranej datab├íze.
 • Vykonajte kampa┼ł s priamou spr├ívou d┼ła Twitter- obchodn├ę ├║─Źty m├┤┼żu odosiela┼ą a┼ż 1 000 DM denne.
 • Facebook m├í pixel, ktor├Ż m├┤┼żete umiestni┼ą na svoj web. Pou┼żite ho na sledovanie spr├ívania n├ív┼ítevn├şkov pri zacielen├ş reklamy.
 1. Investujte do vysokokvalitn├Żch obr├ízkov

─Żudia spracov├ívaj├║ vizu├ílne ├║daje za jednu milisekundu, pri─Źom 90 percent inform├íci├ş pren├í┼ían├Żch do mozgu je vizu├ílnych. V─Ćaka tejto prirodzenej tendencii k obr├ízkom obr├ízky s jasn├Żm a vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm r├Żchlo pri┼ąahuj├║ kupuj├║cich.

Vysokokvalitn├Ż obr├ízok m├í mal├ę zrno, jemn├ę detaily a biele pozadie, aby sa prim├írne zameral na pred├ívan├Ż produkt. Fotografujte z r├┤znych uhlov produktu. Poskytuje z├íkazn├şkom z├í┼żitok ÔÇ×produkt v rukeÔÇť.

Poskytnite kupuj├║cim ├║pln├ę vizu├ílne porozumenie v├í┼ímu produktu. Nechajte z├íkazn├şkov, aby sa pri n├íkupe online vo va┼íom obchode c├ştili bezpe─Źnej┼íie.

Fotografia Imani Bahatiho na serveri Unsplash

Tu je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch r├íd:

 • Povo─żte funkciu pribl├ş┼żenia na obr├ízkoch produktov, aby kupuj├║ci mohli sk├║ma┼ą konkr├ętne funkcie polo┼żiek.
 • Poskytnite 360-stup┼łov├Ż poh─żad na v├Żrobky, aby ste mali z├í┼żitok ÔÇ×z ruky v rukeÔÇť.
 1. Vytvorte pocit naliehavosti

Jedna skvel├í vec pri online predaji je, ┼że si nemus├şte robi┼ą starosti s pravidlami trhu. Majitelia obchodov nie s├║ obmedzen├ş v tom, ─Źo maj├║ zahrn├║┼ą na vstupn├ę str├ínky produktu alebo v komunik├ícii s kupuj├║cimi. Predajcovia m├┤┼żu akt├şvne oslovova┼ą z├íkazn├şkov a vytv├íra┼ą pocit naliehavosti, aby presved─Źili kupuj├║cich, aby ihne─Ć k├║pili.

Ob─Źerstvenie Pipcorn Heirloom 15% z─żava pri registr├ícii na odber bulletinu.

Od ┼ípeci├ílnych pon├║k citliv├Żch na ─Źas a bezplatnej dopravy a┼ż po ponuky produktov v obmedzenej ed├şcii a z─żavnen├Ż predaj. Majitelia maloobchodov, ktor├ş pri svojich akci├ích naliehavo reaguj├║, zistili, ┼że z├íkazn├şci na kampane reaguj├║ pozit├şvne. Vedie k vy┼í┼í├şm tr┼żb├ím a vy┼í┼í├şm pr├şjmom.

Tu je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch r├íd:

 • Vyu┼żite mo┼żnosti zacielenia na segment├íciu z├íkazn├şkov a zacielte stimuly na r├┤zne skupiny kupuj├║cich.
 • Obmedzte na svojej str├ínke vyskakovacie z─żavov├ę pol├ş─Źka, aby ste kupuj├║cich nedr├í┼żdili a nevyh├í┼łali.
 1. Pochv├í─żte sa recenziami z├íkazn├şkov

Na rozdiel od v┼íeobecn├ęho n├ízoru iba 12% kupuj├║cich d├┤veruje odpor├║─Źaniam produktu influencer. Zatia─ż ─Źo 47% d├┤veruje svedectv├ím priate─żov alebo pr├şbuzn├Żch. A 33% online kupuj├║cich si k├║pi produkt na z├íklade recenzi├ş na webov├Żch str├ínkach.

Vyjasnenie toho, ┼że nakupuj├║ci online sa pri zva┼żovan├ş d├┤veryhodnosti online obchodu spoliehaj├║ na sp├Ątn├║ v├Ązbu pravideln├Żch kupuj├║cich. Z├íkazn├şci bud├║ vo va┼íom obchode nakupova┼ą iba vtedy, ak v├ím bud├║ d├┤verova┼ą. Pochv├íli┼ą sa recenziami z├íkazn├şkov na va┼íom webe je dlh├í cesta k budovaniu d├┤very kupuj├║cich.

Ke─Ć si z├íkazn├şk k├║pi polo┼żku z v├í┼ího obchodu, povzbudzujte ho, aby zanechal recenziu na va┼íom webe. Alebo nap├ş┼íte o svojich sk├║senostiach s nakupovan├şm vo va┼íom obchode na str├ínkach s recenziami, ako s├║ Google Local a Yahoo Local. ─î├şm viac recenzi├ş v├í┼í obchod s elektronick├Żm obchodom z├şska, t├Żm d├┤veryhodnej┼íie bude va┼íe podnikanie p├┤sobi┼ą a t├Żm viac tr┼żieb dosiahnete.

Tu je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch r├íd:

 • Pon├║knite z├íkazn├şkom mal├║ z─żavu, ak sa rozhodn├║ zanecha┼ą recenziu.
 • V hornej ─Źasti ka┼żdej str├ínky produktu uve─Ćte po─Źet recenzi├ş a priemern├ę hodnotenie na zv├Ż┼íenie vidite─żnosti.
 • Umiestnite na svoj web profesion├ílne akredit├ície, aby ste prevent├şvne prekonali pr├şpadn├ę v├íhanie nad kupuj├║cim.

─îi u┼ż vo svojom internetovom obchode pred├ívate tri─Źk├í alebo ┼ípi─Źkov├ę technologick├ę produkty, ┼ítyri pou┼żite─żn├ę tipy v tomto ─Źl├ínku v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą predaj.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3gyj04X