4 Tipy na konverziu na soci├ílnych sie┼ąach

Mysl├şte si, ┼że va┼íe ├║silie v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş neprin├í┼ía dostatok potenci├ílnych z├íkazn├şkov? Umr├║ t├ş, ktor├ş padn├║ na vini─Źi? V tomto ─Źl├ínku sa dozviete, pre─Źo a ─Źo s t├Żm robi┼ą.

pre Vyrie┼íi┼ą probl├ęm s elektr├│doumali by ste by┼ą schopn├ş ─żahko identifikova┼ą kde sa v├í┼í ÔÇ×syst├ęmÔÇť rozbijeExistuje len jedno miesto, kde m├┤┼żete h─żada┼ą medzery vo va┼íej snahe o generovanie potenci├ílnych z├íkazn├şkov: v├í┼í predajn├Ż lievik.

─îelil som len tejto v├Żzve a zistil som, ┼że sa mi nepodarilo splni┼ą svoje strat├ęgie, ale proces predaja, s ktor├Żm sa realizovali kontakty soci├ílnych siet├ş. Po identifik├ícii som na tom pracoval. Budovanie lep┼íieho procesu predaja soci├ílnych m├ędi├ş,

Potrebujete ─Ćal┼í├ş predajn├Ż proces pre svoju kampa┼ł v soci├ílnych sie┼ąach?

Tu to je 4 Tipy, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na konverziu potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

# 1: Identifikujte tradi─Źn├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov online

Zv├í┼żte typ potenci├ílov z tradi─Źn├Żch kan├ílov a ich p├┤vod. Niektor├ę tradi─Źn├ę online kan├íly, ktor├ę generuj├║ potenci├ílnych z├íkazn├şkov po─Źas v├í┼ího predajn├ęho cyklu, pravdepodobne zah┼Ľ┼łaj├║ platen├ę vyh─żad├ívanie, pridru┼żen├║ reklamu, bannerov├║ reklamu a som si ist├Ż, ┼że existuj├║ ─Ćal┼íie.

Ako to v┼íak vyzer├í? Poskytujte potenci├ílnych z├íkazn├şkov s v├Żzvou na akciu, ktor├í zaru─Źuje okam┼żit├║ spokojnos┼ą a vedie k ÔÇ×kr├ítk├ęmuÔÇť predajn├ęmu cyklu, Prejdite na vstupn├║ str├ínku a ÔÇ×konvertujte terazÔÇť.

# 2: Identifikujte potenci├ílnych z├íkazn├şkov zo soci├ílnych m├ędi├ş

Zv├í┼żte typ potenci├ílnych z├íkazn├şkov poch├ídzaj├║cich zo soci├ílnych m├ędi├ş. Je pravdepodobn├ę, ┼że niektor├ę relat├şvne be┼żn├ę kan├íly soci├ílnych m├ędi├ş poved├║ v├í┼í predajn├Ż cyklus Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn, blogy a zoznam pokra─Źuje.

─îo sa l├ş┼íi Zamyslite sa nad t├Żm, kam ved├║ tieto vod├ştka, Interakcia s obsahom, nie vstupn├ę str├ínky. Ke─Ć sa dostan├║ na vstupn├║ str├ínku, Je to pravdepodobne rovnak├í vstupn├í str├ínka, na ktor├║ ste poslali ostatn├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov.,

# 3: Rozli┼íova┼ą medzi tradi─Źn├Żmi a soci├ílnymi vodcami

Vedenia m├┤┼żete rozdeli┼ą do troch skup├şn: t├ş, ktor├ş odpovedali na priame konverzn├ę body, t├ş, ktor├ş odpovedali na nepriame konverzn├ę body, a t├ş, ktor├ş odpovedali na interakt├şvne konverzn├ę body.

Webinar alebo sa prihl├íste na odber svojho informa─Źn├Ż list alebo blog

T├şto ─żudia v podstate poskytli svoje kontaktn├ę inform├ície v reakcii na po┼żadovan├Ż ÔÇ×obsahÔÇť.

  • Z├ív├Ązok prevodu bodov:
    T├ş, ktor├ş klikli na va┼íe tweety a sledovali v├ís, sa stali fan├║┼íikmi Facebook P├í─Źilo sa mi aktualiz├ícia v├í┼ího stavu, alebo dokonca komentova┼ą. Spolupracovali s vami, ale nemaj├║ ┼żiadne kontaktn├ę inform├ície, preto┼że ste nedokon─Źili ┼żiadny z ich hlavn├Żch formul├írov.

Ka┼żd├Ż bod konverzie je in├Ż a malo by sa s n├şm zaobch├ídza┼ą odli┼íneAk prem├Ż┼í─żate o predajnom z├║┼żen├ş, tieto body sa hromad├ş nad sebou. M├┤┼żu sa pou┼żi┼ą na vyjadrenie predpokladan├ęho ─Źasu do ukon─Źenia alebo prechodu predaja.

─îasov├Ż r├ímec z├ívis├ş od d─║┼żky v├í┼ího ┼ítandardn├ęho predajn├ęho cyklu.Napr├şklad, ak v├í┼í predajn├Ż cyklus 1 Ved├║ci soci├ílnych m├ędi├ş m├┤┼żu predstavova┼ą 31 a┼ż 60 dn├ş v pr├şpade nepriameho vedenia a 61 a┼ż 90 dn├ş v pr├şpade vedenia objedn├ívky a┼ż do 30 dn├ş.

# 4: Zistite, kde na soci├ílnych sie┼ąach strat├şte potenci├ílnych z├íkazn├şkov

Aj prv├Ż krok Prevod potenci├ílnych soci├ílnych m├ędi├ş to je pochopi┼ą, kam sa zmestia do predajn├ęho z├║┼żenia o ktor├Żch tu diskutujeme.

─Äal┼í├şm krokom je vedie┼ą, ─Źo robi┼ą inak m├┤┼żete tie┼ż u─żah─Źite svoj pohyb prostredn├şctvom predajn├ęho z├║┼żenia,

Mo┼żno nem├íte proces predaja a marketingu, ktor├Ż podporuje tento typ potenci├ílneho z├íkazn├şka. V tomto pr├şpade je potrebn├ę vykona┼ą ur─Źit├║ pr├ícu sk├┤r, ako sa zlep┼í├ş v├Żkonnos┼ą predaja v soci├ílnych m├ędi├ích.