4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 1

V dne┼ínom trende dom├ícej automatiz├ície s├║ na prvom mieste inteligentn├ę termostaty. Je to nevyhnutn├ę pre regul├íciu teploty v na┼íom dome po cel├Ż de┼ł.

Inteligentn├ę termostaty s├║ naprogramovan├ę tak, aby regulovali teplo a klimatiz├íciu pod─ża pl├ínu. Pripoji┼ą sa d├í aj cez Wi-Fi a smartphones na dia─żkov├ę ovl├ídanie.

Najlep┼íie termostaty maj├║ sn├şma─Ź, ktor├Ż zaznamen├íva vonkaj┼íiu a vn├║torn├║ teplotu a ─Źas pou┼żit├Ż so syst├ęmom HVAC.

Okrem toho poskytuje upozornenie, ke─Ć je potrebn├ę vymeni┼ą vzduchov├Ż filter. Tieto inform├ície sa zobrazuj├║ na pripojenom zariaden├ş, napr├şklad na zariadeniach s Androidom. Existuj├║ dom├íce automatiz├ície kompatibiln├ę so zariadeniami Android.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Inteligentn├í technika a pom├┤cky pre v├í┼í domov, ktor├ę s├║ s Androidom lep┼íie

1. Nest Learning Thermostat – 214,97 dol├írov

Nest Learning ThermostatTento vynikaj├║ci inteligentn├Ż termostat rob├ş v┼íetku pr├ícu za v├ís.

Nest Learning Thermostat je pova┼żovan├Ż za jeden z najlep┼í├şch inteligentn├Żch dom├ícich termostatov, preto┼że je ├║─Źinn├Ż, praktick├Ż a ┼íetr├ş energiu.

M├í elegantn├Ż dizajn z nehrdzavej├║cej ocele. M├í automatick├Ż rozvrh, ktor├Ż umo┼ż┼łuje syst├ęmu vypn├║┼ą sa, ke─Ć ste pre─Ź. D├í sa to pou─Źi┼ą z v├í┼ího spr├ívania. Navy┼íe je mo┼żn├ę ho ovl├ída┼ą pomocou telef├│nu alebo hlasov├ęho asistenta Google Assistant.

Dostupn├ę farby: Nerezov├í oce─ż/le┼íten├í oce─ż/zrkadlo ─Źierna/─Źierna/me─Ć/biela/mosadzDia─żkov├Ż poh─żad: M├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą displej v celej miestnosti. Displej sa rozsvieti a zobrazuje ─Źas, teplotu a ─Źas.Opa─żovac├ş kr├ęm: Inteligentn├Ż termostat pomocou sveteln├ęho senzora ur─Źuje, kde m├í slnko kompenzova┼ą teplotu v miestnosti.Uchov├ívanie energieNest Protect: Zist├ş ├║nik oxidu uho─żnat├ęho a vypne vykurovac├ş syst├ęm.Tepeln├Ż odkaz: Umo┼ż┼łuje v├ím ovl├ída┼ą brojlery a pripoji┼ą sa k termostatu bezdr├┤tovo.Automatick├Ż rozvrh: Pozoruje va┼íe spr├ívanie. U─Ź├ş sa a programuje teplotu, ktor├║ zvy─Źajne nastavujete.Podporuje aplik├ície pre Android a iOSHlasov├ş asistenti: Google Assistant a Amazon Alexa

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 2

2. Inteligentn├Ż termostat Ecobee4 – 228,98 dol├írov

Inteligentn├Ż termostat Ecobee4Jeden z najchytrej┼í├şch termostatov, ktor├Ż poskytuje pohodlie kdeko─żvek ste!

Zo v┼íetk├Żch inteligentn├Żch termostatov Inteligentn├Ż termostat Ecobee4 je prv├Żm, kto m├í izbov├Ż senzor a vstavan├Ż Amazon Alexa. Izbov├Ż senzor ur─Źuje, ─Źi s├║ obsaden├ę a teploty, ─Ź├şm poskytuje po┼żadovan├Ż komfort v celom dome.

┼áetr├ş energiu, u┼íetr├ş a┼ż 23% n├íkladov na vykurovanie a chladenie. V├Żrobky Ecobee sa ─żahko in┼ítaluj├║ a Inteligentn├Ż termostat Ecobee4 m├í rovnak├ę rozlo┼żenie k├íblov. Jeho softv├ęr je navy┼íe r├Żchly a ─żahko sa zav├ídza.

Dostupn├í farba: ─ŹiernaJednoduch├í in┼ítal├ícia: Je mo┼żn├ę ho nain┼ítalova┼ą iba za 30 min├║t.HomeIQ: Mesa─Źn├í ├║spora energie a ur─Źuje, ako m├┤┼żete u┼íetri┼ą n├íklady a energiu.Izbov├ę senzory: Nain┼ítalujte izbov├ę sn├şma─Źe do najd├┤le┼żitej┼í├şch ─Źast├ş domu. Signalizuje inteligentn├ęmu termostatu, aby automaticky zmenil teplotu pohodlia.Ovl├ídanie odkia─żko─żvek: Teplotu vo svojom termostate m├┤┼żete nastavi┼ą, nech ste kdeko─żvek. M├┤┼żete pou┼żi┼ą iba svoje zariadenie Android alebo zariadenie iOS.Integr├ícia inteligentnej dom├ícnosti: Pracuje s Google Assistant, Amazon Alexa, HomeKit, Apple HomeKit, Samsung SmartThings, Wink, Logitech a IFTT.

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 2

3. Inteligentn├Ż termostat Tado

Inteligentn├Ż termostat TadoMinimalistick├Ż inteligentn├Ż termostat, ktor├Ż dok├í┼że ovl├ída┼ą viacz├│nov├║ teplotu.

The Inteligentn├Ż termostat Tado m├í minimalistick├Ż biely estetick├Ż dizajn, ktor├Ż zobrazuje teplotu a stav pripojenia. Pripoj├ş sa k internetu a sleduje predpove─Ć po─Źasia. Navy┼íe m├í radi├ítorov├ę ventily pripojen├ę k internetu, ktor├ę zais┼ąuj├║, ┼że ka┼żd├í miestnos┼ą v├í┼ího domova je vykurovan├í.

Pom├íha v├ím u┼íetri┼ą 15% celkovej energie. Funkcia geofencingu Tado zaru─Źuje, ┼że ste nemrhali energiou, ke─Ć nie ste doma.

Viacz├│nov├ę ovl├ídanie: Tento inteligentn├Ż dom├íci termostat m├┤┼że ovl├ída┼ą samostatn├ę z├│ny s individu├ílnym nastaven├şm teploty.Podrobn├í spr├íva: M├┤┼żete si prezrie┼ą spr├ívy z aplik├íci├ş, ktor├ę ukazuj├║ mno┼żstvo energie, ktor├ę v├í┼í vykurovac├ş syst├ęm spotrebuje.Integr├ícia inteligentnej dom├ícnosti: Pracuje s Google Assistant, Amazon Alexa a IFTTT.Podporuje Android, iOS a Windows aplik├ície

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 2

4. Inteligentn├Ż termostat Honeywell Lyric T5 – 129,99 dol├írov

Inteligentn├Ż termostat Honeywell Lyric T5Skvel├í vo─żba pre t├Żch, ktor├ş zva┼żuj├║ lacnej┼í├ş, ale z├írove┼ł najlep┼í├ş inteligentn├Ż termostat.

Inteligentn├Ż termostat Honeywell Lyric T5 je v┼íestrann├Ż a estetick├Ż termostat pod─ża v├í┼ího v├Żberu. Na to, aby ste ho mohli ovl├ída┼ą, mus├ş by┼ą pripojen├Ż prostredn├şctvom aplik├ície alebo Wi-Fi. Je kompatibiln├Ż s Amazon Echo, Stringify, Apple HomeKit, Google Home a IFTTT.

Podporuje geofencing na ┼íetrenie energie. Na in┼ítal├íciu inteligentn├ęho dom├íceho termostatu je v┼íak potrebn├Ż k├íbel C zo syst├ęmu HVAC. Nemus├şte sa v┼íak b├í┼ą, k dispoz├şcii je podrobn├Ż n├ívod na jednoduch├║ in┼ítal├íciu.

Dostupn├í farba: ─ŹiernaAdapt├şvne zotavenie: V tomto okamihu m├┤┼że ur─Źi┼ą po┼żadovan├║ teplotu. M├┤┼że sa automaticky zmeni┼ą z potrebn├ęho tepla alebo chladu.Podporuje aplik├ície pre Android a iOS7-Geofencing d┼łaIntegr├ícia inteligentnej dom├ícnosti: Funguje s Amazon Ozvena, Apple HomeKit, Google Home, Stringify a IFTTT.

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 2

Pozrite sa na ─Ćal┼íie najlep┼íie inteligentn├ę termostaty, ktor├ę s va┼íim zariaden├şm Android funguj├║ skvele.

─Źasto kladen├ę ot├ízky

─îo robia inteligentn├ę dom├íce termostaty?

Zvy─Źajn├Ż termostat men├ş teplotu pomocou ─Ź├şselnej kl├ívesnice alebo ovl├ídacieho panela. Inteligentn├Ż termostat v├ím v┼íak poskytuje pr├şstup k chladiacemu a vykurovaciemu syst├ęmu prostredn├şctvom zariaden├ş pripojen├Żch k internetu a aplik├íci├ş stiahnut├Żch do zariaden├ş.
Najlep┼íie inteligentn├ę termostaty maj├║ ─Ćal┼íie funkcie, v─Ćaka ktor├Żm s├║ o krok ─Ćalej medzi ostatn├Żmi termostatmi.

Umo┼ż┼łuj├║ mi inteligentn├ę termostaty u┼íetri┼ą peniaze?

Po prv├ę, nepom├┤┼że v├ím to priamo u┼íetri┼ą peniaze. Preto┼że v├ím v┼íak efekt├şvne pom├┤┼że pri zmene izbovej teploty v├í┼ího domova, v dlhodobom horizonte v├ím pom├┤┼że u┼íetri┼ą. Inteligentn├ę termostaty poskytuj├║ spr├ívy o svojich pou┼ż├şvate─żoch, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zodpovedaj├║cim sp├┤sobom sa prisp├┤sobi┼ą, aby u┼íetrili peniaze.

─îo s├║ inteligentn├ę termostaty pre tepeln├ę ─Źerpadl├í?

Tepeln├ę ─Źerpadl├í vyva┼żuj├║ chladiaci/vykurovac├ş syst├ęm, ktor├Ż m├í tepeln├ę ─Źerpadlo a pomocn├ę teplo. Existuj├║ inteligentn├ę termostaty, ktor├ę v├ím m├┤┼żu efekt├şvne pom├┤c┼ą pri v├Żbere ├║rovne pohodlia a energie, ktor├║ tepeln├ę ─Źerpadlo vyv├şja.

Ak├Ż je najlep┼í├ş cenovo dostupn├Ż inteligentn├Ż termostat?

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 6

V pr├şpade ni┼ż┼í├şch rozpo─Źtov je Nest Thermostat E najlep┼í├şm automatizovan├Żm regul├ítorom teploty. Najlep┼í├şm rozpo─Źtov├Żm termostatom je Nest Thermostat E, ktor├Ż m├í elegantn├Ż dizajn z nehrdzavej├║cej ocele a pon├║ka v├Żrazne rovnak├ę vlastnosti ako ┼ípi─Źkov├ę modely Nest. M├í re┼żim Auto-Away a Eco, ktor├Ż automaticky vytv├íra rozvrh pre va┼íu teplotu. Kto by nechcel ma┼ą tento inteligentn├Ż dom├íci termostat, ktor├Ż je takmer identick├Ż s termostatom Nest Learning?
Matn├Ż displej: Minimalistick├Ż dizajn, ktor├Ż lad├ş s pozad├şm va┼íej miestnosti.
├Üspora energie: Aplik├ícia Nest v├ím umo┼ż┼łuje skontrolova┼ą mno┼żstvo energie a d├┤vod pou┼żitia.
Dia─żkov├ę ovl├ídanie: Teplotu m├┤┼żete ovl├ída┼ą kdeko─żvek. Sta─Ź├ş si stiahnu┼ą aplik├íciu Nest pre Android alebo iOS.
Asistent domova/pre─Ź: Inteligentn├Ż termostat sa vypne, ke─Ć od├şdete. ┼áetr├ş energiu t├Żm, ┼że ke─Ć ste pre─Ź, nevykuruje ani nechlad├ş.
Bezdr├┤tov├ę pripojenie
Kompatibilita Funguje s v├Ą─Ź┼íinou 24V chladiacich a vykurovac├şch syst├ęmov.

Ak├Ż je najlep┼í├ş lacn├Ż inteligentn├Ż termostat?

4 Skvel├ę inteligentn├ę dom├íce termostaty pre Android 7

Najlacnej┼í├ş inteligentn├Ż termostat, ktor├Ż je ├║─Źinn├Ż a spo─żahliv├Ż pre v├í┼í domov. The Ecobee3 Lite je takmer podobn├Ż svojmu ┼ípi─Źkov├ęmu modelu Ecobee 4. Ich jedin├Żm rozdielom je vstavan├Ż hlasov├Ż asistent a izbov├Ż senzor. Napriek nedostatku komponentov v├ím v┼íak m├┤┼że pom├┤c┼ą vytvori┼ą pl├íny a ovl├ída┼ą teplotu z termostatu prostredn├şctvom telef├│nu.

Ako zist├şte zl├Ż termostat?

Nereaguje alebo ch├Żba nap├íjanie. JaAk sa v├í┼í termostat nezobrazuje alebo nereaguje, je na ┼łom nie─Źo v poriadku. M├┤┼że by┼ą po┼íkoden├Ż alebo potrebuje nov├║ bat├ęriu.
Klimatiz├ícia sa nezapne. Ak termostat nem├┤┼że pren├í┼ía┼ą elektrick├ę sign├íly do chladiaceho a vykurovacieho syst├ęmu, m├┤┼żu nasta┼ą chyby v zapojen├ş.
Klimatiz├ícia alebo ohrieva─Ź sa nevypn├║. Je mo┼żn├ę, ┼że termostat nie je spr├ívne kalibrovan├Ż alebo s├║ opotrebovan├ę k├íble.
Izbov├í teplota a nastavenie sa nezhoduj├║. Ke─Ć sa nastavenie a teplota nezhoduj├║, ukazuje to nefunk─Źn├Ż termostat. To m├┤┼że by┼ą norm├ílne pre z├│nov├ę domy. Ak v┼íak v├í┼í dom nie je z├│nov├Ż, potom r├┤zne teploty na r├┤znych miestach v dome m├┤┼żu napoveda┼ą, ┼że m├íte nefunk─Źn├Ż termostat.

Ako odstr├íni┼ą zl├Ż termostat?

Spr├ívne nastavenie. Zla─Ćte nastavenie termostatu a chladiaceho alebo vykurovacieho syst├ęmu. Termostat m├┤┼żete nastavi┼ą na ÔÇ×AUTOÔÇť, aby ste zabr├ínili neust├ílemu chodu chladiaceho a vykurovacieho syst├ęmu.
Nastavi┼ą 5 stupne ni┼ż┼íie alebo vy┼í┼íie ako norm├ílne. V skuto─Źnosti tento krok z├ívis├ş od po─Źasia. Nastavte teplotu na 5 stupne vy┼í┼íie, ke─Ć je zima, a 5 stup┼łov ni┼ż┼íie, ke─Ć je leto.
Vyme┼łte bat├ęrie (elektrick├ę termostaty). Bat├ęrie digit├ílnych termostatov by mali by┼ą vymenen├ę ka┼żd├Ż rok.
Vy─Źistite termostat (mechanick├ę termostaty). Mechanick├ę termostaty maj├║ p├í─Źku, sn├şmte kryt a z vn├║tra odstr├í┼łte prach pomocou malej kefy alebo handry.
Skontrolujte a vysk├║┼íajte vodi─Źe. Skontrolujte dr├┤ty, ─Źi s├║ st├íle pevne spojen├ę. Ak s├║ vodi─Źe st├íle pripojen├ę, ale termostat nefunguje, zavolajte odborn├şka. Je nebezpe─Źn├ę op├Ątovne zapoji┼ą k├íble sami.

Ako dlho by mal trva┼ą termostat?

Aj ke─Ć neexistuje presn├í ┼żivotnos┼ą termostatu, o─Źak├íva sa, ┼że v priemere vydr┼ż├ş najmenej 10 rokov. Ke─Ć dosiahne 10 rokov, inteligentn├Ż termostat za─Źne fungova┼ą nespr├ívne. Existuje mnoho mo┼żnost├ş, pre─Źo nefunguje spr├ívne, ale naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou je nahromadenie prachu a starnutie rozvodov.

Záver

V kone─Źnom d├┤sledku v├ím ┼żivot zaist├ş ktor├Żko─żvek z najlep┼í├şch inteligentn├Żch dom├ícich termostatov na rok 2018 pre Android. Jeho ├║─Źinnos┼ą v inteligentnom pl├ínovan├ş poskytuje nielen ide├ílnu teplotu, ale tie┼ż zni┼żuje va┼íe ├║─Źty. Jedinou ot├ízkou, ktor├║ pre v├ís m├íme, je, ktor├Ż inteligentn├Ż termostat je pre v├ís najlep┼í├ş? Nechajte svoje my┼ílienky ni┼ż┼íie!

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok