4 r├Żchle met├│dy na vyrie┼íenie chyby autentifik├ície WiFi

Za┼żili ste pripojenie k sieti Wi -Fi vo svojom telef├│ne s Androidom, aby sa v├ím zobrazila chyba autentifik├ície WiFi dokonca aj pri zadan├ş pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla? Je to norm├ílne a stane sa to, aj ke─Ć ste sa k tej WiFi sieti u┼ż predt├Żm pripojili. Tento probl├ęm nie je nevyhnutne z├íva┼żn├Ż a vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov ho mo┼żno ─żahko vyrie┼íi┼ą. Pozrime sa, pre─Źo sa to stane, ke─Ć sa pok├║┼íate pripoji┼ą, a ako m├┤┼żeme tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 20 najlep┼í├şch analyz├ítorov WiFi pre Android

Pre─Źo doch├ídza k chybe autentifik├ície WiFi?

K chybe overenia toto┼żnosti WiFi d├┤jde, ke─Ć sa v├í┼í telef├│n s Androidom nem├┤┼że ├║spe┼íne pripoji┼ą k sieti WiFi, ke─Ć sa chcete pripoji┼ą, aj ke─Ć pou┼ż├şvate spr├ívne heslo alebo niekedy ak ste v re┼żime v lietadle. Za norm├ílnych okolnost├ş sa v├í┼í telef├│n automaticky pripoj├ş k bezdr├┤tovej sieti, ak ste sa u┼ż k sieti WiFi pripojili. Ak m├íte nestabiln├Ż sign├íl, m├┤┼żete sa stretn├║┼ą s probl├ęmami, ktor├ę m├┤┼żete zlep┼íi┼ą pou┼żit├şm zosil┼łova─Źov sign├ílu mobiln├ęho telef├│nu.

Ak ste v nastaveniach siete omylom povolili re┼żim V lietadle, potom sa v├í┼í telef├│n nepripoj├ş k ┼żiadnej sieti na va┼íich zariadeniach s Androidom. Niekedy je v┼íak probl├ęm s autentifik├íciou viac, ako je v├í┼í telef├│n v re┼żime v lietadle. Nasleduj├║ niektor├ę z be┼żn├Żch d├┤vodov, pre─Źo sa v├ím zobrazuje chyba overenia toto┼żnosti Wifi:

Ned├ívna aktualiz├ícia zariadenia Porucha smerova─Źa Nestabiln├ę sie┼ąov├ę pripojenie Po─Źet pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą sie┼ą WiFi, je obmedzen├Ż

Existuj├║ jednoduch├ę met├│dy na vyrie┼íenie probl├ęmu s autentifik├íciou WiFi. Spr├ívne rie┼íenie z├ívis├ş od toho, ─Źo sp├┤sobilo chybu. Nasleduj├║ niektor├ę z be┼żn├Żch rie┼íen├ş a sp├┤sobov, ako chybu odstr├íni┼ą, ktor├ę m├┤┼żete ─żahko vysk├║┼ía┼ą.

S├║visiace:

Ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s mobilnou sie┼ąou Android

Ako pou┼ż├şva┼ą star├Ż telef├│n s Androidom ako zariadenie iba s WiFi

Pre─Źo sa moja sie┼ą Wi -Fi st├íle sama vyp├şna a zap├şna?

4 metódy na opravu chyby autentifikácie WiFi

4  metódy na vyriešenie chyby overenia wifi4 metódy na riešenie chyby autentifikácie WiFi
    Zabudnite na sie┼ą Zme┼łte nastavenia siete z DHCP na statick├ę Re┼ítartujte router Obnovte v├Żrobn├ę nastavenia

T├şto 4 jednoduch├ę met├│dy v├ím pom├┤┼żu opravi┼ą chybu autentifik├ície WiFi. Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş, aby ste vedeli, ako vyrie┼íi┼ą chybu autentifik├ície WiFi pomocou podrobn├ęho sprievodcu.

1. Zabudnite na sie┼ą

Najbe┼żnej┼í├şm rie┼íen├şm chyby autentifik├ície WiFi alebo probl├ęmu s autentifik├íciou je resetovanie pripojenia WiFi v nastaveniach siete. M├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że na svojom zariaden├ş s Androidom zabudnete sie┼ą (n├ízov (ten, s ktor├Żm sa v├ím nedar├ş pripoji┼ą)) a potom sa znova pok├║site pripoji┼ą. Tu s├║ kroky, ako to urobi┼ą.

Krok 1: V ponuke nastaven├ş prejdite na mo┼żnos┼ą Wifi

Opravte chybu overenia siete Wi -Fi re┼ítartovan├şm siete Wi -FiKlepnite na polo┼żku Wi-Fi

├Źs┼ą do nastavenie na telef├│ne a vyh─żadajte ÔÇ×Bezdr├┤tov├ę pripojenie a siete. ÔÇŁ Niektor├ş smartphones namiesto toho ma┼ą ÔÇ×Pripojenia. ÔÇŁ Klepnite na toto a prejdite na mo┼żnos┼ą WiFi.

Krok 2: N├íjdite sie┼ą, s ktorou m├íte probl├ęmy

vyh─żadajte aktu├ílne sie┼ąov├ę pripojenieVyberte sie┼ą, na ktor├║ zabudnete

Po kliknut├ş na mo┼żnos┼ą WiFi v nastaveniach siete sa zobraz├ş zoznam bl├şzkych siet├ş WiFi vr├ítane t├Żch, ku ktor├Żm ste sa u┼ż predt├Żm pripojili. Klepnite na n├ízov siete, s ktorou m├íte probl├ęmy s pripojen├şm.

Krok 3: Klepnite na ÔÇ×Zabudn├║┼ą na sie┼ąÔÇť

zabudnite svoje aktu├ílne sie┼ąov├ę pripojenieZabudnite na sie┼ą

Ke─Ć si vyberiete sie┼ą, zobraz├ş sa ÔÇ×Zabudnite na sie┼ąÔÇŁV nastaveniach siete. Klepnut├şm na toto obnov├şte nastavenia zvolenej siete. Po obnoven├ş sa pok├║ste zada┼ą heslo pripojen├şm k sieti. Budete vyzvan├ş na zadanie overovacieho hesla. Sta─Ź├ş zada┼ą heslo a pripoji┼ą sa.

Ak sa t├Żmto krokom neopravila chyba overenia siete WiFi v syst├ęme Android, prejdite na ─Ćal┼í├ş.

2. Zme┼łte bezdr├┤tov├║ sie┼ą z DHCP na statick├║

Krok 1: V nastaveniach prejdite na Mo┼żnosti WiFi

n├íjdite svoje wifi pripojenie v mo┼żnostiach wifiVyberte sie┼ą

Prejdite na svojom zariaden├ş s Androidom do nastaven├ş WiFi a vyh─żadajte pripojenie, ktor├ę zmen├şte.

Krok 2: Klepnite na sie┼ą, ku ktorej ste pripojen├ş

K dispoz├şcii bude zoznam bl├şzkych WiFi siet├ş. Sta─Ź├ş si vybra┼ą a stla─Źi┼ą bezdr├┤tov├║ sie┼ą, s ktorou m├íte probl├ęmy (alebo t├║, ku ktorej sa chcete pripoji┼ą) a pok├║si┼ą sa pripoji┼ą.

Krok 3: Úprava siete

upravte sie┼ą spr├ívou nastaven├ş sieteSpravujte nastavenia siete

Ke─Ć stla─Ź├şte bezdr├┤tov├║ sie┼ą, bu─Ć sa zobraz├ş a Upravi┼ą alebo Spravova┼ą sie┼ą mo┼żnos┼ą. Klepnite na ┼łu.

Krok 4: Zme┼łte sie┼ą na ÔÇ×Statick├íÔÇť

Zme┼łte sie┼ą, ku ktorej ste pripojen├ş, na statick├║, aby sa opravila chyba overenia siete Wi -FiZme┼łte nastavenia IP na statick├ę

V nastaveniach WiFi sa zobraz├ş ÔÇ×Pokro─Źil├ę nastaveniaÔÇŁNa va┼íom zariaden├ş s Androidom. Vyberte t├║to mo┼żnos┼ą a vyh─żadajte ÔÇ×Nastavenia IP. ÔÇŁ Odtia─ż zme┼łte IP z DHCP na statick├║. Nakoniec do po─ża zadajte IP adresu (t├║, ktor├í sa nach├ídza na zadnej strane routera). Ulo┼żte nastavenia a potom sa znova pripojte. To opravuje chybu autentifik├ície WiFi pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş; Ak v├ím t├íto oprava nefunguje, vysk├║┼íajte ─Ćal┼íie kroky.

3. Reštartujte router

wiFi routerReštartujte router

Ak prv├Ż 3 met├│dy neopravili va┼íu chybu autentifik├ície WiFi, probl├ęm m├┤┼że by┼ą v d├┤sledku samotn├ęho smerova─Źa. Re┼ítartovanie smerova─Źa m├┤┼że sta─Źi┼ą a obnovi┼ą internetov├ę pripojenie. Existuj├║ 3 sp├┤soby re┼ítartovania smerova─Źa v z├ívislosti od typu smerova─Źa, ktor├Ż pou┼ż├şvate. S├║ to tieto:

Krok 1: Odpojte nap├íjac├ş k├íbel

V pr├şpade be┼żn├Żch smerova─Źov je najlep┼í├şm a be┼żn├Żm sp├┤sobom re┼ítartovania odpojenie nap├íjacieho k├íbla. T├Żm sa router vypne. Po─Źkajte nieko─żko min├║t, potom znova zapojte nap├íjac├ş k├íbel a znova zapnite smerova─Ź.

Krok 2: Re┼ítartujte pomocou vyp├şna─Źa alebo tepl├ęho re┼ítartu

Ak v┼íak pou┼ż├şvate router namontovan├Ż na stene, existuje in├Ż sp├┤sob, ako ho re┼ítartova┼ą. Preto┼że je ┼ąa┼żko pr├şstupn├Ż, odpojte nap├íjac├ş k├íbel, ale namiesto toho m├┤┼żete router vypn├║┼ą stla─Źen├şm vyp├şna─Źa. Tepl├ę re┼ítartovanie m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na automatick├ę obnovenie pripojenia.

Krok 3: Upravte povolen├ę pripojenia

Ak je k dispoz├şcii internetov├ę pripojenie, ale st├íle sa nem├┤┼żete pripoji┼ą, m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że k smerova─Źu je u┼ż pripojen├Żch ve─ża pou┼ż├şvate─żov a dosiahli ste maxim├ílne povolen├ę pripojenia. Jednoducho upravte maxim├ílny po─Źet a re┼ítartujte router.

Po re┼ítarte smerova─Źa re┼ítartujte zariadenie a zistite, ─Źi sa st├íle zobrazuje chyba overenia WiFi. Ak chyba st├íle pretrv├íva

4. Obnovte v├Żrobn├ę nastavenia

Ak prv├Ż 3 met├│dy zlyhaj├║, alebo ak v├í┼í telef├│n okrem ch├Żb autentifik├ície WiFi trp├ş aj in├Żmi n├íhodn├Żmi chybami, m├┤┼że ma┼ą telef├│n probl├ęmy so softv├ęrom. K tomu d├┤jde, ke─Ć nain┼ítalujete aktualiz├íciu firmv├ęru, vlastn├║ ROM alebo chybn├║ aplik├íciu.

Pozn├ímka: Predt├Żm ne┼ż ─Źoko─żvek in├ę, odpor├║─Źam v├ím vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş v┼íetk├Żch ned├ívno stiahnut├Żch aplik├íci├ş, najm├Ą ak ste aplik├ícii udelili povolenie na pr├şstup k va┼íej sieti pred obnoven├şm tov├írensk├Żch nastaven├ş.

Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy so softv├ęrom a obnovi┼ą nastavenia, je obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia telef├│nu. Aj ke─Ć za cenu vymazania v┼íetk├Żch va┼íich ├║dajov. Uistite sa, ┼że ste si z├ílohovali ├║daje. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to urobi┼ą, je z├ílohova┼ą telef├│n najsk├┤r do cloudu. Ke─Ć to urob├şte, m├┤┼żete potom obnovi┼ą nastavenia zariadenia. Postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov.

Krok 1: Prejdite na ÔÇ×Z├ílohovanie a resetÔÇť

Pred resetovan├şm prejdite na polo┼żku ÔÇ×Z├ílohova┼ą a resetova┼ąÔÇť a z├ílohujte svoje zariadenie

├Źs┼ą do nastavenie a potom posu┼łte zobrazenie nadol a n├íjdite ÔÇ×Z├ílohova┼ą a resetova┼ąÔÇŁMo┼żnos┼ą. Klepnut├şm ho otvor├şte.

Krok 2: Zapnite automatick├ę obnovenie

Zapnite funkciu automatick├ęho obnovenia

Uvid├şte Automatick├ę obnovenie mo┼żnos┼ą. Ak nie je zapnut├Ż, zapnite ho.

Krok 3: Obnovi┼ą v├Żrobn├ę ├║daje

Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş v├í┼ího zariadenia na vyrie┼íenie chyby overenia wifi

N├íjs┼ą “Obnovenie tov├írensk├Żch d├ítÔÇŁA klepnite na ┼łu. Potom klepnite na ÔÇ×Resetova┼ą telef├│nÔÇŁNa potvrdenie akcie. Proces bude trva┼ą nieko─żko min├║t. T├Żm sa spust├ş syst├ęm v├í┼ího telef├│nu. Ak je probl├ęm skuto─Źne sp├┤soben├Ż probl├ęmami so softv├ęrom, m├┤┼żete sa pripoji┼ą k sieti.

Pokia─ż v├í┼í telef├│n nem├í probl├ęmy s hardv├ęrom, vyrie┼íi sa t├Żm probl├ęm s chybou autentifik├ície WiFi vo va┼íom zariaden├ş.

Ned├í sa pripoji┼ą k 5 Ghz WiFi?

─Äal┼í├şm be┼żn├Żm probl├ęmom, s ktor├Żm sa pou┼ż├şvatelia stret├ívaj├║, je, ┼że sa nem├┤┼żu pripoji┼ą 5 Ghz WiFi. Poviem v├ím, aby ste sa mohli pripoji┼ą k 5 ┼á├şrka p├ísma Ghz, v├í┼í telef├│n by to mal v prvom rade podporova┼ą.

Ak to chcete skontrolova┼ą, stla─Źte a podr┼żte ikonu WiFi na paneli ozn├ímen├ş alebo prejdite na Nastavenia> WiFi> Roz┼í├şren├ę> Frekven─Źn├ę p├ísmo a skontrolujte, ktor├ę p├ísmo je povolen├ę – 2.4 Ghz, pr├şp 5 Ghz alebo automatick├ę. Ak v├í┼í telef├│n nepodporuje 5 Ghz, nezobraz├ş sa vo frekven─Źn├Żch p├ísmach. Umo┼żni┼ą 5 Frekvencia Ghz, zvo─żte 5 Ghz frekven─Źn├ę p├ísmo.

Pozna─Ź si to, 2.4 Ghz sa prip├íja na dlh├Ż dosah, ale r├Żchlos┼ą je n├şzka, zatia─ż ─Źo 5 P├ísmo Ghz poskytuje vy┼í┼íie r├Żchlosti, ale krat┼í├ş rozsah.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş na zv├Ż┼íenie sign├ílu WiFi pre Android

30+ sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s mobilnou sie┼ąou Android doma

Najlep┼í├şch 20 najlep┼í├şch 100% bezplatn├Żch aplik├íci├ş VPN pre Android

─îast├ę ot├ízky

Čo znamená chyba autentifikácie WiFi?

To znamen├í, ┼że ste sa ne├║spe┼íne pripojili k WiFi, aj ke─Ć pou┼ż├şvate spr├ívne heslo. Zariadenie sa za norm├ílnych okolnost├ş automaticky pripoj├ş a ulo┼ż├ş heslo do konkr├ętnej siete. Ak v┼íak existuj├║ probl├ęmy, vtedy sa vyskytne chyba autentifik├ície.

Ako opravi┼ą chybu overenia v spolo─Źnosti Samsung Galaxy S3?

Galaxy Bolo hl├ísen├ę, ┼że S3 m├í probl├ęm s chybou autentifik├ície. Vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy zvy─Źajne funguj├║ na opravu chyby.

Ako vyrie┼íim probl├ęm s overen├şm hotspotu?

Najbe┼żnej┼íou opravou je zmena bezpe─Źnostn├ęho protokolu, napr├şklad z WPA na WPA2. Sie┼ą m├┤┼żete tie┼ż resetova┼ą ru─Źne kliknut├şm na polo┼żku ÔÇ×Zabudn├║┼ą na sie┼ąÔÇť.

Ako oprav├şm Samsung Galaxy Chyba autentifik├ície WiFi S8?

Znova zaregistrujte sie┼ą WiFi resetovan├şm telef├│nu Samsung Galaxy Zariadenie S8. Ak to chcete resetova┼ą, prejdite na Nastavenia> V┼íeobecn├í spr├íva> Obnovi┼ą> Obnovi┼ą nastavenia siete> Klepnite na Obnovi┼ą nastavenia. Potom znova zaregistrujte svoju sie┼ą WiFi a znova zadajte heslo na pripojenie.

Pre─Źo sa v spolo─Źnosti Samsung vyskytuje chyba autentifik├ície Galaxy zariadenia?

V spolo─Źnosti Samsung Galaxy zariaden├ş, k autentifik├ícii WiFi v├Ą─Ź┼íinou doch├ídza kv├┤li nespr├ívnemu heslu. Zme┼łte svoje heslo k sieti WiFi a sk├║ste to znova.

Ak chyba overenia toto┼żnosti WiFi pretrv├íva

The 4 met├│dy uveden├ę v tomto ─Źl├ínku by zvy─Źajne vyrie┼íili probl├ęmy s autentifik├íciou. Ak probl├ęm pretrv├íva aj po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├Żch 4 met├│dy, potom to m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├ę probl├ęmom s hardv├ęrom. Ak v┼íetko ostatn├ę zlyh├í, najlep┼í├ş a najbezpe─Źnej┼í├ş sp├┤sob je vyh─żada┼ą pomoc profesion├ílov. Nechajte si skontrolova┼ą telef├│n a nechajte probl├ęm vyrie┼íi┼ą odborn├şkmi a poskytovate─żom slu┼żieb.

D├║fam, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol! Pode─żte sa o svoje pripomienky a n├ívrhy ni┼ż┼íie!

Odpor├║─Źan├Ż odkaz na obr├ízok

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

5 Najlep┼íia aplik├ícia WiFi pre Android na trval├ę pripojenie

Ako opravi┼ą ÔÇ×Facebook Overenie zlyhalo ÔÇťChyba