4 Osvedčený spôsob, ako rozjasniť tmavé a aktívne video Windows a Mac …

Svetlo je dôležitým prvkom pri nahrávaní videa. Tmavé videá nasnímané pri slabom osvetlení sú ťažko viditeľné do detailov. Je odstránenie videa jedinou vecou, ​​ktorú môžete urobiť? Odpoveď znie nie. Môžete to vyriešiť nastavením jasu. Video s temným osvietením K dispozícii od najpopulárnejších editorov videa. Na rozdiel od fotografií nie je úprava videa taká jednoduchá. Tento príspevok bude teda zdieľať rôzne spôsoby, ako to urobiť na pracovnej ploche alebo online rýchlo.

časť 1: Najlepší spôsob osvetlenia videa na pracovnej ploche

Osvetlením tmavého videa máte v úmysle urobiť video jasnejším a objekt vyjasniť. Kvalita videa je najväčším problémom. Odteraz odporúčame Tipard Video Converter Ultimate. Jedná sa o výkonný editor jasu videa s rozsiahlymi funkciami na profesionálnej úrovni, ako napríklad:

1, Upravte jas, kontrast, sýtosť a ďalšie efekty.

2, Zahŕňa niekoľko nástrojov na úpravu videa.

3, Vylepšite a optimalizujte kvalitu videa automaticky alebo ručne.

4, Podporuje takmer všetky formáty videa a zvuku ako vstup a výstup.

5, Konvertujte upravené videá na prehrávanie na prenosných zariadeniach.

Stručne povedané, toto je najjednoduchší spôsob, ako zosvetliť tmavé videá na pracovnej ploche.

Ako ľahko zosvetlite tmavé videá

Nainštalujte Video Converter

Ako program pre stolné počítače si ho musíte stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača. Potom spustite a kliknite na ponuku Pridať súbor na hornom páse, aby ste umiestnili tmavé video do oblasti knižnice.

Odovzdajte video

Zosvetlite video

Ak chcete tmavé video zapnúť, kliknite na ponuku Upraviť v hornej časti okna a potom prejdite na kartu Efekty. Nájdite časť Video Effects a upravte jas, kým nebude vaše video dostatočne jasné. Ak ste s výsledkami na paneli Náhľad spokojní, výber potvrďte kliknutím na tlačidlo Použiť na všetkých.

Tip: Ak chcete použiť nastavenia pre ďalšie tmavé videá, kliknite na tlačidlo Použiť na všetky.

účinok

Vynikajúci export videa

Keď sa vrátite do domovského rozhrania, nájdite spodnú oblasť. Skontrolujte video v oblasti knižnice a vyberte príslušný formát z rozbaľovacieho zoznamu Profil. Potom nakonfigurujte konkrétne miesto na uloženie výsledkov stlačením tlačidla Prehľadávať. Nakoniec kliknutím na tlačidlo Konvertovať exportujte jasnejšie videá.

zmena

časť 2: Ako vylepšiť videá v aplikácii Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro je profesionálny editor videa. Ak ho už máte na svojom počítači, môžete oživiť tmavé video na pracovnej ploche.

Spustite editor jasu videa a zadajte tmavé video na časovej osi.

Otvorte kartu Efekty a prejdite na Korekcia farieb -> Trojcestný korektor farieb. Efekty presúvania myšou na tmavé videoklipy.

Trojcestný korektor farieb

Nastavte stredný výrez pre strednú notu na začiatok. Potom upravte zárez nadol, aby ste zosvetli odrazy. Tým sa zníži kontrast vášho videa. Potom posunutím ľavého zárezu zafarbte.

Tri úrovne

Nájdite možnosti nasýtenia a zvýšte mieru nasýtenia vo vašej klipe. Teraz je tmavé video jasnejšie.

Vykonajte ďalšie úpravy a exportujte video do počítača.

Poznámka: Presná hodnota každej drážky a možnosti sa líši v závislosti od situácie vo vašom videu. Program Adobe Premiere Pro si, žiaľ, nemôže zapamätať nastavenia, takže ho musí urobiť v každom tmavom videu.

časť 3: Ako zosvetlite tmavé videá prostredníctvom iMovie na počítačoch Mac

Pokiaľ ide o počítače Mac, iMovie bol editorom rodinných videí. Má schopnosť upraviť jas, tieň, kontrast a ďalšie parametre.

Položte tmavé videá na časovú os svojho zariadenia iMovie a začnite osvetľovať tmavé videá na počítačoch Mac.

iMovie importuje videá

Nájdite panel s ponukami v hornej časti tably ukážky a vyberte možnosť Korekcia farieb. Potom sa vám zobrazia tri pruhy na úpravu farby vášho videa.

Posuvná klapka je požiadaná o úpravu jasu, aby sa klip stal svetlejším alebo tmavším, a posunutím na pravú stranu rozsvieti tmavé video.

Upravte jas makra imovie

Ak chcete na videu rozjasniť tmavé oblasti, posuňte posúvač z položky Upraviť tieň. Okrem toho môžete upravovať kontrast, zvýraznenie, sýtosť a teplotu farieb, aby ste vylepšili farbu videa.

Po dokončení osvetlenia videa kliknutím na Zdieľať -> Súbor uložte najjasnejšie video ako nový súbor.

časť 4: Ilustračné videá online

Nástroje online sú jednoduchý spôsob, ako upravovať a prevádzať svoje videá. Majú však niekoľko nevýhod, napríklad obmedzenú veľkosť súboru a nekvalitné výsledky. Ak vám to nevadí, môžete sa naučiť kroky uvedené nižšie. Ako príklad vám ukážeme, ako rozsvietiť online videá.

Rozsviette online videá

Otvorte webový prehľadávač a priamo navštívte online editor jasu videa.

Kliknutím na tlačidlo Nahrať otvorte dialógové okno súboru, prejdite na tmavý videoklip a kliknutím na Otvoriť ho nahrajte. Tento webový nástroj dokáže spracovať videá až do 750 MB súčasne.

Po nahraní sa dostanete na stránku editora. Otvorte kartu Prispôsobiť na ľavej strane a vyhľadajte možnosť Jas. Posuňte posúvač na pravú stranu a vaše video bude jasnejšie.

Počkajte na dokončenie načítania videa a kliknutím na tlačidlo Vytvoriť v ľavom dolnom rohu potvrďte nastavenie a stiahnite si výsledky videa.

Poznámka: Podľa nášho testu je kvalita výstupu znížená, ale nie príliš. Načítanie tmavého videa môže tiež trvať niekoľko minút.

záver

V tomto príspevku sme diskutovali o tom, ako rozsvietiť tmavé videá na pracovnej ploche a online. Programy Adobe Premiere a iMovie pre Mac môžu vylepšiť vaše videá a vylepšiť farby videa. Online video editor vám to umožňuje bez inštalácie akéhokoľvek softvéru. Video konvertor Vidmore je však najlepšou voľbou pre editory jasu videa. Používa sa nielen ľahko, ale tiež môže chrániť kvalitu videa. Viac otázok? Pod tento príspevok napíšte.