4 Osved─Źen├ę met├│dy na zobrazenie ulo┼żen├Żch hesiel WiFi v syst├ęme Android

Vedeli ste? Vid├şte ulo┼żen├ę hesl├í WiFi v┼íetk├Żch predt├Żm pripojen├Żch siet├ş v syst├ęme Android? ├üno, hesl├í sa zobrazuj├║ oby─Źajn├Żm textom, ale jedinou podmienkou je, ┼że ste sa k sieti museli pripoji┼ą aspo┼ł raz.

Existuje mnoho sp├┤sobov, ako n├íjs┼ą hesl├í WiFi v syst├ęme Android, a kategorizoval som ich do 2 formy. Jeden s pr├şstupom root a jeden bez pr├şstupu root.

Aby som bol ├║primn├Ż, existuje len nieko─żko sp├┤sobov, ako pracova┼ą n├íjs┼ą hesl├í WiFi v syst├ęme Android bez zakorenenia, Ak v┼íak m├íte smartphone alebo tablet s Androidom s pr├şstupom root, m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą nieko─żko sp├┤sobov a aplik├íci├ş, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete ─żahko zobrazi┼ą hesl├í WiFi.

Av┼íak hlavnou nev├Żhodou aplik├íci├ş, ktor├ę vy┼żaduj├║ pr├şstup root, je D├┤vera a pravos┼ą. Nemo┼żno im slepo d├┤verova┼ą a m├┤┼żu ukradn├║┼ą va┼íe osobn├ę inform├ície a pou┼żi┼ą ich proti v├ím. Pred s┼ąahovan├şm a in┼ítal├íciou nezn├ímych aplik├íci├ş, ke─Ć je va┼íe zariadenie Android zakorenen├ę, bu─Ćte opatrn├ş.

Aj ke─Ć zariadenie s Androidom bez pr├şstupu root m├í obmedzen├ę sp├┤soby obnovenia hesiel WiFi, m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą aj niektor├ę met├│dy, ktor├ę vy┼żaduje root, na telef├│noch s Androidom bez rootov. V ove─ża neskor┼í├şch pr├şpadoch m├┤┼żu v z├ívislosti od v├Żrobcu telef├│nu a verzie syst├ęmu Android st├íle fungova┼ą. Ale ako u┼ż bolo spomenut├ę, ┼íanca je dos┼ą n├şzka.

V tomto pr├şspevku sa dozviete najnov┼íie a najjednoduch┼íie sp├┤soby zobrazenia ulo┼żen├Żch hesiel WiFi v syst├ęme Android smartphones a tablety. V┼íetky tieto met├│dy som osobne vysk├║┼íal na svojom smartf├│ne s Androidom a som si ist├Ż, ┼że funguje aj na va┼íom mobilnom zariaden├ş.

met├│da 1: Prezerajte si hesl├í WiFi ulo┼żen├ę v syst├ęme Android pomocou skenera k├│dov QR

Toto je nov├í a u┼żito─Źn├í aktualiz├ícia vydan├í v syst├ęme Android 10, ktor├í m├┤┼że zobrazova┼ą hesl├í WiFi v┼íetk├Żch predt├Żm pripojen├Żch siet├ş. T├íto met├│da funguje na v┼íetk├Żch zariadeniach s Androidom so syst├ęmom Android 10 alebo vy┼í┼í├şm.

Tu je podrobn├Ż sprievodca, ako zobrazi┼ą hesl├í WiFi ulo┼żen├ę v telef├│ne alebo tablete Android:

krok 1: Otvorte telef├│n konfigur├ícia a hra┼ą sa wifi,

Nastavenia WiFi v nastaveniach telef├│nu Android

krok 2: V ─Źasti ÔÇ×Pripojen├ęÔÇť vyberte svoju sie┼ą a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Klepnut├şm zdie─żajte hesloÔÇť pod n├ízvom siete.

Siete WiFi pripojen├ę v nastaveniach WiFi

krok 3: Na obrazovke sa objav├ş vyskakovacie okno s QR k├│dom. Ak je va┼íe zariadenie spusten├ę v syst├ęme Android 10 serial, heslo m├┤┼żete vidie┼ą priamo pod QR k├│dom.

Ak kontextov├ę okno obsahuje iba QR k├│d bez hesla, mus├şte ho zachyti┼ą a pokra─Źova┼ą ─Ćal┼í├şmi krokmi.

Sie┼ą WiFi QR k├│d na n├íjdenie hesla WiFikrok 4: Teraz si stiahnite aplik├íciu ÔÇ×─î├şta─Źka QR k├│duÔÇť z Google Play Store,

Aplik├ícia na ─Ź├ştanie QR k├│dov v Obchode Playkrok 5: Otvorte aplik├íciu a klepnite na ikonu fotografie v pravom hornom rohu obrazovky. Teraz vyberte sn├şmku obrazovky QR k├│du, ktor├Ż ste ulo┼żili v predch├ídzaj├║com kroku.

Otvorte fotografie z gal├ęrie v aplik├ícii na ─Ź├ştanie QR k├│dov

krok 6: Aplik├ícia automaticky na─Ź├şta QR k├│d na sn├şmke obrazovky a zobraz├ş podrobnosti o WiFi sieti vr├ítane n├ízvu SSID, hesla, typu ┼íifrovania at─Ć. Sie┼ąov├ę heslo n├íjdete ako oby─Źajn├Ż text v poli ÔÇ×HesloÔÇť.

Aplik├ícia QR code, ktor├í zobrazuje hesl├í WiFi ulo┼żen├Żch siet├ş

Takto m├┤┼żete vidie┼ą ulo┼żen├ę hesl├í WiFi vo svojich zariadeniach s Androidom, ak s├║ spusten├ę aspo┼ł v pou┼ż├şvate─żsk├Żch rozhraniach zalo┼żen├Żch na syst├ęme Android 10 alebo Android 10, ako s├║ MIUI, Color OS, Oxygen OS at─Ć.

met├│da 2: N├íjdite hesl├í WiFi v syst├ęme Android pomocou str├ínky s nastaveniami smerova─Źa

Router je nevyhnutn├Żm n├ístrojom na dokon─Źenie in┼ítal├ície pripojenia Wi-Fi a ka┼żd├Ż smerova─Ź m├í str├ínku spr├ívcu, ktor├í umo┼ż┼łuje pr├şstup ku v┼íetk├Żm nastaveniam akejko─żvek pripojenej siete.

Toto je tradi─Źn├Ż trik na resetovanie alebo zobrazenie hesiel WiFi pripojenej siete v syst├ęme Android. Preto, aby ste sa dostali na str├ínku spr├ívy a zobrazili ulo┼żen├ę hesl├í WiFi, mus├şte splni┼ą jednu po┼żiadavku: telef├│n a smerova─Ź musia by┼ą pripojen├ę k rovnakej sieti.

Pozrime sa na podrobn├ęho sprievodcu a pozrite si hesl├í WiFi v syst├ęme Android s konfigura─Źnou str├ínkou smerova─Źa:

krok 1: Otvorte telefón konfigurácia a vyberte wifi,

Nastavenia WiFi v nastaveniach telef├│nu Android

krok 2: Dotknite sa ikony Pripojen├í sie┼ą (Gagan v mojom pr├şpade).

Siete WiFi pripojen├ę v nastaveniach WiFi

krok 3: Teraz uvid├şte IP hovori┼ą z v├í┼ího smerova─Źa ved─ża dvere,

Ak na tejto obrazovke nen├íjdete IP adresu smerova─Źa, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼íiu met├│du, pomocou ktorej m├┤┼żete n├íjs┼ą IP adresu ─żubovo─żn├ęho smerova─Źa pomocou aplik├ície tretej strany. Ak n├íjdete adresu IP, postupujte pod─ża krokov uveden├Żch ni┼ż┼íie.Podrobnosti o sie┼ąovej br├íne WiFi v nastaveniach WiFi

krok 4: Otvorte google chrome alebo ak├Żko─żvek in├Ż prehliada─Ź a nap├ş┼íte IP adresa v paneli s adresou Prihl├íste sa alebo No tak nav┼ít├şvi┼ą prihlasovaciu str├ínku smerova─Źa.

Ak chcete otvori┼ą prihlasovaciu str├ínku spr├ívcu smerova─Źa, zadajte v prehliada─Źi adresu br├íny

krok 5: Teraz uvid├şte smerova─Ź prihlasovacia str├ínka, Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup k nastaveniam smerova─Źa, zadajte ÔÇ×pou┼ż├şvate─żsk├ę meno ÔÇť a ÔÇ×heslo ÔÇť kombin├ícia a z├ísah Prihl├íste sa,

Ak si nie ste ist├ş podrobnos┼ąami o pou┼ż├şvate─żskom mene a hesle, prejdite na ─Ćal┼íiu met├│du, v ktorej n├íjdete predvolen├ę prihlasovacie ├║daje v┼íetk├Żch popul├írnych smerova─Źov.

Prihl├íste sa do smerova─Źa a vyh─żadajte svoje heslo WiFi

krok 6: Po prihl├ísen├ş z├şskate pr├şstup ku v┼íetk├Żm nastaveniam smerova─Źa, ako je to zn├ízornen├ę na obr├ízku ni┼ż┼íie. M├┤┼że sa v┼íak zobrazi┼ą in├ę rozhranie, preto┼że ka┼żd├Ż smerova─Ź m├í svoje vlastn├ę mo┼żnosti a pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Ale v├Ą─Ź┼íina nastaven├ş znie rovnako.

Domovsk├í str├ínka spr├ívcu smerova─Źa

krok 7: N├íjs┼ą a otvori┼ą bezdr├┤tov├Ż nastavenieKonfigura─Źn├í str├ínka smerova─Źa, ktor├í zobrazuje podrobnosti o sieti WiFi v bezdr├┤tovej konfigur├ícii str├ínky pre spr├ívu smerova─Źa

krok 8: N├ízov WiFi sa zobraz├ş ni┼ż┼íie SSID a heslo sa zobraz├ş ni┼ż┼íie Predzdie─żan├Ż k─ż├║─Ź, Nastavenia bezdr├┤tov├ęho smerova─Źa na zobrazenie hesla WiFi ulo┼żen├ęho ved─ża predzdie─żan├ęho po─ża k─ż├║─Źa

Vzh─żadom na r├┤zne nastavenia navig├ície ka┼żd├ęho smerova─Źa m├┤┼żete tieto nastavenia n├íjs┼ą aj v inej podsieti nastaven├ş bezdr├┤tovej siete, ur─Źite to v┼íak bude v ─Źasti Bezdr├┤tov├ę pripojenie. Takto vid├şte hesl├í WiFi v syst├ęme Android pr├şstupom na obrazovku nastaven├ş smerova─Źa.

met├│da 3: Vyh─żadajte hesl├í WiFi v syst├ęme Android pomocou aplik├ície ÔÇ×Str├ínka nastavenia smerova─ŹaÔÇť

T├íto met├│da je rovnak├í ako predch├ídzaj├║ca, ale bude u┼żito─Źnej┼íia, ak si nie ste ist├ş IP adresou, pou┼ż├şvate─żsk├Żm menom alebo heslom v├í┼ího WiFi routera. Pozrime sa, ako n├íjs┼ą heslo WiFi pomocou aplik├ície Konfigur├ícia smerova─Źa.

krok 1: Stiahnite a nain┼ítalujte ÔÇ×Router Configuration PageÔÇť zo str├ínky Google Play Store,

Aplik├ícia pre nastavenie smerova─Źa v Obchode Play

krok 2: Pripojte sa k sieti Wi-Fi a otvorte aplik├íciu ÔÇ×Str├ínka s konfigur├íciou smerova─ŹaÔÇť. Teraz sa automaticky zobraz├ş prihlasovacia str├ínka smerova─Źa spolu s adresou IP.

IP adresu ─żubovo─żn├ęho in├ęho smerova─Źa n├íjdete tie┼ż jednoduch├Żm v├Żberom zna─Źky a ─Ź├şsla modelu z rozba─żovacej ponuky.
Rozhranie prihlasovacej str├ínky spr├ívcu smerova─Źa v aplik├ícii konfigura─Źnej str├ínky smerova─Źa

krok 3: Zadajte znak ÔÇ×u┼ż├şvate─żsk├ę meno"Y"hesloV smerova─Źi kliknite na a Prihl├íste sa rovnako ako v predch├ídzaj├║cej met├│de.

Nerobte si starosti, ak nem├íte prihlasovacie ├║daje, preto┼że v├Ą─Ź┼íina smerova─Źov prich├ídza s predvolen├Żmi a be┼żn├Żmi povereniami. Pou┼ż├şvate─żsk├ę meno m├┤┼żete otestova┼ą ako ÔÇ×admin / username / user / administratorÔÇ×A heslo akoÔÇťheslo spr├ívcu / (pr├ízdne heslo)".

Prihlasovacie ├║daje svojho smerova─Źa n├íjdete aj v├Żberom zna─Źky a ─Ź├şsla modelu smerova─Źa z rozba─żovacej ponuky.

krok 4: Po prihl├ísen├ş prejdite na polo┼żku ÔÇ×bezdr├┤tov├Ż"Nastavenie.

Rozhranie domovskej str├ínky spr├ívcu smerova─Źa

krok 5: Teraz si m├┤┼żete svoje bezdr├┤tov├ę heslo pozrie┼ą ni┼ż┼íie ako oby─Źajn├Ż text Predzdie─żan├Ż k─ż├║─Ź ter├ęnu.

Vyh─żadajte heslo WiFi ved─ża po─ża Predzdie─żan├Ż k─ż├║─Ź

Vzh─żadom na r├┤zne zna─Źky a modely smerova─Źov m├┤┼żete n├íjs┼ą toto nastavenie v inej podsieti bezdr├┤tov├ęho nastavenia, ale ur─Źite bude v bezdr├┤tovej ─Źasti.

met├│da 4: Zobrazenie hesiel WiFi ulo┼żen├Żch v programe ES File Explorer (vy┼żaduje pr├şstup root)

ES File Explorer je jednou z popul├írnych aplik├íci├ş pre spr├ívu a sk├║manie skryt├Żch s├║borov. M├┤┼że v├ím tie┼ż pom├┤c┼ą obnovi┼ą hesl├í WiFi v syst├ęme Android. Je to jedna z jednoduch├Żch met├│d na zobrazenie hesiel WiFi na zariadeniach s Androidom, ktor├ę maj├║ pr├şstup root.

Tu je podrobn├Ż n├ívod na zobrazenie ulo┼żen├Żch hesiel WiFi v syst├ęme Android pomocou programu ES File Explorer:

krok 1: Stiahnite si a nainštalujte ES File Explorer z Google Play Store,

Aplik├ícia ES File Explorer v obchode Play Store vyh─żad├í ulo┼żen├ę heslo WiFi

krok 2: Otvorte program ES File Explorer a klepnite na ponuku Hamburger (3-horizont├ílne ─Źiary) v ─żavom hornom rohu obrazovky.

Ponuka Burger v aplikácii ES File Explorer

krok 3: Z pos├║va─Źa vyberte ikonu telef├│n skladovanie,

V├Żber ├║lo┼żiska telef├│nu v ponuke Prieskumn├şk ES

krok 4: Type "wifi"Vo vyh─żad├ívacom poli vyh─żadajte prie─Źinok wifi ktor├Ż obsahuje pribli┼żne 4 na 6 s├║bory v ┼łom.

Ak chcete vyh─żada┼ą ulo┼żen├ę hesl├í WiFi, vyh─żadajte prie─Źinok wifi v aplik├ícii ES File Explorer

krok 5: Vyberte ÔÇ×Wifi ÔÇť vyh─żadajte prie─Źinok s v├Żsledkami a otvorte ÔÇťwpa_supplicant.conf"Pou┼żitie ─żubovo─żn├ęho textov├ęho editora.

otvorte s├║bor wpa_supplicant.conf pomocou textov├ęho editora a vyh─żadajte ulo┼żen├ę hesl├í WiFi

krok 6: Tento s├║bor obsahuje jednu alebo viac siet├ş ulo┼żen├Żch v nasleduj├║cej syntaxi.

network={ ssid="Geek Dashboard" psk= "gd-6352" key_mgmt=WPA-PSK priority= } network={ ssid="ikva eSolutions" psk= "125Ikva-admin" key_mgmt=WPA-PSK priority= } 

SSID je to on? názov pripojenia Wi-Fi.

PSK je to on? heslo,

Podobne n├íjdete v┼íetky ulo┼żen├ę n├ízvy siet├ş WiFi spolu s ich heslami v s├║bore wpa_supplicant.conf. Jedin├Żm obmedzen├şm tejto met├│dy je to, ┼że va┼íe zariadenie s Androidom mus├ş ma┼ą pr├şstup root.

Prezerajte si hesl├í WiFi v syst├ęme Android s pr├şstupom root a bez neho

U┼ż ste pochopili, ┼że pre v├ís existuje ve─ża sp├┤sobov zobrazi┼ą hesl├í WiFi na zariadeniach s Androidom, Ak je v├í┼í smartphone alebo tablet spusten├Ż aspo┼ł v syst├ęme Android Pie alebo Android 9 Na z├íklade vzh─żadov m├┤┼żete priamo pou┼żi┼ą zabudovan├║ mo┼żnos┼ą zdie─żania WiFi spolu s QR skenerom na zobrazenie ulo┼żen├Żch hesiel WiFi.

Ak ste sa pripojili k rovnakej sieti Wi-Fi a m├íte pr├şstup na str├ínku s nastaveniami smerova─Źa, m├┤┼żete skontrolova┼ą heslo siete WiFi v nastaveniach bezdr├┤tov├ęho pripojenia smerova─Źa. Pou┼ż├şvatelia Androidu s pr├şstupom root m├┤┼żu vidie┼ą v┼íetky ulo┼żen├ę WiFi inform├ície spolu s ─Ćal┼í├şmi technick├Żmi inform├íciami v s├║bore ÔÇ×wpa_supplicant.confÔÇť pomocou programu ES File Explorer.

Dajte n├ím vedie┼ą, ktor├í met├│da je pre v├ís najvhodnej┼íia. Ak n├íjdete ─Ćal┼íie met├│dy na prezeranie ulo┼żen├Żch hesiel WiFi v syst├ęme Android, zdie─żajte ich aj v sekcii koment├írov.