4 Najlepšie nástroje, ktoré môžete použiť na obnovu pások VHS

Mnoho dnešných detí ani nevie, čo je to páska VHS. Časy, keď sme museli nahrávať obrázky a videá na magnetickú pásku, sú už dávno preč. Vďaka moderným zariadeniam, ktoré sú schopné vykonávať toľko vecí, sa na kazety a prehrávače VHS zabudlo. Som si celkom istý, že čoskoro budú v Smithsoniane ako súčasť zbierky ich mediálnych zariadení.

Otázka, ktorá zvyčajne nasleduje, keď ľudia počujú, že je „čo keď mám niečo na kazete VHS, ktoré si chcem nechať?“ Odpoveď je, že to nebude ľahké. Existuje však možnosť, že si svoje drahé videá môžete ponechať pre ďalšie generácie alebo z akéhokoľvek dôvodu, ktorý potrebujete. Existujú nástroje, ktoré môžete použiť na obnovu informácií zaznamenaných na kazetách VHS, vrátane:

Služby prenosu pošty

Najjednoduchší spôsob obnovenia pások VHS je odoslať ich službe prenosu pošty. Čo to znamená, že svoju kazetu VHS pošlete poštou strane alebo subjektu, ktorý ju môže previesť do digitálnej podoby, a potom počkajte, kým sa obe verzie vrátia. Služby prenosu poštou sú jediným nástrojom v tomto zozname, ktorý vás bude stáť najmenej peňazí a úsilia pri obnove kaziet VHS. Je to veľká výhoda, ktorú má oproti iným nástrojom.

Najlepšie na tom je, že prácu bude vykonávať profesionál, čo zvyšuje šance na úspech. Keď sa pokúšate digitalizovať pásky VHS sami, môžu sa ľahko stať katastrofálne výsledky. Spoločnosti ako Walgreen, Costco a Walmart ponúkajú služby prenosu poštou pre pásky VHS. Pásku jednoducho necháte u nich alebo ju pošlete poštou a vyzdvihnete alebo prijmete neskôr. Veľkou nevýhodou tejto metódy je, že svoju jedinú kópiu dáte niekomu inému. Ak sa teda niečo pokazí, páska VHS je navždy preč.

Prevodník z VHS na DVD

VHS kazety boli predchodcom diskov DVD CD a súborov. Preto je jednoduchšie previesť kazety VHS na DVD a potom ich uložiť digitálne ako inými spôsobmi. Konverzia kaziet VHS na DVD je jedným z najlepších spôsobov ich digitalizácie. Existuje široká škála prevodníkov VHS na digitál. Každý prevodník má svoje výhody a nevýhody. Je len na vás, aby ste našli ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Mali by ste vyhodnotiť funkcie každého konvertora, aby ste zistili, či má to, čo potrebujete. Veľkú pozornosť by ste mali venovať aj cene softvéru. Nemá zmysel míňať 1 000 dolárov na záchranu dolárov5 VHS kazety, pokiaľ nemajú neuveriteľnú sentimentálnu hodnotu.

Projekčné zariadenie

Jeden z najľahších spôsobov prevodu pások VHS do digitálnej podoby je použitie zariadenia na videoprojekciu. Už takmer počujem pochybné šelesty, takže mi to dovoľte vysvetliť. Mali by ste dostať prehrávač kaziet VHS, ku ktorému môžete pripojiť projekčné zariadenie. Našťastie nie je veľmi ťažké kúpiť alebo si požičať premietacie zariadenie. Mnoho ľudí ich už má a používa ich na zábavu alebo powerpointové prezentácie do práce.

Keď budete mať prehrávač kaziet VHS a projekčné zariadenie, mali by ste nájsť nedotknutý povrch, na ktorý je možné premietať video. Ak už projekčné zariadenie máte, mali by ste mať povrch, ktorý pravidelne používate. Najlepšie povrchy sú stále na rozdiel od tých, ktoré sa pohybujú napríklad na plátne. Potom môžete znova nahrať video na smartphone alebo digitálny videorekordér a obnoviť pásku VHS. Je to veľmi jednoduché, preto je to nástroj, ktorý väčšina ľudí nepoužíva. Na udržanie záznamového zariadenia používajte podporu, pretože páska môže byť príliš dlhá na to, aby ste ju mohli ručne nahrávať znova.

Softvér

Existuje softvér, ktorý môžete použiť na obnovu pások VHS. Budete však musieť nájsť spôsob, ako pripojiť prehrávač videokaziet VHS k počítaču. Kábel FireWire je úžasný nástroj na pripojenie kamkordéra alebo kazetového prehrávača VHS k počítaču. Existujú však nové káble, ktoré môžu vykonávať rovnakú funkciu. Akonáhle spustíte pásku, softvér začne automaticky nahrávať. Výhodou použitia softvéru na prevod je, že je cenovo dostupný a môžete ho používať tak často, ako

Kazety VHS sa pomaly stávajú relikviou minulosti. Ak však máte na páske VHS hodnotné video, môžete ho obnoviť pomocou štyroch vyššie uvedených nástrojov. Existuje mnoho ďalších metód, ktoré môžete použiť. Vyberte si ten, ktorý je najpohodlnejší a najdostupnejší.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3nZ2Sgb