4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android 1

U┼ż d├ívno boli vyn├íjden├ę ┼żiarovky na osvetlenie domov, budov a ul├şc. Tieto tradi─Źn├ę ┼żiarovky boli ovl├ídan├ę sp├şna─Źmi.

Technol├│gia dnes zmenila mno┼żstvo aspektov ┼żivota, ktor├ę zmenili na┼íe vn├şmanie sveta. V┼íetko je dostupn├ę a na dosah. V priebehu rokov inov├ítori ├║spe┼íne vyna┼íli inteligentn├ę ┼żiarovky.

Pozn├íte inteligentn├ę ┼żiarovky? Ide o ┼żiarovky, ktor├ę sa jedine─Źne l├ş┼íia od tradi─Źn├Żch ┼żiaroviek. Ide o ├║spe┼ín├║ inov├íciu produktov pre dom├ícu automatiz├íciu a internet. ├üno, potrebuje internet. Napriek tomu, ┼że internet rob├ş veci ─żahko pr├şstupn├Żmi. Kto si v┼íak dok├í┼że predstavi┼ą, ┼że ┼żiarovky je teraz mo┼żn├ę dia─żkovo ovl├ída┼ą pomocou internetu?

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky, ktor├ę funguj├║ s Androidom

1. Biela a farebn├í atmosf├ęra Philips Hue A19

Inteligentn├í ┼żiarovka PhilipsHue

Philips Hue je pova┼żovan├Ż za p├┤vodn├║ inteligentn├║ ┼żiarovku a objavil sa ako jedna z prv├Żch inteligentn├Żch ┼żiaroviek na trhu. Tento model Philips dokazuje, pre─Źo je ich produkt najchytrej┼í├şm a hlavn├Żm hr├í─Źom vo svete ┼żiaroviek.

Ke─Ć si nain┼ítalujete tento sveteln├Ż syst├ęm, m├┤┼żete si stiahnu┼ą Hue Hub ovl├ída┼ą to. Vlastnosti tejto ┼żiarovky m├┤┼żete ovl├ída┼ą svojim hlasom. Sta─Ź├ş ho sp├írova┼ą s Google Assistant.

Okrem toho spolo─Źnos┼ą Philips pokra─Źuje v moderniz├ícii a redizajne svojho syst├ęmu svetiel.

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android 2

2. Sengled Element Touch

Sengled-Element-Touch

Inteligentn├í ┼żiarovka kompatibiln├í so ZigBee, ktor├í vy┼żaruje studen├ę a┼ż neutr├ílne svetlo. Jeho syst├ęm automatick├ęho ladenia farieb skuto─Źne ocen├şte, ke─Ć budete citliv├ş na sveteln├Ż jas. Navy┼íe je kompatibiln├Ż so Samsung SmartThings.

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android 2

3. LIFX (A19)

LIFX-A19-Inteligentn├í ┼żiarovka

LIFX (A19) je teraz ozna─Źen├í ako najinteligentnej┼íia ┼żiarovka na trhu. Napriek tomu, ┼że m├í st├íle farebne ladite─żn├ę svetl├í, je vybaven├Ż ─Ćal┼íou funkciou – infra─Źerven├Żm no─Źn├Żm svetlom. T├íto inteligentn├í ┼żiarovka nevy┼żaduje rozbo─Źova─Ź; je mo┼żn├ę ho manu├ílne pripoji┼ą k jeho aplik├ícii prostredn├şctvom Wi-Fi. M├┤┼że by┼ą tie┼ż spojen├Ż s a Google Assistant.

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android 2

4. TP-Link Kasa A19

Inteligentn├í ┼żiarovka TP-Link-KASA

Tento produkt je zauj├şmav├Ż t├Żm, ┼że m├í cirkadi├ínny re┼żim, ktor├Ż pomocou va┼íej geografickej polohy synchronizuje jas a farbu svetla s denn├Żm svetlom. R├íno vyd├íva jasnej┼íie a chladnej┼íie svetlo a v noci pln├ę tepl├ę svetlo.

T├íto inteligentn├í ┼żiarovka sa prip├íja priamo cez Wi-Fi a je certifikovan├í na spolupr├ícu Google Assistant. Navy┼íe m├í aplik├íciu Kasa, ktor├í je kompatibiln├í s Androidom. T├íto aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje ovl├ída┼ą ┼żiarovku pomocou zariadenia. M├┤┼żete dokonca napl├ínova┼ą, aby sa inteligentn├í ┼żiarovka automaticky rozsvietila alebo zhasla, ke─Ć nie ste v dome.

4 Najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky kompatibiln├ę so zariadeniami Android 2

Ako si vybra┼ą spr├ívnu inteligentn├║ ┼żiarovku?

V┼íetci vieme, ┼że je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą spr├ívnu vec. Ak v┼íak chcete pre svoj domov vybra┼ą spr├ívnu inteligentn├║ ┼żiarovku, je to m├║dre rozhodnutie!

Spr├ívna ┼żiarovka z├ívis├ş od zna─Źky a nastavenia, ktor├ę ste chceli. Nasleduje r├Żchly tip, ktor├║ inteligentn├║ ┼żiarovku by ste si mali vzia┼ą:

M├í a vy┼í┼íie ako obvykle po─Źiato─Źn├ę n├íklady┼Żiarovka m├í a dlh┼íia ┼żivotnos┼ą ne┼ż tradi─Źn├ę ┼żiarovkyJe to a ve─żmi v┼íestrann├Ż ┼żiarovka

Prav├í inteligentn├í ┼żiarovka

Mus├şte tie┼ż zv├í┼żi┼ą typ syst├ęmov├ęho ovl├ídania syst├ęmu inteligentn├ęho osvetlenia. Ak si pl├ínujete vybra┼ą Bluetooth, osvetlenie m├┤┼żete ovl├ída┼ą iba doma. Medzit├Żm, ak zva┼żujete Wi-Fi mus├şte vzia┼ą do ├║vahy po─Źet pripojen├Żch zariaden├ş. Viacn├ísobn├ę mno┼żstvo zariaden├ş m├┤┼że zabera┼ą ┼í├şrku p├ísma, ─Źo s┼ąa┼żuje pripojenie.

─îast├ę ot├ízky

Ako dobre viete o inteligentn├Żch ┼żiarovk├ích?

Tieto ┼żiarovky nie s├║ priemern├Żmi ┼żiarovkami, maj├║ jedine─Źn├ę vlastnosti, ktor├ę ich odli┼íuj├║ od tradi─Źn├Żch. Tieto inteligentn├ę ┼żiarovky s├║ ┼íikovne integrovan├ę s rozbo─Źova─Źom pre dom├ícu automatiz├íciu, ktor├Ż je prepojen├Ż prostredn├şctvom bezdr├┤tovej komunik├ície.

Obvykl├ę bezdr├┤tov├ę pripojenie, ktor├ę je potrebn├ę na prev├ídzku inteligentn├Żch ┼żiaroviek prostredn├şctvom tabletu, smartf├│nu alebo rozbo─Źova─Źa dom├ícej automatiz├ície, s├║ tieto:
Bluetooth: p├írovanie na kr├ítku vzdialenos┼ą asi 30 st├┤p
Wi-Fi: bezdr├┤tov├í sie┼ą, ktor├í sp├íja zariadenia bez internetov├Żch k├íblov
ZigBee: be┼żne pou┼ż├şvan├ę v inteligentn├Żch dom├ícich zariadeniach; prip├íja sa k zariadeniam prostredn├şctvom r├ídiov├Żch frekvenci├ş
Z-vlna: komunikuje prostredn├şctvom ─Źipu s rovnak├Żm povolen├Żm protokolom; pohybuje sa v rozmedz├ş 30 a┼ż 100 metrov alebo 90 st├┤p a┼ż 300 st├┤p
T├ş majitelia domov s technol├│giou inteligentnej dom├ícnosti v┼íak pou┼ż├şvaj├║ rozbo─Źova─Ź alebo syst├ęm automatiz├ície dom├ícnosti.
Hniezdo
┼Żmurkni
Domovská stránka Google
Amazon Alexa
Apple Homekit
Nevid├şte rozdiel, ktor├Ż m├í od tradi─Źnej ┼żiarovky? Inteligentn├ę ┼żiarovky umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom a majite─żom domov integrova┼ą program, ktor├Ż zab├íva a zais┼ąuje ich bezpe─Źnos┼ą. Existuj├║ inteligentn├ę ┼żiarovky s reproduktormi, ktor├ę dok├í┼żu hra┼ą va┼íe ob─ż├║ben├ę kapely!
Rozbo─Źova─Ź automatiz├ície inteligentnej dom├ícnosti navy┼íe umo┼ż┼łuje majite─żovi domu obr├íti┼ą sa a osvetli┼ą svoj dom, ke─Ć s├║ mimo domu.

Ak├ę s├║ ├║┼żasn├ę vlastnosti inteligentn├Żch ┼żiaroviek?

Ako sme u┼ż povedali, aj ke─Ć nie ste doma, na ochranu m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoje inteligentn├ę ┼żiarovky. Ale nielen to! Inteligentn├ę ┼żiarovky m├┤┼żu s├║─Źasne koordinova┼ą zvukov├ę efekty a osvetlenie. K tomu doch├ídza, ke─Ć sledujete film alebo hr├íte v telev├şzii. Zmena svetla a farby je fantasticky vykonan├í na z├íklade pohybu na obrazovke.
Na zariaden├ş je navy┼íe implantovan├Ż syst├ęm GPS smartphones ktor├ę s├║ d├┤le┼żit├ę na ur─Źenie, kde sa nach├ídzate. Ke─Ć sa dostanete do miestnosti alebo do domu, inteligentn├í ┼żiarovka automaticky zapne alebo vypne svetl├í.
T├íto nov├í technol├│gia skuto─Źne otvorila mno┼żstvo mo┼żnost├ş, ktor├ę n├ím m├┤┼żu u─żah─Źi┼ą ┼żivot.

Vlastnosti inteligentn├Żch ┼żiaroviek:

Sveteln├ę di├│dy (LED): inteligentn├ę ┼żiarovky pou┼ż├şvaj├║ LED na zobrazenie kreat├şvnej ┼íirokej ┼ík├íly farieb. Umo┼ż┼łuje inteligentnej ┼żiarovke vy┼żarova┼ą viacfarebn├ę efekty.Komunika─Źn├Ż modul: m├í nain┼ítalovan├Ż komunika─Źn├Ż modul, ktor├Ż umo┼ż┼łuje komunik├íciu medzi ┼żiarovkou a zariaden├şm. ┼Żiarovku je mo┼żn├ę zap├şna┼ą a vyp├şna┼ą prostredn├şctvom zariadenia.Chladi─Źe: v├Ą─Ź┼íina inteligentn├Żch ┼żiaroviek je vyroben├í z hlin├şkov├Żch alebo keramick├Żch materi├ílov, ─Źo prispieva k ┼żivotnosti inteligentnej ┼żiarovky.Inteligentn├ę ┼żiarovky s reproduktorom: Existuj├║ inteligentn├ę ┼żiarovky, ktor├ę s├║ nakonfigurovan├ę na pripojenie k hudobn├Żm syst├ęmom. Popri hudbe m├í ┼żiarovka vzory svetiel, ktor├ę sa synchronizuj├║ s mel├│diou.Inteligentn├ę ┼żiarovky s kamerou: Niektor├ę inteligentn├ę ┼żiarovky s├║ nakonfigurovan├ę aj na prepojenie s poplachov├Żm syst├ęmom. Dok├í┼że zaznamen├íva┼ą pohyby po dome.

V─Ćaka uveden├Żm funkci├ím sa domnievame, ┼że nasleduj├║ce polo┼żky s├║ kompatibiln├ę s inteligentn├Żmi ┼żiarovkami so syst├ęmom Android:

    Philips Hue White and Color Ambiance A19Sengled Element TouchLIFX (A19) TP-Link Kasa A19

Vyberte si najlep┼íiu inteligentn├║ ┼żiarovku, ktor├í vyhovuje v├í┼ímu vkusu a pohodliu. V┼íetci chceme, aby boli na┼íe domovy kr├ísne, kto by nechcel? Tieto najlep┼íie inteligentn├ę ┼żiarovky ur─Źite prines├║ do v├í┼ího domu farbu a jas spolu s jeho ─Ćal┼í├şmi funkciami, ktor├ę poskytuj├║ bezpe─Źnos┼ą. Ak├║ inteligentn├║ ┼żiarovku by bolo najlep┼íie nain┼ítalova┼ą do v├í┼ího kr├ísneho domu?