4 Najlep┼íie aplik├ície pre Android Beam, aby ste sa c├ştili futuristicky

Technol├│gia v┼żdy h─żad├í nov├ę a jednoduch├ę sp├┤soby, ako vykon├íva┼ą aj tie najjednoduch┼íie ├║lohy. Preto sa NFC (komunik├ícia v bl├şzkom poli) stala tak ve─żk├Żm probl├ęmom a prich├ídza s takmer ka┼żd├Żm stredn├Żm a┼ż ┼ípi─Źkov├Żm zariaden├şm Android.

The 5 Aplik├ície Android Beam sa pok├║sia zachyti┼ą niektor├ę z najinovat├şvnej┼í├şch aspektov tejto technol├│gie a urobi┼ą z nich skvel├║ s├║─Źas┼ą v├í┼ího ka┼żdodenn├ęho ┼żivota.

Len m├ílo ─żud├ş pou┼ż├şva NFC pravidelne. Prizn├ím sa, ┼że som to iba pou┼żil 4 alebo 5 kr├ít za posledn├ę 3 rokov a to bolo experimentova┼ą s priate─żmi a ich nov├Żmi smartphones. Aplik├ície Android Beam s├║ u┼ż s├║─Źas┼ąou v├Ą─Ź┼íiny smartphones.

S├║visiace ─Źl├ínky: Android Beam: ─îo je to?

Tak┼że namiesto vypisovania 5 aplik├ície, ktor├ę v z├ísade pren├í┼íaj├║ s├║bory, zarad├şm nie─Źo nov├ę a vzru┼íuj├║ce. Verte mi, ke─Ć to hovor├şm, v├í┼í v├Żrobca smartf├│nov u┼ż dokon─Źil prenos s├║borov prostredn├şctvom NFC a nie je na to potrebn├í ┼żiadna ┼ípecializovan├í aplik├ícia.

Pozn├ímka: Aplik├ície boli testovan├ę na Samsungu Galaxy Pozn├ímka III a Sony Xperia Z2 smartphones. Aplik├ície v zozname nie s├║ v konkr├ętnom porad├ş.

1. Sp├║┼í┼ą-zadarmo s n├íkupmi v aplik├ícii

Sp├║┼í┼ąa─Ź - aplik├ície Android Beam

Dotknite sa pr├şkazu

Sp├║┼í┼ą, ako nazna─Źuje n├ízov, je aplik├ícia, ktor├í po splnen├ş ur─Źit├Żch podmienok spust├ş preddefinovan├ę akcie. Aplik├ícia nie je nevyhnutne vyhraden├í pre NFC, ale technol├│giu vyu┼ż├şva kreat├şvne. Ak m├íte t├Żchto desa┼ą tuctov NFC tagov, ─Źak├í v├ís pr├şjemn├í poch├║┼ąka.

Po─Źas ra┼łajok/ve─Źere pozer├ím na telef├│ne telev├şzne rel├ície. Umiestnen├şm zna─Źky NFC pod obrus jednoducho polo┼ż├şm telef├│n na st├┤l a bam! MX Player sa uv├ídza na trh pripraven├Ż poskytova┼ą z├íbavu.

Sp├║┼í┼ą je to, ─Źo sp├┤sobuje, ┼że sa toto k├║zlo deje, a som si celkom ist├Ż, ┼że u┼ż m├íte v hlave skvel├Ż n├ípad. Aplik├ícia m├┤┼że tie┼ż spusti┼ą WiFi alebo Bluetooth, ─Źo je ve─żmi praktick├ę.

Vlastnosti:

Maslov├ę hladk├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. M├┤┼że vytv├íra┼ą zlo┼żit├ę ├║lohy. K dispoz├şcii s├║ niektor├ę dobr├ę vopred pripraven├ę sp├║┼í┼ąa─Źe.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia si nekladie starosti so syst├ęmov├Żmi prostriedkami a funguje ve─żmi ticho na pozad├ş. Ak m├íte telef├│n s NFC, pravdepodobne ani nebudete vedie┼ą, ┼że funguje. Za 24 hod├şn pou┼ż├şvania sa iba spotreboval 1% ─Źasu bat├ęrie (Pozn├ímka 3 bola po 24 hodin├ích na 51%).

Stiahnu┼ą na Google Play

2. N├ístroje NFC – zadarmo a $30,49

Nástroje NFC

Zotro─Źte zna─Źky

2. Bezplatná verzia

Ak radi pou┼ż├şvate zna─Źky NFC a potrebujete nad nimi trochu v├Ą─Ź┼íiu kontrolu, potom je NFC Tools aplik├ícia vytvoren├í pre v├ís. NFC Tools je ┼ívaj─Źiarsky n├┤┼ż aplik├íci├ş Android Beam pre Android, preto┼że rob├ş ve─ża ve─żmi dobre zvl├ídnute─żn├Żm sp├┤sobom.

Aplik├ícia m├í skvel├ę rozhranie, v─Ćaka ktor├ęmu je pou┼ż├şvanie hra─Źkou. S n├ístrojom NFC a spo─żahlivou zna─Źkou NFC m├┤┼żete prakticky robi┼ą ─Źoko─żvek. ┼át├ştky NFC s├║ takmer okam┼żite dostupn├ę a poskytuj├║ skvel├Ż a ─żahk├Ż sp├┤sob, ako vylep┼íi┼ą pou┼ż├şvanie syst├ęmu Android.

S nain┼ítalovanou aplik├íciou m├┤┼żete vykon├íva┼ą pokro─Źil├ę ├║lohy, ako je ukladanie polohy GPS na zna─Źku NFC.

Vlastnosti:

Pozoruhodne hlbok├ę mo┼żnosti prisp├┤sobenia. Ulo┼żenie textu na zna─Źku NFC je jednoduch├ę. Nastavenie ├║loh je ve─ża z├íbavy.

Pozoruhodná funkcia:

Zna─Źku NFC m├┤┼żete nakonfigurova┼ą tak, aby sa mobiln├ę d├íta jednoducho deaktivovali. Ale to je len ┼ípi─Źka ─żadovca, pomocou tejto skvelej aplik├ície m├┤┼żete konfigurova┼ą pripojenia Bluetooth a dokonca uklada┼ą SMS.

Stiahnu┼ą na Google Play

2.B Platená verzia

Platen├í verzia aplik├ície v├ím umo┼ż┼łuje importova┼ą ├║daje priamo zo samotnej zna─Źky NFC. U─żah─Źuje ├║pravu existuj├║cej zna─Źky namiesto toho, aby ste cel├Ż proces robili odznova.

Stiahnu┼ą na Google Play

2.C Odpor├║─Źan├ę roz┼í├şrenie

V├Żvoj├íri vytvorili ─Ćal┼íiu aplik├íciu s n├ízvom NFC Tasks, ktor├í funguje dobre so zna─Źkami NFC, ktor├ę u┼ż boli nakonfigurovan├ę n├ístrojmi NFC. T├íto funkcia prich├ídza s e┼íte men┼íou potrebou rozsiahleho syst├ęmov├ęho povolenia. Je to dobr├í aplik├ícia, ak ste u┼ż zamilovan├ş do n├ístrojov NFC.

Stiahnu┼ą na Google Play

3. NFC Taginfo – zadarmo

NFC Taginfo

─îo rob├şte?

N├ízov d├íva v┼íetko, ─Źo sa t├Żka NFC Taginfo. Jednoducho klepnite na telef├│n na zna─Źku NFC a zobrazia sa v├ím v┼íetky druhy inform├íci├ş o zacielenej zna─Źke. Je to ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ak chcete vedie┼ą, ─Źo zna─Źka bude robi┼ą a kto ju vyrobil.

Na m├┤j osobn├Ż vkus je to trochu technick├ę, ale napriek tomu ve─żmi u┼żito─Źn├ę pre t├Żch, ktor├ş doma spravuj├║ viac zna─Źiek. T├íto aplik├ícia Android Beam je pre t├Żch, ktor├ş vedia, ─Źo robia a ─Źo h─żadaj├║. Preto to neodpor├║─Źam be┼żn├Żm pou┼ż├şvate─żom v├┤bec.

Vlastnosti:

Pr├şsne vyzeraj├║ce, ale prev├ídzkyschopn├ę rozhranie. Pre─Ź├ştajte si z├íkladn├ę meta inform├ície ulo┼żen├ę na zna─Źke. Pozrite sa na podmienky pr├şstupu.

Pozoruhodná funkcia:

T├íto aplik├ícia podporuje takmer ka┼żd├Ż hlavn├Ż typ zna─Źiek NFC dostupn├Żch na dne┼ínom trhu.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. Dr┼żiak vizitky s NFC – zadarmo

Dr┼żiak vizitky s NFC

Rados┼ą z podnikania

Predstavte si, ┼że niekoho stretnete a potrebujete z├şska┼ą jeho kontaktn├ę ├║daje. Jednoducho prilo┼ż├şte svoje telef├│ny k sebe a m├íte ich vizitku a oni va┼íu. Bude to vyzera┼ą ┼íialene ├║┼żasne a u┼íetr├ş v├ím to probl├ęmy so skuto─Źn├Żm nosen├şm tucta vytla─Źen├Żch kariet.

K├Żm sa v┼íak aplik├ícia nestane hlavn├Żm pr├║dom, budete ju pou┼ż├şva┼ą so svojimi bl├şzkymi priate─żmi. Aplik├ícia m├í potenci├íl by┼ą zaraden├í do zoznamu najlep┼í├şch kancel├írskych aplik├íci├ş, ale bohu┼żia─ż nie je tak├í popul├írna alebo stabiln├í. Jedin├Żm dobr├Żm ├║─Źelom tejto aplik├ície je odosla┼ą jednotliv├ę kontakty niekomu, kto ÔÇ×omylomÔÇť stratil v┼íetky svoje ─Ź├şsla.

Vlastnosti:

Registr├ícia karty je ve─żmi jednoduch├í. M├┤┼żete importova┼ą ├║daje z kontaktov. Karty s├║ ulo┼żen├ę v r├┤znych kateg├│ri├ích.

Pozoruhodná funkcia:

Najlep┼íie na aplik├ícii je, ┼że z├ílohuje ├║daje vo forme vCard. To v├ím umo┼żn├ş pou┼ż├şva┼ą ─Ćal┼íie aplik├ície vCard na ─żahk├Ż pr├şstup k inform├íci├ím.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver:

Aplik├ície Android Beam dozrievaj├║ r├Żchlo, ale st├íle nie s├║ tak├ę popul├írne. Zatia─ż ─Źo telef├│ny s Androidom u┼ż nejak├Ż ─Źas prich├ídzaj├║ s touto technol├│giou, ironicky bude NFC u iPhone ob─ż├║ben├Ż 6.

Ale ak to znamen├í, ┼że dostaneme viac kvalitn├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę technol├│giu pou┼ż├şvaj├║, tak nie. Budem sledova┼ą ─Ćal┼íie jedine─Źn├ę aplik├ície pre Android Beam a zoznam budem pravidelne aktualizova┼ą. Ak m├íte ─Ćal┼íiu skvel├║ aplik├íciu alebo nieko─żko tipov, o ktor├ę sa chcete podeli┼ą, zapojte n├ís do ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├írov.