4 Najlepšia vlastná ROM pre LG G4 by ste mali aspoň vyskúšať, ak sa rozhodnete rootovať

LG G4 môže byť o niečo starší, keď je na trhu LG G5, ale stále je to jeden z najlepších telefónov, ktoré sú dnes k dispozícii. Na rozdiel od iných zariadení LG má LG G4 vcelku zdravú vývojársku komunitu, a preto máme k dispozícii niekoľko skvelých vlastných ROM pre LG G4. Spoločnosť LG skutočne zintenzívnila svoju hru, pokiaľ ide o optimalizáciu systému Android a vlastné skiny, ale nie veľa ľudí je fanúšikom toho, čo urobili s rozhraním.

Niektorým ľuďom sa jednoducho páči štandardný pocit z Androidu, zatiaľ čo niektorí túžia po nových funkciách svojho Androidu smartphones. Našťastie je všetko možné zmeniť, ak máte telefón s Androidom a trochu know-how, ako si ho prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Predtým, ako začneme s najlepšou vlastnou pamäťou ROM pre LG G4, sa musíte uistiť, že viete, ako rootovať svoj smartphone. Mali by ste mať tiež intímne informácie o zálohovaní zariadenia a o flashovaní vecí na ňom. Ak nemáte skúsenosti a nie ste si istí inštaláciou vlastnej pamäte ROM na LG G4, pred začatím tohto procesu sa poraďte s rôznymi sprievodcami.

Aj keď nie je ľahké nainštalovať vlastnú ROM na LG G4, je vždy lepšie byť pripravený, ako ísť naslepo. Tu je potrebné poznamenať, že vlastné ROM nie sú v žiadnom konkrétnom poradí len kvôli svojej odlišnej povahe, takže si ich všetky skontrolujte, kým vyberiete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Teraz, keď sme to zistili, začnime s 4 najlepšie vlastné ROM pre LG G4.

1. CyanogenMod 13.0

CyanogenMod 13.0

CyanogenMod je jednou z najobľúbenejších ROM pre Android. Existuje už nejaký čas, a preto je 13 v názve. Dlhodobo fandím tomu, čo s tým vývojári urobili. Je založený na Android Open Source Project a má veľa príspevkov od iných ľudí z komunity Android.

ROM je možné používať bez toho, aby ste na ňom museli mať nainštalované aplikácie Google, takže je skutočne oslobodzujúce, ak sa vám nepáči, že vám Google zasahuje do vašich každodenných úloh. Jedná sa o jednu z najrobustnejších ROM bez chýb, ktoré sú k dispozícii pre LG G4.

Osobne som použil starú verziu ROM na viacerých zariadeniach a zakaždým som mal výnimočný zážitok. Tu je potrebné poznamenať, že prídete o niektoré funkcie zamerané na fotoaparát, ktoré sú k dispozícii iba v aplikácii LG G4. Našťastie môžete aplikáciu fotoaparátu spoločnosti LG jednoducho flashovať aj do pamäte ROM.

tlačidlo stiahnuť teraz

2. Imperium ROM

Imperium ROM

Imperium ROM je jednou zo stabilných ROM dostupných pre LG G4. Rom prichádza s mnohými funkciami a aplikáciami, ale našťastie sú všetky tvarovateľné podľa vášho vkusu. ROM ponúka veľa možností, pokiaľ ide o prispôsobenie, a ak máte radi personalizáciu, táto ROM bude pre vás najlepšia.

Na ROM je k dispozícii aj režim kvality fotoaparátu, ktorý vylepšuje zhotovené fotografie. Ďalšou skvelou vlastnosťou ich ROM je, že vám umožňuje otvárať všetky aplikácie vo viacerýchWindows, to vám dáva skutočné multitaskingové schopnosti. Ak sa vám páčia niektoré funkcie smartfónu LG, poteší vás, že takmer všetko prinesie návrat aj k tejto ROM.

Všetko je však prenášané z rozhrania LG V10, takže vo svojom LG G4 získate najnovšie aplikácie LG. Jednou z dobrých vlastností telefónu LG V-10 je MiniView, ktorý vám umožní ľahký prístup k telefónu iba jednou rukou. Táto funkcia je tiež k dispozícii na tejto karte ROM.

tlačidlo stiahnuť teraz

3. ROM Genisys Marshmallow

ROM Genisys Marshmallow

Okrem toho, že táto ROM má podivné hláskovanie, robí veľa vecí aj správne. Napríklad je založený na systéme Android 6.0 Marshmallow, takže vo svojom smartfóne LG G4 získate hviezdny výkon. Je to ROM založená na akciách a ak dávate prednosť sériovému Androidu pred bohatosťou LG skinov, budete sa v ňom cítiť ako doma.

Pretože je to relatívne nová ROM, získate na nej aj veľa funkcií LG G5. Od balíka ikon LG G5 po štýl panela s kartami a od orientácie tlačidla zapnutia a vypnutia po inteligentné upozornenie získate mnoho funkcií prenesených do staršieho telefónu LG G4. Dobrou funkciou, ktorá určite príde vhod, je záložný systém LG G5, ako už z názvu vyplýva, umožňuje vám ľahko zálohovať váš smartphone. K všetkým ostatným funkciám získate aj správcu súborov LG V-10.

tlačidlo stiahnuť teraz

4. SUPERXE ROM

LG G4 (1)

Toto je ROM s úplným skladom pre LG G4. To znamená, že vo svojom smartfóne získate čistý zážitok z Androidu bez toho, aby ste museli získať zariadenie Nexus. Koža LG pre Android je dobrá, ale niekedy je to zvláštne, obzvlášť špecializované aplikácie, ktoré spoločnosť LG vytvorila, sa používajú veľmi nepríjemne, najmä ak pochádzate zo štandardného systému Android. SuperSu sa vstrekuje do samotného jadra.

Je to mimoriadne spoľahlivá ROM a je užívateľmi na fóre XDA-Development veľmi chválená. Toto je jasný prebalený sklad a prebalené jadro, takže získate prístup k root najnovšiemu firmvéru Marshmallow.

tlačidlo stiahnuť teraz

Záver

Napriek tomu, že LG robí jedny z najlepších, spoločnosť LG si vo svete smartfónov s Androidom zatiaľ nezíska veľkú trakciu smartphones k dispozícii. Presne to je stav HTC z hľadiska vývoja vlastnej ROM. Samsung, Sony a dokonca aj Huawei získali značný podiel na trhu a čím je väčšia inštalačná základňa, tým väčší bude vývoj produktu. Títo 4 vlastné ROMy pre LG G4 vás však budú dlho zamestnávať.

Ak máte akékoľvek otázky alebo otázky týkajúce sa týchto ROM, neváhajte nás kontaktovať v nižšie uvedených komentároch. Aj keď nemám prístup k smartfónu LG G4, pokúsim sa zodpovedať všetky vaše otázky.