4 ─Żahko pou┼żite─żn├ę plug-iny na testovanie titulov pre WordPress

Nie je ┼żiadnym tajomstvom, ┼że vytv├íranie skvel├Żch titulkov je d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou h├ídanky, pokia─ż ide o maximaliz├íciu po─Źtu kliknut├ş a n├ív┼ítevnosti. Niekedy je mo┼żn├ę drasticky vylep┼íi┼ą men┼íie zmeny v hlavi─Źke.

Napr├şklad. Zv├Ż┼íte predplatn├ę bulletinov soci├ílnych m├ędi├ş spolo─Źnosti LKR o 24,31% v d├┤sledku jednoduchej zmeny nadpisu. Alebo ako sa zv├Ż┼íi predaj o 89,97%, ak sa v n├ízve produktu zmen├ş iba jedno slovo?

Napriek t├Żmto p├┤sobiv├Żm v├Żsledkom existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że u┼ż viete, ak├ę d├┤le┼żit├ę titulky s├║. Aj ke─Ć s├║ d├┤le┼żit├ę spr├ívy, v├Ą─Ź┼íina majite─żov webov├Żch str├ínok ─Źel├ş dvom hlavn├Żm v├Żzvam:

 1. Nie sme copywriteri – Vytvorenie kreat├şvneho a ├║spe┼ín├ęho titulu od za─Źiatku vy┼żaduje ve─ża zru─Źnosti a praxe.
 2. M├íme obmedzen├Ż rozpo─Źet – Hlavn├í prek├í┼żka pri vytv├íran├ş ├║spe┼ín├Żch titulkov. Ve─żk├ę spolo─Źnosti ako HuffPo maj├║ viac zdrojov na optimaliz├íciu.

Na┼í┼ąastie pre n├ís, roz┼í├şrite─żnos┼ą WordPress u─żah─Źuje testovanie nadpisov, ako si mysl├şte, Testovanie titulov m├┤┼że by┼ą v skuto─Źnosti tak├ę ─żahk├ę, ┼że ak akt├şvne netestujete vari├ície titulov, nemus├şte optimalizova┼ą svoje str├ínky.

Na trhu existuje nieko─żko doplnkov na optimaliz├íciu n├ízvov, v─Ćaka ktor├Żm je proces testovania neuverite─żne ─żahk├Ż na pou┼ż├şvanie. Len pred nieko─żk├Żmi t├Ż┼żd┼łami sme vyu┼żili jeden z najlep┼í├şch doplnkov na optimaliz├íciu z├íhlavia pre testovac├ş chod a boli sme prekvapen├ş ─żahkos┼ąou procesu: inicializ├ícia trvala doslova menej ako 5 Min├║t.

Pred pokra─Źovan├şm v optimaliz├ícii kurzu je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że zhroma┼ż─Ćovanie spo─żahliv├Żch a presn├Żch ┼ítatist├şk si vy┼żaduje adekv├ítny prenos.

─î├şm viac nadpisov chcete otestova┼ą, t├Żm viac prev├ídzky budete potrebova┼ą., Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że najd├┤le┼żitej┼íou ─Źas┼ąou sk├║┼íobn├Żch titulov je za─Źiatok. Nestr├ícajte ─Źas h─żadan├şm dokonal├ęho vzorca pre titul – skrinka 3-5 R├Żchle titulky a pokra─Źova┼ą.

Existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że jedna z va┼íich variantov titulov prekon├í konkurenciu a ┼że va┼íe testy bud├║ ├║spe┼ín├ę.

V tomto pr├şspevku sa pozrieme na ┼ítyri popul├írne doplnky na optimaliz├íciu titulov. Nakoniec by ste mali ma┼ą jasn├║ predstavu o tom, ktor├Ż doplnok je pre va┼íe webov├ę str├ínky najlep┼í├ş. Mus├şte len za─Źa┼ą.

1, Efekt├şvny optimaliz├ítor n├ízvu

Thrive Headline Optimizer je doplnok, ktor├Ż som ned├ívno presk├║mal tu na str├ínkach WP Superstars. V tom ─Źase som na doplnok zap├┤sobil a sledujem aj toto zhrnutie ─Źl├ínku. Nie je to lacn├ę na 67 dol├írov ro─Źne na jedno miesto alebo 97 dol├írov ro─Źne na neobmedzen├ę osobn├ę str├ínky. Ale s 30-d┼łovou ÔÇ×ve─żkou z├írukou z├ív├ĄzkuÔÇť je ┼ąa┼żk├ę si predstavi┼ą, ┼że sa nie─Źo pokaz├ş.

Rovnako ako v pr├şpade in├Żch doplnkov v├ím Thrive Headline Optimizer umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą viac (neobmedzen├ę) varianty titulov priamo zo ┼ítandardn├ęho editora WordPress. Okrem Post Editora s├║ k dispoz├şcii aj z├íkladn├ę ┼ítatistiky. Podrobnej┼íiu ┼ítatistiku n├íjdete na samostatnej str├ínke.

Aj ke─Ć produkt Thrive Headline Optimizer nevyhodnocuje prich├ídzaj├║ci prenos zo soci├ílnych m├ędi├ş, napr├şklad titulky KingSumo, pon├║ka nieko─żko ─Ćal┼í├şch jedine─Źn├Żch funkci├ş vr├ítane:

 1. Schopnos┼ą vytv├íra┼ą skvel├ę titulky. Predov┼íetk├Żm nemus├şte nav┼ít├şvi┼ą ani odosla┼ą ka┼żd├║ str├ínku jednotlivo, aby ste pridali varianty z├íhlavia.
 2. ├Üspe┼ín├Żch alebo ne├║spe┼ín├Żch dr┼żite─żov identifikuje spolo─Źnos┼ą 3 Meran├ę boli vlastn├ę krit├ęri├í (miera prekliknutia, ─Źas obsahu a h─║bka prehratia). Tieto krit├ęri├í mo┼żno dokonca upravi┼ą uverejnen├şm.

Tieto ─Ćal┼íie funkcie znamenaj├║, ┼że m├íte v├Ą─Ź┼íiu kontrolu a inform├ície ako ktor├Żko─żvek z ─Ćal┼í├şch doplnkov uveden├Żch v tomto preh─żade. Z├şskate tie┼ż pr├şstup k podpore Thrive Themes a nejak├ęmu ─Ćal┼íiemu obsahu.

Cena: 67 dol├írov za rok pre jedno miesto alebo 97 dol├írov za rok pre 5 osobn├ę webov├ę str├ínky

2, Sk├║senosti s titulom zadarmo.

Pokus o ukon─Źenie n├ízvu

Experimenty s titulom s├║ doplnok Freemium, ktor├Ż je k dispoz├şcii aj v ├║lo┼żisku doplnkov WordPress. S bezplatnou verziou tohto doplnku m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą r├┤zne vari├ície n├ízvov ─Źl├ínkov a str├ínok.

Verzie titulov s├║ p├┤vodne poskytovan├ę n├íhodne a v├Żsledky m├┤┼żete sledova┼ą v ┼ítandardnom editore. Pod─ża v├Żvoj├íra tento doplnok meria dve konkr├ętne metriky:

 1. odtla─Źky prstov – Ako ─Źasto sa n├ív┼ítevn├şkom va┼íich str├ínok zobrazuje n├ízov
 2. poh─żady – Ako ─Źasto si n├ív┼ítevn├şk prezer├í konkr├ętnu str├ínku

Na z├íklade t├Żchto ─Ź├şsel s├║ v n├ízve Experimenty dve percent├í zadarmo. Prv├ę percento ud├íva, o ko─żko lep┼íie alebo hor┼íie je n├ízov v porovnan├ş s origin├ílom. Druh├ę percento ozna─Źuje pravdepodobnos┼ą, ┼że sa n├ív┼ítevn├şkovi pon├║kne n├ízov. N├ízvy s najlep┼í├şm v├Żkonom sa objavuj├║ ─Źastej┼íie. N├ízvy s nespr├ívnym v├Żkonom sa objavuj├║ menej ─Źasto.

Hne─Ć, ako div├ík uvid├ş titul prv├Żkr├ít, pokusy o titul zabezpe─Źia, ┼że v bud├║cnosti uvidia rovnak├Ż titul. V├Żhern├ę tituly m├┤┼żu by┼ą vybran├ę manu├ílne alebo ponechan├ę v doplnku na ur─Źenie. Toto nemus├ş by┼ą najlep┼íia vo─żba, preto┼że sa zd├í, ┼że bezplatn├í verzia nepreru┼íuje experiment, ale zriedka zobrazuje n├ízov.

Cena: zadarmo

3, Majite─ż kr├í─ża suma

─îeln├ę postele King

KingSumo Headlines je jednou z dvoch platen├Żch mo┼żnost├ş v tomto preh─żade. Jeho pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 99 dol├írov (biskupsk├Ż pl├ín) na do┼żivotn├║ licenciu. Tento poplatok je zalo┼żen├Ż na 50 000 n├ív┼ítevn├şkoch mesa─Źne a na neobmedzen├ę testy titulov. Potom sa pl├ín kr├í─żovnej zvy┼íuje na 499 dol├írov ro─Źne na neobmedzen├ę testovanie titulov a 500 000 n├ív┼ítevn├şkov mesa─Źne. Oba pl├íny pon├║kaj├║ neobmedzen├ę webov├ę str├ínky, podporu a aktualiz├ície. Tento dodatok tie┼ż zah┼Ľ┼ła 60-denn├║ z├íruku prem├ívky. Vr├ítane 20% v├Ą─Ź┼íej prem├ívky.

Titulky spolo─Źnosti KingSumo sa naz├Żvaj├║ ÔÇ×automatick├Ż n├ístroj na optimaliz├íciu v├ş┼ąazov pre v├í┼í blog WordPressÔÇť, v ktorom m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą nieko─żko variantov ka┼żdej hlavi─Źky. Rovnako ako ostatn├ę doplnky na optimaliz├íciu nadpisov, pridajte pri vytv├íran├ş str├ínky alebo pr├şspevku ─Ćal┼íie tituly a nechajte doplnok robi┼ą svoju pr├ícu usilovne.

Titulky spolo─Źnosti KingSumo id├║ nad r├ímec jednoduch├ęho testovania nadpisov a zobrazen├ş str├ínok na va┼íom webe. Hlavn├ę vari├ície sa zdie─żaj├║ aj na soci├ílnych m├ędi├ích, tak┼że viete, ktor├ę nadpisy pri┼ąahuj├║ najviac zdie─żan├ş.

Aj ke─Ć je ide├ílny na meranie celkov├ęho v├Żkonu, m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęmy s ├║dajmi o po─Źte z├ísob. Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że adresy URL zost├ívaj├║ rovnak├ę: zdie─żan├şm vari├ície n├ízvu sa na ├║─Źely sledovania prid├í iba jeden parameter adresy URL. V├ş┼ąaz sa automaticky vyberie a n├ízvy udalost├ş m├┤┼żete kedyko─żvek odstr├íni┼ą.

Cena: Od 99 dolárov

4, HeadlineEnvy

HeadlineEnvy

HeadlineEnvy je bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż je k dispoz├şcii v ├║lo┼żisku doplnkov WordPress. HeadlineEnvy je navrhnut├Ż tak, aby sa dal integrova┼ą do v├í┼ího ├║─Źtu Optimizely a vytv├íra zdie─żan├ę testovacie tituly, s ktor├Żmi si m├┤┼żete zahra┼ą.

Jednoducho po in┼ítal├ícii jednoducho zadajte k─ż├║─Ź API a hotovo. Testovacie tituly m├┤┼żete z├şska┼ą pridan├şm jedn├ęho alebo viacer├Żch alternat├şvnych titulov z predvolen├ęho editora pr├şspevkov a publikovan├şm pr├şspevku.

Vari├ície n├ízvov sa testuj├║ v┼íade, kde n├íjdete publik├íciu, str├ínku alebo vydanie n├ízvov produktov. M├┤┼że to zah┼Ľ┼ła┼ą domovsk├║ str├ínku, bo─Źn├Ż panel, s├║bor alebo widget. HeadlineEnvy a Upbeat sleduj├║ ┼ítatistiku ka┼żd├ęho titulu.

Doplnku m├┤┼żete povoli┼ą v├Żber v├ş┼ąazn├ęho titulu alebo manu├ílny v├Żber. Jednotliv├ę podrobnosti experimentu je mo┼żn├ę zobrazi┼ą aj na samostatnej str├ínke so ┼ítatistikou.

Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że HeadlineEnvy je zalo┼żen├Ż na prepojen├ş _title filter. Aby doplnok fungoval, mus├ş v├í┼í n├ívrh aktivova┼ą tento odkaz.

Ak va┼íe str├ínky z├şskavaj├║ ve─żk├║ n├ív┼ítevnos┼ą alebo testuj├║ ve─żk├ę mno┼żstvo titulkov, nebude to trva┼ą dlho, k├Żm nedosiahnete svoj limit.

Cena: Bezplatn├ę, ale optimistick├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 49,99 dol├írov mesa─Źne.

Posledn├ę my┼ílienky

V tomto s├║hrne sa zaober├íme ┼ítyrmi pr├şrastkami, od bezplatn├Żch a┼ż po 499 dol├írov ro─Źne, v z├ívislosti od prev├ídzky. Skupiny funkci├ş s├║ ve─żmi podobn├ę, najm├Ą pri prid├ívan├ş vari├íci├ş n├ízvu. Ke─Ć v┼íak kopnete trochu hlb┼íie, objav├şte niektor├ę rozdiely, ktor├ę m├┤┼żu niektor├ę z t├Żchto doplnkov urobi┼ą atrakt├şvnej┼íie ako in├ę.

S KingSumo m├┤┼żete sledova┼ą prich├ídzaj├║ce odkazy, ktor├ę, ako u┼ż bolo uveden├ę, maj├║ svoje nev├Żhody. Experimenty s bezplatn├Żmi titulmi s├║ popul├írnym doplnkom, ktor├Ż t├║to ├║lohu pln├ş, ale platen├í verzia v├ím umo┼ż┼łuje testova┼ą obr├ízky a tituly. Technol├│gia Thrive Headline Optimizer meria iba zapojenie str├ínok, ale pon├║ka tie┼ż ├║rove┼ł kontroly, ktor├║ ┼żiaden z ostatn├Żch doplnkov nepon├║ka.

V┼íetky tieto doplnky maj├║ spolo─Źn├ę, ┼że sa ─żahko pou┼ż├şvaj├║. Optimaliz├ícia titulov za─Źne iba p├ír min├║t. To v podstate vylu─Źuje ak├║ko─żvek ospravedlnenie, ┼że sa nevykonali ┼żiadne mal├ę sk├║┼íky. Na v┼íetky doplnky sa d├í pozera┼ą ako na konfigur├íciu a zabudnutie. Po za─Źat├ş testu je potrebn├Ż minim├ílny alebo volite─żn├Ż vstup.

V├Żber spr├ívneho pr├şslu┼íenstva z├ívis├ş od va┼íich individu├ílnych potrieb. Aj ke─Ć bezplatn├ę verzie m├┤┼żu fungova┼ą ur─Źit├Ż ─Źas, nebude dlho trva┼ą, k├Żm vyjd├║.

Keby som bol n├║ten├Ż vybra┼ą si v┼íeobecn├ęho v├ş┼ąaza po zv├í┼żen├ş kladov a z├íporov ka┼żd├ęho doplnku, pravdepodobne by som sa previnil v├Żberom nie─Źoho in├ęho ako Thrive’s Title Optimizer. Nie je dokonal├Ż, ale v s├║─Źasnosti sa zd├í by┼ą najkompletnej┼íou mo┼żnos┼ąou. ─Äal┼íou sekundou by boli titulky spolo─Źnosti KingSumo vzh─żadom na jej schopnos┼ą mera┼ą kliknutia v soci├ílnej sieti, ale je ┼ąa┼żk├ę ich porovn├íva┼ą.

4        ─Żahko pou┼żite─żn├ę plug-iny na testovanie titulov pre WordPress 1