4 ─Żahko pou┼żite─żn├ę doplnkov├ę testovacie titulky pre WordPress

Nie je ┼żiadnym tajomstvom, ┼że vytv├íranie skvel├Żch titulkov je rozhoduj├║cou s├║─Źas┼ąou h├ídanky, pokia─ż ide o maximaliz├íciu po─Źtu kliknut├ş a n├ív┼ítevnosti. Niekedy m├┤┼że nieko─żko mal├Żch zmien v nadpise vies┼ą k dramatick├ęmu zlep┼íeniu.

Napr├şklad soci├ílne m├ędi├í LKR zaznamenali 24,31% -n├Ż n├írast v odoberan├ş noviniek v d├┤sledku jednoduchej zmeny nadpisu. Alebo ─Źo zv├Ż┼íenie predaja o 89,97% v─Ćaka zmene len jedn├ęho slova v n├ízve produktu?

Napriek t├Żmto p├┤sobiv├Żm v├Żsledkom u┼ż existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że viete, ak├ę d├┤le┼żit├ę s├║ titulky. Pri vytv├íran├ş vynikaj├║cich titulkov je v┼íak d├┤le┼żit├ę, aby v├Ą─Ź┼íina majite─żov webov├Żch str├ínok ─Źelila dvom hlavn├Żm probl├ęmom:

  1. Nie sme copywriteri – Vytvorenie kreat├şvneho a v├Żhern├ęho nadpisu od za─Źiatku vy┼żaduje ve─ża zru─Źnost├ş a praxe.
  2. M├íme obmedzen├Ż rozpo─Źet – V├Żznamn├í prek├í┼żka pri vytv├íran├ş v├ş┼ąazn├Żch titulkov. Ve─żk├ę spolo─Źnosti ako HuffPo maj├║ k dispoz├şcii viac zdrojov, pokia─ż ide o optimaliz├íciu.

Na┼í┼ąastie pre n├ís, roz┼í├şrite─żnos┼ą WordPress u─żah─Źuje testovanie nadpisov, ako si mysl├şte, Testovanie nadpisov m├┤┼że by┼ą v skuto─Źnosti tak├ę ─żahk├ę, ┼że ak nebudete akt├şvne testova┼ą vari├ície nadpisov, m├┤┼żete by┼ą pri optimaliz├ícii svojho webu ne┼í┼ąastn├ş.

Na trhu existuje nieko─żko doplnkov na optimaliz├íciu nadpisov, v─Ćaka ktor├Żm je proces testovania neuverite─żne ─żahk├Ż na pou┼ż├şvanie. Len pred nieko─żk├Żmi t├Ż┼żd┼łami sme si vybrali jeden z najlep┼í├şch doplnkov na optimaliz├íciu nadpisov pre testovaciu jazdu a boli sme prekvapen├ş, ak├Ż jednoduch├Ż bol tento proces: doslova to trvalo menej ako 5 min├║t do za─Źiatku.

Pred prechodom na optimaliz├íciu nadpisov je d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ┼że zhroma┼ż─Ćovanie spo─żahliv├Żch a presn├Żch ┼ítatist├şk si vy┼żaduje primeran├║ prem├ívku.

─î├şm viac nadpisov chcete otestova┼ą, t├Żm viac prev├ídzky budete potrebova┼ą, Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że najd├┤le┼żitej┼íia ─Źas┼ą nadpisov testov sa za─Ź├şna. Nestr├ícajte ─Źas h─żadan├şm dokonal├ęho n├ízvu – Vytvori┼ą 3-5 R├Żchle titulky a pokra─Źujte.

Existuje primerane ve─żk├í ┼íanca, ┼że jedna z va┼íich vari├íci├ş titulu prekro─Ź├ş konkurenciu a va┼íe testy bud├║ ├║spe┼ín├ę.

V tomto pr├şspevku sa bli┼ż┼íie pozrieme na ┼ítyri popul├írne doplnkov├ę moduly na optimaliz├íciu nadpisov. Nakoniec by ste mali ma┼ą jasn├║ predstavu o tom, ktor├Ż doplnok by mohol pre va┼íe str├ínky fungova┼ą najlep┼íie; jedin├ę, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je za─Źa┼ą.

1, Prosperova┼ą Headline Optimizer

Thrive Headline Optimizer je doplnok, ktor├Ż som ned├ívno presk├║mal tu na str├ínkach WP Superstars. Na doplnok som bol v tom ─Źase zap├┤soben├Ż a st├íle som, dokonca aj po tomto s├║hrnnom pr├şspevku. Nie je to lacn├ę na 67 dol├írov ro─Źne na jedno miesto alebo 97 dol├írov ro─Źne na neobmedzen├ę osobn├ę str├ínky. Ale s 30-d┼łovou ÔÇ×hlavnou z├írukou z├ív├ĄzkuÔÇť je ┼ąa┼żk├ę si predstavi┼ą, ┼że sa to pokaz├ş.

Rovnako ako ostatn├ę doplnky v├ím Thrive Headline Optimizer umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą viac (neobmedzen├ę) vari├ície nadpisov priamo z predvolen├ęho editora WordPress. Z├íkladn├ę ┼ítatistiky s├║ k dispoz├şcii ved─ża editora pr├şspevkov a podrobnej┼íie ┼ítatistiky s├║ k dispoz├şcii na samostatnej str├ínke.

Aj ke─Ć Thrive Headline Optimizer nemeria prich├ídzaj├║ci prenos zo soci├ílnych m├ędi├ş, ako s├║ titulky KingSumo, poskytuje nieko─żko ─Ćal┼í├şch jedine─Źn├Żch funkci├ş vr├ítane:

  1. Schopnos┼ą vytv├íra┼ą hromadn├ę titulky. Presnej┼íie povedan├ę, nebudete musie┼ą nav┼ít├şvi┼ą ka┼żd├║ str├ínku alebo pr├şspevok individu├ílne, aby ste pridali vari├ície nadpisov.
  2. ├Üspe┼ín├ę alebo nie nadpisy sa meraj├║ pomocou 3 prisp├┤sobite─żn├ę krit├ęri├í (miera kliknutia, ─Źas obsahu a h─║bka pos├║vania). Tieto krit├ęri├í m├┤┼żu by┼ą dokonca zverejnen├şm upraven├ę.

Tieto ─Ćal┼íie funkcie znamenaj├║, ┼że budete ma┼ą v├Ą─Ź┼íiu kontrolu a preh─żad ako v┼íetky ostatn├ę doplnky uveden├ę v tomto preh─żade. Z├şskate tie┼ż pr├şstup k podpore Thrive Themes ak nejak├ęmu ─Ćal┼íiemu obsahu.

cena: 67 dol├írov ro─Źne na jedno miesto alebo 97 dol├írov ro─Źne na 5 osobn├ę str├ínky

2, Experimenty s titulom zadarmo

Doplnenie pokusov o titul

Title Experiments je doplnok freemium, ktor├Ż je k dispoz├şcii aj v ├║lo┼żisku doplnkov WordPress. Bezplatn├í verzia tohto doplnku v├ím umo┼ż┼łuje vysk├║┼ía┼ą r├┤zne vari├ície n├ízvov pr├şspevkov a str├ínok.

Verzie titulov sa na za─Źiatku zobrazuj├║ n├íhodne a v├Żsledky m├┤┼żete sledova┼ą v predvolenom editore. Pod─ża v├Żvoj├íra doplnok meria dve konkr├ętne metriky:

  1. dojmy – Ako ─Źasto sa n├ív┼ítevn├şkovi na va┼íich webov├Żch str├ínkach zobrazuje n├ízov
  2. uhly poh─żadu – Ko─żkokr├ít n├ív┼ítevn├şk vid├ş konkr├ętnu str├ínku

Na z├íklade t├Żchto ─Ź├şsel zobraz├ş Title Experiments Free dve percent├í. Prv├ę percento ud├íva, o ko─żko je titul lep┼í├ş alebo hor┼í├ş v porovnan├ş s origin├ílom. Druh├ę percento ud├íva pravdepodobnos┼ą, ┼że sa n├ív┼ítevn├şk dostane titul. N├ízvy s najlep┼í├şm v├Żkonom sa zobrazuj├║ ─Źastej┼íie. N├ízvy s n├şzkou v├Żkonnos┼ąou sa zobrazuj├║ menej ─Źasto.

Ke─Ć div├ík prv├Żkr├ít uvid├ş n├ízov, experimenty s titulkami zabezpe─Źia, aby v bud├║cnosti videli rovnak├Ż n├ízov. V├Żhern├ę tituly m├┤┼żu by┼ą manu├ílne vybran├ę alebo ponechan├ę v doplnku na ur─Źenie. Toto nemus├ş by┼ą najlep┼íia vo─żba vzh─żadom na to, ┼że bezplatn├í verzia pravdepodobne experiment nezastav├ş, iba zobrazuje nadpis menej ─Źasto.

cena: zadarmo

3, Titulky spolo─Źnosti KingSumo

Titulky spolo─Źnosti KingSumo

KingSumo Headlines je jednou z dvoch platen├Żch mo┼żnost├ş v tomto preh─żade. Jeho pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 99 dol├írov (biskupsk├Ż pl├ín) na do┼żivotn├║ licenciu. T├íto sadzba je zalo┼żen├í na 50 000 n├ív┼ítevn├şkoch mesa─Źne a na neobmedzenom testovan├ş z├íkladn├Żch ├║dajov. Odtia─ż sa pl├ín kr├í─żovnej zvy┼íuje na 499 dol├írov ro─Źne na neobmedzen├ę testovanie a 500 000 n├ív┼ítevn├şkov mesa─Źne. Oba pl├íny pon├║kaj├║ neobmedzen├ę str├ínky, podporu a aktualiz├ície. S├║─Źas┼ąou tohto doplnku je aj 60-d┼łov├í z├íruka na prem├ívku a 20% vy┼í┼íia prem├ívka.

Titulky spolo─Źnosti KingSumo s├║ ozna─Źen├ę ako ÔÇ×Automatick├í optimaliz├ícia nadpisov pre v├í┼í blog WordPressÔÇť, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą viacer├ę vari├ície ka┼żd├ęho nadpisu. Rovnako ako v pr├şpade in├Żch doplnkov na optimaliz├íciu nadpisov, sta─Ź├ş pri vytv├íran├ş str├ínky alebo pr├şspevku prida┼ą viac titulov a necha┼ą doplnok urobi┼ą ┼ąa┼żk├║ ÔÇőÔÇőpr├ícu.

Titulky spolo─Źnosti KingSumo id├║ nad r├ímec jednoduch├ęho testovania nadpisov a zobrazen├ş str├ínok na va┼íom webe. Zdie─żaj├║ aj vari├ície titulov na soci├ílnych m├ędi├ích, tak┼że viete, ktor├ę titulky pri┼ąahuj├║ najviac zdie─żan├ş.

Aj ke─Ć je to skvel├ę na meranie ├║─Źinnosti nadpisu, m├┤┼że to sp├┤sobi┼ą probl├ęmy s ├║dajmi o po─Źte z├ísob. Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że adresy URL zost├ívaj├║ rovnak├ę: Zdie─żanie vari├ície n├ízvu jednoducho prid├í parameter URL na ├║─Źely sledovania. V├Żherca bude automaticky vybran├Ż a ak si ┼żel├íte, m├┤┼żete kedyko─żvek odstr├íni┼ą tituly z udalosti.

cena: Od 99 dolárov

4, HeadlineEnvy

HeadlineEnvy

HeadlineEnvy je bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż je k dispoz├şcii v ├║lo┼żisku doplnkov WordPress. HeadlineEnvy je navrhnut├Ż tak, aby sa dal integrova┼ą do v├í┼ího ├║─Źtu Optimizely.

Po in┼ítal├ícii sta─Ź├ş zada┼ą k─ż├║─Ź Optimizely API a m├┤┼żete ├şs┼ą. N├ízvy testov mo┼żno dosiahnu┼ą pridan├şm jedn├ęho alebo viacer├Żch alternat├şvnych titulov z predvolen├ęho editora pr├şspevkov a n├ísledn├Żm publikovan├şm pr├şspevku.

Vari├ície n├ízvov sa testuj├║ v┼íade, kde vid├şte publik├íciu, str├ínku alebo v├Żstup n├ízvov produktov. M├┤┼że to zah┼Ľ┼ła┼ą domovsk├║ str├ínku, bo─Źn├Ż panel, s├║bor alebo miniaplik├íciu. HeadlineEnvy a Optimizely bude sledova┼ą ┼ítatistiky pre ka┼żd├Ż titul.

Doplnku m├┤┼żete povoli┼ą v├Żber v├ş┼ąazn├ęho titulu alebo m├┤┼żete vykona┼ą manu├ílny v├Żber. Jednotliv├ę podrobnosti experimentu je mo┼żn├ę zobrazi┼ą aj na samostatnej str├ínke so ┼ítatistikou.

Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że HeadlineEnvy sa spolieha na odkaz na filter the_title, tak┼że va┼ía t├ęma mus├ş aktivova┼ą tento odkaz, aby doplnok fungoval.

Ak v├í┼í web dosahuje dostato─Źn├Ż prenos alebo testujete ve─żk├ę mno┼żstvo nadpisov, dosiahnutie v├í┼ího limitu netrv├í dlho.

cena: Pl├íny zadarmo, ale optim├ílne, za─Ź├şnaj├║ na 49,99 dol├írov / mesiac.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

V tomto s├║hrnnom pr├şspevku sme pokryli ┼ítyri doplnky v rozsahu od bezplatnej platby do 499 USD ro─Źne, v z├ívislosti od va┼íej ├║rovne prenosu. Sady funkci├ş s├║ vo v┼íetk├Żch oblastiach ve─żmi podobn├ę, najm├Ą pokia─ż ide o prid├ívanie vari├íci├ş n├ízvov. Ke─Ć sa v┼íak ponor├şte trochu hlb┼íie, objav├şte niektor├ę rozdiely, ktor├ę maj├║ potenci├íl zatrakt├şvni┼ą niektor├ę z t├Żchto doplnkov.

KingSumo v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą prich├ídzaj├║ce spojenia, ktor├ę, ako bolo uveden├ę, maj├║ svoju vlastn├║ nev├Żhodu. Title Experiments Free je be┼żn├Ż doplnok, ktor├Ż vykon├íva svoju pr├ícu, ale platen├í verzia pon├║ka mo┼żnos┼ą testova┼ą obr├ízky a titulky. Thrive Headline Optimizer iba meria zapojenie na webe, ale tie┼ż poskytuje ur─Źit├║ mieru kontroly, ktor├║ ┼żiaden z ostatn├Żch doplnkov nepon├║ka.

Jednou z vec├ş, ktor├║ maj├║ v┼íetky tieto doplnky spolo─Źn├ę, je jednoduch├ę pou┼żitie. Za─Ź├şname s celkovou optimaliz├íciou trv├í vo v┼íetk├Żch pr├şpadoch iba nieko─żko min├║t, ─Źo v podstate odstra┼łuje ak├║ko─żvek ospravedlnenie za to, ┼że sa nevykon├íva testovanie v malom meradle. V┼íetky doplnky mo┼żno pova┼żova┼ą za ÔÇ×konfigurova┼ą a zabudn├║┼ąÔÇť. Po za─Źat├ş testovania sa vy┼żaduje minim├ílny alebo volite─żn├Ż z├íznam.

V├Żber spr├ívneho pr├şslu┼íenstva sa zn├ş┼żi ur─Źen├şm va┼íich individu├ílnych potrieb. Aj ke─Ć s├║ bezplatn├ę verzie vhodn├ę na ur─Źit├║ dobu, nebude ich trva┼ą dlho.

Keby som bol n├║ten├Ż vybra┼ą celkov├ęho v├ş┼ąaza po zv├í┼żen├ş kladov a z├íporov ka┼żd├ęho doplnku, pravdepodobne by som sa previnil v├Żberom nie─Źoho in├ęho ako Thrive Headline Optimizer. Nie je dokonal├Ż, ale v s├║─Źasnosti sa zd├í by┼ą najkompletnej┼íou mo┼żnos┼ąou. Druh├Żm v porad├ş by boli titulky spolo─Źnosti KingSumo kv├┤li svojej schopnosti mera┼ą soci├ílne kliknutia, ale v porovnan├ş s t├Żm je to drah├ę.

4 ─Żahko pou┼żite─żn├ę doplnkov├ę testovacie titulky pre WordPress 1