3 skvel├Ż analytick├Ż n├ístroj na blogovanie (v├Ą─Ź┼íina je zadarmo)

Ako definujete ├║spech svojho blogu?

V┼żdy je dobr├ę z├şska┼ą sp├Ątn├║ v├Ązbu od ─Źitate─żov, po─Ź├║va┼ą po─Ćakovanie a blaho┼żel├ím a z├şska┼ą sp├Ątn├║ v├Ązbu k va┼íim ob─ż├║ben├Żm pr├şspevkom.

Ale pokia─ż ide o strategick├ę roz┼íirovanie v├í┼ího blogu a implement├íciu efekt├şvnej strat├ęgie spe┼ła┼żovania blogov, potrebujete viac ne┼ż len dobr├ę pocity – mus├şte vola┼ą tvrd├ę ├║daje.

Je to tak preto, ┼że bez znalosti a porozumenia va┼íej aktu├ílnej prem├ívky nem├┤┼żete stanovi┼ą ciele na jej zv├Ż┼íenie a zlep┼íenie.

Ak chcete pril├íka┼ą inzerentov a vytvori┼ą efekt├şvny pl├ín na roz┼íirovanie svojho blogu, mus├şte vedie┼ą napr├şklad:

Ko─żko n├ív┼ítevn├şkov dostanete ka┼żd├Ż de┼ł? Ka┼żd├Ż mesiac? Ko─żko z t├Żchto n├ív┼ítevn├şkov je nov├Żch? Ko─żko je pravideln├Żch n├ív┼ítevn├şkov? Ak├í je najnav┼ítevovanej┼íia str├ínka na va┼íom webe (a ako ju m├┤┼żete vyu┼żi┼ą)? Ktor├Ż z va┼íich formul├írov na odber e-mailov├Żch spravodajcov funguje najlep┼íie? Funguj├║ va┼íe volacie tla─Źidl├í alebo s├║ niektor├ę z nich na nespr├ívnom mieste?

Znalos┼ą odpoved├ş na v┼íetky tieto ot├ízky a ─Ćal┼íie v├ím poskytne skuto─Źn├║ kontrolu nad va┼í├şm blogom a povedie v├ís spr├ívnym smerom, aby bol e┼íte ├║spe┼ínej┼í├ş.

Jedin├Żm sp├┤sobom, ako z├şska┼ą pr├şstup k hodnotn├Żm ├║dajom, je pou┼żitie analytick├ęho n├ístroja.

"Ale anal├Żzy s├║ ve─żmi ├║navn├ę …"

Verte mi, ┼że ak ste jedn├Żm z t├Żch ─żud├ş, ktor├ş nen├ívidia pri poh─żade na grafy, ─Ź├şsla a d├íta, c├ştim va┼íu boles┼ą.

Ja osobne nie som ve─żk├Ż fan├║┼íik starostlivo ┼ítuduj├║cich anal├Żz. Rad┼íej spravujem svoj blog, skontaktujem sa so svoj├şm publikom a nepozer├ím sa na tmav├ę kol├í─Źov├ę grafy a percent├í, ktor├ę neviem, ─Źo robi┼ą.

Ak ty je Jeden z blogerov, ktor├Ż miluje analytiku, je ─żahk├ę zanepr├ízdni┼ą sa pozeran├şm na ─Ź├şsla pre ve─żk├║ rados┼ą z ─Ź├şsel (ako to ch├ípem), str├ícaj├║ ─Źas obdivovan├şm rast├║cej n├ív┼ítevnosti a nie zis┼ąovan├şm, ─Źo ─Ź├şsla hovoria. vy a ─Źo by som s t├Żm mal urobi┼ą.

Je preto …

Tieto analytick├ę n├ístroje s├║ napr.asy a aCtionable

Tento zoznam sa zameriava na n├ístroje, ako napr├şklad:

je svetlo pre ┼żiadny implementova┼ą blogerov a s├║ hodnotn├Ż

To znamen├í, ┼że nejde iba o ─Ź├şsla kv├┤li ─Ź├şslam, tieto n├ístroje v├ím d├ívaj├║ pr├şle┼żitos┼ą roz┼í├şri┼ą svoj blog na profesion├ílnej ├║rovni.

V├Żkonn├ę analytick├ę n├ístroje s mo┼żnos┼ąou pou┼żitia, ktor├ę pom├íhaj├║ roz┼íirova┼ą v├í┼í blog

1, Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics Je to zlat├Ż ┼ítandard pre analytick├ę n├ístroje az dobr├ęho d├┤vodu.

Ako sa to pou┼ż├şva:

Implement├ícia slu┼żby Google Analytics do v├í┼ího blogu je ve─żmi jednoduch├í. Sta─Ź├ş sa zaregistrova┼ą a z├şskate k├│d sledovania, ktor├Ż umiestnite do n├ízvu svojho webu.

V z├ívislosti od pou┼ż├şvanej t├ęmy WordPress ju mo┼żno budete m├┤c┼ą skop├şrova┼ą a prilepi┼ą do nastaven├ş t├ęmy, ak existuje ─Źas┼ą na pridanie k├│du hlavi─Źky.

Ak nie, m├┤┼żete ho ─żahko implementova┼ą pomocou doplnku Yoast SEO (─Ćal┼íie inform├ície o SEO a doplnku Yoast n├íjdete v na┼íom blogu o tipoch na SEO pre blogerov).

v├Żhody:

Google Analytics je zadarmo a poch├ídza od spolo─Źnosti Google. Bola u┼ż dlho, tak┼że je mo┼żn├ę predpoklada┼ą, ┼że bude existova┼ą e┼íte nejak├Ż ─Źas. V┼żdy je upravovan├Ż a aktualizovan├Ż svojimi vlastnos┼ąami a rozhraniami, tak┼że sa postupom ─Źasu zlep┼íuje.

Google Analytics je neuverite─żne v├Żkonn├Ż a flexibiln├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím poskytuje T ├║daje do pr├íce.

Zápory:

Rozhranie Google Analytics m├┤┼że by┼ą pre nov├Żch pou┼ż├şvate─żov ohromuj├║ce a m├Ąt├║ce. Na┼í┼ąastie, preto┼że je tak popul├írny, je ─żahk├ę n├íjs┼ą pomoc online, ak uviaznete a spolo─Źnos┼ą Google m├í ve─żmi podrobn├║ vedomostn├║ z├íklad┼łu. Mo┼żno budete chcie┼ą vyu┼żi┼ą aj videopr├şru─Źku Google Analytics, aby ste z toho vy┼ąa┼żili maximum.

Ak chcete z├şska┼ą ├║daje, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą, zo v┼íetk├Żch inform├íci├ş poskytnut├Żch slu┼żbou Google Analytics, m├┤┼żete sk├║si┼ą pou┼żi┼ą vlastn├Ż preh─żad s konkr├ętnym cie─żom, napr├şklad zapoji┼ą ├║niky do konverzi├ş alebo identifikova┼ą str├ínky, ktor├ę sa na─Ź├ştavaj├║ pomal┼íie.

Referen─Źn├Ż spam bol pre mnoho ─żud├ş probl├ęmom, ale je mo┼żn├ę podnikn├║┼ą kroky na jeho zastavenie. Pre─Ź├ştajte si tento pr├şspevok o tom, ako zaobch├ídza┼ą s referen─Źn├Żm spamom, kde n├íjdete nieko─żko u┼żito─Źn├Żch tipov.

Cena: Zadarmo!

2, do─Źasne

do─Źasne

do─Źasne je nov├í platforma pre anal├Żzu, ktor├í pon├║ka mimoriadne u┼żito─Źn├ę ├║daje. M├┤┼żete sledova┼ą v┼íetky veci, ktor├ę m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą a ─Ćal┼íie.

Ako sa to pou┼ż├şva:

Implement├ícia je jednoduch├í. M├┤┼żete si zvoli┼ą in┼ítal├íciu bezplatn├ęho doplnku WordPress alebo prida┼ą ├║tr┼żok k├│du na svoje str├ínky.

pre

Toto umo┼ż┼łuje okam┼żit├ę pochopenie okam┼żit├Żch ├║dajov. ├Üdaje, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą z tejto platformy, s├║ u┼żito─Źn├ę a id├║ ove─ża hlb┼íie do anal├Żzy obsahu ako in├ę platformy.

Vo svojom blogu m├┤┼żete napr├şklad analyzova┼ą popul├írne kateg├│rie a autorov. Alebo vid├şte h─║bku pos├║vania, aby ste pochopili mno┼żstvo ─Ź├ştan├ęho obsahu.

A na rozdiel od in├Żch n├ístrojov na trhu nevyu┼ż├şvaj├║ ├║daje vo vzorke na ├║daje o hlbokom pohybe. Daj├║ v├ím cel├Ż obraz. S├║ tie┼ż jedinou platformou, ktor├║ som na┼íiel a ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje oddeli┼ą str├ínky a pr├şspevky.

T├íto platforma m├í ─Źo pon├║knu┼ą a je st├íle na za─Źiatku svojho v├Żvoja, tak┼że pravdepodobne pr├şde omnoho viac.

nev├Żhody

Bezplatn├í verzia podporuje iba 3.000 zobrazen├ş str├ínky ka┼żd├Ż mesiac a ni┼ż┼íie ulo┼żen├ę ├║daje 3 mesiacov. Ale ak pr├íve za─Ź├şnate, bude to perfektn├ę.

Cena: Bezplatn├Ż obmedzen├Ż rozvrh na 1 webov├ę str├ínky a vy┼í┼íie 3.000 n├ív┼ítevn├şkov ka┼żd├Ż mesiac. Pr├ęmiov├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 90,99 dol├írov mesa─Źne.

3, Clicky

Clicky

Clicky Pou┼ż├şva sa ve─żmi ─żahko: krivka u─Źenia je minim├ílna a poskytuje ve─ża ├║dajov.

Ako sa to pou┼ż├şva:

Pre Clicky je k dispoz├şcii nieko─żko doplnkov WordPress od tret├şch str├ín (vr├ítane jedn├ęho z Yoastu), ktor├ę u─żah─Źuj├║ distrib├║ciu a prezeranie ┼ítatist├şk priamo z ovl├ídacieho panela WordPress. Podrobn├ę ┼ítatistiky a roz┼í├şren├ę funkcie s├║ dostupn├ę po prihl├ísen├ş sa na webov├║ str├ínku Clicky.

v├Żhody

Zatia─ż ─Źo in├ę analytick├ę n├ístroje sa aktualizuj├║ jedenkr├ít denne, Clicky v├ím poskytuje ┼ítatistiky v re├ílnom ─Źase a dokonca v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą ┼żiv├ę akcie pou┼ż├şvate─żov (stra┼íideln├ę, ale z├íbavn├ę).

Clickyho dashboard sa ─żahko pou┼ż├şva a nez─żakne t├Żch, ktor├Żch ohromuje pr├şli┼í ve─ża ─Ź├şsel (som s vami!).

Pr├ęmiov├Ż ├║─Źet v├ím tie┼ż poskytuje pr├şstup k skvel├Żm funkci├ím, ako s├║ mapovanie tepla, nastavenie cie─żov, anal├Żza z├║┼żenia / trasy, sledovanie kampan├ş a konverzie.

Zápory:

Bezplatn├í verzia v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą analytick├ę ├║daje iba na webov├Żch str├ínkach 3.000 n├ív┼ítevn├şkov. (Ale IMHO sa oplat├ş plati┼ą za skvel├ę funkcie a priate─żsk├ę rozhranie.)

Okrem toho je dizajn trochu star├Ż, ale to nie je d├┤le┼żit├í ot├ízka.

Cena: Bezplatn├Ż obmedzen├Ż rozvrh na 1 webov├í str├ínka hore 3.000 n├ív┼ítev denne, pri─Źom pr├ęmiov├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 90,99 $ mesa─Źne.

Sledujete anal├Żzu svojho blogu?

Analytics je k─ż├║─Źov├í pre ka┼żd├ęho predajcu alebo bloggera.

Zabezpe─Źuj├║, aby ste mali ├║daje, ktor├ę ukazuj├║, ako ─żudia interaguj├║ s va┼íimi str├ínkami. A m├┤┼żu informova┼ą rozhodnutia, ktor├ę m├┤┼żu vies┼ą k rastu.

Vyberte jeden z vy┼í┼íie uveden├Żch n├ístrojov a za─Źnite sledova┼ą ├║daje ­čÖé

Reveal: Tento pr├şspevok obsahuje pridru┼żen├ę odkazy. To znamen├í, ┼że ak vykon├íte n├íkup, m├┤┼żeme urobi┼ą mal├║ prov├şziu.

Najlep┼íie analytick├ę n├ístroje pre blogerov