3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10

Predstavte si to – práve ste si kúpili úplne nový telefón alebo tablet a nemôžete sa dočkať, až to vyskúšate. Odstránili ste a zapli zariadenie.

Všetko pôjde hladko, kým sa nezobrazí výzva na pripojenie k bezdrôtovej sieti. Ale … zabudol som heslo Wi-Fi! Bez tohto hesla nebudete mať prístup k digitálnemu svetu na svojom novom zariadení.

Znie ti to dobre? Všetci sme tam boli! Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako nájsť toto heslo Wi-Fi. Všetko, čo potrebujete, je Windows Počítač je už pripojený k tejto sieti.

V tomto článku vám ukážem, ako zobraziť heslá WiFi Windows 10, takže môžete pripojiť akékoľvek nové zariadenie bez toho, aby ste požiadali svojich priateľov o geekov alebo sa obrátili na tím IT o pomoc.

Používate počítač Mac? Prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako nájsť heslo pre sieť Wi-Fi na počítači Mac, tu.

spôsob 1: Zobrazenie uložených hesiel Wi-Fi Windows nastavenie

Predvolený spôsob je prejsť Windows Nastavenia. Ak chcete použiť túto metódu, musíte byť pripojení k sieti, ktorej heslo chcete nájsť.

Krok 1: Otvorené nastavenie na Windows 10. Môžete napísať „Settings“ a kliknúť na aplikáciu, ktorá sa objaví v Windows Vyhľadávací panel (v časti Najlepšia zhoda) alebo kliknite na ikonu Nastavenia v ľavom dolnom rohu.

Krok 2: Kliknite Sieť a internet Po otvorení okna nastavení.

Krok 3: Prejdite nadol, kým sa nezobrazí Centrum sietí a zdieľania, Kliknite naň.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 2

Krok 4: Mali by ste byť presmerovaní na nasledujúce okno. Kliknite na wifi, ku ktorému ste pripojení.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 3

Krok 5: Kliknite na tlačidlo Bezdrôtové funkcie Tlačidlo.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 4

Krok 6: Hit bezpečnosť Karta v pravom hornom rohu. Potom začiarknite políčko „Zobraziť znaky“. Zobrazí sa vám wifi heslo pre sieť, ku ktorej ste pripojení.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 5

Druhá metóda: použite Wi-Fi Password Finder

Ak chcete nájsť heslo WiFi pre sieť, ktorú ste používali v minulosti, alebo máte problémy s navigáciou Windows 10, môžete použiť a Zadarmo Program tretích strán, ako napríklad WiFi Password Detector,

Krok 1: Kliknutím sem stiahnete program. Stačí kliknúť na modré tlačidlo „Stiahnuť“.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 6

Krok 2Po dokončení sťahovania ho otvorte v prehliadači.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 7

Krok 3: Vyberte požadovaný jazyk a pokračujte kliknutím na „OK“.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 8

Krok 4: Vyberte možnosť „Prijať dohodu“ a kliknite na tlačidlo „Ďalej>“.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 9

Krok 5: Vyhľadajte cieľ na uloženie priečinka.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 10

Krok 6: Vyberte, či chcete pridať ďalšiu skratku. Odporúčam vám to skontrolovať kvôli pohodliu, ale je to úplne na vás.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 11

Krok 7: Kliknite na tlačidlo Inštalovať.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 12

Krok 8: Po nainštalovaní programu do počítača kliknite na tlačidlo Dokončiť.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 13

Krok 8: Aplikácia otvorí a zistí všetky siete, pomocou ktorých ste sa pripojili Windows Zariadenie v minulosti, spolu s heslami, ktoré ste sa ku každému úspešne pripojili.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 14

Výhodou tejto metódy je, že môžete zobraziť heslá siete Wi-Fi pre každú sieť, ku ktorej ste sa v minulosti pripojili. Táto metóda vám však môže zobraziť iba heslá Wi-Fi, ktoré ste použili na prístup k týmto sieťam. Ak sa od tej doby zmenila, nové heslá sa vám nezobrazia.

Metóda 3: Skontrolujte heslá WiFi pomocou príkazového riadku

Pre tých z vás, ktorí sa cítia dobre s počítačmi, môžete použiť aj vstavaný nástroj príkazového riadka Windows 10 rýchlo nájsť uložené heslá WiFi. Je to veľmi výhodné, pretože nemusíte sťahovať žiadny ďalší softvér a spúšťať iba jeden príkaz. Postupujte takto:

Krok 1Vyhľadajte a otvorte Príkazový riadok Aplikácia je spustená Windows 10. Kliknite pravým tlačidlom myši a stlačte Spustiť ako správca,

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 15

Krok 2Napíšte toto: Zobraziť profil netsh wlan, Zobrazí sa vám zoznam sietí, ku ktorým ste sa predtým pripojili.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 16

Krok 3: Nájdite sieť, pre ktorú potrebujete heslo. Po nájdení zadajte nasledujúce údaje: Kláves netsh wlan show (kláves s názvom WiFi) = jasný,

Nezabudnite nahradiť (wifi-meno) skutočným užívateľským menom pre WiFi. Potom sa vedľa sekcie, ktorá hovorí, zobrazí heslo Hlavný obsah,

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 17

Posledné slová

Takmer všetci z nás žijú v digitálnom svete, vo svete s desiatkami až stovkami hesiel, ktoré si pamätáte. Heslá môžete ukladať na sociálne médiá, bankové účty a ďalšie dôležité stránky, ale možno nie heslá Wi-Fi vo vašej domácnosti alebo na pracovisku.

Vždy je vhodné používať nástroj na správu hesiel, ako je napríklad 1 heslo, Ktoré môžu ukladať všetky heslá a poznámky, aby ste k nim mali prístup jediným kliknutím. Prečítajte si našu recenziu 1 hesiel alebo preskúmajte ďalších dobrých správcov hesiel tu.

3 Rýchle spôsoby, ako ukázať vaše heslo WiFi Windows 10 18

Pomocou 1 hesla môžete teraz zabudnúť svoje heslá 🙂

Alebo môžete jednoducho zapísať tieto ľahko zapomenuté kombinácie na lepivú poznámku a umiestniť ich na miesto, na ktoré nemôžete nechať ujsť – napríklad na obrazovku počítača, internetový smerovač alebo jednoducho na stenu.

Aj keď zabudnete úplne nedôležité heslo WiFi, je to v poriadku. Dúfame, že vám jedna z troch vyššie uvedených metód pomohla nájsť heslá WiFi uložené v zariadení Windows Osobný počítač vás spojí s miliardami používateľov internetu z celého sveta. Žiadna z metód nevyžaduje vykonanie internetového pripojenia (okrem druhej metódy, ktorá si vyžaduje stiahnutie internetu).

Šťastné surfovanie na webe! Podeľte sa o svoje skúsenosti a ťažkosti s obnovovaním hesiel WiFi Windows 10. Zanechajte komentár nižšie.