3 najlep┼íie aplik├ície na opravu a preklad textov z in├Żch jazykov z Androidu

Spravovanie ─Ćal┼í├şch jazykov pre rod├íka je n├ístroj, ktor├Ż v├ís m├┤┼że uisti┼ą o mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch pr├şle┼żitostiach v oblastiach, ako s├║ akademick├ę a pracovn├ę ─Źinnosti. Napr├şklad angli─Źtina je dnes prakticky povinnos┼ąou a pou┼ż├şva sa ako most na komunik├íciu s ─żu─Ćmi z in├Żch jazykov. Najlep┼íie zo v┼íetk├ęho je, ┼że v s├║─Źasnosti m├íme k dispoz├şcii r├┤zne mechanizmy, ktor├ę n├ím nielen umo┼ż┼łuj├║ u─Źi┼ą sa jazyk, ale m├┤┼żu n├ím tie┼ż pom├┤c┼ą s opravami v na┼íich redakci├ích a ─Ćal┼í├şmi n├ístrojmi, ktor├ę zabezpe─Źuj├║ dokonal├ę v├Żsledky pri spr├íve konkr├ętneho jazyka.

T├Żmto sp├┤sobom chceme predstavi┼ą s├ęriu mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím umo┼żnia preklada┼ą z opravy diel v angli─Źtine a ─Ćal┼í├şch jazykoch, a to v po─Ź├şta─Źi aj v telef├│ne smartphone. To v├ím d├íva pr├şle┼żitos┼ą zlep┼íi┼ą v├Żsledky va┼íej pr├íce t├Żm, ┼że m├íte n├ístroj, ktor├Ż opravuje syntaktick├ę alebo gramatick├ę probl├ęmy.

Prekladate─ż U

Prvou a najlep┼íou mo┼żnos┼ąou, ktor├║ m├┤┼żeme odporu─Źi┼ą prekladate─żovi a n├ístrojom na u─Źenie a korekt├║ru v angli─Źtine, je Prekladate─ż U, T├íto slu┼żba obsahuje online slovn├şk a aplik├ície pre Android a iOS, tak┼że ak si chcete pre─Ź├şta┼ą iba slovo alebo v├Żraz, m├┤┼żete pou┼żi┼ą webov├║ verziu. Ostatn├ę mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żeme vyu┼żi┼ą, s├║ v┼íak v mobilnej verzii, ─Źo z nej rob├ş vynikaj├║ci n├ístroj na r├Żchle ot├ízky a vykon├ívanie hlasov├ęho, textov├ęho alebo fotografick├ęho prekladu do viac ako 100 jazykov.

Ke─Ć sa pozrieme trochu hlb┼íie na vlastnosti tejto aplik├ície, n├íjdeme kompletn├Ż syst├ęm anglick├ęho prekladu, u─Źenia a korekcie. Obzvl├í┼í┼ą n├ís ovplyv┼łuje funkcia opravy gramatiky, ktor├í n├ím umo┼ż┼łuje zbavi┼ą sa tak├Żchto ch├Żb v na┼íich anglick├Żch redakci├ích. Ak mus├şte plni┼ą ├║lohy alebo nie─Źo p├şsa┼ą v tomto jazyku, obchoduje to iba s prekladate─żom U, aby sme zistili, kde sme urobili chybu, a okam┼żite ju oprav├şme.

3 najlep┼íie aplik├ície na opravu a preklad textov z in├Żch jazykov z Androidu 1

Na druhej strane je magick├Ż prekladate─ż pravdepodobne najv├Żraznej┼í├şm a najzauj├şmavej┼í├şm n├ístrojom, ktor├Ż m├í Prekladate─ż U. Je to ve─żmi zauj├şmav├Ż mechanizmus, pomocou ktor├ęho budete m├┤c┼ą pri ─Ź├ştan├ş textu r├Żchlo uskuto─Źni┼ą zmeny v re├ílnom ─Źase. Ak povol├şte t├║to mo┼żnos┼ą, na obrazovke sa objav├ş mal├í bublina, ktor├í sa prekr├Żva vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích. Teraz sta─Ź├ş prejs┼ą na ak├Żko─żvek text alebo aplik├íciu v jazyku, ktor├Ż chcete prelo┼żi┼ą, a po stla─Źen├ş bubliny sa z nej stane lupa. Potom umiestnite kurzor my┼íi na pr├şslu┼ín├Ż text a preklad sa zobraz├ş automaticky. To v├ím umo┼żn├ş preklada┼ą aplika─Źn├ę rozhranie a dokonca aj texty bez kop├şrovania a vkladania.

Zvy┼íok funkcie Translator U sa zameriava na u─Źenie a zdokona─żovanie jazyka pomocou synonymn├Żch hier s cie─żom obohati┼ą slovn├║ z├ísobu. Mo┼żnos┼ą slovnej z├ísoby na obrazovke, ktor├í v├ím zobrazuje n├íhodn├ę slov├í spolu s ich prekladom na uzamknutej obrazovke. Okrem toho m├í offline slovn├şk 44 jazykov s fr├ízami, synonymami a omnoho viac.

Ak chcete ─żahko pou┼żite─żn├║ alternat├şvu, ktor├í je pln├í ve─żmi u┼żito─Źn├Żch alternat├şv as vynikaj├║cimi v├Żsledkami pri preklade alebo korekcii, nev├íhajte a pozrite sa na Translator U.

Dok├íza┼ą to, kliknite na tento odkaz,

Preklada─Ź Microsfot

3 najlep┼íie aplik├ície na opravu a preklad textov z in├Żch jazykov z Androidu 2

Microsoft Translator je ─Ćal┼íou skvelou vo─żbou pre t├Żch, ktor├ş h─żadaj├║ n├ístroj, ktor├Ż umo┼ż┼łuje preklady zo smartf├│nu. T├íto aplik├ícia obsahuje asi 60 jazykov, ktor├ę si m├┤┼żete stiahnu┼ą v aplik├ícii, aby ste ich mohli pou┼ż├şva┼ą offline. ─îo je pre t├║to mo┼żnos┼ą najzauj├şmavej┼íie, s├║ jej mo┼żnosti hlasov├ęho prekladu, tak┼że ak s niek├Żm hovor├şte a nerozumiete v┼íetk├ęmu, ─Źo hovoria, m├┤┼żete pou┼żi┼ą Microsoft Translator ako most.

─Äal┼íou vynikaj├║cou funkciou tejto aplik├ície je schopnos┼ą preklada┼ą texty do in├Żch aplik├íci├ş. Ak teda in┼ítalujete aplik├íciu, ktorej mo┼żnosti nerozumiete, m├┤┼żete pomocou mo┼żnosti, ktor├í bude v oblasti ozn├ímen├ş, prenies┼ą v┼íetok text rozhrania do v├í┼ího jazyka.

iTranslate

iTranslate je jednoduch├í, ale pomerne v├Żkonn├í alternat├şva a pri preklade m├í ve─żmi dobr├ę v├Żsledky. Spracov├íva 100 jazykov a jeho in┼ítrukcia synt├ęzy hlasu m├í mu┼żsk├ę a ┼żensk├ę hlasy, tak┼że m├┤┼żete po─Źu┼ą spr├ívnu v├Żslovnos┼ą slov v ktoromko─żvek z podporovan├Żch jazykov. Okrem toho obsahuje glos├ír, kde m├┤┼żete skontrolova┼ą synonym├í, v├Żznamy, fr├ízy a ─Ćal┼íie. M├í re┼żim offline, v ktorom si mus├şte stiahnu┼ą jazykov├ę bal├ş─Źky sk├┤r, je to v┼íak u┼żito─Źn├ę v t├Żch ─Źasoch, ke─Ć nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne pripojenia.

Rozhranie pre t├║to aplik├íciu je skuto─Źne jednoduch├ę a ve─żmi dobre udr┼żiavan├ę, ─Źo u─żah─Źuje pou┼żitie. Je to vynikaj├║ca aplik├ícia pre t├Żch, ktor├ş ovl├ídaj├║ stredn├Ż jazyk a potrebuj├║ praktick├Ż slovn├şk pre r├Żchle ot├ízky.