28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android

Probl├ęm sa m├┤┼że prejavi┼ą ako Chyba pri na─Ź├ştan├ş miniaplik├ície alebo Probl├ęm s na─Ź├ştan├şm miniaplik├ície. T├íto spr├íva sa m├┤┼że zobrazi┼ą nieko─żkokr├ít denne, ─Źo v├ís priv├ídza do ┼íialenstva. Ne┼ípecifikuje, ktor├Ż widget, a dokonca ste u┼ż mohli odstr├íni┼ą v┼íetky svoje miniaplik├ície. ─îo je zl├ę a ako sa m├┤┼żete tejto veci zbavi┼ą?

Toto je be┼żn├Ż jav, ak pou┼ż├şvate vlastn├Ż widget alebo sp├║┼í┼ąa─Ź alebo ste widgety umiestnili na kartu SD. ─Äal┼í├şm typick├Żm vinn├şkom/pr├ş─Źinou je, ke─Ć ste deaktivovali alebo odstr├ínili aplik├íciu alebo slu┼żbu prepojen├║ s miniaplik├íciou. D├┤vodom, pre─Źo je chybov├ę hl├ísenie tak├ę trval├ę aj po odstr├ínen├ş pr├şslu┼ín├Żch miniaplik├íci├ş, je skuto─Źnos┼ą, ┼że samotn├í spr├íva je typom miniaplik├ície. Ale st├íle by ste s t├Żm nemali musie┼ą ┼żi┼ą nav┼żdy.

Súvisiace: Najlepšie widgety pre Android

Riešenie:

1. Preinštalujte aplikáciu Widget

Odstr├í┼łte miniaplik├íciu a pridajte ju sp├Ą┼ą. Ak si nie ste ist├ş, ktor├Ż widget sp├┤sobuje probl├ęm, mo┼żno budete musie┼ą pou┼żi┼ą proces odstr├ínenia.

Odstr├íni┼ą miniaplik├íciu

2. Re┼ítartova┼ą

Ak widgety mrzn├║ a uplynuli t├Ż┼żdne, po─Źas ktor├Żch mal v├í┼í Android prestoje, sk├║ste re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź. Dlho stla─Źte vyp├şna─Ź a vyberte polo┼żku Re┼ítartova┼ą alebo Vypn├║┼ą. Sk├║ste to pred obnoven├şm tov├írensk├Żch nastaven├ş.

28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android 2

3. Switch Sp├Ą┼ą na Stock Launcher

Niekedy widgety a vlastn├ę sp├║┼í┼ąa─Źe nefunguj├║ dobre. Ak pou┼ż├şvate vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź, ur─Źite stoj├ş za to sk├║si┼ą sa vr├íti┼ą do skladu a zisti┼ą, ─Źi sa t├Żm v├í┼í probl├ęm nevyrie┼íi. Rovnako dobre ako vlastn├ę sp├║┼í┼ąa─Źe, ako je Nova Launcher, m├┤┼żu k tomuto probl├ęmu prispie┼ą. O vlastn├Żch sp├║┼í┼ąa─Źoch bolo v┼żdy zn├íme, ┼że niekedy sp├┤sobuj├║ probl├ęmy pri prep├şnan├ş medzi re┼żimom na v├Ż┼íku a na ┼í├şrku.

Apex Launcher

4. Zmena povolen├ş (ak pou┼ż├şvate vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź)

Stiahnite si prieskumn├şka/spr├ívcu s├║borov ako Prieskumn├şk s├║borov ES. Prejdite na /syst├ęm. Klepnite na Dr┼żiak R/W tla─Źidlo. Ak je to mo┼żn├ę, preneste aplik├íciu launcher na svoju kartu SD. Vyh─żadajte apk pomocou prieskumn├şka/spr├ívcu s├║borov. Stla─Źte a podr┼żte s├║bor apk sp├║┼í┼ąa─Źa, k├Żm sa nezobraz├ş mo┼żnos┼ą kop├şrovania. Vyberte Kop├şrova┼ą, potom prejdite na /syst├ęm/aplik├ícia a vyber si Prilepi┼ą. Znovu dlho stla─Źte s├║bor apk sp├║┼í┼ąa─Źa, ale tentoraz vyberte Povolenia. Klepnite na ka┼żd├Ż horn├Ż okraj 9 za─Źiarknite pol├ş─Źka, aby ste urobili tieto vo─żby, a stla─Źte OK. Teraz prejdite na /syst├ęm. Vyber Mount R/O tla─Źidlo. Re┼ítartujte Android.

S├║bor Es

Na stiahnutie: ES File Explorer Správca súborov

28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android 3

5. Odstr├íni┼ą widget a chybov├ę hl├ísenie

Miniaplik├íciu aj chybov├ę hl├ísenie podr┼żte dlho a presu┼łte ich do ko┼ía. Odin┼ítalujte v┼íetky s├║visiace aplik├ície.

Odin┼ítalova┼ą aplik├íciu

6. Tvrd├Ż re┼ítart

Ak to v├í┼í Android umo┼ż┼łuje, vyberte bat├ęriu.

Vyberte bat├ęriu

7. Sledujte umiestnenie prstov

Ak m├íte probl├ęmy s ┼ąahan├şm miniaplik├íci├ş a/alebo chybov├Żch hl├ísen├ş do ko┼ía, pok├║ste sa umiestni┼ą prst v hornej ─Źasti ikony, nie do stredu. Uistite sa tie┼ż, ┼że ikony dlh┼í├ş ─Źas stla─Ź├şte.

Horná ikona

8. Odstr├í┼łte miniaplik├ície z karty SD

Widgety a s├║visiace aplik├ície nain┼ítalovan├ę na karte SD sa m├┤┼żu spr├íva┼ą abnorm├ílne a dokonca m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą, ┼że sa bud├║ prejavova┼ą aj in├ę widgety. Presu┼łte widgety/aplik├ície do vn├║tornej pam├Ąte. Toto je jeden z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą chybu Widgetu pri na─Ź├ştan├ş syst├ęmu Android.

Vn├║torn├í pam├Ą┼ą

9. Zastavi┼ą v┼íetky slu┼żby Google/Zabi┼ą aplik├íciu Google (do─Źasne)

T├║to met├│du d├┤razne odpor├║─Źame, ak je miniaplik├íciou, s ktorou m├íte probl├ęmy, slu┼żba Vyh─żad├ívanie Google alebo in├í s├║visiaca miniaplik├ícia. ├Źs┼ą do Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko> Google a klepnite na Vynutene zastavenie ak mus├ş┼í. Ak pou┼ż├şvate vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź, sk├║ste prepn├║┼ą na ┼ítandardn├Ż re┼żim a potom vypnite v┼íetky slu┼żby Google. Teraz by ste mali by┼ą schopn├ş pokra─Źova┼ą pomocou vlastn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa.

Vynutene zastavenie

10. Switch na Stock Widget

Ak pou┼ż├şvate vlastn├ę miniaplik├ície, sk├║ste prepn├║┼ą sp├Ą┼ą do aplik├ície Stock a zistite, ─Źi sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íil.

11. Znova povo─żte predt├Żm deaktivovan├ę aplik├ície

Ak v├í┼í widget z├ívis├ş od sprievodnej aplik├ície, nemus├ş bez neho fungova┼ą.

Povoli┼ą aplik├íciu

12. Aktualizácia/stiahnutie najnovšej verzie

Chyby sa vyma┼ż├║ aktualiz├íciami. Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu widgetu a v┼íetky s├║visiace aplik├ície.

Aktualiza─Źn├ę tla─Źidlo

13. Odin┼ítalujte aktualiz├ície aplik├íci├ş

Naopak, aktualiz├ície m├┤┼żu niekedy sp├┤sobova┼ą probl├ęmy. Ak sa probl├ęm za─Źal po aktualiz├ícii a dok├í┼żete ho vr├íti┼ą sp├Ą┼ą (odin┼ítalova┼ą aktualiz├íciu), m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą t├║to met├│du a zisti┼ą, ─Źi je probl├ęmom samotn├í aktualiz├ícia. Aj ke─Ć odin┼ítalovanie pom├┤┼że, d├ívajte si pozor na bud├║ce aktualiz├ície, ktor├ę obsahuj├║ opravu.

14. Obnovte sp├║┼í┼ąa─Ź ako posledn├Ż

Ak ste urobili nejak├ę drastick├ę zmeny, ktor├ę si vy┼żiadali z├ílohovanie a obnovu ├║dajov, sk├║ste najsk├┤r obnovi┼ą v┼íetky ostatn├ę ├║daje a potom sp├║┼í┼ąa─Ź ako posledn├Ż.

Obnovenie zálohy

15. Zlep┼íi┼ą pr├şjem internetu

Ak je v├í┼í widget z├ívisl├Ż na webe, probl├ęm s pripojen├şm alebo pr├şjmom by rozhodne mohol br├íni┼ą jeho v├Żkonu.

Mobiln├ę d├íta

16. Prein┼ítalujte ak├║ko─żvek aplik├íciu spojen├║ s miniaplik├íciou

Ke─Ć sa widget spolieha na to, ┼że aplik├ícia funguje, ale je odin┼ítalovan├í, softv├ęr sa v┼żdy pok├║si pouk├íza┼ą na zdroj, ktor├Ż tam nie je.

In┼ítalova┼ą aplik├íciu

17. Pou┼żite aplik├íciu na odin┼ítalovanie

Ak v├ím je ┼ąa┼żk├ę zbavi┼ą sa syst├ęmu Android aplik├íci├ş alebo miniaplik├íci├ş a chcete ich v┼íetky dokon─Źi┼ą, sk├║ste pom├┤c┼ą pomocou aplik├ície na odin┼ítalovanie.

28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android 4

Stiahnutie: Odinštalovanie aplikácie Easy Uninstaller

28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android 3

18. Vypnite Power Management

Funkcie spr├ívy nap├íjania maj├║ iba jeden cie─ż a ├║─Źel – zachova┼ą v├Żkon. Zaistite tie┼ż, aby sa aplik├ícii ┼íetriacou bat├ęriou p├í─Źilo Zeleni┼ą neprep├şna va┼íe aplik├ície/miniaplik├ície.

┼íetri─Ź bat├ęrie

19. Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Najprv si zaz├ílohujte ├║daje! Potom z v├í┼ího Aplik├ície menu, vyberte nastavenie. Klepnite na Z├ílohujte a resetujte. Vyber si Obnovenie tov├írensk├Żch d├ítpotom Resetova┼ą telef├│n. Toto nie je pr├íve najpohodlnej┼í├ş sp├┤sob, ako vyrie┼íi┼ą chybu miniaplik├ície pri na─Ź├ştan├ş Androidu, ale niekedy je to pr├íve to, ─Źo mus├şte urobi┼ą.

Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş 2

20. Skontrolujte procesy na pozad├ş

Ak si nie ste ist├ş, na ktor├Ż widget sa vz┼ąahuje chybov├ę hl├ísenie, m├┤┼że pom├┤c┼ą pr├şstup k zoznamu slu┼żieb na pozad├ş. Pre 5.x a ni┼ż┼íie, prejdite na Nastavenia> Aplik├ície> Spusten├ę. Pre 6.0 a vy┼í┼íie, mus├şte najsk├┤r povoli┼ą Mo┼żnosti v├Żvoj├íra (├Źs┼ą do Nastavenia> O zariaden├ş a klepnite na ─î├şslo zostavy asi sedemkr├ít, k├Żm nedostanete vyskakovacie okno s vyhl├ísen├şm, ┼że ste teraz v├Żvoj├ír. Potom sa vr├í┼ąte do Nastavenia, kde n├íjdete nov├ę nastavenie s n├ízvom Mo┼żnosti v├Żvoj├íra.) Klepnite na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra a potom vyberte jedno z nich Prev├ídzkov├ę slu┼żby alebo ┼átatistika procesu.

mo┼żnos┼ą pre v├Żvoj├íra

21. Sk├║ste N├║dzov├Ż re┼żim/Proces elimin├ície

Op├Ą┼ą plat├ş, ┼że ak potrebujete zisti┼ą, ktor├Ż widget sp├┤sobuje spustenie chybov├ęho hl├ísenia, m├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą N├║dzov├Ż re┼żim alebo jednoducho odstr├íni┼ą proces. N├║dzov├Ż re┼żim vyvedie z rovnice v┼íetky vlastn├ę miniaplik├ície alebo aplik├ície a umo┼żn├ş v├ím pr├şstup k spr├ívaniu syst├ęmu Android iba pomocou be┼żn├Żch widgetov a aplik├íci├ş. M├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą v┼íetky alebo takmer v┼íetky miniaplik├ície a prida┼ą ich sp├Ą┼ą po jednom alebo dvoch, alebo odstr├íni┼ą jednotliv├ę miniaplik├ície naraz, aby ste zistili, ─Źi chybov├ę hl├ísenie zmizne. Tento test mo┼żno budete chcie┼ą vykona┼ą zhruba po─Źas sol├şdneho d┼ła, aby mala ka┼żd├í miniaplik├ícia/aplik├ícia ─Źas na vykonanie akcie, ak je na to ur─Źen├í.

Bezpe─Źnostn├Ż m├│d

22. Pou┼żite nastavenia miniaplik├íci├ş

M├┤┼że sa l├ş┼íi┼ą pod─ża sp├║┼í┼ąa─Źa, ale mnoho vlastn├Żch sp├║┼í┼ąa─Źov poskytuje/povo─żuje nastavenia miniaplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żete upravi┼ą. Ak m├íte napr├şklad nain┼ítalovan├Ż Apex Launcher, st├íle m├┤┼żete dlho stla─Źi┼ą ─żubovo─żn├ę pr├ízdne miesto na domovskej obrazovke a z mo┼żnost├ş vybra┼ą Widgety.

28 sp├┤sobov, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s miniaplik├íciami pre Android 6

23. Vyma┼żte ├║daje domovskej obrazovky

├Źs┼ą do Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko a pos├║vajte sa, k├Żm nen├íjdete aktu├ílnu domovsk├║ obrazovku. Klepnite na Zmaza┼ą d├íta.

Dáta aplikácie

24. Odstr├í┼łte star├Ż widget

Odstr├ínenie star├ęho widgetu sa m├┤┼że zda┼ą zbyto─Źn├ę, ak m├íte nov├Ż, a mnoho widgetov pom├┤┼że pri odin┼ítalovan├ş star├ęho widgetu pri in┼ítal├ícii nov├ęho. Ale m├┤┼że to pom├┤c┼ą, tak┼że ak st├íle m├íte star├Ż widget, zbavte sa ho.

25. Urobte si viac priestoru

Toto chybov├ę hl├ísenie m├┤┼że tie┼ż vypl├Żva┼ą z nedostatku pam├Ąte vo va┼íom zariaden├ş s Androidom.

Skladov├Ż priestor

26. Vr├íti┼ą sp├Ą┼ą na sklad ROM

Ak ste dobrodru┼żn├Ż typ a radi si flashujete nov├ę ROMky ─Źastej┼íie, ako by ste si prezliekali spodn├║ bielize┼ł, ako ved─żaj┼í├ş efekt by ste mohli poru┼íi┼ą widgety.

27. Odin┼ítalova┼ą pridru┼żen├║ aplik├íciu

Po odin┼ítalovan├ş s├║visiacej aplik├ície niekedy chybov├ę hl├ísenie zmizne.

28. Odstr├í┼łte miniaplik├ície Touchwiz

Touchwiz je k dispoz├şcii na Samsungu, ale preto┼że nie je p├┤vodom z Androidu, mohol by by┼ą pova┼żovan├Ż za svoj vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź. Ak v├ím to preto prin├í┼ía sm├║tok, nemus├şte sa c├şti┼ą zle alebo sa b├í┼ą odstr├íni┼ą v┼íetky widgety Touchwiz.

Záver

Widgety m├┤┼żu by┼ą jednou z hlavn├Żch v├Żhod vlastn├şctva syst├ęmu Android. Niekedy potrebujete r├Żchly pr├şstup k inform├íci├ím a slu┼żb├ím. Widgety m├┤┼żu by┼ą z├íbavn├ę aj u┼żito─Źn├ę. To je v┼íak len vtedy, ak funguj├║ spr├ívne a pre─Źo m├┤┼że by┼ą chyba miniaplik├ície pri na─Ź├ştan├ş Androidu tak├í frustruj├║ca.

Ak sa s t├Żmto probl├ęmom stretnete po ned├ívnej aktualiz├ícii v├í┼ího opera─Źn├ęho syst├ęmu, majte na pam├Ąti, ┼że u┼ż├şvatelia sa m├┤┼żu stretn├║┼ą s nejak├Żmi probl├ęmami, ale nemali by by┼ą trval├ę. V├Ą─Ź┼íina probl├ęmov s aktualiz├íciami sa odstr├íni sama – zvy─Źajne prostredn├şctvom n├ísledn├Żch aktualiz├íci├ş -, ak je to v├í┼í probl├ęm, d├ívajte si pozor. T├íto chyba sa v┼íak m├┤┼że vyskytn├║┼ą z nieko─żk├Żch r├┤znych d├┤vodov. D├║fame, ┼że v─Ćaka aspo┼ł jedn├ęmu z t├Żchto rie┼íen├ş t├íto nepr├şjemn├í spr├íva nav┼żdy zmizne.

M├íte ─Ćal┼íie tipy, o ktor├ę by ste sa chceli podeli┼ą? Sk├║sili ste nie─Źo z toho? Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo v├ím fungovalo alebo nefungovalo v koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku