26 tipov na úspech s marketingom založeným na polohe

Toto sú tri slová, ktoré obchodníci dnes počúvajú čoraz viac.

A niekedy ich dokonca počujeme hovoriť spolu naraz.

S rastúcim počtom používateľov mobilných telefónov, tabletov a technológiou zemepisnej polohy dnes spoločnosti čoraz častejšie zisťujú potrebu myslieť na miestnej úrovni. Ako teda funguje SoLoMo pre podnikanie?

V tomto príspevku uvádzame 26 tipov, Príručka od A po Z k miestnemu marketingu,

# 1: analyzovať

Ak uvažujete o marketingu založenom na polohe, pravdepodobne ste už premýšľali o tom, ako merať výkon.

Mohamed Kahlain navrhuje päť nástrojov, ktoré vám pomôžu sledovať výkonnosť vášho úsilia: Geotoko, Titanio + Geo, Momentfeed, WebTrends Mobile a Fourscore.

mobilné webové trendyPríklad štatistík služby Webtrends pre mobilnú analýzu.

# 2: Blog

Snažíte sa prilákať miestny trh? Príspevky blogu sú dobrým miestom písať o niečom špecifickom pre váš región– Ľudia, miesta, udalosti a reštaurácie – čokoľvek.

Uisti sa optimalizujte svoj príspevok pomocou značiek, ktoré zobrazujú polohu vašej firmy v prospech vašej miestnej stratégie vyhľadávania a byť správne indexované pomocou vyhľadávacích nástrojov,

visieť značky Optimalizujte svoj príspevok pomocou značiek súvisiacich s vašou polohou.

# 3: kupóny založené na polohe a mobilné aplikácie

Kupónové aplikácie Umožnite používateľom nájsť veľké množstvo ponúk v ich miestnych oblastiach,

analyzovali aplikácie kupónov v decembri 2011. Uvedené boli kupónové aplikácie, Cellfire, firm, Grocery iQ, Thumbtacks and Where.

Rýchle vyhľadávanie aplikácií pre iOS a Android ponúkne firmám a kupujúcim veľa príležitostí.

Spadá aplikácia na určovanie polohy mobilného kupónu do vašej marketingovej stratégie?

aplikácia kupónuKupónová aplikácia je príkladom aplikácie, ktorá pomáha používateľom nájsť ponuky v miestnych oblastiach.

# 4: Adresáre

Spoločnosti môžu podnikať na miestnej úrovni odosielať údaje profilu do viacerých miestnych adresárov (napr. Zlaté stránky, Superpages atď.)

Najjednoduchší spôsob, ako začať, je získať zoznam, kde môžete rýchlo zistiť, na ktorých stránkach sa vaša stránka mohla nárokovať, a kliknutím na odkaz môžete pridajte informácie o svojej firme na lepšiu optimalizáciu svojho sociálneho vyhľadávania,

získať zoznamUvedenie na zozname vám pomôže zistiť, kde ste si už nárokovali svoju stránku a čo zostalo na vašom zozname úloh.

# 5: Viazanosť

Momentfeed naznačuje, že zapojenie založené na polohe ponúka spotrebiteľom nový spôsob interakcie so značkami a výrobkami a spojte sa so spotrebiteľmi práve teraz, Vymedzujú angažovanosť podľa polohy ako: Akákoľvek akcia, ktorú spotrebiteľ podnikne na spojenie alebo interakciu s konkrétnou geografickou polohou prostredníctvom svojho mobilného zariadenia… Každá z nich má tri vlastnosti: čas, miesto a činnosť.

Okrem toho sa pri záväzku založenom na polohe musíte dobrovoľne zaviazať k miestu; napríklad miesto podnikania, stavebníctvo, sídlo atď.

Táto akcia poskytuje mieru súhlasu spotrebiteľa, na rozdiel od vyhľadávacieho dotazu alebo kliknutia na reklamu, ale je konkrétnejšia a aktuálnejšia a otvára dvere pre odpoveď značky.

# 6: Zábava, priatelia a nahlásenia

Claudio Schapsis sa pýta na dve otázky, ktoré ste si možno položili aj sami sebe: „Prečo ľudia zdieľajú vašu polohu?“ a „Čo motivuje zákazníkov, aby sa„ zaregistrovali “a zdieľali svoje miesto pobytu so svetom?“

Odpovedá o „7 F záznamov “:

 • Zábava: Ľudia sa zúčastňujú pre zábavu.
 • Sláva – Ľudia súťažia o virtuálny stav, odznaky, nálepky, špendlíky a ďalšie predmety, aby ich mohli predviesť svojim priateľom.
 • Priatelia: spoznajte a nájdite priateľov.
 • Flirtovať: komunikovať s ľuďmi, ktorých nevyhnutne nepoznajú.
 • Fantasy: odporučte miesta, ktoré sa vám páčia.
 • Ďalej: na sledovanie miest, ktoré ste navštívili.
 • Propagačné dary: na prijímanie nových ponúk, zliav, kupónov a bezplatných položiek.
 • Ako môžete pomôcť motivovať svojich zákazníkov k registrácii?

  7  FSedem F je v záznamoch.

  # 7: Geofences

  Sú definované ako virtuálne obvody pre zemepisnú oblasť v skutočnom svete. (Wikipedia)

  David Sim sa odvoláva na radu ohľadom geofence z nedávnej prezentácie generálneho riaditeľa spoločnosti Placecast Alistair Goodman na konferencii O’Reilly.

  Goodman to navrhuje Prepojením údajov o preferenciách zákazníka s miestom sa údaje obohacujú a správa sa stáva relevantnejšou,

  Napríklad v akom type miesta sa používateľ nachádza (nákupy, štadión, park) a aké je počasie? Na čo chcete upozorňovať používateľov, kedy a ako často?

  Ďalším kľúčovým bodom je potreba nájsť relevantné miesta, nielen predajňu maloobchodníka, ale aj na iných miestach, kde je pravdepodobné, že zákazník bude ochotný ponúknuť ponuky.

  Napríklad môžete propagovať krmivo pre psov alebo domáce zvieratá pre zvieratá v parku pre psov, propagovať športový nápoj v telocvični alebo sponzorovať show na štadióne.

  Aké relevantné miesta môžete použiť na prepojenie marketingu vašej spoločnosti? Aké ďalšie údaje vám pomôžu? aby bola vaša ponuka pre používateľa relevantnejšia?

  # 8: Hyperlokálny obsah

  Art Williams je definovaný ako krátkozraký obsah na konkrétnom mieste, zvyčajne menšom ako metropolitná oblasť. Navrhuje dve dôležité otázky pre akékoľvek online podnikanie:

 • Mala by moja spoločnosť na generovanie prenosu použiť hyperlokálny obsah?
 • Ako je možné využiť hyperlokálny obsah pre maximálnu účinnosť?
 • Tiež hovorí, že v prípade hyperlokálneho obsahu je ešte dôležitejšie, aby váš obsah nebol komerčný; na mieste vaším hlavným cieľom by malo byť uznanie značky,

  Ako môžeš používať vo svojom marketingu hyperlokálny obsah?

  # 9: stimuly

  Stimuly patria medzi 7 Kroky pre marketingovú kampaň založenú na polohe, ktorú ponúka spoločnosť Limitless Marketing. Odporúčajú vám navrhnúťSkvelé ponuky ponúkajúce používateľom relevantné pre vašu značku, Stimuly sú podstatou lokalizovaného marketingu; preto musíte vytvorte jedinečné odmeny pre konkrétne publikum, “

  Aké relevantné stimuly môže vaša spoločnosť využiť?

  # 10: začnite mobilnú marketingovú kampaň

  Autori Jeanne Hopkins a Jamie Turner to vo svojej novej knihe naznačujú začnite svoju mobilnú marketingovú kampaň vykonaním šiestich vecí:

 • Staňte sa pokročilým používateľom mobilného marketingu.
 • Nastavte a spustite svoje mobilné stránky.
 • Diskutujte o tom, ako Fortune 500 využíva mobilný marketing.
 • Zaregistrujte svoju spoločnosť pre služby založené na polohe.
 • Spustite platenú kampaň pre mobilné vyhľadávanie.
 • Spustite kampaň pre mobilné zariadenia v Reklamnej sieti.
 • choďte na mobilné pokrytieGo Mobile ponúka praktického sprievodcu krok za krokom na implementáciu mobilnej marketingovej kampane.

  # 11: Kľúčové ukazovatele výkonnosti

  Vo svojej knihe to navrhujú autori Aaron Strout, Mike Schneider a B.J. Emerson Zamyslite sa nad tým, ktoré kľúčové ukazovatele výkonnosti je potrebné dodržať,

  Niektoré z vašich návrhov týkajúcich sa metrík zahŕňajú denné záznamy, krížové záznamy v Twitter, komentáre a návrhy, fotografie a počet uplatnených ponúk / ponúk.

  figuríny pokrývajúLokalizovaný marketing pre Dummies vás naučí, ako vytvoriť dialóg so službami a smartphones Umiestnenie na báze.

  # 12: miestne adresáre

  Diskusiu sme začali v adresári n. ° 4Ale ak hľadáte ešte viac miestnych adresárov, Eric Vreeland z HubSpot zostavil rozsiahly zoznam 50 obchodných adresárov pre miestny marketing, ktoré sa oplatia pozrieť.

  # 13: stránky vhodné pre mobilné zariadenia

  Pravdepodobne je jedným z najdôležitejších krokov, ktoré môžete podniknúť prispôsobte svoje stránky mobilným stránkam– Uistite sa, že na mobilných zariadeniach vyzerá dobre a že má plnú funkčnosť, aby ste mohli používateľov zapojiť aj na cestách.

  Tiež sa uistite Uveďte všetky relevantné informácie o mieste, otváracie hodiny a hodiny, kontaktné informácie a telefónne čísla– Všetko v dizajne optimalizovanom pre mobilné zariadenia.

  sme mobilnéExaminer na sociálnych sieťach, ktorý sa zobrazuje na zariadení iPhone s povolenou mobilnou témou.

  # 14: (I) nákup obsahu

  John Arnold nám pripomína, že blízkosť nemusí nevyhnutne znamenať zámer nákupu. On hovorí:

  „Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je to, že marketing založený na vašej polohe bude oveľa efektívnejší, ak to bude možné aj s taktikou Identifikujte impulzívnych kupcov v porovnaní s tými, ktorí práve hľadajú, Týmto spôsobom môžete odoslať správu „kúpiť teraz“ impulzívnym kupujúcim alebo správu „viac informácií, kúpiť neskôr“ kupujúcim vo vyhľadávaní.

  # 15: ponuky a miery konverzie

  Nathalie Lussier naznačuje, že keď vytvárať ponuky špecifické pre dané miesto, pravdepodobne získate lepšiu mieru konverzie. Ako hovorí:

  „Prečo tam zastaviť, keď môžeš vyskúšajte rôzne spôsoby prezentácie týchto miestnych ponúk? Sledujte počet hovorov na vaše číslo a zistite, či zmena názvu na mesto / štát zlepší konverzie. “

  Čo môžete urobiť pre zlepšenie miery konverzie?

  # 16: platba za kliknutie

  Yellowstone Capital píše, že je všeobecne akceptované, že väčšina spoločností môže na svoje účely účinne pracovať s platbou za kliknutie. Jediným aspektom PPC, ktorý je rozhodujúci pre úspech, je Vyberte konkrétne, konkrétne a relevantné kľúčové slová, ktoré generujú predajné príležitosti a prípadne zabezpečujú predaj,

  Miestni poskytovatelia služieb, najmä ak sú ich služby trochu drahé, môžu používať PPC účinným spôsobom, ktorý im umožňuje ponúknuť ceny za konkrétne geografické kľúčové slová, Do tejto kategórie patria dodávatelia, ako sú zubári, právnici, lekári a konkrétne typy spoločností na opravu domácnosti. Typy kľúčových slov, ktoré sa v týchto spoločnostiach používajú, sú zvyčajne „s vysokým zámerom“.

  # 17: dotazy vedú k miestnym výsledkom

  Nedávne aktualizácie od spoločnosti Google zlepšili hodnotenie výsledkov miestneho vyhľadávania. Tieto aktualizácie, ktoré sú súčasťou zmien algoritmu 40 známeho ako Aktualizácie Google Benátky, umožňujú používateľom spoľahlivejšie nájsť výsledky z ich mesta. Ako píše Google, „Teraz môžeme lepšie zistiť, kedy sú otázky a dokumenty pre používateľa lokálne.“

  google zmeniť umiestnenieVyhľadávania podľa polohy umožňujú používateľom nájsť relevantnejšie výsledky pre ich dopyt.

  # 18: komentáre

  Keďže čoraz viac ľudí vykonáva miestne obchodné prieskumy vo svojich oblastiach, objavujú sa nevyžiadané obchodné recenzie na všetkých typoch platforiem.

  Spoločnosti musia monitorovať a spravovať aby videli, čo sa hovorí na nich, aby mohli podniknite potrebné kroky, aby ste sa spojili s niekým, kto má zlú skúsenosť vo vašom podniku a na rozdiel od vďaka niekomu za zmienku na Twitter alebo Facebook,

  # 19: vyhľadávanie optimalizované pre miesta

  Neil Patel píše, že „ak máte miestnu firmu alebo publikum v konkrétnej geografickej polohe, budete chcieť presahujú všeobecné usmernenia pre výskum a sociálnu optimalizáciu, “

  Neil ponúka osem skvelých stratégií miestneho výskumu:

 • Hľadanie kľúčového slova zamerať sa na konkrétne priemyselné výrazy a konkrétne geografické pojmy,
 • Optimalizujte svoje stránky pre miestne vyhľadávanie pridanie lokálne optimalizovaných značiek názvov a meta popisov.
 • Vytvorte geografickú mapu webu,
 • Majte čo najlepší zoznam miest v službe Miesta Google.
 • Vytvárajte profily na iných stránkach vytvoriť ponuky pre miestne SEO.
 • Získajte miestnu spätnú väzbu pridajte tlačidlá na svoj web a povzbudzujte komentáre,
 • Vytvárajte odkazy od príbuzných miestnych firiem a miestni blogeri.
 • Optimalizujte svoje sociálne stránky (Facebook strana, Twitter profil, stránka LinkedIn, Google+ atď.) pre polohu.
 • Miesto, daj Vytvorte najlepší možný zoznam miest Google.

  # dvadsať: Twitter a umiestnenie

  Po rozšírení odporúčaní Neila Patela o ďalšie optimalizovanie vašich sociálnych stránok pre miestnych obyvateľov sa teraz pozrieme na jeho návrhy na spojenie s miestnym publikom v Twitter,

  Neil vám to navrhuje stretnúť ľudí v Twitter skrz Twitter Zoznamy a adresáre (napr. TwitterCounter, Tweet Grader), pozrite sa na stúpencov miestnych firiem vo vašom odbore (vrátane konkurentov), sledovať miestne diskusie a vyskúšajte Twitter Aplikácia Mapy Google na serveri Bing umožňuje zobraziť tweety odoslané vo vašom regióne.

  # 21: čísla používateľov a aplikácie založené na polohe

  Vždy je zaujímavé počuť čísla použitia, ktoré objasňujú, ako sa niečo stalo populárnym (napríklad aplikácie založené na polohe). Zvážte tieto výsledky z prieskumu ISACA:

 • 58% spotrebiteľov, ktorí vlastnia inteligentné zariadenie, používa aplikácie založené na polohe, napriek obavám o bezpečnosť a použitie ich osobných údajov na marketingové účely.
 • Takmer tretina (32%) zákazníkov prieskumu ISACA používala lokalizačné aplikácie viac ako rok; a činnosti založené na polohe sa najčastejšie vykonávajú na smartfónoch
 • Tablety alebo prenosné počítače dostávajú pokyny (59%)
 • Označovanie fotografií na sociálnych médiách (44%)
 • # 22: Virtuálne a štvorhranné podnikanie

  Hmm, virtuálny biznis a Foursquare sa môžu zdať ako paradoxné, ale New England Multimedia sa pýtal, čo by virtuálne podnikanie, ako je tá vaša, mohlo robiť, keď sa platformy módy Foursquare a sociálnych médií založených na polohe nachádzajú v móde. Vytvorili kreatívne riešenie:partnerstvo s podnikaním v oblasti tehál a mált,

  Identifikovali sa tri kroky, aby ste mohli začať:

 • Definujte svoj trh,
 • Zamyslite sa nad miestnymi spoločnosťami zaoberajúcimi sa výrobou tehál a mált ktoré slúžia a slúžia vášmu trhu bez toho, aby boli priamymi konkurentmi.
 • Zistite, ktoré služby alebo produkty môžete ponúknuť lojálni zákazníci tohto podnikania.
 • Uvádzajú príklady niektorých služieb, ktoré by mohli starostovi v daný deň ponúknuť; napríklad bezplatné alebo výrazne zľavnené webové video, pozdržaná personalizovaná správa, a YouTube zadarmo vlastný alebo Twitter dno.

  Ak máte virtuálny podnik, čo by ste zvážili, keby ste ponúkli lojálnych zákazníkov z doplnkového miestneho podnikania vo vašom okolí?

  # 23: reklama z úst

  Ryan Goff hovorí, že jedným z dôvodov, prečo obchodníci milujú nástroje založené na polohe, ako sú Foursquare a Facebook Počet príspevkov je spôsobený tým, že každý záznam sa odovzdáva priateľom používateľa a prostredníctvom webovej stránky sa prirodzene objavuje ústna reklama. Teória obchodníkov je taká, že ak používatelia uvidia, že sa ich priatelia zaregistrujú na určitom mieste, je pravdepodobnejšie, že ich navštívia.

  Z ústneho hľadiska je preto možné tvrdiť, že Facebook protokoly sú cennejšie ako protokoly, ktoré sú prísne distribuované spoločnosťou Foursquare, Je to rozdiel medzi rozprávaním svojho najlepšieho priateľa, kam idete, a rozprávaním cudzincovi. Vaši najlepší priatelia budú s väčšou pravdepodobnosťou dôverovať vašim odporúčaniam.

  # 24: (E) očakávania týkajúce sa veku

  Pyramídový prieskum hovorí, že po mnohých rokoch vysokých očakávaní konečne dospievajúci marketing služieb vyrastie. „Rastúce prijatie zariadení GPS je hlavným faktorom, ktorý pomáha zvyšovať veľké množstvo rôznych aplikácií a služieb. Pre mobilných operátorov je to príležitosť na generovanie nových zdrojov výnosov “.

  # 25: Yelp, nadšenci a nové mestá

  Mike Schneider hovorí, že je to dôležité ovládať základy marketingu založeného na polohe, Základným prvkom, ktorý navrhuje, je zvoliť si službu alebo dva, ktoré budú sponzorovať.

  Vyberte Foursquare, ak chcete niečo urobiť s denníkmi. Vyberte si službu Miesta Google, ak si myslíte, že je dôležitých 40% vyhľadávaní v sieti Google, ktoré obsahujú súčasť polohy. Vyberte Yelp, ak chcete byť súčasťou systému, ktorý používajú všetci hlupáci, keď idú do nového mesta.

  kričať Keď sa presťahujete do nového mesta, pozrite si miestne recenzie a recenzie na Yelpe pre reštaurácie, nákupy, umenie, zábavu a ďalšie.

  # 26: Nulové náklady na používanie štvorca

  Ak je cena za vás, môže vás zaujímať, že spoločnosti (alebo používatelia) za používanie platformy Foursquare nemajú žiadne náklady. Spoločnosť poskytuje užitočné rady o tom, ako môžu značky a vlastníci miest zostať v kontakte so svojimi sledovateľmi, a uverejnila niekoľko zaujímavých prípadových štúdií, ktoré ukazujú, ako značky a obchodníci použili Foursquare.

  Co si myslis? Ako môžete osloviť svojich zákazníkov a potenciálnych zákazníkov pomocou marketingu založeného na polohe? A ak už ho používate, čo pre vás bolo úspešné? Svoje komentáre zanechajte v poli nižšie.