26 tipov na ├║spech s marketingom zalo┼żen├Żm na polohe

Toto s├║ tri slov├í, ktor├ę obchodn├şci dnes po─Ź├║vaj├║ ─Źoraz viac.

A niekedy ich dokonca po─Źujeme hovori┼ą spolu naraz.

S rast├║cim po─Źtom pou┼ż├şvate─żov mobiln├Żch telef├│nov, tabletov a technol├│giou zemepisnej polohy dnes spolo─Źnosti ─Źoraz ─Źastej┼íie zis┼ąuj├║ potrebu myslie┼ą na miestnej ├║rovni. Ako teda funguje SoLoMo pre podnikanie?

V tomto pr├şspevku uv├ídzame 26 tipov, Pr├şru─Źka od A po Z k miestnemu marketingu,

# 1: analyzova┼ą

Ak uva┼żujete o marketingu zalo┼żenom na polohe, pravdepodobne ste u┼ż prem├Ż┼í─żali o tom, ako mera┼ą v├Żkon.

Mohamed Kahlain navrhuje p├Ą┼ą n├ístrojov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu sledova┼ą v├Żkonnos┼ą v├í┼ího ├║silia: Geotoko, Titanio + Geo, Momentfeed, WebTrends Mobile a Fourscore.

mobiln├ę webov├ę trendyPr├şklad ┼ítatist├şk slu┼żby Webtrends pre mobiln├║ anal├Żzu.

# 2: Blog

Sna┼ż├şte sa pril├íka┼ą miestny trh? Pr├şspevky blogu s├║ dobr├Żm miestom p├şsa┼ą o nie─Źom ┼ípecifickom pre v├í┼í regi├│n– ─Żudia, miesta, udalosti a re┼ítaur├ície – ─Źoko─żvek.

Uisti sa optimalizujte svoj pr├şspevok pomocou zna─Źiek, ktor├ę zobrazuj├║ polohu va┼íej firmy v prospech va┼íej miestnej strat├ęgie vyh─żad├ívania a by┼ą spr├ívne indexovan├ę pomocou vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov,

visie┼ą zna─Źky Optimalizujte svoj pr├şspevok pomocou zna─Źiek s├║visiacich s va┼íou polohou.

# 3: kup├│ny zalo┼żen├ę na polohe a mobiln├ę aplik├ície

Kup├│nov├ę aplik├ície Umo┼żnite pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo pon├║k v ich miestnych oblastiach,

analyzovali aplik├ície kup├│nov v decembri 2011. Uveden├ę boli kup├│nov├ę aplik├ície, Cellfire, firm, Grocery iQ, Thumbtacks and Where.

R├Żchle vyh─żad├ívanie aplik├íci├ş pre iOS a Android pon├║kne firm├ím a kupuj├║cim ve─ża pr├şle┼żitost├ş.

Spad├í aplik├ícia na ur─Źovanie polohy mobiln├ęho kup├│nu do va┼íej marketingovej strat├ęgie?

aplik├ícia kup├│nuKup├│nov├í aplik├ícia je pr├şkladom aplik├ície, ktor├í pom├íha pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą ponuky v miestnych oblastiach.

# 4: Adresáre

Spolo─Źnosti m├┤┼żu podnika┼ą na miestnej ├║rovni odosiela┼ą ├║daje profilu do viacer├Żch miestnych adres├írov (napr. Zlat├ę str├ínky, Superpages at─Ć.)

Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako za─Źa┼ą, je z├şska┼ą zoznam, kde m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, na ktor├Żch str├ínkach sa va┼ía str├ínka mohla n├írokova┼ą, a kliknut├şm na odkaz m├┤┼żete pridajte inform├ície o svojej firme na lep┼íiu optimaliz├íciu svojho soci├ílneho vyh─żad├ívania,

z├şska┼ą zoznamUvedenie na zozname v├ím pom├┤┼że zisti┼ą, kde ste si u┼ż n├írokovali svoju str├ínku a ─Źo zostalo na va┼íom zozname ├║loh.

# 5: Viazanos┼ą

Momentfeed nazna─Źuje, ┼że zapojenie zalo┼żen├ę na polohe pon├║ka spotrebite─żom nov├Ż sp├┤sob interakcie so zna─Źkami a v├Żrobkami a spojte sa so spotrebite─żmi pr├íve teraz, Vymedzuj├║ anga┼żovanos┼ą pod─ża polohy ako: Ak├íko─żvek akcia, ktor├║ spotrebite─ż podnikne na spojenie alebo interakciu s konkr├ętnou geografickou polohou prostredn├şctvom svojho mobiln├ęho zariadeniaÔÇŽ Ka┼żd├í z nich m├í tri vlastnosti: ─Źas, miesto a ─Źinnos┼ą.

Okrem toho sa pri z├ív├Ązku zalo┼żenom na polohe mus├şte dobrovo─żne zaviaza┼ą k miestu; napr├şklad miesto podnikania, stavebn├şctvo, s├şdlo at─Ć.

T├íto akcia poskytuje mieru s├║hlasu spotrebite─ża, na rozdiel od vyh─żad├ívacieho dotazu alebo kliknutia na reklamu, ale je konkr├ętnej┼íia a aktu├ílnej┼íia a otv├íra dvere pre odpove─Ć zna─Źky.

# 6: Zábava, priatelia a nahlásenia

Claudio Schapsis sa p├Żta na dve ot├ízky, ktor├ę ste si mo┼żno polo┼żili aj sami sebe: ÔÇ×Pre─Źo ─żudia zdie─żaj├║ va┼íu polohu?ÔÇť a ÔÇ×─îo motivuje z├íkazn├şkov, aby saÔÇ× zaregistrovali ÔÇťa zdie─żali svoje miesto pobytu so svetom?ÔÇť

Odpoved├í o ÔÇ×7 F z├íznamov ÔÇť:

 • Z├íbava: ─Żudia sa z├║─Źast┼łuj├║ pre z├íbavu.
 • Sl├íva – ─Żudia s├║┼ąa┼żia o virtu├ílny stav, odznaky, n├ílepky, ┼ípendl├şky a ─Ćal┼íie predmety, aby ich mohli predvies┼ą svojim priate─żom.
 • Priatelia: spoznajte a n├íjdite priate─żov.
 • Flirtova┼ą: komunikova┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żch nevyhnutne nepoznaj├║.
 • Fantasy: odporu─Źte miesta, ktor├ę sa v├ím p├í─Źia.
 • ─Äalej: na sledovanie miest, ktor├ę ste nav┼ít├şvili.
 • Propaga─Źn├ę dary: na prij├şmanie nov├Żch pon├║k, zliav, kup├│nov a bezplatn├Żch polo┼żiek.
 • Ako m├┤┼żete pom├┤c┼ą motivova┼ą svojich z├íkazn├şkov k registr├ícii?

  7  FSedem F je v záznamoch.

  # 7: Geofences

  S├║ definovan├ę ako virtu├ílne obvody pre zemepisn├║ oblas┼ą v skuto─Źnom svete. (Wikipedia)

  David Sim sa odvol├íva na radu oh─żadom geofence z ned├ívnej prezent├ície gener├ílneho riadite─ża spolo─Źnosti Placecast Alistair Goodman na konferencii O’Reilly.

  Goodman to navrhuje Prepojen├şm ├║dajov o preferenci├ích z├íkazn├şka s miestom sa ├║daje obohacuj├║ a spr├íva sa st├íva relevantnej┼íou,

  Napr├şklad v akom type miesta sa pou┼ż├şvate─ż nach├ídza (n├íkupy, ┼ítadi├│n, park) a ak├ę je po─Źasie? Na ─Źo chcete upozor┼łova┼ą pou┼ż├şvate─żov, kedy a ako ─Źasto?

  ─Äal┼í├şm k─ż├║─Źov├Żm bodom je potreba n├íjs┼ą relevantn├ę miesta, nielen predaj┼łu maloobchodn├şka, ale aj na in├Żch miestach, kde je pravdepodobn├ę, ┼że z├íkazn├şk bude ochotn├Ż pon├║knu┼ą ponuky.

  Napr├şklad m├┤┼żete propagova┼ą krmivo pre psov alebo dom├íce zvierat├í pre zvierat├í v parku pre psov, propagova┼ą ┼íportov├Ż n├ípoj v telocvi─Źni alebo sponzorova┼ą show na ┼ítadi├│ne.

  Ak├ę relevantn├ę miesta m├┤┼żete pou┼żi┼ą na prepojenie marketingu va┼íej spolo─Źnosti? Ak├ę ─Ćal┼íie ├║daje v├ím pom├┤┼żu? aby bola va┼ía ponuka pre pou┼ż├şvate─ża relevantnej┼íia?

  # 8: Hyperlokálny obsah

  Art Williams je definovan├Ż ako kr├ítkozrak├Ż obsah na konkr├ętnom mieste, zvy─Źajne men┼íom ako metropolitn├í oblas┼ą. Navrhuje dve d├┤le┼żit├ę ot├ízky pre ak├ęko─żvek online podnikanie:

 • Mala by moja spolo─Źnos┼ą na generovanie prenosu pou┼żi┼ą hyperlok├ílny obsah?
 • Ako je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą hyperlok├ílny obsah pre maxim├ílnu ├║─Źinnos┼ą?
 • Tie┼ż hovor├ş, ┼że v pr├şpade hyperlok├ílneho obsahu je e┼íte d├┤le┼żitej┼íie, aby v├í┼í obsah nebol komer─Źn├Ż; na mieste va┼í├şm hlavn├Żm cie─żom by malo by┼ą uznanie zna─Źky,

  Ako m├┤┼że┼í pou┼ż├şva┼ą vo svojom marketingu hyperlok├ílny obsah?

  # 9: stimuly

  Stimuly patria medzi 7 Kroky pre marketingov├║ kampa┼ł zalo┼żen├║ na polohe, ktor├║ pon├║ka spolo─Źnos┼ą Limitless Marketing. Odpor├║─Źaj├║ v├ím navrhn├║┼ąSkvel├ę ponuky pon├║kaj├║ce pou┼ż├şvate─żom relevantn├ę pre va┼íu zna─Źku, Stimuly s├║ podstatou lokalizovan├ęho marketingu; preto mus├şte vytvorte jedine─Źn├ę odmeny pre konkr├ętne publikum, “

  Ak├ę relevantn├ę stimuly m├┤┼że va┼ía spolo─Źnos┼ą vyu┼żi┼ą?

  # 10: za─Źnite mobiln├║ marketingov├║ kampa┼ł

  Autori Jeanne Hopkins a Jamie Turner to vo svojej novej knihe nazna─Źuj├║ za─Źnite svoju mobiln├║ marketingov├║ kampa┼ł vykonan├şm ┼íiestich vec├ş:

 • Sta┼łte sa pokro─Źil├Żm pou┼ż├şvate─żom mobiln├ęho marketingu.
 • Nastavte a spustite svoje mobiln├ę str├ínky.
 • Diskutujte o tom, ako Fortune 500 vyu┼ż├şva mobiln├Ż marketing.
 • Zaregistrujte svoju spolo─Źnos┼ą pre slu┼żby zalo┼żen├ę na polohe.
 • Spustite platen├║ kampa┼ł pre mobiln├ę vyh─żad├ívanie.
 • Spustite kampa┼ł pre mobiln├ę zariadenia v Reklamnej sieti.
 • cho─Ćte na mobiln├ę pokrytieGo Mobile pon├║ka praktick├ęho sprievodcu krok za krokom na implement├íciu mobilnej marketingovej kampane.

  # 11: K─ż├║─Źov├ę ukazovatele v├Żkonnosti

  Vo svojej knihe to navrhuj├║ autori Aaron Strout, Mike Schneider a B.J. Emerson Zamyslite sa nad t├Żm, ktor├ę k─ż├║─Źov├ę ukazovatele v├Żkonnosti je potrebn├ę dodr┼ża┼ą,

  Niektor├ę z va┼íich n├ívrhov t├Żkaj├║cich sa metr├şk zah┼Ľ┼łaj├║ denn├ę z├íznamy, kr├ş┼żov├ę z├íznamy v Twitter, koment├íre a n├ívrhy, fotografie a po─Źet uplatnen├Żch pon├║k / pon├║k.

  figur├şny pokr├Żvaj├║Lokalizovan├Ż marketing pre Dummies v├ís nau─Ź├ş, ako vytvori┼ą dial├│g so slu┼żbami a smartphones Umiestnenie na b├íze.

  # 12: miestne adresáre

  Diskusiu sme za─Źali v adres├íri n. ┬░ 4Ale ak h─żad├íte e┼íte viac miestnych adres├írov, Eric Vreeland z HubSpot zostavil rozsiahly zoznam 50 obchodn├Żch adres├írov pre miestny marketing, ktor├ę sa oplatia pozrie┼ą.

  # 13: str├ínky vhodn├ę pre mobiln├ę zariadenia

  Pravdepodobne je jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch krokov, ktor├ę m├┤┼żete podnikn├║┼ą prisp├┤sobte svoje str├ínky mobiln├Żm str├ínkam– Uistite sa, ┼że na mobiln├Żch zariadeniach vyzer├í dobre a ┼że m├í pln├║ funk─Źnos┼ą, aby ste mohli pou┼ż├şvate─żov zapoji┼ą aj na cest├ích.

  Tie┼ż sa uistite Uve─Ćte v┼íetky relevantn├ę inform├ície o mieste, otv├íracie hodiny a hodiny, kontaktn├ę inform├ície a telef├│nne ─Ź├şsla– V┼íetko v dizajne optimalizovanom pre mobiln├ę zariadenia.

  sme mobiln├ęExaminer na soci├ílnych sie┼ąach, ktor├Ż sa zobrazuje na zariaden├ş iPhone s povolenou mobilnou t├ęmou.

  # 14: (I) nákup obsahu

  John Arnold n├ím pripom├şna, ┼że bl├şzkos┼ą nemus├ş nevyhnutne znamena┼ą z├ímer n├íkupu. On hovor├ş:

  ÔÇ×Najd├┤le┼żitej┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ si treba zapam├Ąta┼ą, je to, ┼że marketing zalo┼żen├Ż na va┼íej polohe bude ove─ża efekt├şvnej┼í├ş, ak to bude mo┼żn├ę aj s taktikou Identifikujte impulz├şvnych kupcov v porovnan├ş s t├Żmi, ktor├ş pr├íve h─żadaj├║, T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete odosla┼ą spr├ívu ÔÇ×k├║pi┼ą terazÔÇť impulz├şvnym kupuj├║cim alebo spr├ívu ÔÇ×viac inform├íci├ş, k├║pi┼ą nesk├┤rÔÇť kupuj├║cim vo vyh─żad├ívan├ş.

  # 15: ponuky a miery konverzie

  Nathalie Lussier nazna─Źuje, ┼że ke─Ć vytv├íra┼ą ponuky ┼ípecifick├ę pre dan├ę miesto, pravdepodobne z├şskate lep┼íiu mieru konverzie. Ako hovor├ş:

  ÔÇ×Pre─Źo tam zastavi┼ą, ke─Ć m├┤┼że┼í vysk├║┼íajte r├┤zne sp├┤soby prezent├ície t├Żchto miestnych pon├║k? Sledujte po─Źet hovorov na va┼íe ─Ź├şslo a zistite, ─Źi zmena n├ízvu na mesto / ┼ít├ít zlep┼í├ş konverzie. “

  ─îo m├┤┼żete urobi┼ą pre zlep┼íenie miery konverzie?

  # 16: platba za kliknutie

  Yellowstone Capital p├ş┼íe, ┼że je v┼íeobecne akceptovan├ę, ┼że v├Ą─Ź┼íina spolo─Źnost├ş m├┤┼że na svoje ├║─Źely ├║─Źinne pracova┼ą s platbou za kliknutie. Jedin├Żm aspektom PPC, ktor├Ż je rozhoduj├║ci pre ├║spech, je Vyberte konkr├ętne, konkr├ętne a relevantn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę generuj├║ predajn├ę pr├şle┼żitosti a pr├şpadne zabezpe─Źuj├║ predaj,

  Miestni poskytovatelia slu┼żieb, najm├Ą ak s├║ ich slu┼żby trochu drah├ę, m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą PPC ├║─Źinn├Żm sp├┤sobom, ktor├Ż im umo┼ż┼łuje pon├║knu┼ą ceny za konkr├ętne geografick├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, Do tejto kateg├│rie patria dod├ívatelia, ako s├║ zub├íri, pr├ívnici, lek├íri a konkr├ętne typy spolo─Źnost├ş na opravu dom├ícnosti. Typy k─ż├║─Źov├Żch slov, ktor├ę sa v t├Żchto spolo─Źnostiach pou┼ż├şvaj├║, s├║ zvy─Źajne ÔÇ×s vysok├Żm z├ímeromÔÇť.

  # 17: dotazy ved├║ k miestnym v├Żsledkom

  Ned├ívne aktualiz├ície od spolo─Źnosti Google zlep┼íili hodnotenie v├Żsledkov miestneho vyh─żad├ívania. Tieto aktualiz├ície, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou zmien algoritmu 40 zn├ímeho ako Aktualiz├ície Google Ben├ítky, umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom spo─żahlivej┼íie n├íjs┼ą v├Żsledky z ich mesta. Ako p├ş┼íe Google, ÔÇ×Teraz m├┤┼żeme lep┼íie zisti┼ą, kedy s├║ ot├ízky a dokumenty pre pou┼ż├şvate─ża lok├ílne.ÔÇť

  google zmeni┼ą umiestnenieVyh─żad├ívania pod─ża polohy umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą relevantnej┼íie v├Żsledky pre ich dopyt.

  # 18: komentáre

  Ke─Ć┼że ─Źoraz viac ─żud├ş vykon├íva miestne obchodn├ę prieskumy vo svojich oblastiach, objavuj├║ sa nevy┼żiadan├ę obchodn├ę recenzie na v┼íetk├Żch typoch platforiem.

  Spolo─Źnosti musia monitorova┼ą a spravova┼ą aby videli, ─Źo sa hovor├ş na nich, aby mohli podniknite potrebn├ę kroky, aby ste sa spojili s niek├Żm, kto m├í zl├║ sk├║senos┼ą vo va┼íom podniku a na rozdiel od v─Ćaka niekomu za zmienku na Twitter alebo Facebook,

  # 19: vyh─żad├ívanie optimalizovan├ę pre miesta

  Neil Patel p├ş┼íe, ┼że ÔÇ×ak m├íte miestnu firmu alebo publikum v konkr├ętnej geografickej polohe, budete chcie┼ą presahuj├║ v┼íeobecn├ę usmernenia pre v├Żskum a soci├ílnu optimaliz├íciu, “

  Neil pon├║ka osem skvel├Żch strat├ęgi├ş miestneho v├Żskumu:

 • H─żadanie k─ż├║─Źov├ęho slova zamera┼ą sa na konkr├ętne priemyseln├ę v├Żrazy a konkr├ętne geografick├ę pojmy,
 • Optimalizujte svoje str├ínky pre miestne vyh─żad├ívanie pridanie lok├ílne optimalizovan├Żch zna─Źiek n├ízvov a meta popisov.
 • Vytvorte geografick├║ mapu webu,
 • Majte ─Źo najlep┼í├ş zoznam miest v slu┼żbe Miesta Google.
 • Vytv├írajte profily na in├Żch str├ínkach vytvori┼ą ponuky pre miestne SEO.
 • Z├şskajte miestnu sp├Ątn├║ v├Ązbu pridajte tla─Źidl├í na svoj web a povzbudzujte koment├íre,
 • Vytv├írajte odkazy od pr├şbuzn├Żch miestnych firiem a miestni blogeri.
 • Optimalizujte svoje soci├ílne str├ínky (Facebook strana, Twitter profil, str├ínka LinkedIn, Google+ at─Ć.) pre polohu.
 • Miesto, daj Vytvorte najlep┼í├ş mo┼żn├Ż zoznam miest Google.

  # dvadsa┼ą: Twitter a umiestnenie

  Po roz┼í├şren├ş odpor├║─Źan├ş Neila Patela o ─Ćal┼íie optimalizovanie va┼íich soci├ílnych str├ínok pre miestnych obyvate─żov sa teraz pozrieme na jeho n├ívrhy na spojenie s miestnym publikom v Twitter,

  Neil v├ím to navrhuje stretn├║┼ą ─żud├ş v Twitter skrz Twitter Zoznamy a adres├íre (napr. TwitterCounter, Tweet Grader), pozrite sa na st├║pencov miestnych firiem vo va┼íom odbore (vr├ítane konkurentov), sledova┼ą miestne diskusie a vysk├║┼íajte Twitter Aplik├ícia Mapy Google na serveri Bing umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą tweety odoslan├ę vo va┼íom regi├│ne.

  # 21: ─Ź├şsla pou┼ż├şvate─żov a aplik├ície zalo┼żen├ę na polohe

  V┼żdy je zauj├şmav├ę po─Źu┼ą ─Ź├şsla pou┼żitia, ktor├ę objas┼łuj├║, ako sa nie─Źo stalo popul├írnym (napr├şklad aplik├ície zalo┼żen├ę na polohe). Zv├í┼żte tieto v├Żsledky z prieskumu ISACA:

 • 58% spotrebite─żov, ktor├ş vlastnia inteligentn├ę zariadenie, pou┼ż├şva aplik├ície zalo┼żen├ę na polohe, napriek obav├ím o bezpe─Źnos┼ą a pou┼żitie ich osobn├Żch ├║dajov na marketingov├ę ├║─Źely.
 • Takmer tretina (32%) z├íkazn├şkov prieskumu ISACA pou┼ż├şvala lokaliza─Źn├ę aplik├ície viac ako rok; a ─Źinnosti zalo┼żen├ę na polohe sa naj─Źastej┼íie vykon├ívaj├║ na smartf├│noch
 • Tablety alebo prenosn├ę po─Ź├şta─Źe dost├ívaj├║ pokyny (59%)
 • Ozna─Źovanie fotografi├ş na soci├ílnych m├ędi├ích (44%)
 • # 22: Virtu├ílne a ┼ítvorhrann├ę podnikanie

  Hmm, virtu├ílny biznis a Foursquare sa m├┤┼żu zda┼ą ako paradoxn├ę, ale New England Multimedia sa p├Żtal, ─Źo by virtu├ílne podnikanie, ako je t├í va┼ía, mohlo robi┼ą, ke─Ć sa platformy m├│dy Foursquare a soci├ílnych m├ędi├ş zalo┼żen├Żch na polohe nach├ídzaj├║ v m├│de. Vytvorili kreat├şvne rie┼íenie:partnerstvo s podnikan├şm v oblasti teh├íl a m├ílt,

  Identifikovali sa tri kroky, aby ste mohli za─Źa┼ą:

 • Definujte svoj trh,
 • Zamyslite sa nad miestnymi spolo─Źnos┼ąami zaoberaj├║cimi sa v├Żrobou teh├íl a m├ílt ktor├ę sl├║┼żia a sl├║┼żia v├í┼ímu trhu bez toho, aby boli priamymi konkurentmi.
 • Zistite, ktor├ę slu┼żby alebo produkty m├┤┼żete pon├║knu┼ą loj├ílni z├íkazn├şci tohto podnikania.
 • Uv├ídzaj├║ pr├şklady niektor├Żch slu┼żieb, ktor├ę by mohli starostovi v dan├Ż de┼ł pon├║knu┼ą; napr├şklad bezplatn├ę alebo v├Żrazne z─żavnen├ę webov├ę video, pozdr┼żan├í personalizovan├í spr├íva, a YouTube zadarmo vlastn├Ż alebo Twitter dno.

  Ak m├íte virtu├ílny podnik, ─Źo by ste zv├í┼żili, keby ste pon├║kli loj├ílnych z├íkazn├şkov z doplnkov├ęho miestneho podnikania vo va┼íom okol├ş?

  # 23: reklama z ├║st

  Ryan Goff hovor├ş, ┼że jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo obchodn├şci miluj├║ n├ístroje zalo┼żen├ę na polohe, ako s├║ Foursquare a Facebook Po─Źet pr├şspevkov je sp├┤soben├Ż t├Żm, ┼że ka┼żd├Ż z├íznam sa odovzd├íva priate─żom pou┼ż├şvate─ża a prostredn├şctvom webovej str├ínky sa prirodzene objavuje ├║stna reklama. Te├│ria obchodn├şkov je tak├í, ┼że ak pou┼ż├şvatelia uvidia, ┼że sa ich priatelia zaregistruj├║ na ur─Źitom mieste, je pravdepodobnej┼íie, ┼że ich nav┼ít├şvia.

  Z ├║stneho h─żadiska je preto mo┼żn├ę tvrdi┼ą, ┼że Facebook protokoly s├║ cennej┼íie ako protokoly, ktor├ę s├║ pr├şsne distribuovan├ę spolo─Źnos┼ąou Foursquare, Je to rozdiel medzi rozpr├ívan├şm svojho najlep┼íieho priate─ża, kam idete, a rozpr├ívan├şm cudzincovi. Va┼íi najlep┼í├ş priatelia bud├║ s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou d├┤verova┼ą va┼íim odpor├║─Źaniam.

  # 24: (E) o─Źak├ívania t├Żkaj├║ce sa veku

  Pyram├şdov├Ż prieskum hovor├ş, ┼że po mnoh├Żch rokoch vysok├Żch o─Źak├ívan├ş kone─Źne dospievaj├║ci marketing slu┼żieb vyrastie. ÔÇ×Rast├║ce prijatie zariaden├ş GPS je hlavn├Żm faktorom, ktor├Ż pom├íha zvy┼íova┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo r├┤znych aplik├íci├ş a slu┼żieb. Pre mobiln├Żch oper├ítorov je to pr├şle┼żitos┼ą na generovanie nov├Żch zdrojov v├Żnosov ÔÇť.

  # 25: Yelp, nad┼íenci a nov├ę mest├í

  Mike Schneider hovor├ş, ┼że je to d├┤le┼żit├ę ovl├ída┼ą z├íklady marketingu zalo┼żen├ęho na polohe, Z├íkladn├Żm prvkom, ktor├Ż navrhuje, je zvoli┼ą si slu┼żbu alebo dva, ktor├ę bud├║ sponzorova┼ą.

  Vyberte Foursquare, ak chcete nie─Źo urobi┼ą s denn├şkmi. Vyberte si slu┼żbu Miesta Google, ak si mysl├şte, ┼że je d├┤le┼żit├Żch 40% vyh─żad├ívan├ş v sieti Google, ktor├ę obsahuj├║ s├║─Źas┼ą polohy. Vyberte Yelp, ak chcete by┼ą s├║─Źas┼ąou syst├ęmu, ktor├Ż pou┼ż├şvaj├║ v┼íetci hlup├íci, ke─Ć id├║ do nov├ęho mesta.

  kri─Źa┼ą Ke─Ć sa pres┼ąahujete do nov├ęho mesta, pozrite si miestne recenzie a recenzie na Yelpe pre re┼ítaur├ície, n├íkupy, umenie, z├íbavu a ─Ćal┼íie.

  # 26: Nulov├ę n├íklady na pou┼ż├şvanie ┼ítvorca

  Ak je cena za v├ís, m├┤┼że v├ís zauj├şma┼ą, ┼że spolo─Źnosti (alebo pou┼ż├şvatelia) za pou┼ż├şvanie platformy Foursquare nemaj├║ ┼żiadne n├íklady. Spolo─Źnos┼ą poskytuje u┼żito─Źn├ę rady o tom, ako m├┤┼żu zna─Źky a vlastn├şci miest zosta┼ą v kontakte so svojimi sledovate─żmi, a uverejnila nieko─żko zauj├şmav├Żch pr├şpadov├Żch ┼ít├║di├ş, ktor├ę ukazuj├║, ako zna─Źky a obchodn├şci pou┼żili Foursquare.

  Co si myslis? Ako m├┤┼żete oslovi┼ą svojich z├íkazn├şkov a potenci├ílnych z├íkazn├şkov pomocou marketingu zalo┼żen├ęho na polohe? A ak u┼ż ho pou┼ż├şvate, ─Źo pre v├ís bolo ├║spe┼ín├ę? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.