26 sp├┤sobov, ako vyu┼żi┼ą soci├ílne m├ędi├í na v├Żrobu olova

H─żad├í va┼ía spolo─Źnos┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov?

Pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą je tak├í pr├ş┼ąa┼żliv├í: ÔÇ×Ak ju postav├şte, pr├şduÔÇť, v┼íetci vieme, ┼że pr├íve preto, ┼że staviame na soci├ílnych sie┼ąach, ─żudia k├║zelne neza─Ź├şnaj├║ zaklopa┼ą na dvere.

namiesto toho, mus├şme povzbudi┼ą ─żud├ş, aby nav┼ít├şvili na┼íe soci├ílne str├ínky, a ke─Ć s├║ tam, mus├şme im vytvori┼ą dostato─Źn├║ hodnotu, aby sa mohli st├Żka┼ą, A v─Ćaka t├Żmto opakovan├Żm v├Żmen├ím sa do─Źasn├ş u┼ż├şvatelia m├┤┼żu sta┼ą opakovan├Żmi n├ív┼ítevn├şkmi, ako aj hodnotn├Żmi potenci├ílnymi z├íkazn├şkmi.

V predch├ídzaj├║cich pr├şspevkoch som p├şsal sprievodcov od A po Z, aby som vytvoril absol├║tne najlep┼íiu pr├ştomnos┼ą v Twitter, Facebook, LinkedIn a blogy. Po─Ćme teraz zamerajte na┼íu pozornos┼ą na vyu┼żitie sily tohto ├║silia vies┼ą gener├íciu,

# 1: akt├şva

V r├ímci marketingov├ęho pl├ínu soci├ílnych m├ędi├ş Michelle deHaaff navrhuje podnikanie Prezrite si soci├ílne m├ędi├í a prostriedky online a zistite, ─Źo m├┤┼żu vyu┼żi┼ą na pln├ę zapojenie do soci├ílnych m├ędi├ş, Identifikujte sedem k─ż├║─Źov├Żch prvkov: umiestnenie, ─żudia, pr├şbehy, obr├ízky, video, zvuky a slov├í, ktor├ę n├ím pom├┤┼żu prem├Ż┼í─ża┼ą o v├Ą─Ź┼íej ├║─Źasti.

# 2: Ozn├ímenie o ochrannej zna─Źke

Ethan Lyon to navrhuje Pou┼ż├şvatelia sa chc├║ stoto┼żni┼ą so zna─Źkou. Ako pr├şklad pon├║ka identitu spolo─Źnosti Nike: ÔÇ×Z├íkazn├şci kupuj├║ spolo─Źnos┼ą Nike, preto┼że im zna─Źka d├íva d├┤veru v ├║spech ako efekt├şvny tr├ęner.ÔÇť Ak├í je spr├íva va┼íej zna─Źky? ─îo by mali pou┼ż├şvatelia vedie┼ą o v├ís? M├┤┼żu poveda┼ą, na ─Źo uverej┼łujete pr├şspevok?

# 3: Presved─Źiv├ę spr├ívy

Vo v┼íetk├Żch svojich komunik├íci├ích pou┼ż├şvajte presved─Źiv├ę spr├ívy. Navrhujte spr├ívy, s ktor├Żmi m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia s├║visie┼ą a ktor├Żm nem├┤┼żu odola┼ą. Vo v┼íeobecnosti tieto spr├ívy hovoria ako skuto─Źn├ş ─żudia a nie ako marketing. Ni┼ż┼íie je uveden├Ż pr├şklad spr├ívy Pogue.

David Pogue VerizonDavid Pogue pou┼ż├şva konverza─Źn├Ż sign├íl a nejak├Ż humor, aby z├şskal domov sk├│re od Pogue's Post.

# 4: diferenciácia

Preto┼że existuje ve─żk├í konkurencia, ktor├í sa usiluje o pozornos┼ą spotrebite─żov v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, spolo─Źnosti, ktor├ę dok├í┼żu rozl├ş┼íi┼ą, vynikn├║ a bud├║ si ich v┼íimn├║┼ą. Zappotj├Ąnst Twitter str├ínka v├ím uk├í┼że, ako ho urobi┼ą priate─żsk├Żm a c├şti┼ą sa, akoby ste chodili s dobr├Żm priate─żom. Vytvorte pozoruhodn├Ż obsah.

https://www.socialmediaexaminer.com/wp-admin/post.php?action=edit&post=8364&message=1 Zamestnanci spolo─Źnosti Zappos v├ís informuj├║ o tom, kedy sa odhl├ísia a kedy str├ívi┼ą noc.

# 5: tag

Michelle Golden odpor├║─Źa dobr├ę ozna─Źenie vo svojej knihe Strat├ęgie soci├ílnych siet├ş pre profesion├ílov a va┼íe spolo─Źnosti. ÔÇ×Rozhodne to nie je len p├şsanie a prepojenie va┼íich vec├ş. Namiesto toho Cho─Ćte z cesty a propagujte ostatn├Żch slobodne. "

# 6: Komentáre

Pou┼ż├şvatelia, ktor├ş p├ş┼íu koment├íre a klad├║ ot├ízky, oce┼łuj├║ prij├şmanie koment├írov. Spravte to pravidelne N├íjdite si ─Źas na odpove─Ć.

Mal├ę koment├íreFan├║┼íik kladie ot├ízku na sk├║┼íke soci├ílnych m├ędi├ş Facebook str├ínka a Cindy King odpovedaj├║ r├Żchlou odpove─Ćou a ved├║ fan├║┼íikov k odkazu.

# 7: Google

Nezabudnite, ┼że aktualiz├ície soci├ílnych siet├ş, ktor├ę zverej┼łujete prostredn├şctvom svojho blogu, Facebook str├ínka, tweety a kan├íl YouTube Zobrazuj├║ sa aj vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania. H─żadan├í osoba je akt├şvny pou┼ż├şvate─ż, ktor├Ż h─żad├í inform├ície a pri┼ąahuje pou┼ż├şvate─ża na va┼íe str├ínky. stoj├ş pred potenci├ílnymi z├íkazn├şkmi.

Osoba, ktor├í h─żad├í zdroje na v├Żber farby, n├íjde blogov├ę pr├şspevky a vide├í. T├íto osoba h─żad├í pomoc a spolo─Źnosti poskytli rady a rie┼íenia. Spolo─Źnosti na┼íli sp├┤soby, ako oslovi┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

# 8: help report├ęr

Spolo─Źnosti ─Źasto h─żadaj├║ sp├┤soby, ako zdie─ża┼ą sk├║senosti, na ktor├ę sa mo┼żno odvol├íva┼ą v blogov├Żch pr├şspevkoch a ─Źl├ínkoch. Nemus├şte by┼ą ve─żk├í spolo─Źnos┼ą, aby ste si mohli pr├şbeh vyzdvihn├║┼ą.

Prihl├íste sa a z├şskajte pomoc s report├ęrom. Ak m├íte pr├şbeh, o ktorom sa chcete podeli┼ą o ur─Źit├║ t├ęmu, pon├║knite mu inform├ície o report├ęrovi. HARO je skvel├Ż sp├┤sob, ako ┼í├şri┼ą inform├ície a z├şska┼ą bezplatn├í vysoko kvalitn├í reklama pre va┼íe podnikanie, Dbajte na ─Ćal┼íie sp├┤soby ┼í├şrenia inform├íci├ş o va┼íej spolo─Źnosti prostredn├şctvom tla─Źov├Żch spr├ív na soci├ílnych m├ędi├ích.

pom├┤c┼ą report├ęroviHARO sl├║┼żi ako d├┤le┼żit├Ż zdroj na soci├ílnych m├ędi├ích pre zdroje, report├ęrov a inzerentov.

# 9: ikony

Ikony soci├ílnych m├ędi├ş pom├íhaj├║ pou┼ż├şvate─żom zdie─ża┼ą svoj obsah a ─żu─Ćom poskytuj├║ sp├┤sob, ako sa im tento obsah p├í─Źi. P├í─Źi sa mi to, ┼że s├║ hodnotn├ę pr├şle┼żitosti na d├┤veryhodnos┼ą a s├║ ve─żmi u┼żito─Źn├ę pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş mohli nav┼ít├şvi┼ą va┼íe str├ínky prv├Żkr├ít. Zjednodu┼íte zdie─żanie obsahu.

# 10: rados┼ą

V novej knihe Guy Kawasaki v knihe Enchantment: The Art of Hearts, Minds and Action sa uv├ídza, ┼że dosiahnutie spo─żahlivosti bude pre spolo─Źnos┼ą znamena┼ą dlh├║ cestu. ─Żudia chc├║ obchodova┼ą so spolo─Źnos┼ąami a ─żu─Ćmi, ktor├Żm m├┤┼żu d├┤verova┼ą. A niekedy to znamen├í, ┼że si m├┤┼żeme presta┼ą d├íva┼ą ─Źas alebo nejak├║ slu┼żbu, ktor├í n├ís nekompenzuje. Ten chlap nazna─Źuje, ┼że my da┼ą s rados┼ąou,

# 11: zdie─żanie vedomost├ş

Pode─żte sa o svoje znalosti bezplatne v blogov├Żch pr├şspevkoch a bielych knih├ích. Niektor├ę spolo─Źnosti sa ob├ívaj├║ odhali┼ą v┼íetky svoje tajomstv├í. Va┼íe znalosti s├║ cenn├Żm pr├şnosom; neboj sa zdie─ża┼ą, ─Źo viete

HubSpot's Inbound Internet Marketing Blog pravidelne zdie─ża osobn├ę marketingov├ę sk├║senosti bloggera a je ve─żmi ┼ítedr├Ż pri zdie─żan├ş tipov.

# 12: Vyu┼żite v├Żhody produktov s obsahom

Jeff Bullas odpor├║─Źa pou┼ż├şva┼ą 7 produkty pre marketing– Soci├ílne m├ędi├í, informa─Źn├ę let├íky, blogy, biele knihy, marketing ─Źl├ínkov, pr├şpadov├ę ┼ít├║die a online vide├í.

Pou┼ż├şvajte kvalitn├║ kombin├íciu obsahu, preto┼że nie v┼íetci pou┼ż├şvatelia si pre─Ź├ştaj├║ pr├şpadov├║ ┼ít├║diu alebo pozeraj├║ video online. Zvy┼íuje to va┼íe ┼íance na videnie v├Ą─Ź┼íieho po─Źtu ─żud├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ kombin├íciu produktov s obsahom.

# 13: Monitorovanie konverz├íci├ş

Monitorujte rozhovory o svojej zna─Źke a svojich konkurentoch. Je ich ve─ża n├ístroje na po─Ź├║vanie na soci├ílnych sie┼ąach Pom├íha v├ím zosta┼ą na vrchole toho, o ─Źom sa diskutuje. ─î├şm viac viete, t├Żm vn├şmavej┼íie m├┤┼żete by┼ą.

# 14: Nikto nie je nov├Ż

Jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb, ktor├║ m├┤┼żeme urobi┼ą, je prepusti┼ą potenci├ílneho z├íkazn├şka, preto┼że si neuvedomujeme, ┼że spolo─Źnos┼ą alebo osoba s├║ cenn├Żm potenci├ílnym z├íkazn├şkom. Ako hovor├ş Guy Kawasaki: ÔÇ×Nikto nie je nov├Żm telom v otvorenom svete komunik├ície.ÔÇť Zaobch├ídzajte so v┼íetk├Żmi rovnako opatrne a s re┼ípektom.

# 15: offline zru─Źnosti

Online zru─Źnosti sa nemusia samy o sebe l├ş┼íi┼ą od toho, ako kon├íme offline. Erica Swallow navrhuje, aby sme vyu┼ż├şvali na┼íe znalosti v re┼żime offline a chodili von a ÔÇ×Stret├ívame ─żud├ş, komunikujeme a budujeme vz┼ąahy … Bu─Ćte ├║primn├ş, sledujte konverz├ície a r├Żchlo a presne reagova┼ą na ┼żiadosti. "

# 16: Produkcia obsahu

Potrebujeme nielen produkova┼ą obsah, ale tie┼ż mus├şme produkova┼ą dos┼ą. HubSpot d├íva nieko─żko zauj├şmav├Żch odpor├║─Źan├ş: ÔÇťSpolo─Źnosti musia produkova┼ą dostatok obsahu, aby mohli roz┼í├şri┼ą svoj blog na potenci├ílnych z├íkazn├şkov, ktor├í za─Ź├şna 24 a┼ż 51 pr├şspevkami. ÔÇ×HubSpot zistil, ┼że viac str├ínok indexovan├Żch na str├ínkach Google sa tie┼ż preklad├í do viacer├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov. Navrhuj├║, ┼że ka┼żd├Żch 50 – 100 pr├şrastkov├Żch indexovan├Żch str├ínok m├┤┼że znamena┼ą dvojcifern├Ż n├írast po─Źtu potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

# 17: Otázky

Lisa Barone odpor├║─Źa marketing ┼ípecialistov na soci├ílne m├ędi├í ÔÇťodpoveda┼ą na ot├ízky preto┼że s├║ skvel├Żm sp├┤sobom, ako si overi┼ą svoju autoritu, ale aj preto, aby v├ís ─żudia ÔÇ×otestovaliÔÇť.

# 18: Vz┼ąahy

Lisa Barone tie┼ż navrhuje, ┼że ÔÇ×soci├ílne m├ędi├í s├║ rozv├şjaj├║cim sa n├ístrojom pre ved├║cu gener├íciu preto┼że zni┼żuje prek├í┼żku predaja budovan├şm vz┼ąahov, preukazovan├şm sp├┤sobilosti a prostredn├şctvom siet├ş m├┤┼żete pril├íka┼ą viac ─żud├ş ako chladn├ę hovory. "

# 19: Uk├í┼żte svoje sk├║senosti

Pod─ża Erica Swallow, ÔÇ×Prv├Żm krokom pri zapojen├ş komunity potenci├ílov je zdie─żanie obsahu, ktor├Ż ukazuje va┼íu sk├║senos┼ą. Jednoduch├í aktualiz├ícia na soci├ílnych m├ędi├ích vo v┼íeobecnosti nesta─Ź├ş na poskytnutie ├║plnej anal├Żzy t├ęmy. Zahr┼łte odkazy na va┼íe aktualiz├ície, ktor├ę sa roz┼íiruj├║ o najd├┤le┼żitej┼íie n├ípady. V├í┼í cie─ż je vytvori┼ą hodnotu pre svojich sledovate─żov. Zistite, na ─Źo va┼íi fan├║┼íikovia reaguj├║ a na ─Źo nereaguj├║. Na z├íklade t├Żchto inform├íci├ş upravte svoje aktualiz├ície. "

# 20: Ciele cie─żov

Nakupuj├║ci boli u┼ż d├ívno predt├Żm, ako soci├ílne m├ędi├í zasiahli na┼íe radarov├ę obrazovky, ale obchodn├şci zistili, ┼że je dobr├ę ma┼ą u cie─żov├ęho z├íkazn├şka dobr├Ż obraz, pokia─ż ide o sp├┤sob, ak├Żm p├ş┼íeme n├í┼í obsah.

Napr├şklad blog m├┤┼że ma┼ą nieko─żko kateg├│ri├ş t├ęm, tak┼że mo┼żno zist├şte, ┼że niektor├ę kateg├│rie hovoria s niektor├Żmi ─żu─Ćmi viac ako in├ę. A ur─Źite Facebook a Twitter Aktualiz├ície m├┤┼żu niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov pril├íka┼ą.

Bez oh─żadu na to, ako segmentujete tieto skupiny, je to mimoriadne prospe┼ín├ę zdie─ża┼ą inform├ície o cie─żovej osobe pomocou ktor├ęho vyv├şjate obsah pre svoje kan├íly soci├ílnych m├ędi├ş.

cie─żov├í osobaPred p├şsan├şm si skontrolujte zoznam znakov, aby ste si zapam├Ątali, s k├Żm hovor├şte.

# 21: U┼żito─Źn├Ż obsah

Kristina Halvorson, autorka obsahovej strat├ęgie pre internet, tvrd├ş, ┼że ak n├í┼í obsah nepodporuje ├║spe┼ín├ę dosiahnutie na┼íich obchodn├Żch cie─żov alebo na┼íich prim├írnych cie─żov pre na┼íich pou┼ż├şvate─żov, potom je to strata pixelov. Navrhuje prida┼ą do invent├íra obsahu dva st─║pce: hodnota pre pou┼ż├şvate─ża a hodnota pre spolo─Źnos┼ą.

# 22: Odvaha

Guy Kawasaki tvrd├ş, ┼że existuj├║ tri druhy hodn├┤t: 1) tipy na u┼żito─Źn├Ż, in┼ípirat├şvny alebo z├íbavn├Ż obsah, 2) osobn├ę n├ípady, postrehy alebo obsah; 3) rady a pomoc. Guyovo odpor├║─Źanie je prejs┼ą tieto drahokamy priatelia a sledovatelia, aby im pomohli z├şska┼ą v├Ą─Ź┼íiu hodnotu z online zdrojov.

# 23: ├║sta

Blogov├Ż pr├şspevok Marqui Web Marketing 6 Ako marketing soci├ílnych m├ędi├ş pom├íha generova┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov B2B: ÔÇ×Slovo bolo a st├íle je jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako generova┼ą viac potenci├ílnych z├íkazn├şkov pre va┼íe podnikanie. Kupuj├║ci sa zvy─Źajne spoliehaj├║ na rovnocenn├ę referencie Viac ako ktor├Żko─żvek in├Ż zdroj inform├íci├ş, a preto┼że soci├ílne m├ędi├í umo┼ż┼łuj├║ ─żu─Ćom zdie─ża┼ą svoje sk├║senosti (dobr├ę aj zl├ę) so ┼íirokou ┼ík├ílou ─żud├ş, m├┤┼że to pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą d├┤veru v produkty a slu┼żby va┼íej spolo─Źnosti. "

# 24: Vynikaj├║ca kvalita

Blog Red Singularity hovor├ş ÔÇ×tam 5 C k soci├ílnym sie┼ąam: koordin├ícia z aktiv├şt soci├ílnych m├ędi├ş, z├ív├Ązok to znamen├í zapoji┼ą sa do v├í┼ího prostredia a vedome h─żada┼ą soci├ílne interakcie, d├┤vera pri svojich aktivit├ích v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, porozumenie – zo soci├ílnych siet├ş a – kult├║ra hodnotn├Żch a priate─żsk├Żch vz┼ąahov. "

# 25: áno

By┼ą mil├Ż na soci├ílnych m├ędi├ích zlep┼íuje n├í┼í potenci├íl pre ved├║cu gener├íciu. Guy Kawasaki hovor├ş, ┼że jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako sa sta┼ą pekn├Żm, je ÔÇ×zauja┼ą kladn├Ż postoj, To znamen├í, ┼że va┼ía ┼ítandardn├í odpove─Ć na ┼żelania ─żud├ş je ├íno … Namiesto toho z├íporn├í odpove─Ć zastav├ş v┼íetko … Aby vopred stanoven├ę ├íno fungovalo, mus├şte predpoklada┼ą, ┼że ─żudia s├║ rozumn├ş, ─Źestn├ş a v─Ća─Źn├ş. "

# 26: Iver

Nad┼íenie je n├íkazliv├ę. Pou┼ż├şvatelia prejavia z├íujem o va┼íu firmu, produkty a slu┼żby a prostredn├şctvom obsahu, ktor├Ż zdie─żate na svojich soci├ílnych sie┼ąach, sklon zosta┼ą, z├║─Źastni┼ą sa a vybudova┼ą si vz┼ąah. Oslovte a uk├í┼żte svoje nad┼íenie,

Ak├Żm sp├┤sobom ste z├şskali kontakty so soci├ílnymi sie┼ąami? ─îo by ste pridali do tohto zoznamu? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.