25 v├Żukov├Żch programov, ako z├şska┼ą viac z programu Adobe Indesign

Pokia─ż ide o n├ívrh tla─Źe, neexistuje lep┼í├ş n├ístroj ako Adobe InDesign. Ke─Ć v┼íak zvl├ídnete z├íklady, mus├şte si vylep┼íi┼ą svoje zru─Źnosti a nau─Źi┼ą sa nov├ę triky, v─Ćaka ktor├Żm sa r├Żchlo stanete programom InDesign.

V tomto pr├şspevku sme zaokr├║hlili najlep┼íie n├ívody InDesignu, aby sme v├ím pomohli vy┼ąa┼żi┼ą viac z tohto v├Żkonn├ęho programu.

Ako m├┤┼że medzera transformova┼ą rozlo┼żenie InDesignu

Pri n├ívrhu je d├┤le┼żit├Ż biely priestor. V─Ćaka tomu m├┤┼że v├í┼í dokon─Źen├Ż projekt vyzera┼ą profesion├ílnej┼íie, tak┼że je d├┤le┼żit├ę sa nau─Źi┼ą, ako ho spr├ívne pou┼ż├şva┼ą. Tento tutori├íl v├ím pom├┤┼że r├Żchlo zvl├ídnu┼ą medzeru.

Nastavte krv├ícanie z tla─Źe v aplik├ícii InDesign

Nastavenie odsadenia tla─Źe v├ím pom├┤┼że vyhn├║┼ą sa ┼íkared├ęmu bielemu okraju, ktor├Ż sa objav├ş v dokumente, ke─Ć sa prvky n├ívrhu nedaj├║ ├║plne roztiahnu┼ą. V tomto stru─Źnom n├ívode sa nau─Ź├şte, ako spr├ívne odsadi┼ą svoje dokumenty.

Nastavte krv├ícanie z tla─Źe v aplik├ícii InDesign

┼áabl├│ny doska n├ívrhu koncep─Źn├ęho rozlo┼żenia (s prvkami Envato)

Koncep─Źn├ę n├ívrhov├ę rady ┼íabl├│n

Vytvorte ┼ípeci├ílne povrchov├ę ├║pravy tla─Źe

Nau─Źte sa, ako aplikova┼ą ┼ípeci├ílne povrchov├ę ├║pravy ako lak, hlin├şkov├Ż z├ímok, lisovanie a vysek├ívanie. V├Żukov├Ż program obsahuje osved─Źen├ę postupy pre ka┼żd├Ż cie─ż a m├┤┼żete ─żahko aplikova┼ą tipy a postupy na in├ę procesy.

Vytvorte ┼ípeci├ílne povrchov├ę ├║pravy tla─Źe

Ako prida┼ą interaktivitu do EPUBS

Pou┼żite InDesign na vytvorenie bohat├Żch a interakt├şvnych s├║borov EPUB. Tento tutori├íl v├ís prevedie v┼íetk├Żmi krokmi a pokr├Żva v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, aby ste mohli zahrn├║┼ą prezent├ície, pridanie tla─Źidiel na spustenie anim├ície a ─Ćal┼íie.

Ako prida┼ą interaktivitu do EPUBS

Na vytvorenie plag├ítu v aplik├ícii InDesign pou┼żite mrie┼żku st─║pcov

Ke─Ć v rozlo┼żen├ş pou┼ż├şvate mrie┼żku st─║pcov, vyzer├í v┼íetko vizu├ílne pr├ş┼ąa┼żlivej┼íie a lep┼íie usporiadan├ę. Nau─Źte sa, ako pou┼żi┼ą st─║pcov├║ mrie┼żku na vytvorenie atrakt├şvneho plag├ítu.

Na vytvorenie plag├ítu v aplik├ícii InDesign pou┼żite mrie┼żku st─║pcov

Spravujte svoje diela InDesignu správne

Ak pracujete s viacer├Żmi obr├ízkami a in├Żmi prostriedkami, ich spr├ívna spr├íva je rozhoduj├║ca. Tento r├Żchly a jednoduch├Ż n├ívod v├ís nau─Ź├ş v┼íetky tajomstv├í spr├ívy akt├şv pre InDesign.

Spravujte svoje diela InDesignu správne

┼áabl├│na bro┼ż├║ry Adobe InDesign (s prvkami Envato)

Šablóna letáka Adobe InDesign

Navrhnite knihu v aplikácii InDesign

─îi u┼ż sn├şvate o publikovan├ş vlastnej knihy, alebo si len chcete roz┼í├şri┼ą svoje zru─Źnosti, tento tutori├íl InDesignu je pre v├ís. Nau─Ź├şte sa, ako pl├ínova┼ą svoj dizajn, vytvori┼ą ┼ítrukt├║ru a prepoji┼ą str├ínky.

Navrhnite knihu v aplikácii InDesign

Navrhnite kryt ─Źasopisu InDesign Fashion

Nau─Źte sa, ako navrhn├║┼ą atrakt├şvne a le┼íten├ę ob├ílku ─Źasopisu v tomto n├ívode. Nau─Ź├şte sa, ako pou┼ż├şva┼ą vrstven├ę obr├ízky a text na vytvorenie trojrozmern├ęho dizajnu, efekt├şvne aplikova┼ą typografiu a ako za─Źleni┼ą tvorbu cien a v├Ązieb.

Navrhnite kryt ─Źasopisu InDesign Fashion

Ako vytvori┼ą rozvrhnutie ─Źasopisu v aplik├ícii Adobe InDesign (v├Żu─Źba videa)

V tomto videu sa nau─Ź├şte, ako pou┼ż├şva┼ą Photoshop a InDesign na vytvorenie atrakt├şvneho rozlo┼żenia ─Źasopisov.

Ako vytvori┼ą rozlo┼żenie ─Źasopisu Adobe InDesign

Navrhnite si vlastn├Ż prie─Źinok na vreck├í pripraven├Ż na tla─Ź

Postupujte pod─ża pokynov v tomto n├ívode na r├Żchle vytvorenie vlastn├ęho prie─Źinka na vreck├í, ktor├Ż je pripraven├Ż na tla─Ź. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako sa nau─Źi┼ą, ako vytvori┼ą propaga─Źn├ę materi├íly pre svoju zna─Źku.

Pripraven├Ż na tla─Ź vlastn├ęho dizajnu vreckov├Żch prie─Źinkov

┼áabl├│na portf├│lia grafick├ęho dizajnu (s prvkami Envato)

┼áabl├│na portf├│lia grafick├ęho dizajnu

Vytvorte kalendár v aplikácii Adobe InDesign

Kalend├íre n├ím pom├íhaj├║ zosta┼ą v organiz├ícii a neexistuje lep┼íia motiv├ícia na pou┼żitie ako navrhovanie vlastn├Żch. Zistite, ako sa v tomto ─żahko sledovate─żnom n├ívode.

Vytvorte kalendár v aplikácii Adobe InDesign

Navrhnite v├Żrazn├ę f├ídne n├ívrhy v aplik├ícii Adobe InDesign

F├ídny dizajn m├┤┼że zv├Żrazni┼ą v├í┼í dizajn, nehovoriac o tom, ┼że m├┤┼że u┼íetri┼ą peniaze za tla─Ź. V tomto n├ívode sa dozviete, ako vytvori┼ą n├ídhern├ę vzory v aplik├ícii InDesign pomocou jednej alebo dvoch jednofarebn├Żch farieb.

Navrhnite v├Żrazn├ę f├ídne n├ívrhy v aplik├ícii Adobe InDesign

Ur├Żchlite svoje n├ívrhy InDesignu

Nau─Źte sa, ako zr├Żchli┼ą rozlo┼żenie InDesignu pomocou n├ístrojov Gap a Live Corner. Tento proces zjednodu┼íuje v├Żber objektov a ├║pravy sn├şmok, tak┼że je to ur─Źite n├ívod na kontrolu.

Ur├Żchlite svoje n├ívrhy InDesignu

Hlavn├Ż n├ístroj str├ínky InDesign

Pomocou tohto v├Żukov├ęho programu prejdete na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł svojich schopnost├ş n├ístroja na pr├ícu so str├ínkami. Nau─Ź├şte sa, ako ovl├ída┼ą viac ve─żkost├ş str├ín v jednom dokumente, vytv├íra┼ą z├íhyby a prida┼ą do redak─Źnej ├║pravy chrbticu.

Hlavn├Ż n├ístroj str├ínky InDesign

Navrhnite jednoduch├Ż index pomocou InDesignu

V tomto n├ívode sa dozviete v┼íetko o tom, ako vytvori┼ą index v aplik├ícii InDesign. V├Żukov├Ż program pokr├Żva r├┤zne typy indexov a sadzieb pomocou ┼íabl├│n so ┼ít├Żlmi InDesignu.

Navrhnite jednoduch├Ż index pomocou InDesignu

Práca s typom v aplikácii InDesign

Typografia m├┤┼że v├í┼í n├ívrh rozbi┼ą alebo zlomi┼ą a InDesign m├í v├Żkonn├ę n├ístroje na pou┼żitie a pr├ícu s typom. V tomto n├ívode sa stanete profesion├ílnym ─Źlovekom a va┼íe n├ívrhy bud├║ v┼żdy vyzera┼ą profesion├ílne.

Práca s typom v aplikácii InDesign

Maskovanie s vyl├║─Źen├şm prekrytia InDesign (v├Żu─Źba videa)

Tento tutori├íl v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą zauj├şmav├Ż efekt na va┼íe dokumenty. Nau─Źte sa, ako skombinova┼ą text a tvary a potom v┼íetko maskova┼ą fotografiou alebo text├║rovan├Żm obr├ízkom.

Maskovanie s vyl├║─Źen├şm prekrytia v aplik├ícii InDesign

Vytvorenie a pou┼żitie vzorov├Żch str├ínok v aplik├ícii InDesign (v├Żukov├ę video)

Hlavn├ę str├ínky v├ím u┼íetria ve─ża ─Źasu v procese navrhovania. Tento tutori├íl v├ím uk├í┼że, ako pracova┼ą s hlavn├Żmi str├ínkami; od ich vytvorenia a pou┼żitia vo va┼íom dokumente.

Vytvorte aplikáciu hlavnej stránky InDesignu

Ako pou┼ż├şva┼ą panel InDesignu glyfov

Namiesto importovania desiatok r├┤znych obr├ízkov do dokumentu InDesignu sa nau─Źte, ako pou┼ż├şva┼ą panel Glyfy. V─Ćaka tomu bud├║ va┼íe n├ívrhy vynikn├║┼ą a dodaj├║ v├ím ─Ćal┼íie vizu├ílne pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą.

Ako pou┼ż├şva┼ą panel InDesignu glyfov

Ako prepoji┼ą s├║bor Excel s InDesignom

Potrebovali ste niekedy do svojho dokumentu InDesignu prida┼ą s├║bor Excel? Toto je ve─żmi u┼żito─Źn├ę pri zobrazovan├ş ┼ítatist├şk a ├║dajov av tomto n├ívode sa nau─Ź├şte, ako to ─żahko urobi┼ą.

Ako prepoji┼ą s├║bory programu Excel InDesign

Sprievodca h├írkami so ┼ít├Żlmi pre aplik├íciu Adobe InDesign

Nau─Źte sa, ako u┼íetri┼ą ─Źas v aplik├ícii InDesign pomocou funkcie ┼át├Żly. Nau─Ź├şte sa, ako v dokumente zachova┼ą rovnak├ę p├şsma, medzery a ┼ít├Żly a udr┼żiava┼ą jednotn├Ż vzh─żad a dojem.

┼át├ştky so ┼ít├Żlmi sprievodcu Adobe InDesign

Vytvorte viacstránkovú funkciu v aplikácii InDesign

Tento n├ívod na stiahnutie v├ím uk├í┼że, ako vytvori┼ą viacstranov├Ż ─Źasopis. Ka┼żd├Ż krok procesu je op├şsan├Ż a ─żahko sledovate─żn├Ż, tak┼że v ┼żiadnom momente nebudete vytv├íra┼ą ─Źasopisy.

V aplik├ícii InDesign m├┤┼żete vytv├íra┼ą viacstr├ínkov├ę funkcie

Ako otvori┼ą po┼íkoden├ę s├║bory InDesignu

Bohu┼żia─ż, niekedy sa m├┤┼że v├í┼í s├║bor po┼íkodi┼ą. V┼íetko sa v┼íak nestrat├ş, preto┼że existuj├║ sp├┤soby, ako otvori┼ą tieto po┼íkoden├ę s├║bory a ulo┼żi┼ą svoju pr├ícu. Tento tutori├íl v├ím uk├í┼że, ako na to.

Najlep┼í├ş sprievodca maskovan├şm v aplik├ícii InDesign (v├Żukov├ę video)

Maskovanie nie je iba funkciou vyhradenou pre Illustrator a Photoshop. M├┤┼że to by┼ą vykonan├ę v aplik├ícii InDesign a tento tutori├íl v├ís nau─Ź├ş v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

Dokonal├Ż sprievodca maskovan├şm v aplik├ícii InDesign

Ako d├ívkovo nahradi┼ą znaky a glyfy InDesignu

Tento r├Żchly a jednoduch├Ż n├ívod v├ís nau─Ź├ş, ako r├Żchlo pristupova┼ą k glyfom a paneli znakov a nahradi┼ą ich v┼íetky naraz namiesto vyh─żad├ívania jednotliv├Żch glyfov.

záver

V─Ćaka t├Żmto tutori├ílom sa nau─Ź├şte, ako zr├Żchli┼ą svoj pracovn├Ż postup v aplik├ícii InDesign, ako aj nov├ę sp├┤soby pr├íce s funkciami, ktor├ę pozn├íte. Pou┼żite ich na vytv├íranie ohromuj├║cich rozlo┼żen├ş ─Źasopisov a str├ín, plag├ítov a ak├Żchko─żvek ─Ćal┼í├şch tla─Źov├Żch n├ívrhov, ktor├ę potrebujete.