25 BEST MIUI 12 Funkcie, ktor├ę by ste mali vedie┼ą

Po t├Ż┼żd┼łoch ├║nikov a f├ímy spolo─Źnos┼ą Xiaomi kone─Źne predstavila MIUI 12 s hlavn├Żmi zmenami pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania a nov├Żmi funkciami pre r├┤zne zariadenia. Nestr├ícali sme ─Źas a nain┼ítalovali sme prv├║ beta verziu na n├í┼í model Redmi K20 a zatia─ż vyzer├í MIUI 12 fenomen├ílne. M├í nov├Ż syst├ęm navig├ície gestami, m├í rozsiahlu ochranu s├║kromia a pon├║ka n├ídhern├ę anim├ície pre takmer v┼íetko. Nehovoriac o tom, MIUI 12 je nabit├Ż okrajom s mno┼żstvom funkci├ş a pom├┤cok. V tomto ─Źl├ínku sa teda pozrieme na v┼íetky aspekty MIUI 12, ─Źi u┼ż ide o pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, s├║kromie alebo skryt├ę funkcie. S t├Żmto vedom├şm sa presu┼łte na zoznam a presk├║majte najlep┼í├şch 25 funkci├ş MIUI 12.

BEST MIUI 12 Funkcie v roku 2020

1, Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie

Xiaomi v posledn├Żch rokoch neust├íle prepracov├ívala svoje u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, aby sa stal MIUI minimalistickej┼í├şm a intuit├şvnej┼í├şm na pou┼ż├şvanie. Minul├Ż rok MIUI 11 od┼ítartoval nepr├şjemn├Ż dizajnov├Ż jazyk a priniesol do tabu─żky nie─Źo nov├ę: ─Źist├ę a konzistentn├ę u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Tento rok, s MIUI 12, Xiaomi stavia na svojej predch├ídzaj├║cej z├íkladni a zd├í sa, ┼że spolo─Źnos┼ą kone─Źne dosiahla dobr├║ rovnov├íhu medzi po─Źtom funkci├ş a minim├ílnym dizajnov├Żm jazykom. Od ├║vodnej obrazovky po nastavenia a syst├ęmov├ę aplik├ície je v┼íetko navz├íjom ├║plne synchronizovan├ę. Prv├Żkr├ít by som povedal, ┼że MIUI sa nec├şti na mieste. Kopal som sa hlboko okolo u┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania, ale nena┼íiel ┼żiadne zastaran├ę rozhranie AOSP ─Źo v podstate ukazuje, ┼że Xiaomi vytrvale sk├║ma a udr┼żiava jazyk dizajnu plo┼íne v MIUI 12.

Ponuky a str├ínky s├║ zv├Żraznen├ę ve─żk├Żmi nadpismi, ktor├ę sa ve─żmi podobaj├║ Windows Mobiln├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm. Tla─Źidl├í a prep├şna─Źe s├║ op├Ą┼ą v├Ą─Ź┼íie, ─Źo pou┼ż├şvate─żom u─żah─Źuje spr├ívu smartf├│nu. ─îo sa mi na MIUI 12 p├í─Źi, je to, ┼że sa v ┼żiadnom pr├şpade nec├şti karikat├║rne. V skuto─Źnosti sa MIUI 12 c├şti celkom vyzret├Ż v─Ćaka svojej konzistencii v ka┼żdom kon┼ítruk─Źnom prvku, malej alebo ve─żkej. A ─Źo viac, Cel├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie m├í sk├┤r vizu├ílne ako textov├ę zameranie, Existuj├║ infografiky, tla─Źidl├í, ponuky, karty a v┼íetky poch├ídzaj├║ z jazyka vizu├ílneho dizajnu. Aby som to zhrnul, MIUI 12 je ve─żmi dobre organizovan├Ż a som si ist├Ż, ┼że sa v├ím bude p├í─Źi┼ą v┼íetko.

2, animácie

Anim├ície v MIUI 12 s├║ tak├ę dobr├ę, ┼że si zasl├║┼żia samostatn├║ ─Źas┼ą. ├üno, je to jednozna─Źne in┼ípirovan├ę syst├ęmom iOS, ale povedal by som, ┼że je to dobre vykonan├í pr├íca, aby bolo mo┼żn├ę jemne kop├şrova┼ą ka┼żd├Ż prechod UI. V okamihu, ke─Ć odomknete telef├│n, Anim├ícia blednutia v MIUI 12 poskytuje uspokojivo plynul├Ż z├í┼żitok, Okrem toho pri otv├íran├ş aplik├íci├ş zaznamen├íte efekty odchodov v celom pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş a efekt zv├Ą─Ź┼íenia. ├Üspe┼ín├║ anim├íciu z├şskate, ke─Ć zru┼í├şte za─Źiarknutie ├║lohy v aplik├ícii Pozn├ímky, odin┼ítalujete aplik├íciu, presuniete sa medzi aplik├íciami a urob├şte ─Źoko─żvek in├ę. Anim├ície v MIUI 12 v podstate zvy┼íuj├║ dojem pou┼ż├şvate─ża na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł a mo┼żno lep┼íiu ako z├ísobu pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania spolo─Źnosti Pixel. Jednoducho povedan├ę, MIUI 12 var├ş s radom vizu├ílne pr├şjemn├Żch anim├íci├ş a to ├║plne men├ş poz├şciu MIUI medzi v┼íetk├Żmi Android ROMmi.

3, Riadiace stredisko

V snahe vylep┼íi┼ą MIUI ako iOS m├í Xiaomi oddelen├Ż panel R├Żchle nastavenia a oznamovac├ş t├│n v dvoch r├┤znych ─Źastiach Na panel R├Żchle nastavenia, ironicky naz├Żvan├Ż Control Center, sa d├í dosta┼ą z pravej hornej strany a oznamovacieho t├│nu z ─żavej hornej strany. Mnoho pou┼ż├şvate─żov to bude nen├ívidie┼ą a bude to ma┼ą dobr├Ż d├┤vod, nemus├şte sa v┼íak ob├íva┼ą. St├íle sa m├┤┼żete vr├íti┼ą k predch├ídzaj├║cemu n├ívrhu jednoduch├Żm deaktivovan├şm ovl├ídacieho centra na str├ínke Nastavenia. Probl├ęm bol vyrie┼íen├Ż. Ale ke─Ć u┼ż hovor├şme o aspekte dizajnu v MIUI 12 Control Center, mysl├şm, ┼że to vyzer├í celkom dobre a op├Ą┼ą dobr├í pr├íca kop├şruj├║ca iOS.

3, Lepšie funkcie ovládacieho centra MIUI 12

Okrem toho spolo─Źnos┼ą Xiaomi implementovala aj svoju vlastn├║ verziu skupinov├ęho ozn├ímenia. Na z├íklade propaga─Źn├ęho obsahu a obsahu s n├şzkou prioritou MIUI 12 zoskup├ş ozn├ímenia na konci aby va┼íe upozornenie bolo menej preplnen├ę. Ak sa v├ím v┼íak t├íto implement├ícia nep├í─Źi, m├┤┼żete sa vr├íti┼ą k predvolen├ęmu ┼ít├Żlu syst├ęmu Android, ktor├Ż je omnoho lep┼í├ş.

4, Syst├ęm gest

S MIUI 12 Xiaomi kone─Źne odstr├ínila implement├íciu svojho nat├şvneho gesta a v─Źlenila naviga─Źn├Ż syst├ęm pre gesto Android 10. M├┤┼żete sa pohybova┼ą dozadu z oboch str├ín, ale nem├┤┼żete meni┼ą aplik├ície podr┼żan├şm zadn├ęho gesta. Medzi aplik├íciami m├┤┼żete prep├şna┼ą aj pos├║van├şm prsta do─żava a doprava v dolnej ─Źasti obrazovky. V─Ćaka tomu sa mi na MIUI p├í─Źi to, ┼że prid├íva svoje vlastn├ę vylep┼íenia. Zatia─ż ─Źo syst├ęm gest je takmer na sklade, Xiaomi pridal sp├┤sob otvorenia konkr├ętneho menu aplik├ície zhora z obrazovky. V podstate to znamen├í, ┼że zhora m├┤┼żete otvoren├şm hamburgerov├ęho menu prejs┼ą prstom doprava a nespust├ş to zadn├ę gesto. Ak├ę ├║┼żasn├ę je to? E┼íte jeden d├┤vod milova┼ą MIUI 12.

gesto syst├ęm: najlep┼íie funkcie MIUI 12

5, Zak├íza┼ą reklamy jedn├Żm klepnut├şm

Pam├Ąt├íte si minul├Ż rok, ke─Ć spolo─Źnos┼ą Xiaomi ozn├ímila, ┼że prinesie prepnutie jedn├Żm dotykom na deaktiv├íciu v┼íetk├Żch rekl├ím pre syst├ęmov├ę aplik├ície? Je to kone─Źne tu v MIUI 12. U┼ż nemus├şte prech├ídza┼ą hackami a deaktivova┼ą reklamy z jednotliv├Żch aplik├íci├ş. iba otvorte str├ínku ├║─Źtu nach├ídzaj├║cu sa v hornej ─Źasti str├ínky Nastavenia a prejdite na ÔÇ×Z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajovÔÇť. Tu n├íjdete "Syst├ęmov├ę ozn├ímenia". Otvorte ho a p├íku okam┼żite deaktivujte. To je v┼íetko. Pomocou koh├║tika teraz m├┤┼żete deaktivova┼ą reklamy pre v┼íetky syst├ęmov├ę aplik├ície v MIUI 12. Ak v┼íak chcete odstr├íni┼ą bloatware MIUI, mali by ste postupova┼ą pod─ża n├í┼ího prepojen├ęho sprievodcu.

5, Zak├íza┼ą reklamy jedn├Żm klepnut├şm

6, Plávajúce okno

Pl├ívaj├║ce okno je jednou z hlavn├Żch ─Ź┼Ľt MIUI 12 a ve─żmi sa mi p├í─Źi, ┼że Xiaomi prevzala Freeform Window z Android 10 a urobila nie─Źo pou┼żite─żn├ę pre be┼żn├Żch pou┼ż├şvate─żov. V z├ísade si m├┤┼żete vytvori┼ą mini okno aplik├ície (funguje na v├Ą─Ź┼íine aplik├íci├ş) a bez probl├ęmov pokra─Źova┼ą v pr├íci na in├Żch aplik├íci├ích. Z├írove┼ł, m├┤┼żete pracova┼ą s pl├ívaj├║cim oknom bez obmedzenia funkci├ş, pos├║vajte ho po obrazovke a zv├Ą─Ź┼íujte okno pod─ża svojich potrieb. Znie to skvele, v┼íak? Predt├Żm bola t├íto funkcia obmedzen├í iba na aplik├íciu Kalkula─Źka, ale teraz ju m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na WhatsApp, Telegram a ─Ćal┼íie popul├írne aplik├ície. M├┤┼żete pou┼żi┼ą pl├ívaj├║ce okno z ponuky Ned├ívne a oznamovac├ş t├│n.

6, Plávajúce okno Najlepšie funkcie MIUI 12

7, Super tapety

Ke─Ć spolo─Źnos┼ą Google predstavila ┼żiv├ę tapety na zariadeniach Pixel, medzi pou┼ż├şvate─żmi smartf├│nov sa stala zlos┼ą. V nadv├Ąznosti na tento trend urobil Xiaomi krok vpred a priniesol nie─Źo naz├Żvan├ę Super tapety s MIUI 12. Je to dos┼ą podobn├ę ┼żiv├Żm tapet├ím, ale prich├ídza s dramatickej┼íou anim├íciou Ur─Źite to budete milova┼ą. Zatia─ż existuj├║ iba dve Super tapety na Zemi a na Marse. Nie v┼íetky telef├│ny Xiaomi dostan├║ Super tapety, preto┼że to vy┼żaduje v├Żkonn├║ grafick├║ kartu. M├┤┼żete si v┼íak stiahnu┼ą s├║bor APK a spusti┼ą ho aj na in├Żch zariadeniach Xiaomi.

BEST MIUI 12 Funkcie

8, Ochrana s├║kromia

V s├║vislosti s rast├║cim podozren├şm ─Ź├şnskych v├Żrobcov OEM na nespr├ívnu praktiku ├║dajov podnik├í spolo─Źnos┼ą Xiaomi dostato─Źn├ę kroky na ochranu spotrebite─żsk├Żch ├║dajov o svojich v├Żrobkoch. smartphones, S MIUI 12 predstavila spolo─Źnos┼ą Xiaomi na str├ínke Nastavenia samostatn├Ż a kompletn├Ż panel s n├ízvom Ochrana osobn├Żch ├║dajov. Pri spr├ívan├ş sa aplik├ície n├íjdete ┼ítatistiku povolen├ş pre v┼íetky aplik├ície a sledova┼ą ich pou┼żitie. MIUI 12 klasifikuje niektor├ę povolenia, ako s├║ poloha, ukladac├ş priestor, kamera, mikrof├│n, ako citliv├ę povolenia a ukazuje, ako jednotliv├ę aplik├ície tieto povolenia pou┼ż├şvaj├║.

8, Ochrana s├║kromia

Okrem toho m├┤┼żete tie┼ż spravova┼ą d├┤vern├ę povolenia a odvola┼ą povolenia, ktor├ę nie s├║ v s├║lade s o─Źak├ívan├Żm spr├ívan├şm. ─Äalej pre─Ź MIUI 12 v├ís upozorn├ş, ak sa aplik├ícia pok├║si z├şska┼ą pr├şstup k va┼íej polohe, zaznamena┼ą zvuk alebo fotografova┼ą v pozad├ş. Stru─Źne povedan├ę, ochrana s├║kromia v MIUI 12 pre┼íla ve─żmi potrebnou aktualiz├íciou a ur─Źite patr├ş medzi najlep┼íie vlastnosti.

9, Nov├Ż syst├ęm povolen├ş

Zd├í sa, ┼że Xiaomi s┼ąa┼żuje aplik├íci├ím z├şskanie povolen├ş v┼íetk├Żch ─Źias v MIUI 12. Ke─Ć sa aplik├ícia pok├║si z├şska┼ą pr├şstup k povoleniu, zobraz├ş sa ┼żiados┼ą o povolenie bola vypracovan├í so v┼íetk├Żmi podrobnos┼ąami o tom, ─Źo m├┤┼że aplik├ícia urobi┼ą s t├Żmto povolen├şm. Napr├şklad sa v nej nezobrazuje iba povolenie na ukladanie d├ít, ale pomocou tohto povolenia m├┤┼że aplik├ícia tie┼ż upravova┼ą a maza┼ą svoje s├║bory. Pom├íha to spotrebite─żom uvedomi┼ą si, ─Źo umo┼ż┼łuj├║ aplik├íci├ím tret├şch str├ín. Okrem toho m├í ka┼żd├í ┼żiados┼ą o povolenie ako predvolen├║ mo┼żnos┼ą najmen┼íiu invaz├şvnu mo┼żnos┼ą ochrany osobn├Żch ├║dajov. Napr├şklad v ┼żiadostiach o povolenie sa napr├şklad zameriava na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povoli┼ą iba pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ícieÔÇť namiesto ÔÇ×V┼żdy povoli┼ąÔÇť. T├íto mal├í zmena dizajnu op├Ą┼ą sp├┤sobuje zmenu spr├ívania pou┼ż├şvate─żov pri ude─żovan├ş povolen├ş. Nov├Ż syst├ęm povolen├ş je pre m┼ła jednou z najlep┼í├şch funkci├ş MIUI 12.

9, Nov├Ż syst├ęm povolen├ş Lep┼íia funkcia MIUI 12

10. virtuálne ID

Po ochrane s├║kromia a novom syst├ęme povolen├ş je virtu├ílne ID tre┼ąou funkciou s├║visiacou s ochranou osobn├Żch ├║dajov v MIUI 12. Ka┼żd├í aplik├ícia a webov├í str├ínka na internete pou┼ż├şva na doru─Źovanie personalizovan├Żch rekl├ím pou┼ż├şvate─żom nie─Źo, ─Źo sa naz├Żva online identifik├ítor. Existuj├║ v┼íak pr├şpady, ke─Ć sa spolo─Źnosti sna┼żia vytvori┼ą profily jednotlivcov z tak├Żch ├║dajov, ktor├ę m├┤┼żu vies┼ą k cielen├Żm ├║tokom, sledovaniu a profilovaniu. Aby sa tomu zabr├ínilo, Xiaomi priniesla Virtual ID s MIUI 12. Namiesto skuto─Źn├ęho identifik├ítora poskytne MIUI virtu├ílnym identifik├ítorom (OAID) aplik├íci├ím tret├şch str├ín. Chyst├íte sa zabr├íni┼ą aplik├íci├ím sledova┼ą va┼íe spr├ívanie a preferencie, V d├┤sledku toho bude va┼íe s├║kromie v┼żdy chr├ínen├ę. Virtu├ílne ID m├┤┼żete povoli┼ą v Nastaveniach -> Ochrana osobn├Żch ├║dajov -> Spravova┼ą -> ┼ápeci├ílne povolenia -> Spravova┼ą virtu├ílne ID.

10. virtuálne ID

11. Tmav├Ż re┼żim 2,0

Xiaomi u┼ż urobila ve─żk├Ż pokrok s Dark Mode v MIUI 11 a teraz s MIUI 12 z├şskate nov├Ż tmav├Ż re┼żim 2,0, Okrem obvykl├ęho tmav├ęho re┼żimu v celom syst├ęme teraz tapeta sa tie┼ż prisp├┤sob├ş kontrastnej┼íej tmavej farbe, V pr├şpade, ┼że neviete, funguje to s akouko─żvek tapetou a nielen so syst├ęmov├Żmi tapetami. Ke─Ć zn├ş┼żite jas v tmavom re┼żime, automaticky sa upravia aj farby a ni┼ż┼í├ş kontrast, aby ste na obrazovke neza┼żili duchov├ę obr├ízky ani ┼żiadne siv├ę ┼íkvrny. Teraz si tie┼ż m├┤┼żete zvoli┼ą tmav├Ż re┼żim pre jednotliv├ę aplik├ície, tak┼że je to celkom dobr├ę.

11. Tmav├Ż re┼żim 2,0 BEST MIUI 12 Funkcie

12. Re┼żim sn├şmania a vylep┼íenia fotoapar├ítu

Snap Mode je nov├í funkcia MIUI 12 a je s├║─Źas┼ąou nastaven├ş fotoapar├ítu. Ke─Ć je aktivovan├Ż re┼żim Snap, m├┤┼żete fotografova┼ą, aj ke─Ć je obrazovka vypnut├í, V─Ćaka tejto funkcii u┼ż nemus├şte s┼ąahova┼ą ┼ípion├í┼żnu kameru tret├şch str├ín z Obchodu Play. Ak ju chcete povoli┼ą, jednoducho otvorte polo┼żku Camera Settings (Nastavenia fotoapar├ítu) a aktivujte re┼żim Snap. Potom otvorte aplik├íciu Fotoapar├ít a vypnite obrazovku. Teraz podr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo zn├ş┼żenia hlasitosti a hne─Ć na fotografiu sa klikne. Upozor┼łujeme, ┼że zap├şna aj zvuk fotoapar├ítu, preto ho pred tajn├Żm kliknut├şm na fotografiu vypnite.

12. Re┼żim sn├şmania a vylep┼íenia fotoapar├ítu

Okrem toho aplik├ícia Camera pre┼íla nieko─żk├Żmi vylep┼íeniami v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş. Posunut├şm jazyka vizu├ílneho dizajnu z├şskate ovl├ídacie prvky a tla─Źidl├í, ktor├ę s├║ ─żahko zrozumite─żn├ę a pou┼żite─żn├ę. M├┤┼żete tie┼ż zme┼łte farebn├Ż pr├şzvuk, zvuk a funkcie fotoapar├ítu v ─Źasti Nastavenia fotoapar├ítu -> Prisp├┤sobi┼ą, Okrem toho z├şskate nov├Ż re┼żim titulkov, ktor├Ż po─Źas nahr├ívania videa diktuje titulky v re├ílnom ─Źase. Navy┼íe, podobne ako telef├│ny iPhone, teraz m├┤┼żete klepnut├şm a podr┼żan├şm sp├║┼íte okam┼żite zaznamen├íva┼ą vide├í, namiesto fotografovania.

13. Re┼żim zaostrenia

Zaostrovac├ş re┼żim kone─Źne debutoval na MIUI 12 po vydan├ş ┼íumu po pr├şchode na MIUI 11. V pr├şpade, ┼że nie ste obozn├ímen├ş, zaostrovac├ş re┼żim je ve─żmi podobn├Ż Zenov├ęmu re┼żimu OxygenOS. ┼że v├ím umo┼żn├ş oslobodi┼ą sa od smartf├│nu po─Źas 30, 60 a 90 min├║t. Okrem toho si m├┤┼żete nastavi┼ą aj svoj osobn├Ż ─Źas. V tomto obdob├ş budete blokovan├Ż z telef├│nu, s v├Żnimkou telefonovania a prij├şmania hovorov. Re┼żim zaostrenia je ur─Źen├Ż pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ telef├│ny bez preru┼íenia zjavne dlh├Ż ─Źas. Tak┼że ak chcete prejs┼ą na digit├ílny detox so zariaden├şm Xiaomi, MIUI 12 v├ís prekryl. Re┼żim zaostrenia n├íjdete v ─Źasti ─îas obrazovky (Digital Wellbeing) na str├ínke Nastavenia.

13. Najlep┼í├ş zaostrovac├ş re┼żim MIUI 12 Funkcie

14. Video Toolbox

Video Toolbox je nov├í funkcia v MIUI 12, ktor├í je ve─żmi podobn├í Task Toolboxu, ale iba pre aplik├ície s├║visiace s videom. Zostane na ─żavej strane obrazovky a umo┼żn├ş v├ím r├Żchly pr├şstup k mnoh├Żm ovl├ídac├şm prvkom zameran├Żm na video jednoduch├Żm posunut├şm prsta doprava. Napr├şklad, ak pozer├íte video, m├┤┼żete zmeni┼ą n├íladu obrazovky pomocou viacer├Żch efektov z panela n├ístrojov. Podobne si m├┤┼żete urobi┼ą sn├şmku obrazovky, nahr├íva┼ą video, robi┼ą si pozn├ímky v pl├ívaj├║com okne, prehr├íva┼ą zvuk videa s vypnutou obrazovkou a tie┼ż h─żada┼ą vo webovom prehliada─Źi, a to v┼íetko pri sledovan├ş videa. Video Toolbox m├┤┼żete povoli┼ą pre ─Ćal┼íie video aplik├ície, ako aj pre Netflix a Prime Video z nastaven├ş -> ┼ápeci├ílne funkcie -> Video Toolbox.

14. Video Toolbox

15. Nová aplikácia pre zdravie

Na MIUI 12 priniesla spolo─Źnos┼ą Xiaomi nov├║ aplik├íciu Zdravie, ktor├í do v┼íetk├Żch aplik├íci├ş vklad├í v┼íetky va┼íe inform├ície o zdrav├ş z r├┤znych zdrojov. M├┤┼żete tie┼ż integrova┼ą svoje zdravotn├ę ├║daje z Mi Band, Google Fit a ─Ćal┼í├şch slu┼żieb a zariaden├ş. Obzvl├í┼í┼ą zauj├şmavou ─Źrtou aplik├ície Zdravie je anal├Żza sp├ínku, ktor├í funguje bez senzora. Aplik├ícia Zdravie pou┼ż├şva detekciu chr├ípania a konverz├ície pred span├şm analyzova┼ą v├í┼í sp├ínkov├Ż cyklus. Nemus├ş to by┼ą najlep┼í├ş sp├┤sob, ako vypo─Ź├şta┼ą v├í┼í sp├ínkov├Ż cyklus, ale ur─Źite to m├┤┼żete sk├║si┼ą.

15. Nová zdravotná aplikácia Lepšia funkcia MIUI 12

16. Z├ílohovanie a obnovenie po─Ź├şta─Źa

N├ístroj na z├ílohovanie a obnovenie v MIUI 12 m├í ve─żmi potrebn├║ funkciu. Teraz m├┤┼żete z├ílohova┼ą a obnovova┼ą svoje ├║daje v po─Ź├şta─Źoch a proces je pomerne plynul├Ż. Sta─Ź├ş si z├ílohova┼ą v┼íetky ├║daje pomocou n├ístroja Z├ílohovanie a obnovenie vo va┼íom smartf├│ne a potom skop├şrujte prie─Źinok do po─Ź├şta─Źa. Po procese z├ílohovania Z├ílo┼żn├Ż prie─Źinok n├íjdete vo vn├║tri MIUI -> Z├ílohovanie -> AllBackup, Mimochodom, z├ílo┼żn├ę s├║bory s├║ ulo┼żen├ę vo form├íte BAK. Ak chcete obnovi┼ą z├ílohu z po─Ź├şta─Źa, sta─Ź├ş presun├║┼ą z├ílo┼żn├Ż prie─Źinok do svojho smartf├│nu. Potom otvorte n├ístroj Z├ílohovanie a obnovenie a prepnite na ÔÇ×Obnovi┼ą z po─Ź├şta─ŹaÔÇť. Tu automaticky zist├ş z├ílo┼żn├Ż prie─Źinok a potom m├┤┼żete pokra─Źova┼ą v procese obnovy. Pam├Ątajte v┼íak, ┼że nez├ílohujete prie─Źinok DCIM, v ktorom s├║ ulo┼żen├ę v┼íetky va┼íe fotografie, vide├í a sn├şmky obrazovky. V takom pr├şpade mus├şte z├ílohova┼ą prie─Źinok DCIM manu├ílne.

16. Z├ílohovanie a obnovenie po─Ź├şta─Źa

17. Zamknite hodiny obrazovky

MIUI 12 pridal nov├ę hodiny na uzamknutie obrazovky, ktor├ę sa ve─żmi dobre p├íruj├║ so Super tapety. M├í viac textov├Ż ┼ít├Żl a milujem umiestnenie na uzamknutej obrazovke. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą nov├ę hodiny obrazovky uzamknutia, prejdite na Nastavenia -> Uzamkn├║┼ą obrazovku -> Form├ít hod├şn uzamknutia obrazovky.

17. Hodiny s uzamknutou obrazovkou Najlepšie funkcie MIUI 12

18. Re┼żim slne─Źn├ęho svetla

Re┼żim Slne─Źn├ę svetlo je ur─Źen├Ż pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş neveria automatick├ęmu jasu, ale chc├║ rie┼íenie na zv├Ż┼íenie jasu vonku. Napr├şklad, aj ke─Ć je automatick├Ż jas vypnut├Ż, jas obrazovky sa zv├Ż┼íi ke─Ć smartphone zist├ş siln├ę okolit├ę svetlo. V podstate, ke─Ć je aktivovan├Ż re┼żim slne─Źn├ęho svetla, m├┤┼żete necha┼ą automatick├Ż jas deaktivovan├Ż a napriek tomu si automaticky vychutna┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo jasu.

18. Re┼żim slne─Źn├ęho svetla

19. Sveteln├Ż re┼żim

Re┼żim Lite bol s├║─Źas┼ąou predch├ídzaj├║cich verzi├ş MIUI, ale v posledn├Żch dvoch iter├íci├ích bol odstr├ínen├Ż. Nakoniec sa re┼żim Lite vr├ítil s MIUI 12. Pri re┼żime Lite M├┤┼żete zv├Ą─Ź┼íi┼ą ve─żkos┼ą obrazovky, ikonu a celkov├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Riadiace stredisko je tie┼ż zjednodu┼íen├ę a syst├ęmov├ę aplik├ície pon├║kaj├║ z├íkladn├ę mo┼żnosti v re┼żime Lite. Ak teda chcete seniorom pon├║knu┼ą zariadenie Xiaomi, zv├í┼żte povolenie re┼żimu Lite v MIUI 12. U seniorov to u─żah─Ź├ş pou┼żite─żnos┼ą a navig├íciu pomocou smartf├│nu. Re┼żim Lite n├íjdete v Nastaveniach -> ┼ápeci├ílne funkcie.

19. Sveteln├Ż re┼żim

20. Mi Zdokona─żovanie akci├ş

Moje zdie─żanie je u┼ż dos┼ą dobr├ę na zdie─żanie s├║borov medzi zariadeniami Oppo, Vivo a Realme, ale s MIUI 12 pridal Xiaomi do zoznamu nov├ę zariadenie. Teraz spolu s ostatn├Żmi smartphonesm├┤┼żete bezprobl├ęmov├ę zdie─żanie s├║borov s po─Ź├şta─Źmi My Computers taky. Znamen├í to, ┼że rovnako ako AirDrop budete m├┤c┼ą zdie─ża┼ą s├║bory a prie─Źinky na svojom Mi notebooku bez ve─żk├ęho trenia a vy┼í┼íej r├Żchlosti. Nezab├║dajte v┼íak, ┼że mus├şte do svojho po─Ź├şta─Źa Mi nain┼ítalova┼ą aplik├íciu Xiaomi AIoT, aby fungovala.

20. Moje vylep┼íenia zdie─żania Lep┼íie funkcie MIUI 12

21. Varovanie pred zemetrasen├şm

Aplik├ícia zabezpe─Źenia v MIUI 12 pre┼íla nieko─żk├Żmi v├Żznamn├Żmi zmenami. Okrem mnoh├Żch n├ístrojov zabudovan├Żch do aplik├ície Zabezpe─Źenie m├íte teraz aj varovanie pred zemetrasen├şm. S touto novou funkciou m├┤┼żete Dost├íva┼ą upozornenia o nadch├ídzaj├║cich zemetraseniach. Zaznie varovn├Ż zvuk a ihne─Ć v├ím tie┼ż poskytne u┼żito─Źn├ę inform├ície. Okrem toho si m├┤┼żete v tom ─Źase posla┼ą inform├ície o svojej polohe n├║dzov├Żm kontaktom. Hovor├şm, ┼że tieto typy funkci├ş robia z MIUI jedine─Źn├Ż vzh─żad pre Android.

21. Varovanie pred zemetrasen├şm

22. Vylep┼íen├Ż spr├ívca s├║borov

V─Ćaka vylep┼íen├ęmu spr├ívcovi s├║borov v aplik├ícii MIUI 12 m├┤┼żete teraz r├Żchlo triedi┼ą s├║bory a prie─Źinky jedin├Żm dotykom. Xiaomi priniesol funkciu filtra, ktor├í sa nach├ídza v pravom dolnom rohu a umo┼ż┼łuje v├ím to Zoradi┼ą prie─Źinky pod─ża ve─żkosti, typu a upraven├ęho ─Źasu, Okrem toho m├┤┼żete zmeni┼ą zobrazenie prie─Źinkov a s├║borov na zoznamy a dla┼żdice z rovnakej mo┼żnosti filtra. Jednoducho povedan├ę, ak ste predt├Żm pou┼ż├şvali My File Manager, va┼ía sk├║senos┼ą sa v├Żrazne zv├Ż┼íi v MIUI 12.

22. Vylep┼íen├Ż spr├ívca s├║borov Lep┼íie funkcie MIUI 12

23. Aplik├ícia dynamick├ęho po─Źasia

Xiaomi kompletne prehodnotila aplik├íciu pre po─Źasie a dovol├şm si poveda┼ą, ┼że to vyzer├í trochu podobne ako nat├şvna aplik├ícia pre po─Źasie pre iOS. Oce┼łujem v┼íak nov├║ zmenu a jej zmeny dynamick├ę zobrazenie zalo┼żen├ę na aktu├ílnom po─Źas├ş, Je ─Źist├Ż, poskytuje v├ím predpove─Ć na 5 dn├ş, poskytuje inform├ície o vlhkosti a pon├║ka ─Źasy v├Żchodu a z├ípadu slnka. Celkovo je nov├í aplik├ícia Dynamic Weather dobre navrhnut├í a vylep┼í├ş va┼íu sk├║senos┼ą s MIUI 12.

23. Aplik├ícia dynamick├ęho po─Źasia

24. Ovl├ída─Ź hry a ─Ćal┼íie mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov

Mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov v MIUI 12 maj├║ niektor├ę nov├ę mo┼żnosti, ale medzi nimi sa zd├í by┼ą zauj├şmav├Ż Game Driver. Pon├║ka tri mo┼żnosti na v├Żber: Predvolen├Ż ovl├ída─Ź hry a vodi─Ź predradenej hry. Aj ke─Ć nie je ve─ża inform├íci├ş o presnom ├║─Źele, vyzer├í to, ┼że prebieha. M├┤┼że to s├║visie┼ą s novou funkciou Snapdragon, ktor├í umo┼ż┼łuje aktualiz├íciu ovl├ída─Źov GPU prostredn├şctvom protokolu OTA, ale kto vie. Ke─Ć ur─Ź├şme t├║to skuto─Źnos┼ą, d├íme v├ím vedie┼ą. Okrem toho MIUI 12 Prekvapivo si ponechalo niektor├ę d├┤le┼żit├ę funkcie syst├ęmu Android 10. Z v├Żvoj├írskych mo┼żnost├ş m├┤┼żete zmeni┼ą farbu zv├Żraznenia a tvar ikon v syst├ęme a v mojom kr├ítkom teste to fungovalo celkom dobre.

24. Ovl├ída─Ź hier a ─Ćal┼íie mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov Najlep┼íie funkcie MIUI 12

25. Ďalšie funkcie MIUI 12

MIUI 12 sa dod├íva spolu so sie┼ąov├Żm diagnostick├Żm n├ístrojom skontrolujte r├Żchlos┼ą svojej siete, objavte probl├ęmy so sie┼ąou a sledujte, ktor├í aplik├ícia vyu┼ż├şva va┼íu ┼í├şrku p├ísma v re├ílnom ─Źase. Diagnostiku siete n├íjdete na str├ínke WiFi.

Diagnostika siete

 • Stiahnite si mot├şv Always-on Display

 • Okrem mo┼żnosti prid├ívania grafiky a vytv├írania neust├íle zobrazovan├Żch mot├şvov displeja si teraz m├┤┼żete s┼ąahova┼ą aj v┼żdy aktivovan├ę mot├şvy displeja z ofici├ílnej aplik├ície T├ęmy, M├┤┼żete ich ─Ćalej prisp├┤sobi┼ą pod─ża svojich kresieb, p├şsiem a textu.

  Stiahnite si v┼żdy zapnut├║ t├ęmu displeja Najlep┼íie funkcie MIUI 12

  Na rozdiel od predch├ídzaj├║cich verzi├ş MIUI je teraz s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőDNS u┼ż nie je skryt├Ż v syst├ęme a na pr├şstup na str├ínku s konkr├ętnymi nastaveniami tie┼ż nemus├şte pou┼ż├şva┼ą sp├║┼í┼ąa─Ź aktiv├şt. Sta─Ź├ş prejs┼ą na Nastavenia a otvori┼ą Pripojenie a zdie─żanie. Tu n├íjdete s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőDNS v celej svojej kr├íse. Teraz m├┤┼żete ─żahko nakonfigurova┼ą DNS pod─ża v├í┼ího v├Żberu.

  S├║kromn├ę ÔÇőÔÇőDNS

  MIUI 12 nie─Źo prinieslo nov├ę indik├ítory bat├ęrie a m├┤┼żete ich z├şska┼ą z ponuky Nastavenia -> Upozornenia a stavov├Ż riadok -> Stavov├Ż riadok -> Indik├ítor bat├ęrie.

  Nov├ę indik├ítory bat├ęrie Lep┼íie funkcie MIUI 12

  BEST MIUI 12 Funkcie objednan├ę pre v├ís

  Toto je 25 najlep┼í├şch funkci├ş MIUI 12, ktor├ę by ste mali pozna┼ą a vyu┼ż├şva┼ą. Bola to iba prv├í beta verzia, tak┼że v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch m├┤┼żu pr├şs┼ą nov├ę funkcie, tak┼że s nami bu─Ćte naladen├ş, preto┼że v├ím prinesieme v┼íetky nov├ę funkcie. Pri poh─żade na celkov├Ż dojem v├ím ur─Źite m├┤┼żem poveda┼ą, ┼że MIUI 12 je obrovsk├Żm pokrokom oproti minuloro─Źn├ęmu MIUI 11, a to pokia─ż ide o vlastnosti aj UI / UX. Ka┼żdop├ídne, to sme v┼íetci. Ak m├íte nejak├ę ot├ízky, dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.