Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

2020 MacBook Air vs. MacBook Pro 2019 – Čo by ste mali získať?

2020 MacBook Air vs. MacBook Pro 2019 - Čo by ste mali získať? 1

MacBook Air od roku 2020 poskytuje niekoľko nových (a vítajúcich) funkcií vrátane zvýšeného úložného priestoru za lacnejšiu cenu v porovnaní s minulým rokom.

Vieme, že nový model prekonal minulý rok MacBook Air. Ale keďže ide o najaktuálnejší MacBook, môže konkurovať už aj tak výkonnému MacBook Pro 2019? A čo je najdôležitejšie, ktorý z nich je pre vás najlepší?

Mali by ste ísť s drahším modelom alebo bežným MacBook Air? Ak vás zaujíma, ktorý MacBook získať, tu je porovnanie medzi MacBook Air 2020 a 13-palcovým MacBook Pro od roku 2019.

2020 MacBook Air vs. MacBook Pro 2019

dizajn

Na prvý pohľad vyzerajú oba počítače veľmi podobne. Oba modely majú šírku 11,97 palca a hĺbku 80,36 palca. MacBook Air 2020 je trochu chladnejší 00,63 palca v blízkosti pántu v porovnaní s 059 palcov všade na MacBook Pro.

Najväčší rozdiel medzi týmito dvomi je v tom, že MacBook Pro udržuje všade okolo seba boxy, zatiaľ čo MacBook Air sa na okrajoch bije ako tenký klin.

Napriek rozdielom vo veľkosti je MacBook Air v skutočnosti ťažší, ale nie taký. To je v porovnaní s 30,02 GBP 2,8 libier pre MacBook Pro.

Pokiaľ ide o porty, tieto dva počítače sú v podstate rovnaké. Oba majú dva porty USB-C vľavo a konektor pre slúchadlá vpravo. Aj keď modely MacBook Pro vyššej kvality môžu mať štyri porty USB-C.

Najväčší rozdiel medzi nimi je klávesnica. MacBook Pro 2019 má integrovaný touchpad, ktorý nie je pre každého. Namiesto obvyklých klávesov Escape a F1 až F12 získate lištu, ktorá vám poskytne tieto klávesy a ďalšie gestá a funkcie. Niektorí ľudia to jednoducho nemajú radi a iní mali problémy, kde sa dokonca zaseknú.

Na druhej strane, MacBook Air má stále fyzické tlačidlá navrchu. A rovnako ako MacBook Pro má aj dotykové ID v pravom hornom rohu klávesnice, takže ak sa rozhodnete pre MacBook Air, tak mu nebude chýbať.

Ďalšou dôležitou poznámkou o klávesnici je, že 13-palcový MacBook Pro má stále starú Apple motýľová klávesnica, ktorá mala predtým nejaké typické problémy. Toto bolo opravené v tohtoročnom MacBook Air, ktorý teraz prichádza s bezpečnejším nožnicovým mechanizmom. To neznamená, že budete mať automaticky problémy, keď idete s MacBook Pro, ale v porovnaní s MacBook Air je málo príležitostí.

Je tiež potrebné spomenúť, že dotykový panel MacBook Pro je o niečo väčší ako MacBook Air, ale obe fungujú presne rovnako a je pravdepodobné, že si tento rozdiel ani nevšimnete.

show

Zobrazenie je tiež podobné medzi týmito dvoma MacBookmi. Obidve majú pevnú látku 13.3-inchový displej sietnice s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov.

Najväčší rozdiel medzi nimi je, že obrazovka MacBook Pro je v skutočnosti jasnejšia. Ďalším rozdielom je to, že na obrazovke MacBook Pro sa zobrazuje viac farieb.

V súčasnosti žiadny z týchto rozdielov nie je prekážkou pri obchodovaní. Väčšina ľudí si ani nevšimne alebo dokonca nezaujíma rozdiely v zobrazovaní, pokiaľ neponechá oba počítače vedľa seba.

Ak však hľadáte tú najlepšiu obrazovku, MacBook Pro 2019 má medzi nimi tie najlepšie.

špecifikácia

Keď sa pozrieme na to, čo je v týchto MacBookoch, začneme vidieť, ako sa navzájom líšia.

Počnúc batériou, Apple hovorí, že batéria MacBook Air vydrží až 11 hodín, zatiaľ čo batéria na MacBook Pro vydrží iba 10 hodín. Nie je to až taký veľký rozdiel, ale keď hľadáte laptop, potrebujete toľko šťavy, koľko len dokážete.

Pokiaľ ide o ukladací priestor, MacBook Air 2020 dostal inováciu a teraz sa začína 256 GB ukladací priestor, zatiaľ čo MacBook Pro má stále základné 128 GB úložný priestor na základnom modeli. Oba počítače môžu mať až 2 TB skladovanie.

Obidva tieto MacBooky majú rovnaké množstvo pamäte RAM: obe sa začínajú 8 GB a môže byť inovovaný na 16 GB,

Keď sa pozriete na procesor, MacBook Pro 2019 začne žiariť. Základný model prichádza s desiacou generáciou 1,4 Štvorjadrový procesor Intel Core i5 GHz.

Základný model MacBook Air je zároveň dodávaný so starším 81. generácia 1.1GHz dvojjadrový procesor Intel Core i3.

Obe je možné upgradovať na štvorjadrový procesor Intel Core i7. Referenčné testy však ukázali, že viacjadrový výkon MacBook Pro je lepší ako MacBook Airs. Na druhej strane, MacBook Air prevyšuje MacBook Pro, pokiaľ ide o jednojadrové testovanie.

To znamená niečo, čo už vieme. MacBook Pro je lepší pre ťažkú ​​prácu, zatiaľ čo MacBook Air funguje najlepšie pre úlohy, ktoré vyžadujú menej energie.

Pre mňa je to najväčší dôvod, prečo si vybrať jeden MacBook pred druhým. Pre ľudí, ktorí hľadajú počítač na úpravu videa, kódovanie alebo dokonca hranie hier, je MacBook Pro tým najlepším.

To neznamená, že MacBook Air nebude robiť tieto veci. Jediným rozdielom je, že bude bojovať o niečo viac. Veci, ako je sledovanie videa, budú trvať dlhšie a váš počítač sa v porovnaní s MacBookom Pro zvýši.

cena

Ďalším veľkým rozdielom medzi týmito MacBookmi je cena.

MacBook Air 2020 sa začína na 999 dolárov pre základný model.

Na druhej strane MacBook Pro 2019 začína na $1299.

Ako som už spomenul, je tu aj ďalších 13-palcový MacBook Pro 4 Porty USB-C začínajú na $1799.

Ktorý MacBook je pre vás najlepší?

Aj keď majú podobné špecifikácie a dizajn, MacBook Pro a MacBook Air sa veľmi líšia.

Ak si chcete vybrať jednu z nich, musíte vedieť, na čo ju použiť.

Ak ste výkonný používateľ, ktorý chce upravovať 4K videá, hrať videohry alebo používať iné náročné aplikácie, mali by ste ísť do MacBook Pro. Dokonca aj ako starší model to zvládne bez potenia.

Na druhej strane, ak ste spisovateľ, trávite čas prehliadaním webu alebo dokonca veľa úprav fotografií, MacBook Air 2020 je tou najlepšou voľbou.

A ak ste ani týchto ľudí a chcete iba MacBook, odporúčam vám získať MacBook Air. Nová klávesnica, ďalší úložný priestor a lacnejšia cena z nej robia najlepší MacBook pre väčšinu ľudí. Navyše ho môžete pri objednávke upgradovať na procesor Intel Core i5 za ďalších 100 dolárov Apple, Je to to najlepšie, čo môžete.

Table of Contents