Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

20 tipov, ako zaistiť, aby bol váš mobilný malware odolný proti útoku Saudského princa na „hacknutého“ Jeffa Bezosa – The Sun

AK sa môže stať Jeffovi Bezosovi, môže sa to stať každému.

Amazon Šéf mal údajne hacknúť telefón po otvorení videohovoru WhatsApp od Mohammeda bin Salmana, korunného princa Saudskej Arábie.

  Mohammed bin Salman poprel hackovanie telefónu Jeffa Bezosa cez video na WhatsApp

5

Mohammed bin Salman poprel hackovanie telefónu Jeffa Bezosa cez video na WhatsAppKredit: AFP

Video údajne necháva hackerom ukradnúť z mobilu správy a obrázky, ktoré sa potom údajne použili pri pokuse o vydieranie.

Saudská Arábia obvinenia poprela a vyzvala na vyšetrovanie.

Ako sa teda môžete chrániť pred hacknutím?

Postupujte podľa týchto 20 tipov, aby ste predišli strate kontroly nad telefónom. , ,

1, Neotvárajte videá od ľudí, ktorých nepoznáte

Hackeri môžu využiť zraniteľnosť nazývanú „pretečenie vyrovnávacej pamäte“ – zaplavenie telefónu príliš veľkým množstvom údajov v súbore, ktorý potom otvorí zariadenie prasknutím.

Aplikácia má príliš veľa informácií na to, aby ju bolo možné spracovať, takže sa vzdáva svojej logiky a umožňuje vykonávanie škodlivého softvéru, ktorý postupuje pod kontrolu nad telefónom.

2, Neodkladajte inštaláciu aktualizácií aplikácií

Aktualizácia aplikácií môže byť fuškou, ale je to dôležité. Každá aplikácia predstavuje potenciálne okienko, cez ktoré sa môže počítačový zločinec prehľadávať – ​​a naďalej sa vyskytujú diery, čo je jeden z dôvodov, prečo vývojári pravidelne odporúčajú aktualizácie.

3, Neignorujte aktualizácie operačného systému

Ešte dôležitejšie je, keď v systéme Android alebo Apple pošlite správu, že operačný systém vášho telefónu (softvér, ktorý umožňuje správne fungovanie všetkého v telefóne) vyžaduje aktualizáciu. Tieto aktualizácie sa často zavádzajú v reakcii na chybu zabezpečenia.

4, Neverte, že osoba, ktorá vás volá, je tým, čo hovoria

Telefóny iPhone sa teraz snažia získavať údaje z e-mailov, ktoré ste dostali, aby zistili, či môžu pochopiť, kto vám volá.

Ak sú zlomyseľní herci schopní využiť pokusy telefónu pomôcť nám napríklad tým, že ako volajúci rozsvietime „bankovú linku pomoci“, môže sa stať náchylnejšou na nás, aby sme boli presvedčení o poskytovaní informácií o telefóne, ktoré by mohli vymazať naše bankové účty. ,

  Zaobchádzajte so všetkými textovými správami s podozrením, aby bol váš mobil bezpečný pred škodlivým softvérom

5

Zaobchádzajte so všetkými textovými správami s podozrením, aby bol váš mobil bezpečný pred škodlivým softvéromKredit: Getty Images – Getty

5, Nezabudnite zaobchádzať s textovými správami s podozrením

Rovnako je pre ľudí veľmi ľahké spoofovať meno odosielateľa textových správ. Skontrolujte gramatiku a pravopis takýchto správ a znova skontrolujte všetky odkazy v nich obsiahnuté. Ak sa nezhodujú s oficiálnymi webovými stránkami, neklikajte na ne.

6, Nezálohujte všetky svoje údaje do iCloud alebo iných cloudových služieb

Cloud (internetové úložisko) bol vynikajúci pre tých, ktorí na svojich zariadeniach nemajú dostatok úložného priestoru. Ale cloud by mohol byť – a bol – hacknutý. Pomysli na to, čo by si nechceli ostatní.

Napríklad fotografia vášho pasu uložená pre pohodlie obsahuje veľa údajov. Nevracajte to do oblaku. V ideálnom prípade ho neukladajte vo svojom telefóne vôbec.

7, Nezabudnite do telefónu vložiť kód PIN

Bez nich nie sú vaše súkromné ​​komunikačné a finančné informácie nezabezpečené. A nerobte z toho zrejmé číslo. Hackeri prejdú zoznamom najpoužívanejších kódov PIN (ktoré, samozrejme, zahŕňajú 1234).

Kvôli vysokej bezpečnosti kódu PIN nezabudnite ich opakovane používať z iných účtov a uistite sa, že nie sú priamo spojené s dôležitými dátumami vášho života. Ak hacker pozná váš vek, pravdepodobne bude schopný uhádnuť váš kód PIN, ak máte narodeniny.

8, Nesťahujte aplikácie z iného miesta ako z oficiálnych obchodov s aplikáciami

Neoficiálne aplikácie často obsahujú škodlivý softvér. Ak máte telefón s Androidom, mali by ste používať telefón Google Play Store,

Ak máte iPhone, je to App Store. Aplikácie v týchto obchodoch prechádzajú bezpečnostnými kontrolami.

  Nezabudnite zaobchádzať s textovými správami s podozrením a vždy dávajte pozor na gramatické chyby (zásoby).

5

Nezabudnite zaobchádzať s textovými správami s podozrením a vždy dávajte pozor na gramatické chyby (zásoby).Kredit: Getty – prispievateľ

9, Nesťahujte aplikáciu z oficiálneho obchodu bez dvojitej kontroly

Niektoré zlé aplikácie prechádzajú: vyššie uvedené kontroly nie sú vždy také prísne.

V októbri vedci objavili na internete 42 aplikácií obsahujúcich malware Google Play Store ktoré boli stiahnuté osem miliónov krát.

Pozrite sa na logo (je to oficiálne?), Názov (je to názov aplikácie?) A vývojár (názov pod názvom aplikácie).

10. Pri odchode z domu nezabudnite na svojom telefóne vypnúť wifi

Môžete sa stať obeťou útoku človek v strede: Tu hacker ťukne na spojenie medzi vašim telefónom a službami, ktoré používa, a tajne oddeľuje údaje, ako sú užívateľské mená a heslá, ktoré zadávate do aplikácií a prenášajú na počítačové servery.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako k takémuto útoku je, je nastavenie hotspotov wifi, ku ktorým sa váš telefón automaticky pripája.

11. Nezabudnite do telefónu nainštalovať antivírusový softvér

Telefóny sú rovnako zraniteľné ako notebooky a často obsahujú viac osobných údajov.

Norton Mobile Security je vyvinutý veľkým počítačovým antivírusovým programom a poskytuje verzie Android a iPhone.

12. Nedávajte svoj telefón nikomu na použitie

Nechať vnuka hrať hru je v poriadku a je dobré, ale náhodou si mohol stiahnuť neoficiálnu aplikáciu alebo kliknúť na odkaz na spoof webovú stránku.

13. Na zabezpečenie všetkých vašich informácií sa nespoliehajte na WhatsApp

Namiesto toho použite signál: Napriek vyznávaniu šifrovania typu end-to-end (zabezpečenie všetkého, čo posielate), iné funkcie WhatsApp, ako napríklad skupinové rozhovory, sú schopné preniesť údaje. Ale Signal – plne šifrovaná služba správ – sa doteraz ukázal ako nepriepustný.

  Nezabudnite si do telefónu nainštalovať antivírusový softvér, pretože je tak zraniteľný ako notebooky (skladom)

5

Nezabudnite si do telefónu nainštalovať antivírusový softvér, pretože je tak zraniteľný ako notebooky (skladom)Kredit: Getty – prispievateľ

14. Nepoužívajte znovu heslá

Silné heslá zahŕňajú kombináciu písmen, číslic a symbolov, nie sú slovami zo slovníkov a nie sú k vám osobne spojené. Je ťažké si ich zapamätať.

Ak máte problémy, zvážte použitie správcu hesiel, napríklad Last Pass.

15. Nenechajte surfovať po internete bez blokovania adblockerov

Veľa škodlivého softvéru sa často tajne inštaluje prostredníctvom automaticky otváraných okien alebo reklám pod oknom (ktoré nie sú okamžite viditeľné).

Inštalácia blokovača adblocker, ako je napríklad Adblock Plus, pomáha – aj keď s nastavením súhlasí, aby ste povolili reklamy na vašich obľúbených stránkach.

16. Nepredpokladajte, že máte vždy na starosti svoj telefón

Hackeri môžu sociálnym inžinierom získať prístup k vášmu telefónu pomocou postupu nazývaného výmena SIM karty a plynulo prechádzajú okolo pracovníka call centra, aby pridelili SIM karte ich číslo.

Môžu potom resetovať účty bez toho, aby ste vedeli a mali prístup k vašim údajom. U svojho operátora si často overte, či je vaše telefónne číslo stále priradené.

17. Nenechávajte Bluetooth zapnuté

Rovnako ako v prípade Wi-Fi nenechávajte Bluetooth stále zapnutý. Keď je zapnutá, na pripojenie sa vyžaduje kód PIN.

  Nepredpokladajte, že iPhone znamená, že ste v bezpečí, aj keď sa vyskytlo menej veľkých hackerských útokov Apple zariadenie

5

Nepredpokladajte, že iPhone znamená, že ste v bezpečí, aj keď sa vyskytlo menej veľkých hackerských útokov Apple zariadenieKredit: Getty – prispievateľ

18. Na bankový účet, pre ktorý používate, nemáte všetky svoje peniaze Apple Pay

To isté platí pre akékoľvek bezkontaktné platby. Pretože bezkontaktné kreditné karty a telefónne platobné systémy nevyžadujú vloženie kódu PIN, môže ich používať ktokoľvek, hoci do limitu.

Existujú dve potenciálne riziká: Jedným je to, že ľudia zametajú skrytý platobný terminál a účtujú si peniaze z telefónu (k tomu došlo pred bezkontaktnými kartami pred niekoľkými rokmi).

Druhou je, že si vezmú váš telefón a potom majú prístup do vašej banky.

19. Nenechajte opravovať obrazovku telefónu v neoficiálnych zásuvkách

Apple obchody a oficiálne obchody prevádzkované poskytovateľmi mobilných telefónnych sietí, ako sú EE, O2 alebo Virgin Mobile, sú najbezpečnejšie.

20. Nepredpokladajte, že iPhone znamená, že ste v bezpečí

Došlo k menšiemu počtu útokov hackerov Apple počítačov a zariadení, ale to neznamená Apple je automaticky bezpečnejšie.

Je to čisto na ekonómii. Android má tri štvrtiny globálneho trhu, takže hackeri idú po nich viac. Apple malware existuje a je rovnako nebezpečný.

Amazon šéf Jeff Bezos ‘dostal telefón hackerom po prijatí správy od saudskoarabského korunného princa“



Table of Contents