20 tipov a trikov pre Samsung Galaxy Poznámka 5

Tipy a triky pre Samsung Galaxy Poznámka 5

Spoločnosť Samsung prišla so zbraňami, ktoré horia, vo svojom najnovšom phabletovom smartfóne Samsung Galaxy Poznámka 5. Populárna séria sa rozhodla pre kontroverzné zmeny najmä pre náročných používateľov, ale zachovala si mnoho funkcií, ktoré sme si všetci obľúbili. Ak náhodou zariadenie vlastníte, je veľká pravdepodobnosť, že nepoznáte jeho úplné možnosti. Tento článok poukáže na niekoľko tipov a trikov pre spoločnosť Samsung Galaxy Poznámka 5 a má za cieľ predstaviť vám funkcie, ktoré ste možno prehliadli.

galaxy-note5_gallery_front_black

Pokračujem a predpokladám, že používate Samsung Galaxy Poznámka 5 na chvíľu alebo sú zaujímavé pri jeho kúpe. Ak ste tu, pretože sa chcete pozrieť na funkcie, ktoré tento smartfón ponúka, dôrazne vám odporúčam, aby ste si prezreli aj najlepšie vlastnosti spoločnosti Samsung. Galaxy Poznámka 5 článok tiež. Vedome a zrelé rozhodnutie je pri kúpe prémiového smartfónu za zodpovedajúcu cenu veľmi nevyhnutné. Bez ďalších rečí začnime s tipmi a trikami pre Samsung Galaxy Poznámka 5.

1. Operácia jednou rukou

selfie galaxie-note5

Samsung Galaxy Poznámka 5 prichádza veľký smartphone 5.7 palcov. Aj keď si bežní užívatelia na veľkú obrazovku zvykli, noví používatelia môžu mať problém s používaním smartfónu jednou rukou. Našťastie to Samsung vie a zaradil veľmi robustný režim ovládania jednou rukou.

Táto funkcia v zásade zmenší celú obrazovku na zvládnuteľnú veľkosť a umožní vám používať telefón iba jednou rukou. Ak chcete aktivovať tento režim, prejdite na nastavenie> Displej> Operácia jednou rukou. Odtiaľ budete môcť jednou rukou zmenšiť veľkosť obrazovky na niečo, čo vám vyhovuje.

2. Rýchle sťahovanie

Možnosť Download Booster v programe Samsung Galaxy Poznámka 5 umožňuje sťahovať súbory na úkor mobilných dát. Ak napríklad niečo sťahujete cez štandardné pripojenie Wi-Fi a trvá to príliš dlho, môžete túto možnosť povoliť a zvýšiť tak rýchlosť mobilných dát.

Ak už máte pripojenie LTE alebo 3G, tento režim budete môcť jednoducho aktivovať a využívať tak vyššie rýchlosti sťahovania. Ak chcete využiť túto funkciu, navštívte stránku nastavenie> Ďalšie nastavenia pripojenia> Stiahnite si Booster, odtiaľ všetko, čo musíte urobiť, je zapnúť a máte hotovo.

3. Google Now

Google Now je šikovný nástroj, ktorý vám umožní vykonávať určité úlohy jednoducho stlačením tlačidla. Na Samsungu Galaxy Poznámka 5, budete mať prístup k Asistentovi Google takmer odkiaľkoľvek jednoduchým stlačením a podržaním Domovské tlačidlo.

Na mikrofón budete môcť klepnúť aj vtedy, ak chcete vykonať rýchle vyhľadávanie, skontrolovať si kalendár alebo dokonca nastaviť pripomenutie. Ak vás skutočne zaujíma ďalšie využitie tejto funkcie, budete si môcť tiež prispôsobiť prostredie Google Now otvorením aplikácie Google Now.

4. Snímač odtlačkov prstov

galaxy-note5_charging_power-to-go_l

Samsung Galaxy Poznámka 5 prichádza so vstavaným snímačom odtlačkov prstov, vďaka ktorému je toto zariadenie nielen veľmi bezpečné, ale aj ľahko prístupné. Snímač odtlačkov prstov sa nachádza na domovskom tlačidle smartfónu a predstavuje skvelý spôsob, ako zaistiť, aby si s vašim telefónom nemohol nikto iný zahrávať. Ak chcete nastaviť snímač odtlačkov prstov, jednoducho zamierte na nastavenie> Uzamknutá obrazovka a zabezpečenie> Odtlačky prstov.

Odtiaľ vás priateľský návod prevedie skenovaním prstov a potom budete pripravení túto funkciu používať. Vrelo odporúčam, aby ste si oskenovali palec, pretože je to jediná číslica, ktorá sa bude pohodlne používať pomocou skenera odtlačkov prstov.

5. Plánovač automatického reštartu

Ak chcete spustiť svoj Android v špičkovom stave, mali by ste z času na čas zariadenie reštartovať. V ideálnom prípade odporúčam reštartovať smartphone najmenej raz za týždeň. Samsung je na tom tiež rovnako, pretože predstavili funkciu s názvom automatické reštartovanie.

Ako naznačuje názov, táto funkcia vám umožňuje reštartovať zariadenie v akomkoľvek danom čase, aj keď ho aktívne nepoužívate. Ak chcete použiť tento plánovač, prejdite na nastavenie> Zálohovať a resetovať> Automatické reštartovanie a vyberte čas a deň každý týždeň, kedy sa má reštartovať.

6. Indikátor rýchleho nabíjania

galaxy-note5_nabíjanie

Samsung Galaxy Poznámka 5 podporuje rýchle nabíjanie, ale jednoducho nefunguje s žiadnou nabíjačkou alebo káblom USB. Aby ste mohli využívať túto funkciu rýchleho nabíjania, musíte použiť nabíjačku, ktorá bola dodaná so smartfónom v balení. Použite iný kábel alebo nabíjačku a táto funkcia nebude vôbec fungovať.

Ak chcete vedieť, či sa smartfón rýchlo nabíja, vložte ho a skontrolujte panel s upozorneniami. Ak je tento režim rýchleho nabíjania zapnutý, zobrazí sa tu indikácia.

7. Lepšie klávesové skratky

Táto funkcia pre Android je užitočná najmä vtedy, keď si veľa píšete. Je k dispozícii na sklade klávesnice Samsung a je k nemu ľahký prístup. V závislosti od aplikácie, ktorú používate, sa v dolnom riadku klávesnice zobrazia ďalšie tlačidlá. Ich počet sa môže líšiť od aplikácie k aplikácii, ale stále sú k dispozícii.

Klepnutím a podržaním na ktoromkoľvek z nich nastavíte vlastné skratky. Aj keď sa to môže zdať ako malá funkcia, z dlhodobého hľadiska vám to ušetrí čas, najmä ak rýchlo prechádzate medzi aplikáciami sociálnych médií a textovými správami. Ak hľadáte viac klávesových skratiek zameraných na klávesnicu, odporúčam vám tiež skontrolovať zoznam najlepších klávesových aplikácií pre Android.

8. Nájsť Galaxy

Už sme spísali zoznam aplikácií na ochranu pred krádežou pre Android, ale táto funkcia je vstavaná. Keď získate svoje zariadenie Samsung, budete vyzvaní, aby ste si vytvorili účet Samsung. Aj keď sa to môže zdať trochu únavné, ale z dlhodobého hľadiska vám to veľmi pomôže. Ak ste napríklad stratili svoj smartphone, tento účet vám ho pomôže ľahko nájsť.

Ak chcete využiť výhody tejto služby určovania polohy telefónu, navštívte stránku nastavenie> Uzamknutá obrazovka a zabezpečenie> Nájdi môj mobil. Keď je toto nastavenie dokončené, môžete ľahko prejsť na webovú stránku nájsť môj mobilný telefón a nájsť smartphone. Ak chcete, môžete dokonca nechať smartphone zvoniť.

9. Získajte dobroty zadarmo

galaxy-note5_accessories_kv

Teraz, keď ste sa už prihlásili do svojho účtu Samsung, by ste mali tiež využiť bezplatné dobroty, ktoré spoločnosť Samsung dodala spolu s vašim smartfónom. V závislosti od vášho regiónu sa darčeky môžu líšiť, ale som si istý, že 100 dostanete zadarmo GB úložisko na OneDrive na dva roky. Môžete tiež bezplatne získať knihy od Kindle tiež.

10. Nerušiť režim

Ak patríte k ľuďom, ktorí si môžu ľahko skontrolovať svoj smartfón 18 -krát za hodinu, pravdepodobne budete potrebovať túto funkciu na vykonanie práce. Osobne túto funkciu veľmi používam a mám ju veľmi rád, pretože mi umožňuje sústrediť sa na prácu, a nie na upozornenia zo sociálnych médií.

Ak chcete tento režim použiť na zablokovanie nepotrebnej komunikácie, prejdite na nastavenie> Zvuk a oznámenia> Nevyrušujte. Odtiaľ budete môcť nakonfigurovať, cez čo sa chcete dostať a čo zablokovať. Budete tiež môcť zaradiť do užšieho výberu niektoré aplikácie, ako je Gmail, aby vás upozornil na príchod dôležitej pošty.

11. Ponuka leteckého príkazu

S-Pen je jednou z najlepších funkcií spoločnosti Samsung Galaxy Poznámka 5 smartphone. Vďaka tomu telefón vynikne nad ostatnými phabletmi na trhu. Aby ste dostali pero von z krytu, musíte ho jemne zatlačiť a magnetický zámok sa uvoľní.

Odtiaľ budete môcť používať ponuku príkazov letectva na ľahké vykonávanie určitých úloh. Ponuku príkazov vzduchu môžete tiež prispôsobiť tak, že prejdete na položku nastavenie> S-Pen.

12. Upozornenie S-Pen

galaxia-poznámka5

Upozornenia S-Pen sú predvolene vypnuté. Toto upozornenie vás bude informovať, ak sa vzdialite o určitú vzdialenosť bez toho, aby ste museli držať pero. Táto funkcia vám ušetrí starosti s nákupom nového pera S-Pen, ktoré je mimochodom na náš vkus trochu drahé. Telefón zazvoní a dokonca na obrazovke zobrazí správu s informáciou, že pero S-Pen v telefóne práve nie je.

13. Robenie si poznámok

Poznámka 5 - mimo obrazovku

Ďalším skvelým trikom je robiť si rýchle poznámky, aj keď je obrazovka vypnutá. Super AMOLED obrazovka Galaxy Poznámka 5 umožňuje osvetliť iba potrebné pixely; čím vydáva vzhľad „vypnutej obrazovky“. Keď však vytiahnete pero S-Pen, senzory obrazovky sa aktivujú a môžete si na obrazovku načmárať poznámku.

Obrazovka sa ani úplne neprebudí, ale budete si môcť rýchlo niečo zaznamenať bez toho, aby ste si museli otvoriť špeciálnu aplikáciu na písanie poznámok. Toto je funkcia, ktorá úplne zahŕňa povahu názvu výrobku; Galaxy Note je konečne schopný robiť ultra rýchle poznámky.

14. Režim úspory energie

Samsung Galaxy S5 je dodávaný so skvelým režimom úspory energie, ktorý v prípade potreby šetrí batériu. Ide o to, aktivovať tento režim vždy, keď potrebujete šetriť batériu. Keď napríklad na dlhej ceste neaktivujete režim, keď batéria klesne pod 10%, aktivujte ho ihneď po odchode z domu.

Smartfón tak začne od začiatku šetriť energiou. Ak chcete aktivovať režim, prejdite na nastavenie > Batéria. Odtiaľ môžete dokonca zapnúť aj veľmi úsporný režim.

15. S-Finder je skvelý

Na začiatku ste možno prehliadali funkciu s názvom S-Finder, pretože sa zdá, že je to len ďalšia aplikácia od spoločnosti Samsung, ale v skutočnosti je to skvelá funkcia. Po použití a naplnení smartfónu budete len ťažko hľadať ten jeden obrázok zo svadby. Vďaka tejto funkcii budete môcť uvedený súbor ľahko nájsť.

Táto funkcia v zásade prehľadá celý smartphone, aby našiel to, čo hľadáte, a usporiada ho stráviteľným spôsobom. Obvykle sa nachádza na paneli s upozorneniami a je z neho prístupný. Ak tam nie je, môžete ho zahrnúť kliknutím na tlačidlo Upraviť.

16. Prispôsobte oznamovací zásobník

Keď už hovoríme o tlačidle úprav, môžete ľahko usporiadať skratky a funkcie zobrazené pri pokuse o upozornenie. Všetko, čo musíte urobiť, je stlačiť tlačidlo Upraviť a telefón sa dostanete do ponuky prispôsobenia.

Odtiaľ si už len vyberiete potrebné skratky a je to. To vám tiež umožní odstrániť niektoré zbytočné skratky funkcií pri pokuse o upozornenie. Bluetooth takmer nepoužívam, takže malo zmysel jednoducho odstrániť jeho skratku z oznamovacej lišty.

17. Vytvorenie priečinka

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú podivne preplnenú domovskú obrazovku, túto funkciu skutočne oceníte. Vytváranie priečinkov na Samsung Galaxy Poznámka 5 je jednoduchý a ľahký. Jednoducho presuňte ikonu na inú a bam! Vytvorili ste priečinok.

Tak dobre spoločnosť Samsung zvládla spôsob vytvárania priečinkov drag and drop. Teraz pridajte do priečinka viac ikon jednoduchým pohybom drag and drop a môžete ísť.

18. Inteligentné upozornenie

Smart Alert je skvelá funkcia, ktorú môžete použiť, ak ste unavení z ranného spánku. Táto funkcia vibruje, keď zdvihnete telefón, ak ste zmeškali upozornenia. Je to skvelá funkcia, ako zistiť, či vám niečo chýba, a to dokonca aj bez toho, aby ste otvorili oči. Lenivé neskoré nedeľné rána sa práve zlepšili.

19. Priamy hovor

Táto funkcia detekcie pohybu je priamo z budúcnosti. Ak čítate správu alebo dokonca kontakt, jednoducho zdvihnite smartfón k uchu a poznámke 5 vytočí tento kontakt. To je správne; okrem zdvíhania telefónu k uchu nemusíte robiť nič. Túto funkciu môžete povoliť tak, že prejdete do nastavenie> Pohyby a gestá.

20. Potiahnutie dlaňou

Funkcia Palm Swipe vám umožní ľahko vytvárať snímky obrazovky. Ak chcete nasnímať obrázok čohokoľvek, čo je na obrazovke, stačí, ak urobíte rozsiahly pohyb dlaňou. Predstavte si to ako čistenie nečistôt z telefónu a Galaxy urobí snímku obrazovky. Ak chcete povoliť túto funkciu, prejdite na nastavenie> Pohyby a gestá> Prejdením prstom zachytíte.

Záver

Toto bolo pár tipov a trikov pre Samsung Galaxy Poznámka 5 To vám pomôže používať telefón o niečo viac efektívne. Tieto mierne nejasné funkcie sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť interaktivitu medzi vami a vašim zariadením.

Rovnako ako vždy, ak máte otázky týkajúce sa týchto tipov a trikov pre spoločnosť Samsung Galaxy Poznámka 5, určite zazvonte v komentároch nižšie.