20 najpredávanejších hier desaťročia

Franšíza Call of Duty má najviac hier na zozname bestsellerov desaťročia, ale GTA V zostáva na čele

Vieš si predstaviť, čo to bolo? hry kto predal najviac za posledných desať rokov? Môže sa to zdať prehnané, ale verte mi: z 20 titulov na zozname je 10 z franšízy Call of Duty, ktoré ukazujú obrovskú prevahu v akčných žánroch.

Predaj súvisiaci s hrami sa počíta hlavne pri zohľadnení severoamerického trhu, ale rovnako predstavuje celosvetový úspech. Zoznam je v zostupnej forme, tj od najpredávanejších po najmenšie:

Grand Theft Auto V

GTA V sa stala komerčne najúspešnejšou hrou všetkých čias v USA (Foto: Zverejnenie)GTA V sa stala komerčne najúspešnejšou hrou všetkých čias v USA (Foto: Zverejnenie)

Ako jedna z najúspešnejších hier nielen v roku 2010, ale aj v celom priemysle videohier, Grand Theft Auto V bol pôvodne vydaný v roku 2013 a predal viac ako 100 miliónov kópií.

S týmto urobiť, GTA V sa stala najvýnosnejším médiom všetkých čias podľa herného priemyslu, berúc do úvahy filmy, knihy a ďalšie zábavné produkty. Vaše zisky prídu „doma“ 6 miliárd dolárov.

Call of Duty: Black Ops

Zo všetkých hier Call of Duty boli prvé Black Ops komerčne najúspešnejšie za posledné desaťročie (Foto: Zverejnenie)Zo všetkých hier Call of Duty boli prvé Black Ops komerčne najúspešnejšie za posledné desaťročie (Foto: Zverejnenie)

Série hier Call of Duty sú tie, ktoré sa objavia najviac v tomto zozname a prakticky monopolizujú počet hier predaných v roku 2010. Čierne op, ktorá bola pôvodne vydaná v roku 2010 pre Xbox 360, PS3 a PC, a predala sa približne 30 miliónov kópií v období 3 rokov. Aj keď to nie je považované za jeden z najlepších vydaných FPS, hra je kompetentná a demonštruje „silu“, ktorú má séria.

Call of Duty: Black Ops II

Call of Duty Black Ops II bol ocenený za prevzatie vzorca z predchádzajúceho a zlepšenie tam, kde to bolo dôležité (Foto: Reprodukcia)Call of Duty Black Ops II bol ocenený za prevzatie vzorca z predchádzajúceho a zlepšenie tam, kde to bolo dôležité (Foto: Reprodukcia)

S prvým Čierne op na druhom mieste ako najúspešnejšia z posledných desiatich rokov nie je veľkým prekvapením, že sa objavuje na treťom mieste. Najnovšie údaje zozbierané pre tento článok naznačujú, že predal asi 29 miliónov kópií.

Čierna ops II koná sa medzi rokmi 1980 a 2025, na konci studenej vojny a vo fiktívnej druhej studenej vojne. Pri dobrej grafike a dobrej hrateľnosti je medzi kritikmi zhoda Čierna ops II je príkladom toho, ako zobrať body z predchádzajúcej hry a vylepšiť ich, aby ste získali dokonalejší zážitok.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Hra bola kritizovaná za jej mätúci príbeh a podobnosť so svojimi predchodcami. Avšak moderná vojna 3 je ďalšia hra, ktorá zachováva podstatu Call of Duties a dokazuje obchodnú silu série (Photo: Reproduction)Hra bola kritizovaná za jej mätúci príbeh a podobnosť so svojimi predchodcami (Foto: Reprodukcia).

V čase jeho vydania sa nazýva “Najlepšia služba Call of Duty, ktorá bola kedy vydaná”, Moderné vojny 3 Bol to obrovský úspech a dokonca aj ohromení fanúšikov franšízy sa objavili iba na štvrtom mieste medzi zápasmi, ktoré boli najúspešnejšie za posledné desaťročie.

Hra predala asi 29 miliónov kópií, čo je zhruba rovnaká hracia plocha ako Čierna ops II, Okrem toho získal niekoľko ocenení a je dodnes obľúbeným fanúšikom.

Call of Duty: Black Ops III

Black Ops III je považovaná za ďalšiu vynikajúcu hru zo série Call of Duty. Neprináša veľa správ, ale udržuje to, čo bolo dobré v predchádzajúcich správach (Foto: Reprodukcia).Black Ops III neprináša veľa správ, ale udržuje to, čo bolo dobré v predchádzajúcich správach (Foto: Reprodukcia).

Zahájená v roku 2015 Call of Duty: Black Ops III v porovnaní s ostatnými to prinieslo trochu hustejší príbeh, ale z hľadiska hrateľnosti to prinieslo starú dobrú mechaniku, ktorú fanúšikovia milujú.

Bez zverejnených oficiálnych údajov o celkovom predaji Activision práve vydal vyhlásenie, že ide o jednu z komerčne najúspešnejších hier ôsmej generácie videohier a že sa v prvom týždni predala o 7 miliónov kópií. Skutočná zlatá baňa pre vydavateľa! Odhaduje sa však, že hra predala približne 26 miliónov kópií.

Call of Duty: Duchovia

Call of Duty: Duchovia boli ocenení za vynikajúci multiplayer napriek tomu, že boli kritizovaní za nedostatok inovácií. Výsledok sa tiež považuje za sklamanie (Foto: Reprodukcia)Call of Duty: Duchovia boli ocenení za vynikajúci multiplayer napriek tomu, že boli kritizovaní za nedostatok inovácií (Foto: Reprodukcia).

Ďalšia hra zo série na zozname, Ghosts stavia vás do obuvi Logana Walkera a Eliasa Walkera, ktorý je prvou nehumánnou postavou, ktorú je možné hrať v Call of Duty,

Režim pre viacerých hráčov priniesol novú mechaniku a priniesol viac oblastí na zničenie. Hra však získala zmiešané hodnotenie pozitívnych výsledkov z médií, vo všeobecnosti kritizovala malú inováciu titulu v porovnaní s režimom pre jedného hráča.

Red Dead Redemption II

  Ďalším obrovským úspechom spoločnosti Rockstar je špekulácia, že Red Dead Redemption II by boli na pozíciách nad zoznamom, ak by boli vydané začiatkom roka 2010 (Foto: Reprodukcia). Ďalším obrovským úspechom spoločnosti Rockstar je špekulácia, že Red Dead Redemption II by boli na pozíciách nad zoznamom, ak by boli vydané začiatkom roka 2010 (Foto: Reprodukcia).

Ponechanie „maratónu“ trochu Call of Duty, Red Dead Redemption II je ďalšia hra vyvinutá spoločnosťou rockstar,

Uvedenie na trh v roku 2018, o niečo menej ako dva roky, trvalo mu, kým sa dostal na tento zoznam, pričom za jeden rok dosiahol 25 miliónov. Nedávno bola uvedená na trh aj verzia pre PC, ktorá ďalej zvýšila predaj hry.

Call of Duty: WWII

Druhá svetová vojna bola vysoko ocenená za to, že mala všetky prvky úspechu série a bola dobrá vo všetkých bodoch: história, grafika a hrateľnosť (Foto: Reprodukcia).

Vráťme sa k rôznym Call of Dutys, o Druhá svetová vojna vracia pôvod franšízy a stavia hráča na európsku scénu.

S dobrými príbehmi a veľmi zbesilým režimom pre viacerých hráčov Call of Duty II. Svetovej vojny je ďalšou hrou zo série, ktorá robí zoznam komerčne najúspešnejších za posledné desaťročie s odhadovanými 20 miliónmi kópií.

Call of Duty: Black Ops 4

V čase uvedenia na trh bola hra kritizovaná za použitie mikrotranzií, aby sa získala určitá výhoda v hre, ktorá sa považuje za nákladnú a ponúka malú návratnosť (Foto: Reprodukcia).Hra bola kritizovaná za použitie mikrotranzií za účelom získania nejakej výhody v hre, ktorá bola považovaná za drahú a ponúka malú návratnosť (Foto: Reprodukcia).

Byť prvou hrou v sérii, ktorá nemá kampaň pre jedného hráča, Čierne op 4 sa stal známym tým, že režim pre viacerých hráčov je úplne kompletný a v tomto zmysle je veľmi chválený. Hra prišla o zisk 1 miliárd dolárov tesne za mesiac po svojom uvedení na trh.

Minecraft

Minecraf je popularita, ktorá sa rozpadá na niekoľko podskupín (Foto: Reprodukcia).Minecraf je popularita, ktorá sa rozpadá na niekoľko podskupín (Foto: Reprodukcia).

Nikoho neprekvapuje, Minecraft je to fenomén najmä medzi deťmi, je akýmsi „virtuálnym legom“, kde ľudia spájajú svoje budovy s blokmi. Jeho pôvodné vydanie bolo v roku 2009.

Call of Duty: Advanced Warfare

Toto bolo považované za významný pokrok oproti ostatným hrám v čase jeho vydania, ktoré predstavovalo inovatívny, súvislý príbeh a skvelý režim pre viacerých hráčov (Foto: Prehrávanie)V porovnaní s ostatnými hrami, ktoré boli v čase uvedenia na trh uvedené, to považovalo za významný pokrok (Foto: Reprodukcia).

Vráťte sa k (niekoľkým) Call of Dutys, Pokročilá vojna je to skôr COD, kde hráči chodia do bitiek s futuristickým oblečením v scenérii druhej svetovej vojny. Napriek predstaveniu malej novinky pre sériu receptov je to ďalšia hra, ktorá priniesla obrovský komerčný úspech.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty Modern Warfare bola najziskovejšia hra v decembri 2019 (Foto: Prehrávanie)Call of Duty Modern Warfare bola najziskovejšia hra v decembri 2019 (Foto: Prehrávanie)

Prvý Moderné vojny bol prepustený v roku 2007 a dokonca o 13 rokov neskôr je stále veľmi populárny. V roku 2019 tu bola nová hra s rovnakým názvom, ale nie nevyhnutne remake, ale „mäkký reštart“ s prvkami z pôvodnej hry, ktorý však pokračoval „novým smerom“.

Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim je známy svojou bohatosťou obsahu (Foto: Prehrávanie)The Elder Scrolls V: Skyrim je známy svojou bohatosťou obsahu (Foto: Prehrávanie)

Spustené v roku 2011, Skyrim sa stal známym pre veľmi absurdné množstvo postranných úloh, ktoré sú alternatívnymi misiami zbytočnými na dokončenie hlavného režimu. Mnohí hrajú hru mesiace alebo dokonca roky a nedokážu dokončiť všetko, čo titul ponúka. Navyše, vďaka svojej popularite sa hra objavila na viacerých zariadeniach a bola prepustená na rôzne platformy.

Mario Kart 8

Mario Kart 8 pokračuje v najslávnejšej podskupine talianskeho fúzy, ktorý má svoj pôvod v Super Nintendo (Foto: Reprodukcia)Mario Kart 8 pokračuje v najslávnejšej podskupine talianskeho fúzy, ktorý má svoj pôvod v Super Nintendo (Foto: Reprodukcia)

Legendárny fúzy nintendo je skutočnou „zlatou baňou“ pre veľké N a USA Mario Kart 8 prepustený na internet Nintendo Switch pripojiť sa k jednej z komerčne najúspešnejších hier desaťročia.

Udržiavanie dokonalosti tejto série je jednou z najpopulárnejších hier Nintendo Wii U (kde bola pôvodne vydaná), je to najpredávanejšia hra na celej konzole a tiež „nevyzerala zle“ na Switch,

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty Infinite Warfare bol komerčne úspešný, ale rovnako ako ostatní na zozname bol kritizovaný za nedostatok inovácií (Foto: Reprodukcia).Call of Duty Infinite Warfare bol komerčne úspešný, ale rovnako ako ostatní na zozname bol kritizovaný za nedostatok inovácií (Foto: Reprodukcia).

Nekonečné bojovanie získali dobré recenzie od médií, napriek tomu, že v tejto súvislosti nepatria medzi najúspešnejšie hry v sérii. Zhoduje sa v tom, že existuje vynikajúca kampaň pre režim pre jedného hráča, zatiaľ čo multiplayer bol vnímaný s menším nadšením, že je trochu „viac rovnaký“. Napriek tomu je to ďalšia hra, ktorá „sa predáva ako voda“ a patrí k najúspešnejším za posledných desať rokov.

bojisko 1

Napriek svojmu názvu, Battlefield 1 je pätnásty zápas v sérii (Photo: Playback)Napriek svojmu názvu, Battlefield 1 je pätnásty zápas v sérii (Photo: Playback)

A na zozname sa objaví ďalšia veľmi populárna FPS (konečne!). bojisko 1 Uskutočňuje sa počas prvej svetovej vojny a verejnosť a médiá ho veľmi oceňovali, pretože sa v porovnaní s predchádzajúcimi hrami v sérii považoval za veľký vývoj, a to v hre pre jedného hráča aj pre viacerých hráčov. S veľkým obchodným úspechom hra predala približne 15 miliónov kópií.

bojisko 4

bojisko 4 bol veľmi ocenený za hranie hry, ale jeho príbeh bol kritizovaný za predvídateľnosť (Foto: Reprodukcia).bojisko 4 bol veľmi ocenený za hranie hry, ale jeho príbeh bol kritizovaný za predvídateľnosť (Foto: Reprodukcia).

bojisko 4 je to ďalšia hra v sérii, ktorá má všetky prvky úspechu: lietadlá, tanky, helikoptéry a „všeobecné bitie“, okrem vynikajúceho režimu pre jedného hráča a iného hráča pre viacerých hráčov.

osud

Osud priniesol veľký úspech, ale mal zmiešané recepcie od kritikov, pričom niektorí vysoko ocenili jeho technickú kvalitu, zatiaľ čo iní tvrdili, že to bolo trochu opakujúce sa (Foto: Reprodukcia).Osud bol veľkým úspechom, ale mal zmiešaný príjem kritikov a niektorí ocenili jeho technickú kvalitu (Foto: Reprodukcia).

Ďalšia hra od Activision, osud pripojí sa k zoznamu ako jedna z komerčne najúspešnejších hier minulej generácie. Vydavateľ, ktorý bol uvedený na trh v roku 2014, uviedol, že išlo o najúspešnejšie spustenie novej franšízy v celej histórii spoločnosti. Hra dostala dobré známky aj z médií a nakoniec dostala sekvenciu, ktorá ďalej zlepšovala body pôvodnej hry.

Legenda Zeldy: Dych divočiny

The Legend of Zelda Breath of the Wild je medzníkom vo franšíze, pretože je akýmsi reštartom z hľadiska histórie aj hrateľnosti (Foto: Prehrávanie)The Legend of Zelda Breath of the Wild je medzníkom vo franšíze, pretože je akýmsi reštartom z hľadiska histórie aj hrateľnosti (Foto: Prehrávanie)

Revolučná franšíza Zelda, ktorá nasledovala viac-menej podľa toho istého vzorca od okaríny času Nintendo 64, Dych divočiny je jednou z najúspešnejších hier v Nintendo Switch a Wii U. Bolo predaných okolo 15 miliónov kópií, čo z neho robí najziskovejšiu Zeldu v histórii.

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront je reštartom rovnomennej hry vydanej v roku 2007 (Foto: Prehrávanie) Star Wars Battlefront je reštartom rovnomennej hry vydanej v roku 2007 (Foto: Prehrávanie)

Jedna z najočakávanejších hier roku 2015 priniesla aj veľký komerčný úspech a pripojila sa k tomuto zoznamu 20 najúspešnejších hier desaťročia 2010. Napriek tomu Star Wars Battlefront dostali negatívnu kontrolu nedostatočného obsahu, pretože vývojári mali v úmysle zamerať sa na náhodných hráčov.

Dosiahnutie Call of Duty, však? V komentároch zanechajte, ktorú hru franšízy ste už hrali.

zdroj: Pocket-Lint