Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

20 najlepších hier PlayStation za posledných desať rokov

Aké boli top 20 hry PlayStation za posledných desať rokov? Hovoríme vám!

Vytvorte zoznam najlepšie hry je to vždy výzva, pretože musíme vziať do úvahy, aká bola úspešná, jej technická kvalita a zábava, pričom táto bola subjektívnou hodnotou.

Takže ak máte PlayStation 4 a chce zostať na vrchole najlepších hier vydaných pre túto platformu PS3 koľko PS4, vykonali sme ťažké zdvíhanie a môžete skontrolovať zoznam uvedený nižšie. Nezabudnite sa tiež pozrieť na najpredávanejšie hry.

Posledný z nás prepracovaný (2014 – PS4)

Remastering Posledného z nás pre PlayStation 4 je čistý (Foto: Reprodukcia)Remastering Posledného z nás pre PlayStation 4 je čistý (Foto: Reprodukcia)

Známy ako jedna z najlepších (možno najlepších) hier PlayStation 3, pre tento zoznam prišiel Posledný z nás prepracovaný len pre klasiku, ale uvedenie na PlayStation s mierne vylepšenou grafikou 4,

Keďže ide o veľmi filmový zážitok, hra je nepochybne dobre vykonaná vo všetkých bodoch, dokonca aj v scénach, z ktorých môžu hráči čerpať veľa sĺz. Z tohto dôvodu Posledný z nás 2 je jednou z najočakávanejších hier na PlayStation 4 taky.

Tieň Kolosu (2018 – PS4)

Shadow of the Colossus for PS4 udržuje dokonalosť hry PS2 a je považovaný za jednu z najlepších hier za posledných desať rokov (Foto: Prehrávanie)Shadow of Colossus for PS4 udržuje dokonalosť hry PS2 (Foto: Prehrávanie)

Pôvodne vydané pre PlayStation 2, Tieň Kolosu je jednou z hier považovaných za „umelecké dielo“, ktorá vedie mnohých k otázkam, či by sa videohry mohli považovať aj za umelecké vyjadrenia.

Práve z tohto dôvodu je jeho opätovné spustenie pre PlayStation 4 v roku 2018 to spôsobilo dosť rozruch. Hra stavia hráča do otvoreného sveta so 16 obrovskými gigantickými stvoreniami, ktoré sú jedinými nepriateľmi hry. Všetky bitky, bez výnimky, sú nezabudnuteľné.

S grafickou dokonalosťou, veľmi odlišným zážitkom v porovnaní s inými hrami, silnou emočnou silou a jedinečnou interaktivitou, je to nepochybne jedna z najlepších hier na PlayStation. Za zmienku stojí, že soundtrack je tiež vynikajúci.

Boh vojny (2018 – PS4)

V God of War 2018 grécka mytológia opúšťa scénu a vstupuje nordická mytológia (Foto: Reprodukcia)V God of War 2018 grécka mytológia opúšťa scénu a vstupuje nordická mytológia (Foto: Reprodukcia)

Ako reštart a pokračovanie Boh vojny 2018 ukazuje, že protagonista Kratos je omnoho starší a za prítomnosti jeho syna Atreusa. Tentokrát grécka mytológia „opustí scénu“ a nordická mytológia zaujme miesto, niečo spravodlivé, berúc do úvahy udalosti God of War 3,

Zachováva všetky prvky, ktoré boli úspešné v predchádzajúcich, ako napríklad veľmi násilný boj, hádanky, stretnutia na platformách a iné. Hra má však vyzretejší „tón“ a Kratosova násilná povaha sa v niektorých prípadoch zdá byť do istej miery obmedzená aj kvôli prítomnosti jeho syna.

Okrem toho niektoré nové funkcie v hre, ako napríklad kamera za postavou, zvyšujú hrateľnosť „čerstvosti“. Boh vojny je vynikajúcim príkladom toho, ako aktualizovať receptúru, ktorá robí veľmi významné zmeny, ale stále má podstatu, vďaka ktorej je hráčom God of War milovaný. „Jasná strela“ pre nových aj starších hráčov.

MarvelSpider Man (2018 – PS4)

Hra Spiderman pre PS4 nie je inovovaná, ale v maximálnej miere extrahuje všetky prvky úspechu hry otvoreného sveta (Foto: Reprodukcia).Hra Spiderman pre PS4 nie je inovovaná, ale v maximálnej miere extrahuje všetky prvky úspechu hry otvoreného sveta (Foto: Reprodukcia).

Považovaná veľkou časťou verejnosti za „najlepšiu hru Spiderman, akú kedy bola vyrobená“, Spider-Man pre PlayStation 4 je hra otvoreného sveta vyvinutá spoločnosťou Insomniac Games, ktorá dokáže majstrovsky zachytiť vesmír hrdinu.

Aj keď neprináša inovácie do žánru otvoreného sveta, prináša všetko, čo je v tomto segmente úspešné, ukazuje veľmi kompetentnú prácu od vývojárov, ktorí sa snažili hráčom poskytnúť vynikajúci zážitok.

Hra bola ocenená po celom svete pre svoju hrateľnosť, grafiku a príbeh. Každý, kto má rád hry Spiderman alebo rád hry otvoreného sveta, by si to mal určite vyskúšať.

Horizon Zero Dawn (2017 – PS4)

Horizon Zero Dawn generoval počas náhľadu veľké očakávania a podarilo sa mu splniť alebo dokonca prekonať túžby verejnosti (Foto: Reprodukcia)Horizon Zero Dawn generoval počas náhľadu veľké očakávania a podarilo sa mu splniť alebo dokonca prekonať túžby verejnosti (Foto: Reprodukcia)

Mnohí ho považujú za internet Zelda Dych divočiny PlayStation 4 (alebo naopak), Horizon Zero Dawn je to skôr hra otvoreného sveta, ale stavia vás do post-apokalyptickej budúcnosti.

Je pozoruhodné, že nič v hre sa nezdá byť povrchné, s hustým príbehom, ale zároveň ľahko zrozumiteľné; veľmi bohatá estetika; náročné, ale spravodlivé zápasy pre hráča; a dokonca aj dabing hry je veľmi profesionálny.

Dosah takmer 8 miliónov predaných kópií, toto sa stalo jednou z komerčne najúspešnejších hier na PlayStation 4 a s najväčšou pravdepodobnosťou prinesie franšízu v budúcnosti.

nezmapovaný 4: Koniec zlodejov (2016 – PS4)

nezmapovaný 4 dokáže vyniknúť v samotnej sérii, ktorú veľká väčšina kritikov považuje za vynikajúcu (Foto: Reprodukcia)nezmapovaný 4 dokáže vyniknúť v samotnej sérii, ktorú veľká väčšina kritikov považuje za vynikajúcu (Foto: Reprodukcia)

Ako posledná kapitola príbehu Nathana Drakeho nezmapovaný 4: Koniec zlodeja je to ďalšia hra, ktorá neinovuje, ale berie všetky prvky, ktoré boli úspešné počas hry Uncharted, a zlepšuje tam, kde na tom záleží.

Všetko v hre je skvelé, od grafiky, ktorá je nepochybne krásna, po konštrukciu postáv a samozrejme až po okolitý príbeh, ktorého výsledkom sú tie, ktoré „otvárajú ústa“ ktoréhokoľvek hráča. Upozorňuje na to, že dej dokáže vyniknúť v samotnej sérii Uncharted, ktorá je známa tým, že je jedným z najlepších v tomto segmente.

Pridajte k tomu vynikajúcu plynulosť, s akciou, hádankami a príbehom veľmi dobre kombinovanými a máme jednu z najlepších hier na PlayStation. 4, Kto chce mať dobrú skúsenosť, nezmapovaný 4: Koniec zlodeja je viac, ako sa odporúča.

Je potrebné povedať, že táto hra predala viac ako 15 miliónov kópií, čo z nej urobila komerčne najúspešnejšiu hru na PlayStation 4, okrem nespočetných ocenení, ktoré získal.

Gravity Rush 2 (2017 – PS4)

Gravity Rush 2 nestáva na grafický realizmus, má však krásne vizuálne prvky v kreslenejšom štýle (Foto: Reprodukcia)Gravity Rush 2 nestáva na grafický realizmus, má však krásne vizuálne prvky v kreslenejšom štýle (Foto: Reprodukcia)

Pravdepodobne jedna z najviac podceňovaných hier na zozname Gravity Rush 2 z hľadiska publika to nemalo taký veľký vplyv ako ostatní, napriek tomu, že dostalo dobré známky od špecializovaných kanálov.

Vzhľadom na veľký skok v porovnaní s prvou hrou vydanou pre systém PSVITa má táto hra jednoduchý predpoklad, avšak príbeh sa vyvíja takým spôsobom, že do hry veľa zapája. Okrem toho má jedinečnú mechaniku, veľmi nápaditý svet a anime štýl veľmi charakteristický pre japonské produkcie.

Je to kombinácia akcie s RPG prvkami a vývojom charakteru, čo sťažuje jej definovanie v jednej kategórii. Ďalším vrcholom sú šéfovia, všetci veľmi kreatívni as vysokou úrovňou obtiažnosti, ale pre hráča spravodliví.

Pre tých, ktorí chcú hru menej „bežnú“, ale rovnako dobrú pre ostatných na tomto zozname, si zaslúži dať Gravity Rush 2,

Bloodborne (2015 – PS4)

Bloodborne je vyvinutý rovnakým tímom Dark Souls, ale má svoj vlastný lesk (Foto: Reprodukcia)Bloodborne je vyvinutý rovnakým tímom Dark Souls, ale má svoj vlastný lesk (Foto: Reprodukcia)

„Temné duše“ viktoriánskej éry, ale plné svojej vlastnej identity, krvou ľahko zadajte ľubovoľný zoznam najlepších hier PlayStation.

Aj keď niektoré technické chyby a chyby bránia dokonalosti názvu, krvou má dosť zásluh a predstavuje niekoľko nových funkcií pre hranie hier Dark Souls, nielen ďalšiu všeobecnú hru.

S mnohými hodinami obsahu, nespočetnými misiami, úspechmi a úhľadnosťou prakticky v každom bode, je to jedna z tých hier, v ktorých vidíme, že produkčný tím to skutočne robil s láskou a zaslúži si to skontrolovať.

Podľa kanála Geek.com je Bloodborne „Castlevania v 3D“, ktorú všetci vždy chceli.

Cesta (2012 – PS3 / PS4)

Journey je relatívne jednoduchá a malá hra, ale podarí sa jej zapojiť jedinečným spôsobom (Foto: Reprodukcia).Journey je relatívne jednoduchá a malá hra, ale podarí sa jej zapojiť jedinečným spôsobom (Foto: Reprodukcia).

Klasika hier indie, táto hra je ďalšou z tých hier, ktoré je ťažké „preložiť do slov“, pretože prináša veľmi jedinečný a odlišný zážitok. v cesta ovládate postavu s kapucňou rozľahlej púšte, ktorá cestuje smerom na veľkú horu v diaľke.

Aj keď sa zdá, že ide o zjednodušujúci predpoklad, hra má výnimočný smer a je celkom inovatívna, okrem svojej trajektórie môže prinútiť mnohých plakať. Niet divu, že získal mnoho ocenení a mnohí ho považujú za najlepšiu hru roka.

Len tak, že si ju prehráte, aby ste pochopili, prečo je tak dobrý, a už o tom nebudeme hovoriť, aby sme ho pokazili. Ak chcete iný a pohlcujúci zážitok, zahrajte si ho!

InFamous: Second Son (2014 – PS4)

Neslávny Druhý syn upozornil na svoju grafiku a kompetentnú hrateľnosť (Foto: Reprodukcia).Neslávny Druhý syn upozornil na svoju grafiku a kompetentnú hrateľnosť (Foto: Reprodukcia).

Už čoskoro v živote PlayStation 4, INFAMOUS: Druhý syn je tretí titul v neslávnej sérii a je považovaný za jeden z najlepších v tejto sérii. Je dosť „zbesilý“ a má rôzne morálne rozhodnutia, ktoré priamo definujú, ako bude príbeh, pričom vezme do úvahy, či budete viac „dobrí“ alebo „zlí“.

Aj keď to nie je veľmi inovatívne, je to typická akčná adventúra, je dosť dobré byť na tomto zozname, pretože môže vziať prvky žánru a priniesť zábavný zážitok. Za zmienku stojí, že veľkým vrcholom je grafika, ktorá v čase jej uvedenia na trh (2014) bola výrazne nad priemerom jej súčasníkov.

Yakuza 6: Pieseň života (2016 – PS4)

Yakuza je jedným zo série Yakuza je jednou zo série „post-console“ spoločnosti SEGA, ktorá uspela a je skutočným fenoménom na ázijskom trhu. Na Západe dobýva stále viac priestoru (Foto: Reprodukcia)

Ďalšou z mnohých klasík SEGA, Yakuza, bola na ázijskom kontinente vždy fenomén, ale na Západe trvalo istý čas, kým sa dosiahla rovnaká penetrácia. Našťastie sa scenár zmenil a „Sonic house“ prináša hry týmto spôsobom.

Yakuza 6: Pieseň života je akčná adventúra, ktorá stavia hráča do topánok Kiryu Kazuma v ďalšom príbehu o japonskej mafii. Veľkým vrcholom je však Dragon Engine, ktorý do hry vkladá neobyčajné vizuálne prvky a tiež celú atmosféru „príbehu končiacu“.

God of War III Remastered (2015 – PS4)

God of War III remastered je aktualizácia hry PS3, ktorá zlepšuje grafiku (Foto: Prehrávanie)God of War III remastered je aktualizácia hry PS3, ktorá zlepšuje grafiku (Foto: Prehrávanie)

Pôvodne vydané pre PlayStation 3, remasterovaná verzia Boh vojny III pre Playstation 4 iba ukazuje, ako veľmi hra pokračuje krásnymi vizuálmi, dokonca aj pochádzajúcimi z predchádzajúcej generácie.

V tejto hre vidíme Kratos hľadať pomstu proti všetkým olympijským bohom. Pre mnohých fanúšikov pôvodnej trilógie je to najlepšia hra zo série.

persóna 5 (2016 – PS3 / PS4)

persóna 5 je najobľúbenejšia hra zo série (Photo: Playback)persóna 5 je pravdepodobne najobľúbenejšia hra zo série (Photo: Playback)

A opäť SEGA vstúpi do zoznamu, tentoraz s persóna 5, Táto hra, vyvinutá dcérskou spoločnosťou Atlus, je komerčne najúspešnejšou zo série a je zodpovedná za to, aby sa licencia dostala k veľkému publiku, nielen milovníkom JRPG.

Tí, ktorí majú radi dobrú japonskú RPG hru, by ju mali vyskúšať v porovnaní s ostatnými na zozname a veľmi charizmatickými postavami, keď majú veľmi odlišný vzhľad.

Smrť strmene (2019 – PS4)

Death Stranding je prvá hra Hideo Kojima po jeho odchode z Konami (Foto: Reprodukcia)Death Stranding je prvá hra Hideo Kojima po jeho odchode z Konami (Foto: Reprodukcia)

Jeden z posledných, Death Stranding počas ukážok sa podarilo dosiahnuť obidvoch extrémov: časť publika bola veľmi nadšená hrou legendárneho Hideo Kojima, rovnako ako Metal Gear Solid a Snatcher, zatiaľ čo ostatní sa nezdalilo tak zaujímaní, pretože ukážky a ukážky ukázali hru očividne únavné.

Konečným výsledkom je pohlcujúca hra s množstvom rozmanitosti a dobre rozvinutým príbehom. Je pravda, že podľa západných herných štandardov Death Stranding môže to byť dosť pomalé a „pomalé zapojenie“, ale tie, ktoré sa používajú v japonských hrách, ako napríklad JRPG, sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú páčiť tejto hre. Ďalšie skvelé dielo Hideo Kojima.

GT Sport (2017 – PS4)

Spoločnosť GT Sport mala problém so spustením, ale aktualizácie ju dokázali Spoločnosť GT Sport mala problém so spustením, ale aktualizácie spôsobili „žiarenie“ (Foto: Reprodukcia)

Pravdepodobne najlepšia závodná hra na PlayStation 4, GT Sport je hra zo série Gran Turismo zameraná na online režim pre viacerých hráčov. Je pravda, že v porovnaní s niektorými predchádzajúcimi titulmi má menej áut a skladieb, a jeho počiatočné vydanie nebolo „jedným z najlepších“ a vyžadovalo niekoľko aktualizácií, aby mohol žiariť tak, ako by mal.

Za zmienku stojí tiež režim „VR“, ktorý umiestni prehrávač do režimu a sistema virtuálna realita, takže máte skúsenosť s riadením automobilu zvnútra. GT Sport je dobrý vývoj série Gran Turismo.

Street Fighter V (2016 – PS4)

Street Fighter V je pomerne tradičný, ale svieti presne pre udržanie toho, čo bolo v sérii dobré, a pre dokonalý zážitok ho vylepšuje (Foto: Reprodukcia).Street Fighter V je pomerne tradičný, ale svieti presne pre udržanie toho, čo bolo v sérii dobré, a pre dokonalý zážitok ho vylepšuje (Foto: Reprodukcia).

Počas štartu to bol ďalší titul, ktorý tiež nebol najlepší, s niekoľkými postavami a veľmi minimalistickým hráčskym režimom, ktorý sa zdal byť zameraný takmer výlučne na multiplayer. Okrem toho výkon online na začiatku nebol najlepší, s mnohými poklesmi a nestabilitou

Avšak, Street Fighter V je to ďalší prípad, v ktorom sa aktualizácie stali „žiarivými“ a boli opravené prakticky všetky problémy. Okrem toho boli samotní mechanici považovaní za jeden z najlepších v tejto sérii, s plynulou, dynamickou hrateľnosťou a so všetkými „tvárami“ hry zo série Street Fighter. Dokáže inovovať a udržiavať tradíciu v správnom meradle.

Račňa a Clank (2016 – PS4)

Ratcher & Clank sa objavil na PS2 v čase, keď plošinové hry s domácimi miláčikmi už neboli také úspešné. Napriek tomu dostal priestor a stal sa sériou (Foto: Reprodukcia)Ratchet & Clank sa objavil na PS2 v čase, keď plošinové hry s domácimi miláčikmi už neboli také úspešné. Napriek tomu dostal priestor a stal sa sériou (Foto: Reprodukcia)

Račňa a Clank 2016 je remake aj reinterpretáciou hry pôvodne vydanej pre PlayStation 2, priame spojenie s uvoľneným filmom.

Je pozoruhodné, že stávka na žáner platformy v čase, keď tieto hry boli „na nízkej úrovni“, sa scvrkla na niekoľko malých titulov alebo hier, ako sú Sonic a Mario, ktoré zostávajú s ich vydávaním každý rok.

Tu Insomniac Game opäť vykonala vynikajúcu prácu a všetky prvky dobrej hry žánru sú tu, s množstvom „behu a skoku“, zničením nepriateľov a prekonaním prekážok.

Posledný opatrovník (2016 – PS4)

The Last Guardian je ďalšia hra, ktorá je medzi tým The Last Guardian je podľa mnohých kritikov ďalšou hrou, ktorá je v strede medzi „produktom“ a „umeleckým dielom“ (Foto: Reprodukcia).

Vyvinutý rovnakým tímom ako Shadow of the Colossus Posledný opatrovník bol vo výrobe takmer desať rokov a bol nazývaný „duchovným nástupcom“ spomínanej hry.

Keďže je dobre prijatý, má rovnaké cnosti ako jeho starší brat: vynikajúci príbeh a krásne vizuálne prvky, charizmatické postavy a všeobecný prenos dobrých skúseností. Za zmienku stojí, že bol nominovaný na nespočetné „hry roka“ najrôznejšími kanálmi.

persóna 4: Golden (2012 – PSVita)

persóna 4 Zlatá je veľmi bohatá na prvky a prenáša vynikajúci zážitok z JRPG (Foto: Reprodukcia)persóna 4 Zlatá je veľmi bohatá na prvky a prenáša vynikajúci zážitok z JRPG (Foto: Reprodukcia)

Nepochybne Persona 5 je to najbežnejšia hra zo série Persona, ale môžeme povedať, že štvrtá epizóda bola zodpovedná za „vydláždenie“ úspechu série. Vydanie „Golden“ je druh persóna 4 „Turbinado“, s novými postavami, novými scénami, novým dabingom, hudbou a vylepšenou mechanikou, prenášajúc nový zážitok, aj keď zostáva persóna 4,

S dobrými postavami, dobrou hrou a všetkými prvkami, ktoré vytvárajú dobrý JRPG, je to ďalšia hra, ktorá si zaslúži byť na tomto zozname. persóna 4: Golden je ďalšou klasikou SEGA.

Detroit: Staňte sa človekom (2018 – PS4)

Detroit: Staňte sa ľudským dojmom najmä vysokou úrovňou realizmu (Foto: Reprodukcia)Detroit: Staňte sa ľudským dojmom najmä vysokou úrovňou realizmu (Foto: Reprodukcia)

Ako ďalšia hra, ktorá „repaginuje“ tie staré, namierte a kliknite vedľa položky Silný dážď a Za dve duše (dve ďalšie úžasné hry). Detroit: Staňte sa človekom upozorňuje hlavne na rozprávanie a pôsobivú grafiku.

Otázky ako „zmysel života“ a veľa filozofie sa prenášajú na hráča organickým spôsobom a nevyzerajú ako nútené alebo dokonca šklebiace sa. Bol nominovaný na cenu The Game Awards 2018 v kategóriách najlepší príbeh a najlepší smer.

Zdroj: Geek.com