2 spôsoby, ako skontrolovať prvok z Androidu, je to veľmi jednoduché!

ako skontrolovať prvok z Androidu

Pre bežného používateľa je webová stránka vytvorená z obrázkov, textu a videí. Ale za tým všetkým je veľa riadkov kódu, vďaka ktorým všetko funguje dobre a stránka je usporiadaná presne tak, ako si to vývojár želá. Ak chceš, môžete sami vidieť celý kód za konkrétnou webovou stránkou kliknutím pravým tlačidlom myši na „prázdne“ miesto (bez tlačidiel, obrázkov, videa alebo textu) v ňom a výberom možnosti „Skontrolovať prvok“. Teraz sa tento trik dá urobiť prakticky v akomkoľvek prehliadači pre PC, ale A čo mobilné prehliadače?

Bohužiaľ, mobilné prehliadače túto možnosť neponúkajú, pretože obrazovky smartphones sú príliš malé na to, aby zobrazili celý kód webovej stránky a označili, ktorý prvok sa súčasne kontroluje. Zistili sme však dva veľmi jednoduché spôsoby kontroly položky zo zariadenia so systémom Android. Ďalej vám ich predstavíme, ale najskôr vám vysvetlíme niektoré základné pojmy týkajúce sa kontroly prvkov, ak máte záujem dozvedieť sa o tejto téme trochu viac.

Čo je kontrola položiek a na čo slúži?

riadky kódu webovej stránky

Kontrola prvkov je nástroj, ktorý ponúkajú prehliadače na zobrazenie zdrojového kódu (HTML a CSS) webovej stránky, ako aj rôznych prvkov, ktoré ju tvoria. Konkrétne s kontrolou prvkov Môžete tiež nájsť povolenia, ktoré má webová lokalita, jej bezpečnostné certifikáty, obrázky, písma, atď. Okrem kontroly je možné tento nástroj použiť aj na úpravu dizajnu webovej stránky a dokonca aj na kopírovanie jej obsahu.

Samozrejme, aj keď kontrola prvkov umožňuje pridávať text, meniť farby, upravovať písmo, meniť veľkosť obrázka alebo presúvať polohu niektorých ikon, všetky tieto zmeny sa po obnovení stránky stratia. Teda, ak sa učíte vytvárať webové stránky, je to veľmi užitočný nástroj na precvičenie a získanie nových vedomostí. Budete môcť vykonávať požadované úpravy kódu a vidieť výsledky v reálnom čase bez rizika poškodenia vašej alebo inej webovej stránky.

Vzhľadom na to, že v súčasnosti sa dizajn webovej stránky na PC líši od dizajnu na mobilných telefónoch, možno vás bude zaujímať kontrola prvkov webovej stránky vo vašom mobile. Preto je dôležité naučiť sa kontrolovať prvky z Androidu. A hoci existujú spôsoby, ako otvoriť webové stránky v „mobilnom režime“ z počítača, oplatí sa vedieť, ako používať nástroj na kontrolu prvkov v telefóne, najmä ak nemáte v blízkosti počítač.

Ako skontrolovať prvok z Androidu

Ďalej sa vám predstavíme dve metódy, ktoré vám umožnia kontrolovať prvky z vášho mobilu. Prvý z nich vyžaduje, aby ste si nainštalovali aplikáciu tretej strany, zatiaľ čo druhý je možné vykonať pomocou prehliadača Android podľa vášho výberu bez toho, aby ste museli čokoľvek sťahovať, aj keď so značnou nevýhodou.

Skontrolujte prvok v systéme Android pomocou aplikácie Kontrola a úprava HTML

skontrolujte prvok v systéme Android pomocou aplikácie skontrolujte a upravte html

Inspect and Edit HTML je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorej jediným účelom je umožniť vám vidieť zdrojový kód stránok, ktoré chcete, a upravovať ho. Ak ho chcete použiť, postupujte takto:

 • Inštalácia Skontrolujte a upravte HTML od Google Play Store.

Skontrolujte a upravte HTML

 • Otvorte aplikáciu nainštalovaný a keď vás požiada o povolenia, nemôžete ich udeliť, pretože nie sú potrebné.
 • V paneli s adresou v hornej časti zadajte adresu URL webovej stránky ktoré chcete skontrolovať (na stránku sa dostanete aj pomocou vyhľadávača Google).
 • Potom stlačte tlačidlo Zadajte na klávesnici pre prístup na stránku.
 • Vyhľadajte na stránke konkrétny prvok, ktorý chcete skontrolovať. Po nájdení stlačte tlačidlo Režim inšpektora (tá s ukazovacou rukou, ktorá je na pravej strane riadiacej tyče).
 • Dotknuté tlačidlo zožltne, čo znamená, že je aktivovaný režim inšpektora. teraz dotknite sa prvku, ktorý chcete skontrolovať, a okamžite sa zobrazí celý kód toho istého na obrazovke.
 • Ak chceš nájsť konkrétnu časť kódu, použite vyhľadávač, ktorý máte hore.

Pripravený! Kedykoľvek chceš opustiť režim inšpektoraStačí sa dotknúť tlačidla Späť na zariadení Android alebo stlačiť ikonu okna, ktorá zobrazuje aplikáciu v hornej časti.

Položku zo systému Android môžete skontrolovať aj pomocou prehliadača Chrome alebo iného prehliadača

skontrolujte prvky v systéme Android pomocou prehliadača Chrome alebo iného prehliadača

Pomocou prehliadačov Chrome, Opera, Edge, Firefox, Brave alebo akéhokoľvek iného prehliadača podľa vášho výberu môžete tiež kontrolovať prvky z Androidu bez inštalácie akejkoľvek ďalšej aplikácie. Problém tejto metódy je v tom zobrazuje vám úplne celý kód webovej stránky, ktorú kontrolujete a nielen položky, ktoré si vyberiete. V dôsledku toho môže byť použitie tejto metódy na kontrolu konkrétnej položky veľmi únavné. Každopádne, tu vysvetlíme, z čoho pozostáva:

 • Otvorte prehliadač ktorý preferujete na svojom mobile.
 • Prístup na webovú stránku ktorých prvky chcete kontrolovať.
 • Teraz sa dotknite panela s adresou a zadajte «Zdroj pohladu:»(Bez úvodzoviek) pred adresou stránky. Napríklad: view-source: https: //androidphoria.com.
 • Stlačte kláves Zadajte na klávesnici pre prístup k adrese.

To je všetko! Týmto spôsobom sa vám otvorí celý kód na webovej stránke, aby ste si mohli prezrieť jej prvky. Na uľahčenie nájdenia časti kódu, ktorú hľadáte, odporúčame použite vyhľadávací nástroj prehliadača ktoré používate. Ak vám niečo nebolo jasné a potrebujete pomoc, povedzte nám to a my vám radi pomôžeme.