2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa

2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 1

Ur─Źite ste u┼ż po─Źuli o Alexovi a Google Assistant u┼ż.

S t├Żmito inteligentn├Żmi dom├ícimi asistentmi je ┼żivot ur─Źite jednoduch┼í├ş. Ale ak h─żad├íte ─Ćal┼íie najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta, existuj├║ hodn├ę alternat├şvy, ktor├ę tam m├┤┼żete n├íjs┼ą.

K├Żm sa v┼íak dostaneme do zoznamu, pozrime sa najsk├┤r na asistentov inteligentnej dom├ícnosti. Dom├íci asistenti a zariadenia pre┼íli kus cesty. S├║ obsiahlej┼íie a p├┤sobivej┼íie ne┼ż kedyko─żvek predt├Żm.

Najlep┼íie alternat├şvy k slu┼żbe Google Home a Alexa

Ke─Ć mysl├şme Amazon Alexa, ─Źo ┼ąa napadne, je p├Żta┼ą sa na po─Źasie alebo hra┼ą konkr├ętnu piese┼ł. Ke─Ć spom├şname Google Assistant, mysl├şme si, ┼że sa nie─Źo op├Żtame po vysloven├ş ÔÇ×OK GoogleÔÇť.

Teraz:

Tieto asistentky m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ─Źoko─żvek, pokia─ż m├íte doma spr├ívne zariadenia pre inteligentn├║ dom├ícnos┼ą. Pomocou nich m├┤┼żete ovl├ída┼ą teplotu alebo k├║renie, zap├şna┼ą alebo vyp├şna┼ą svetl├í, prehr├íva┼ą film, aktivova┼ą dom├íci bezpe─Źnostn├Ż syst├ęm alebo dokonca vari┼ą. S dostupnos┼ąou nespo─Źetn├Żch zariaden├ş pre inteligentn├║ dom├ícnos┼ą na trhu je t├íto mo┼żnos┼ą nekone─Źn├í.

K─ż├║─Źom je integr├ícia.

S Google Assistant alebo Alexa, v┼íetko je jednoduch┼íie. M├┤┼żete hlasovo ovl├ída┼ą spotrebi─Źe vo va┼íej dom├ícnosti bez toho, aby ste sa museli ─Źohoko─żvek dot├Żka┼ą. Va┼íe prianie je ich pr├şkazom. Funguje to ako m├ígia.

Sk├┤r ako budeme pokra─Źova┼ą, odl├ş┼íme dom├íceho asistenta alebo dom├íci syst├ęm od inteligentn├ęho zariadenia.

Po─Źkaj, nie s├║ rovnak├ş?

Nie, nie s├║.

Predstavte si dom├íci syst├ęm ako riadiace centrum. V─Ćaka tomu m├┤┼żete ovl├ída┼ą jednotliv├ę zariadenia. Hovor├şte o tom, ke─Ć chcete ovl├ída┼ą konkr├ętne inteligentn├ę zariadenie. Alexa a Google Assistant spadaj├║ do tejto kateg├│rie. Ale ke─Ć hovor├şme o inteligentn├Żch zariadeniach, tieto odpovedaj├║ na pr├şkazov├ę centrum: napr├şklad Amazon Reproduktor Echo alebo Google Home.

To u┼ż vieme Google Assistant a Amazon Alexa m├í k dispoz├şcii najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta. Ak ale h─żad├íte skvel├ę alternat├şvy, ste na dobrej ceste.

Len ─Ź├ştajte ─ĆalejÔÇŽ

R├Żchly poh─żad na Google Assistant a Alexa

google asistent Google Assistant

O tom niet poch├Żb Google Assistant a Amazon Alexa s├║ 2 najlep┼í├şch dom├ícich asistentov s├║─Źasnosti.

Z t├Żchto dvoch m├í Alexa viac integr├íci├ş tret├şch str├ín, a┼ż viac ako 20 000. Alexu m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą prostredn├şctvom syst├ęmu Echo alebo inteligentn├Żch produktov so vstavanou Alexou, ako je Ecobee4.

V─Ćaka roz┼í├şren├ęmu ekosyst├ęmu je mo┼żn├ę Alexa bezprobl├ęmovo integrova┼ą do v├Ą─Ź┼íiny inteligentn├Żch produktov spolo─Źnost├ş Samsung, Philips, Schlage, Nest a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch.

Ak ste skuto─Źne modr├Żm fan├║┼íikom syst├ęmu Android, ur─Źite ho pou┼ż├şvate Google Assistant. Aj ke─Ć nem├í to─żko integr├íci├ş tret├şch str├ín ako Alexa, Google Assistant je kompatibiln├Ż a d├í sa ─żahko integrova┼ą s inteligentn├Żmi v├Żrobkami v├Ą─Ź┼íiny zna─Źiek a aplik├íci├ş. Jeho v├Żhodou oproti Alexe je, ┼że m├┤┼że vykon├íva┼ą ur─Źit├ę pr├şkazy, ktor├ę Alexa nem├┤┼że.

Súvisiace: Najlepšie Amazon Zariadenia Smart Home

2 Najlepšie zariadenia domáceho asistenta

Myslenie mimo Google Assistant a Amazon Alexa, m├íme nieko─żko dobr├Żch alternat├şv.

S├║ to tieto:

1. ┼Żmurkni Hub 2

mrkni na inteligentn├Ż dom├íci rozbo─Źova─Ź

Ke─Ć spom├şna┼í Google Assistant, okam┼żite si spomeniete na zariadenia Google. Na druhej strane, ke─Ć hovor├şte o Alexe, ─Źo v├ís napadne Amazon Produkty. Aj ke─Ć m├┤┼żu by┼ą t├şto inteligentn├ş asistenti integrovan├ş s in├Żmi inteligentn├Żmi zariadeniami, ─Źlovek m├┤┼że ma┼ą pocit, ┼że s Alexou sa lep┼íie pracuje Amazon dom├ícich zariaden├ş, pri─Źom Google Assistant je lep┼íie, ke─Ć je sp├írovan├Ż s inteligentn├Żmi zariadeniami Google. Existuje tak├Ż pocit lojality k zna─Źke.

Pre be┼żn├ęho spotrebite─ża bez sklonu k zna─Źke je v┼íak najlep┼í├ş dom├íci asistent Wink Hub 2. S t├Żmto rozbo─Źova─Źom m├┤┼żete bezprobl├ęmovo integrova┼ą r├┤zne inteligentn├ę zariadenia bez oh─żadu na ich zna─Źky. Podporuje r├┤zne protokoly inteligentnej dom├ícnosti vr├ítane, okrem in├ęho, ÔÇőÔÇőnasleduj├║cich: Z-Wave, Kidde, Bluetooth LE, Wi-Fi a Lutron ClearConnect.

Vlastnosti

─Żahko sa prip├íjajte a spravujte Rozsiahla podpora protokolu Viacn├ísobn├ę mo┼żnosti pripojenia Kone─Źn├í kompatibilita Funkcie ovl├ídania hlasu

Je lep┼íie ho pou┼ż├şva┼ą na ovl├ídanie a integr├íciu inteligentn├Żch kuchynsk├Żch a n├ístenn├Żch spotrebi─Źov vo va┼íej dom├ícnosti. Ovl├ídajte sveteln├ę sp├şna─Źe, termostaty, bezpe─Źnostn├ę kamery a ─Ćal┼íie inteligentn├ę dom├íce zariadenia. Na zna─Źky netreba myslie┼ą. Je kompatibiln├Ż so zariadeniami spolo─Źnost├ş Philips, Nest, Sonos, Schlage a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch. Daj├║ sa bez probl├ęmov zl├║─Źi┼ą do va┼íej inteligentnej dom├ícnosti.

Dokonca to funguje aj s Google Assistant a Alexa. Pokia─ż teda ide o maxim├ílnu kompatibilitu a

amazon-kupit-tlacitko-3

Okrem hlasov├ęho ovl├ídania m├┤┼żete odomyka┼ą ─Ćal┼íie funkcie pomocou jednej jednoduchej aplik├ície Wink. Ke─Ć pou┼ż├şvate aplik├íciu, m├┤┼żete si nastavi┼ą skratky a ovl├ída┼ą svoje inteligentn├ę dom├íce zariadenia, nech ste kdeko─żvek.

Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą ni┼ż┼íie.

2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 2
2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 3

2. SmartThings Hub 3. gen

2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 4

─Äal┼íia skvel├í alternat├şva k Google Assistant alebo Alexa je SmartThings tretej gener├ície od spolo─Źnosti Samsung. Prostredn├şctvom tohto zariadenia m├┤┼żete ovl├ída┼ą a spravova┼ą pripojen├ę inteligentn├ę zariadenia. Hlasov├ę povely m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą pomocou rozbo─Źova─Źa alebo aplik├ície. M├┤┼żete ho tie┼ż integrova┼ą do Google Assistant alebo Alexa.

SmartThings neust├íle roz┼íiruje svoje ponuky inteligentn├Żch zariaden├ş. Medzi nov├ę produkty v rade SmartThings patr├ş kamera SmartThings, ┼żiarovka SmartThings a z├ísuvka Wi-Fi.

Vlastnosti

Bezprobl├ęmov├ę pripojenie Dom├íca automatiz├ícia 24/7 monitorovanie a v├Żstrahy Ovl├ídanie hlasom Jednoduch┼íie nastavenie pre dom├ícich majstrov

Aj ke─Ć nepon├║ka tak├║ kompatibilitu ako Wink Hub 2, M├í slu┼ín├║ konektivitu a kompatibilitu. V s├║─Źasnosti m├í viac ako 40 partnersk├Żch zna─Źiek vr├ítane reproduktorov, vyp├şna─Źov, svetiel a hlasov├Żch asistentov.

Ke─Ć bezprobl├ęmovo integrujete r├┤zne inteligentn├ę zariadenia do HubM├┤┼żete ho nau─Źi┼ą o svojej ka┼żdodennej rutine. Tak sa automaticky zapne alebo bude ovl├ída┼ą konkr├ętne zariadenia v z├ívislosti od toho, ak├í je denn├í doba. Povedzme napr├şklad, ┼że dok├í┼że automaticky zapn├║┼ą svetl├í, ke─Ć sa zotmie, a vypne ich za ├║svitu.

amazon-kupit-tlacitko-3

Centrum SmartThings m├┤┼żete jednoducho nastavi┼ą pomocou mobilnej aplik├ície. Stiahnite si aplik├íciu ni┼ż┼íie.

2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 5
2 Najlep┼íie zariadenia dom├íceho asistenta: Alternat├şvy Google Home a Alexa 3

─îo sa ─żudia p├Żtaj├║

Kto je osobn├Ż asistent spolo─Źnosti Google?

Osobn├Ż virtu├ílny asistent Google je jednoducho pomenovan├Ż Google Assistant. Je pova┼żovan├Ż za jedn├ęho z najdynamickej┼í├şch a najpokro─Źilej┼í├şch dom├ícich asistentov.

Will Google Assistant hra┼ą Amazon hudba?

├üno, bude hra┼ą amazonsk├║ hudbu. Sta─Ź├ş pou┼żi┼ą aplik├íciu Google Home.

Je Google Assistant lepšie ako Amazon Alexa?

V niektor├Żch oh─żadoch ├íno. Aj ke─Ć m├í Alexa ┼íir┼íie integr├ície tret├şch str├ín, Google Assistant m├í viac hlasov├Żch mo┼żnost├ş a pr├şkazov. Google Assistant je mo┼żn├ę preklada┼ą aj v re├ílnom ─Źase.

Alternat├şvy, ktor├ę sa oplat├ş vysk├║┼ía┼ą

Wink a SmartThings s├║ 2 skvel├ę alternat├şvy k najlep┼í├şm hr├í─Źom: Google a Amazon. Z 2 alternat├şvy, t├Żm lep┼í├şm zariaden├şm je Wink Hub 2. D├┤vodom je, ┼że m├í v├Ą─Ź┼íiu kompatibilitu a podporu. To v┼íak neznamen├í, ┼że SmartThings je ─Ćaleko za sebou. Je to tie┼ż skvel├í alternat├şva, najm├Ą ak ste prav├Żm krvav├Żm pou┼ż├şvate─żom Samsung.

Bez oh─żadu na to, ktor├Ż si vyberiete, mus├şte zv├í┼żi┼ą inteligentn├ę zariadenia a zna─Źky, ktor├ę u┼ż m├íte doma. Ke─Ć integrujete inteligentn├ę zariadenia do zvolen├ęho dom├íceho asistenta, m├┤┼żete si b├Żva┼ą inteligentnej┼íie a pohodlnej┼íie. Ovl├ídajte svoje zariadenia odkia─żko─żvek pomocou telef├│nu, pl├ínujte a programujte, pou┼ż├şvajte hlasov├ę pr├şkazy a robte ove─ża viac.

Urobte si svoj domov skuto─Źne inteligentn├Żm so spr├ívnym dom├ícim asistentom.

Dajte n├ím vedie┼ą svoje my┼ílienky a zanechajte svoje koment├íre ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok