2 jednoduch├ę sp├┤soby presunu aplik├íci├ş na kartu SD v syst├ęme Android (bez root)

2 jednoduch├ę sp├┤soby presunu aplik├íci├ş na kartu SD v syst├ęme Android (bez root) 1

Uvo─żnite miesto v syst├ęme Android

Samsung Galaxy M31, Samsung Galaxy S21, Oppo A31 a Redmi 9 – vie┼í, ─Źo s├║ tieto? smartphones maj├║ spolo─Źn├ęho? Dovo─ż mi poveda┼ą ti! V┼íetky tieto telef├│ny maj├║ najmenej 128 GB skladovanie. V├Ą─Ź┼íina vlajkov├Żch lod├ş Androidu smartphones v dne┼ínej dobe pon├║kaj├║ obrovsk├║ pam├Ą┼ą RAM a pam├Ą┼ą.

┼átandardne v├Ą─Ź┼íinu miesta v telef├│ne s Androidom zaber├í opera─Źn├Ż syst├ęm a vstavan├Ż syst├ęmov├Ż softv├ęr. Napr├şklad v Nokii 5.2.3, ve─żk├Ż kus miesta, takmer 16 GB z celkov├Żch 64 GB, je obsaden├Ż syst├ęmov├Żmi s├║bormi pou┼ż├şvan├Żmi na spustenie syst├ęmu Android 10.

Pridajte k tomu priestor obsaden├Ż fotografi├ş a vide├şa nain┼ítalovali aplik├ície do v├í┼ího telef├│nu s Androidom. V ur─Źitom ─Źase v├ím d├┤jde miesto a u┼ż v├ím to lezie na nervy, ke─Ć v├ím telef├│n st├íle pripom├şna, aby ste uvo─żnili miesto.

Som si ist├Ż, ┼że by ste za┼żili a nedostatok priestoru teraz – ke─Ć ste z├║falo chceli nain┼ítalova┼ą aplik├íciu do telef├│nu, ale nedostatok miesta v├ím to nedovolil. M├íte v┼íak ┼í┼ąastie, ak vlastn├şte smartf├│n so slotom na kartu microSD. Karta SD v├ím umo┼żn├ş roz┼í├şri┼ą pam├Ą┼ą telef├│nu.

Zd├í sa, ┼że roz┼í├şrite─żn├í pam├Ą┼ą pred nieko─żk├Żmi rokmi zomierala, zrejme preto smartphones pri┼íiel s ve─żk├Żm pam├Ą┼ąov├Żm priestorom a┼ż 256 GB. Napriek tomu je slot v niektor├Żch st├íle k dispoz├şcii smartphones a m├í zmysel to ma┼ą pod─ża m┼ła.

V dobe, v ktorej ┼żijeme, nie je priestor dostato─Źn├Żm priestorom. Videl som ─żud├ş plaka┼ą viac ako 256 GB ├║lo┼żisko a po┼żadoval 512 GB a 1 TB limit skladovania. Mysl├şm t├Żm, o ─Źo im ide?

Karta SD v├ím m├┤┼że zachr├íni┼ą de┼ł, ak v├ím v telef├│ne s Androidom doch├ídza miesto. Aplik├ície a ├║daje aplik├íci├ş m├┤┼żete pres├║va┼ą na kartu SD a uvo─żni┼ą tak pam├Ą┼ą telef├│nu.

─îo presne v┼íak m├┤┼żete ulo┼żi┼ą na kartu SD? Podporuj├║ v┼íetky aplik├ície ├║lo┼żisko karty SD? Po─Ćme zisti┼ą!

S├║visiace:

Ako prenies┼ą ├║lo┼żisko telef├│nu z intern├ęho na extern├ę

Ako pou┼ż├şva┼ą kartu SD v syst├ęme Android

─îo m├┤┼żete presun├║┼ą na kartu SD?

Je pozoruhodn├ę, ┼że nie v┼íetky aplik├ície je mo┼żn├ę presun├║┼ą na kartu SD. Niektor├ę aplik├ície ako Asfalt 9, ulo┼żte iba 64 MB na SD kartu a ve─żk├Ż kus 2.3 GB vo vn├║tornom ├║lo┼żisku v├í┼ího zariadenia s Androidom.

Aj napriek tomu m├┤┼żete aplik├ície presun├║┼ą na kartu SD a u┼íetri┼ą na novom telef├│ne – namiesto toho cho─Ćte na lacn├║ kartu SD v rozmedz├ş od 10 dol├írov za 32 GB na 45 dol├írov za 256 GB. Okrem aplik├íci├ş m├┤┼żete uklada┼ą aj ─Ćal┼íie s├║bory, ako s├║ fotografie, vide├í, hudba a dokumenty.

Preto┼że sa Fotky Google kon─Źia, neobmedzen├ę bezplatn├ę ├║lo┼żisko v j├║ni 2021 by ste ur─Źite mali zv├í┼żi┼ą prechod na kartu SD, aby ste si mohli bezpe─Źne z├ílohova┼ą svoje medi├ílne s├║bory, ak si nechcete k├║pi┼ą ─Ćal┼íie ├║lo┼żisko.

V ─Ćal┼íej ─Źasti sa nau─Ź├şte, ako pres├║va┼ą aplik├ície na kartu SD v syst├ęme Android bez root. Pokra─Źuj v ─Ź├ştan├ş!

2 sp├┤soby presunu aplik├íci├ş na kartu SD v syst├ęme Android

    Presu┼łte aplik├ície na kartu SD z Nastavenia Presu┼łte aplik├ície na kartu SD pomocou aplik├ície tretej strany

1. Presu┼łte aplik├ície na kartu SD z Nastaven├ş

Predt├Żm, ako za─Źnete pres├║va┼ą svoje aplik├ície na kartu SD, skontrolujte, ─Źi je karta SD spr├ívne vlo┼żen├í v slote na kartu SD. Presunutie aplik├íci├ş z intern├ęho ├║lo┼żiska na kartu SD:

Krok 1

Otvor nastavenie aplikáciu vo svojom telefóne s Androidom

Krok 2

Klepnite na ‘Aplik├ície

Aplikácie v nastaveniach

Krok 3

Vyberte aplik├íciu by ste chceli presun├║┼ą na kartu SD

vyberte aplikáciu

Krok 4

Klepnite na ‘Skladovanie

├║lo┼żisko v nastaveniach aplik├ície

Krok 5

H─żadajZmeni┼ą‘mo┼żnos┼ą. Ak tam je, klepnite na┼ł. Ak mo┼żnos┼ą zmeny nie je k dispoz├şcii, znamen├í to, ┼że aplik├ícia nepodporuje ukladac├ş priestor na karte SD. Pozrite sa na ─Ćal┼íie aplik├ície. Ak t├íto mo┼żnos┼ą nie je k dispoz├şcii pre ┼żiadnu aplik├íciu, v├í┼í telef├│n s Androidom pravdepodobne t├║to funkciu nepodporuje.

zmeni┼ą ├║lo┼żisko

Krok 6

Vyberte SD karta

vyberte kartu SD

Krok 7

Klepnite na ‘Pohyb‘na potvrdenie presunu aplik├ície na kartu SD

tla─Źidlo presunu

Aplik├ícia bude presunut├í na kartu SD. To ist├ę zopakujte pre v┼íetky aplik├ície, ktor├ę chcete presun├║┼ą na kartu SD.

2. Presu┼łte ├║daje aplik├ície na kartu SD pomocou aplik├ície tretej strany

Ak nie ste fan├║┼íikom ru─Źn├ęho robenia alebo v├ís vy┼í┼íie uveden├í met├│da nepote┼íila, m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą aplik├íciu tretej strany na presun aplik├íci├ş na kartu SD. Testoval som viacero aplik├íci├ş, ale na┼íiel som Aplik├ícia Link2SD by┼ą najlep┼í├ş zo v┼íetk├Żch. Aplik├ícia funguje dobre na Androide 2.0 a nad.

logo aplikácie link2sdAplikácia Link2SD

S touto aplik├íciou m├┤┼żete presun├║┼ą aplik├ície z intern├ęho ├║lo┼żiska do extern├ęho ├║lo┼żiska a naopak nieko─żk├Żmi klepnutiami. Aplik├ícia zobrazuje ├║daje o ├║lo┼żisku pre ka┼żd├║ nain┼ítalovan├║ aplik├íciu s mo┼żnos┼ąou presunu na kartu SD.

Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi je aplik├ícia pohybliv├í alebo nie, otvorte ju v aplik├ícii Link2SD a zobraz├ş sa v nej pohybliv├Ż alebo nepohybliv├Ż stav.

Tu je postup, ako presun├║┼ą aplik├ície na kartu SD v syst├ęme Android pomocou Link2SD:

Krok 1

Nainštalujte Aplikácia Link2SD z Obchodu Play

odznak Google Play

Krok 2

Otvorte aplik├íciu. Zobraz├ş sa zoznam nain┼ítalovan├Żch aplik├íci├ş vo va┼íom zariaden├ş Android.

Krok 3

Klepnite na aplik├íciu by ste chceli presun├║┼ą na kartu SD

zoznam aplik├íci├ş v aplik├ícii Link2SD

Krok 4

Uvid├şte v┼íetky podrobnosti o ├║lo┼żisku aplik├ície. Klepnite na Presun├║┼ą na kartu SD tla─Źidlo.

podrobnosti o ├║lo┼żisku aplik├ície

Krok 5

Otvor├ş sa nastavenie ukladacieho priestoru aplik├ície. Klepnite na Zmeni┼ą.

zmeni┼ą ├║lo┼żisko

Krok 6

Vyberte SD karta

vyberte kartu SD

Krok 7

Nakoniec klepnite na Pohyb. aplikácia sa presunie na kartu SD.

tla─Źidlo presunu

T├íto aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje ─żahko navigova┼ą v aplik├ícii a zmeni┼ą umiestnenie ├║lo┼żiska. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je n├íjs┼ą aplik├íciu, ktor├║ chcete presun├║┼ą na kartu SD, a v nastaveniach zmeni┼ą umiestnenie ├║lo┼żiska. ─Żahk├ę, v┼íak?

Presu┼łte aplik├íciu sp├Ą┼ą do intern├ęho ├║lo┼żiska

Teraz sa m├┤┼żete op├Żta┼ą, ─Źo ke─Ć chcem dosta┼ą aplik├íciu sp├Ą┼ą do intern├ęho ├║lo┼żiska? Celkom jednoduch├ę, sta─Ź├ş ├şs┼ą na str├ínku nastavenia ├║lo┼żiska aplik├ície a zmeni┼ą umiestnenie do Intern├ę zdie─żan├ę ├║lo┼żisko pod─ża vy┼í┼íie uveden├Żch krokov.

Prijmite kartu SD do intern├ęho ├║lo┼żiska

Tu je ─Ćal┼íia skvel├í funkcia smartphones pon├║knu┼ą svojim pou┼ż├şvate─żom. Android 6.0 predstavila pou┼żite─żn├║ funkciu ├║lo┼żiska alebo flexibiln├ęho ├║lo┼żiska, ktor├í umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom previes┼ą kartu SD na intern├║ pam├Ą┼ą.

Ke─Ć je karta SD prijat├í do intern├ęho ├║lo┼żiska, je naform├ítovan├í a za┼íifrovan├í tak, aby fungovala s jedn├Żm zariaden├şm Android kedyko─żvek. Preto┼że zariadenie Android uklad├í v┼íetky s├║bory, adoptovan├í karta SD m├┤┼że bezpe─Źne ulo┼żi┼ą v┼íetky va┼íe medi├ílne s├║bory, aplik├ície a ─Ćal┼íie s├║kromn├ę ÔÇőÔÇő├║daje.

Upozor┼łujeme, ┼że po odpojen├ş karty SD zo zariadenia s Androidom strat├şte funk─Źnos┼ą aplik├ície ulo┼żenej na karte SD. Na zaistenie plynul├ęho v├Żkonu pou┼ż├şvajte najr├Żchlej┼íiu dostupn├║ kartu SD.

Tu je postup, ako prisp├┤sobi┼ą kartu SD vn├║torn├ęmu ├║lo┼żisku:

Krok 1

Otvor Aplikácia Nastavenia vo svojom telefóne s Androidom

Krok 2

├Źs┼ą do Skladovanie

Krok 3

Vyberte svoje SD karta

Krok 4

Klepnite na tla─Źidlo prepadu v pravom hornom rohu a vyberte polo┼żku Nastavenia ├║lo┼żiska

Krok 5

Teraz klepnite na Form├ítova┼ą ako intern├Ż

Krok 6

Vo v├Żzve klepnite na Vymaza┼ą a form├ítova┼ą. Ak pou┼ż├şvate pomal├║ kartu SD, v┼íimnite si upozornenie vo v├Żzve. M├┤┼że to zhor┼íi┼ą v├Żkon telef├│nu. Pred prijat├şm ako intern├ę ├║lo┼żisko si z├ílohujte ├║daje na kartu SD.

Krok 7

Npw, vyberte H├Żbte sa teraz a klepnite ─Äal┼íie. Prenos aplik├ície na kartu SD sa za─Źne t├Żm, ┼że zariadenie poskytne hrub├Ż odhad ─Źasu a ├║dajov, ktor├ę bud├║ presunut├ę na kartu SD.

Krok 8

Nakoniec klepnite na hotov├Ż dokon─Źi┼ą.

Va┼ía karta SD bude teraz uveden├í v zozname Intern├ę zdie─żan├ę ├║lo┼żisko a bude sa pou┼ż├şva┼ą ako ─Ćal┼íie intern├ę ├║lo┼żisko vo va┼íom zariaden├ş s Androidom.

─îast├ę ot├ízky

Ako presun├║┼ą aplik├ície na kartu SD v syst├ęme Android 7?

Presunutie aplik├íci├ş na kartu SD v syst├ęme Android Nougat 7.0, prejdite na Nastavenia> Aplik├ície> Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete presun├║┼ą na kartu SD> ├Ülo┼żisko> Zmeni┼ą> karta SD> Presun├║┼ą. Aplik├ícia bude presunut├í na kartu SD.

Pre─Źo nem├┤┼żem pres├║va┼ą aplik├ície na kartu SD?

V├Żvoj├íri t├Żchto aplik├íci├ş pre Android by mali by┼ą v├Żslovne k dispoz├şcii na presun na kartu SD. Ak to aplik├ícia nepodporuje, nebudete m├┤c┼ą aplik├íciu presun├║┼ą na kartu SD. Niektor├ę ─Ćal┼íie aplik├ície v├ím umo┼ż┼łuj├║ prenies┼ą iba ich ─Źas┼ą na kartu SD, zatia─ż ─Źo ostatn├ę s├║ ulo┼żen├ę vo vn├║tornom ├║lo┼żisku. Tie┼ż niektor├ę smartphones nepodporuj├║ t├║to funkciu.

Ak├Ż je najlep┼í├ş presun aplik├íci├ş z telef├│nu s Androidom na kartu SD?

Na presun aplik├íci├ş na kartu SD m├┤┼żete pou┼żi┼ą aplik├íciu Link2SD. Tie┼ż ukazuje, ─Źi je aplik├íciu mo┼żn├ę presun├║┼ą na kartu SD alebo nie spolu s ├║dajmi o ├║lo┼żisku. Aplik├ícia je jedn├Żm z najlep┼í├şch n├ístrojov na pres├║vanie aplik├íci├ş z telef├│nu na kartu SD s viac ako 10 mili├│nmi in┼ítal├íci├ş.

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

7 Najlepšia karta SD pre telefóny s Androidom

Ako obnovi┼ą po┼íkoden├║ kartu SD

Ulo┼żte ├║daje aplik├ície na kartu SD

Pres├║vanie aplik├íci├ş na kartu SD je r├Żchle a jednoduch├ę. ─îi u┼ż ide o aplik├íciu nastaven├ş alebo aplik├íciu tretej strany, nie je ┼ąa┼żk├ę vyhl├ísi┼ą, ┼że pres├║vanie aplik├íci├ş na kartu SD v syst├ęme Android je bezprobl├ęmov├ę.

Karta SD je univerz├ílna pam├Ą┼ąov├í karta, ktor├║ je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą ako prenosn├ę pam├Ą┼ąov├ę ├║lo┼żisko. Ke─Ć v├ím v telef├│ne s Androidom d├┤jde miesto, ur─Źite m├┤┼żete vyh─żada┼ą na SD karte ─Ćal┼í├ş ├║lo┼żn├Ż priestor, na ktor├Ż by ste mohli pres├║va┼ą svoje aplik├ície a ├║daje aplik├íci├ş, ─Ź├şm v├ím vo va┼íom zariaden├ş u┼íetr├ş ve─ża miesta.

─Äal┼íou v├Żhodou extern├ęho ├║lo┼żiska, ak├Żm je karta SD, je, ┼że na┼ł m├┤┼żete ulo┼żi┼ą v┼íetky svoje medi├ílne s├║bory. To v├ím m├┤┼że u┼íetri┼ą ve─ża pe┼łaz├ş za ─Ćal┼íie ├║lo┼żisko v cloudov├Żch aplik├íci├ích, ako s├║ Fotky Google.

Ak e┼íte nevlastn├şte pam├Ą┼ąov├║ kartu pre svoje zariadenie s Androidom, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą k├║pu Sandisk 256 GB pam├Ą┼ąov├í karta. Mysl├şm, ┼że u┼ż roky nebudete potrebova┼ą ┼żiadne in├ę pam├Ą┼ąov├ę zariadenie ani pr├ęmiov├ę cloudov├ę ├║lo┼żisko, ak chcete iba bezpe─Źne uklada┼ą ├║daje aplik├íci├ş, medi├ílne s├║bory a ─Ćal┼íie dokumenty.

tla─Źidlo k├║pi┼ą na amazone

D├║fam, ┼że tento ─Źl├ínok priniesol ur─Źit├║ hodnotu pre va┼íe pou┼ż├şvanie syst├ęmu Android. V sekcii koment├írov mi dajte vedie┼ą, ak├║ pam├Ą┼ąov├║ kartu pou┼ż├şvate vo svojom zariaden├ş s Androidom na z├ílohovanie s├║borov. Zosta┼łte v bezpe─Ź├ş a d├ívajte si pozor! Na zdravie!