1Password a tím Fastmail na spustenie funkcie Masked Email na boj proti spamu

Spoločnosť 1Password dnes oznámila, že sa spojila s Fastmailom, aby ponúkla novú funkciu s názvom Masked Email prostredníctvom svojich aplikácií prehliadača, počítača a smartfónu. Pomocou maskovaného e-mailu Fastmailu budete môcť za chodu vytvárať nové e-mailové účty, čo vám umožní mať individuálne e-maily pre každú webovú stránku, ktorá vyžaduje vytvorenie účtu. Nielenže to ponúka lepšiu ochranu proti narušeniu údajov, ale môže to tiež uľahčiť určenie toho, kto môže predávať vaše informácie za nejaké peniaze navyše.

1Password je správca hesiel založený na predplatnom, ktorý umožňuje používateľom vytvárať náhodne generované heslá a ukladať svoje prihlasovacie údaje pre každú webovú stránku do kolekcií známych ako trezory. Je zrejmé, že správcovia hesiel sú celkom jednoduché nástroje, ale v priebehu rokov pridal 1Password okrem štandardného cestovného aj niekoľko funkcií.

Táto nová integrácia s Fastmailom je najnovšou funkciou, aj keď sa zdá, že používatelia budú musieť mať predplatné 1Password aj Fastmail, aby funkcia Masked Email fungovala. Za predpokladu, že máte aktívne predplatné oboch služieb, potom vždy, keď si vytvárate účet online, 1Password sa vás opýta, či ho chcete vytvoriť pomocou novej maskovanej e-mailovej adresy. 1Password uloží novú e-mailovú adresu aj s ňou súvisiace heslo do vášho trezoru, zatiaľ čo Fastmail uloží všetky správy pre každý maskovaný e-mail do rovnakej doručenej pošty.

Nielenže to udrží vašu osobnú e-mailovú adresu v súkromí a bez spamu, ale keď máte jedinečný e-mail pre každý online účet, môžete rýchlo zistiť, ktorá služba unikla alebo predala váš e-mail, ak by ste začali dostávať nechcený spam. Okrem toho 1Password a Fastmail hovoria, že si môžete dokonca zvoliť úplné vypnutie e-mailov pre danú adresu, čo vám zase umožní odrezať všetok spam spojený s týmto e-mailom.

Maskovaný e-mail je teraz k dispozícii pre každého, kto má účet 1Password aj účet Fastmail. Ak máte jednu službu, ale nie druhú, môžete ušetriť 25 % z ročného predplatného na tú, ktorú nemáte, zatiaľ čo tí, ktorí majú obe, si budú chcieť prepojiť svoje účty kliknutím na odkaz uvedený na konci tento blogový príspevok na webovej stránke 1Password.