17 najlepších funkcií spoločnosti Samsung Galaxy S6

Aj keď prišla nová vlajková loď, Samsung Galaxy S6 je stále solídne zariadenie. Teraz, keď ho môžeme kúpiť za výhodnú cenu, sa vlajková loď minulého roka zrazu zdá byť oveľa príťažlivejšia. Tento článok poukáže na niektoré z najlepších funkcií spoločnosti Samsung Galaxy S6 a pomôže vám rozhodnúť sa, či sa im investícia oplatí alebo nie.

Pred Samsungom Galaxy S6 vyšiel, Samsung bol známy skôr lacnými, plastovými stavebnými vlastnosťami. Príchod Galaxy S6 znamenal drastickú zmenu vo filozofii dizajnu vlajkových lodí vyrobených kórejským výrobcom. Plastové chrbty a lacné materiály sú preč. Použitie unibody prémiového dizajnu však malo aj svoje nevýhody.

Vymeniteľná batéria bola preč a rovnako aj slot pre kartu microSD, ktorý v telefóne Samsung požadovalo veľa verných fanúšikov. Ak vám teda veľmi nezáleží na vyberateľných zadných častiach a rozšíriteľnom úložisku, je to teraz jeden z najlepších a najdostupnejších telefónov. Bez ďalšieho jabber jabberu sa ponoríme do niektorých z najlepších funkcií spoločnosti Samsung Galaxy S6.

Vlastnosti Samsung Galaxy S6

1. Dizajn

dizajn s6

Toto je zrejmé; dizajn Samsungu Galaxy S6 je jednoducho povedané, pozoruhodné. Smartfón je na dotyk prémiový a má tiež určitú váhu. Bočné strany telefónu sú vyrobené z kovu a zadná strana je sklenená. Smartfón je veľmi zaoblený aj po okrajoch, takže je radosť ho držať.

Zadná strana vyzerá naozaj pekne, ale stane sa nádhernou, keď na ňu svetlo dopadne pod určitým uhlom. Sklenená zadná strana je však tiež náchylná na odtlačky prstov a šmuhy, takže sa uistite, že máte buď priehľadný nárazník, alebo handričku z mikrovlákna.

2. Veľkosť

veľkosť s6

Zatiaľ čo mnohé z vlajkových lodí smartphones V priebehu rokov sa Samsung rozrástol a Samsung si dal záležať na vydaní primerane veľkého variantu svojho vlajkového zariadenia. Samsung Galaxy S6 je jedným z najviac vreckových smartphones okolo, prichádza len v 5.1 palcov. Zariadenie meria 143.4 x 70.5 X 6.8mm a váži iba 138 gramov.

To znamená, že smartphone bude možné ovládať nielen jednou rukou, ale tiež sa bez problémov zmestí do vrecka džínsov. Ak hľadáte rýchleho operátora so šikovnou veľkosťou, Samsung Galaxy S6 vás pokryl.

3. Obrazovka

obrazovka s6

Samsung Galaxy S6 prichádza s ohromujúcim 5.1 palcový Super AMOLED displej. Spoločnosť Samsung dáva prednosť najlepším mobilným displejom a tento smartphone je jasným dôkazom ich vynikajúcich farieb a kontrastu. Rozlíšenie QHD zabalené na relatívne menšej obrazovke mu dodáva nevídanú ostrosť a čistotu.

Musím priznať, že som vždy prekvapený krásou a pozorovacími uhlami displeja Super AMOLED, ktorý sa zobrazuje na zariadeniach Samsung, najmä po použití iných smartphones a monitorov. Buďte si istí, že si zamilujete obrazovku, ktorú ponúka tento krásne vyrobený smartphone.

4. Zadná kamera

zadná kamera s6

Samsung Galaxy S6 je vybavený 16 -megapixelovým zadným fotoaparátom s AF/1.9 clona a ohnisková vzdialenosť 28 m. To však nie je to, čo robí tento fotoaparát jedným z najlepších v okolí. Veľkosť pixelov 10,12 µm znamená, že bude dobre fungovať v situáciách so slabým osvetlením.

Fotoaparát je dodávaný aj s optickou stabilizáciou obrazu, ktorá vám pomôže nielen pri videách, ale bude sa hodiť aj pri slabom osvetlení. LED blesk na zadnej strane je tiež celkom funkčný a väčšinou sa vyhýba belavému odtieňu smartphones vrhnúť na poddaných.

5. Zvýšené rýchlosti sťahovania

Jedna z najužitočnejších funkcií spoločnosti Samsung Galaxy S6 je možnosť posilňovača sťahovania, ktorá sa dodáva s. V zásade vám umožňuje kombinovať sily Wi-Fi a 4G, aby ste dosiahli lepšie rýchlosti sťahovania. Iste, budete žuvať svoje údaje, ale film sa prinajmenšom stiahne za niekoľko minút namiesto hodín.

Túto skvelú funkciu spoločnosti Samsung môžete ľahko povoliť Galaxy S6 tak, že prejdete na nastavenie> Bezdrôtové pripojenie a siete > Viac > Booster na stiahnutie. Po dokončení sťahovania ho určite vypnite, aby ste sa vyhli mimoriadne drahým poplatkom za dáta.

6. Skener odtlačkov prstov

skener odtlačkov prstov

Na prednej strane smartfónu nájdete fyzické tlačidlo Domov, ktoré je teraz symbolom spoločnosti Samsung smartphones. Aj keď je dobré mať fyzické tlačidlo, vo vnútri sa skrýva aj snímač odtlačkov prstov. Jednoducho stlačte palec alebo prst, ktorý sa vám páči, na tlačidlo a vykoná sa rýchle skenovanie.

Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú zadať do kódu všetko, čo chcú k svojmu smartfónu získať, táto funkcia vám ušetrí čas. Jednoducho skenovať palec kvôli bezpečnosti je oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie ako jednoduchý štvorciferný prístupový kód.

7. Dvakrát klepnite na položku Fotoaparát

Dvakrát klepnite na položku Fotoaparát

Fyzické tlačidlo síce slúži aj ako snímač odtlačkov prstov, ale robí aj niečo, čo bude veľmi užitočné. Keď je váš smartphone uzamknutý, dvojitým stlačením fyzického tlačidla domov sa vám otvorí aplikácia fotoaparátu a urobíte rýchly záber. Samsung tvrdí, že fotoaparát dá zabrať 0.7 sekúnd na spustenie a okamžité zachytenie. Pri testovaní som zistil, že je to väčšinou správne, ale čas sa medzi nimi líšil 1-2 sekúnd v závislosti od podmienok.

Celkovo je to skvelá funkcia, ktorá vám umožní zachytiť momenty, ktoré vyžadujú rýchlu reakciu. Teraz budete môcť odfotiť prvé kroky vášho dieťaťa skutočne rýchlo.

8. Automatické prijímanie hovorov

Automatické prijímanie hovorov s6

Teraz sa to nemusí zdať ako obrovská funkcia, ale pre milovníka fitnes môže byť pomocné. Predstavte si, že ste uprostred behu a používate jednu z najlepších aplikácií krokomer pre Android a zavolá vám. Teraz budete musieť zastaviť, vytiahnuť smartfón z vrecka a prijať hovor. Keď je táto funkcia zapnutá, nebudete musieť ani prerušiť krok a telefón odpovie automaticky.

Existuje však malý stav; k smartfónu musíte mať pripojené buď slúchadlá alebo náhlavnú súpravu Bluetooth. To tiež dáva zmysel, pretože určite nebudete kričať pri behaní v parku a používať reproduktor. Okrem toho je to malá, ale veľmi užitočná funkcia, aj keď varíte alebo si len pohrávate s autom.

9. Flash úložisko UFS

Odstránenie slotu pre kartu microSD zo spoločnosti Samsung Galaxy S6 bola pre mnohých fanúšikov Samsungu veľkým sklamaním. Smartfón je však dodávaný s 32, 64 alebo 128 GB flash úložisko UFS. Flash úložisko je výrazne rýchlejšie ako úložisko, ktoré by ste získali z karty microSD. Aj keď to nie je útecha, prinajmenšom vaše aplikácie a zábery 4K pobeží v natívnom úložnom priestore smartfónu rýchlejšie.

10. Rýchle nabíjanie

rýchle nabíjanie

Samsung Galaxy S6 je dodávaný s technológiou rýchleho nabíjania, ktorá vám umožní nabiť smartphone vo veľmi krátkom čase. Smartfón je dodávaný s dvoma technológiami rýchleho nabíjania, pričom jedna sa nazýva rýchle nabíjanie, ktoré vyrába spoločnosť Samsung, a druhé, ak ho poskytuje spoločnosť Qualcomm, a nazýva sa QuickCharge. Takže aj keď si kúpite medzinárodnú verziu smartfónu, ktorý je dodávaný s procesorom Exynos vyrobeným spoločnosťou Samsung, získate rýchle nabíjanie.

11. Vyskakovacie aplikácie

Aj napriek tomu, že Samsung Galaxy S6 má v porovnaní s inými výrazne menšiu obrazovku smartphones Spoločnosť Samsung vyrába, ale stále má možnosť aplikácie na obrazovke zmenšovať. Všetko, čo musíte urobiť, je stlačiť a potiahnuť pravý horný roh aplikácie a presunúť ju na požadovanú veľkosť. Táto funkcia sa vám môže hodiť, ak chcete rýchlo spustiť inú aplikáciu z domovskej obrazovky. Alebo ak máte veľmi malé ruky, príde vám to vhod.

12. Pevná batéria

Samsung Galaxy S6 je dodávaný s nevyberateľnou batériou 2559 mAh. Nie je to pozoruhodné, ale poskytuje nadpriemernú obrazovku včas. V tomto smartfóne budete môcť získať 17 hodín hovoru v sieti s podporou 3G. Okolo 4.5 hodiny obrazovky načas sa dajú dosiahnuť aj vtedy, ak ste usilovní a udržujete jas na rozumnej úrovni.

13. Zvukové efekty

zvukové efekty

Málokto si je vedomý tejto úžasnej funkcie spoločnosti Samsung Galaxy S6, pretože je zakopaný hlboko v ponuke nastavení. Táto funkcia vám umožní naladiť zvuk, ktorý prijímate zo slúchadiel alebo náhlavných súprav Bluetooth. Ak chcete využiť výhody tejto funkcie, zamierte na nastavenie > Zvuk a upozornenie > Kvalita zvuku a efekty > Prispôsobiť zvuk.

Odtiaľ budete môcť zapnúť SoundAlive+ a Tube Amp. Osobne som si tieto funkcie nedokázal užiť, ale veľa ľudí ich má rád. Vďaka aplikácii SoundAlive+ je každý zvuk vychádzajúci z vášho telefónu priestorový. Ako vysvetľuje smartfón, trubicový zosilňovač replikuje „mäkký zvuk trubicového zosilňovača“.

14. Detský režim

Samsung Galaxy S6 prichádza s prekvapivo robustným detským režimom. Tento režim vám v zásade umožňuje odovzdať váš smartphone svojim deťom bez toho, aby ste si museli robiť starosti s telefonovaním do zahraničia. Režim zmení domovskú obrazovku na niečo, čo je priateľské k deťom, a animované, ktoré sa majú zaviesť. Deti budú môcť komunikovať s domovskou obrazovkou a dokonca si vo svojom smartfóne hrať hry vhodné pre deti.

Nebojte sa; smartfón deaktivuje aj nákupy aplikácií, takže na účte za kreditnú kartu nebudete mať prekvapenie 2 000 dolárov. Čo je viac? V tomto režime je k dispozícii aj fotoaparát na selfie vhodný pre deti. Musím povedať, že pokiaľ ide o stravovanie rodičov, spoločnosť Samsung skutočne prekonala samých seba. Ak chcete viac hier, pozrite sa aj na zoznam najlepších hier pre deti.

15. Jednoduchý režim

ľahký režim

Ak vám pripadá štandardný režim na obtiažnosť, presnosť, potom má spoločnosť Samsung riešenie aj na to. Switch prepnite do jednoduchého režimu a nájdete zjednodušený smartphone. Domovská obrazovka je veľmi jednoduchá a text má väčšiu veľkosť.

Úprimne povedané, ľahký režim je len názov pre starší režim; veľké písmo to okamžite dáva najavo. Je dobré vidieť, že spoločnosť Samsung sa stará nielen o deti, ale aj o starších ľudí. Ak si teda okuliare zabudnete doma, môžete sa prepnúť do tohto režimu a vykonávať niektoré základné funkcie s dobrou presnosťou.

16. Ultra úsporný režim

Mimoriadne úsporný režim sa v tomto smartfóne vracia a je lepší ako kedykoľvek predtým. Tento režim automaticky vypne služby, ktoré zaťažujú batériu. V tomto režime sa napríklad vypnú služby určovania polohy, aby sa šetrila batéria.

Režim tiež obmedzí telefón iba na základné funkcie, ako sú hovory a správy. Dokonca vypne mobilné dáta, Wi-Fi a Bluetooth. Je to vynikajúci režim, vďaka ktorému telefón chvíľu vydrží a nabije sa nabíjačkou.

17. Širšie selfie

Širšie selfie

Toto je jedinečný režim, ktorý robí predvolenú aplikáciu pre fotoaparáty Samsung Galaxy S6, ktorý stojí za to mať. Tento režim vám umožňuje vytvárať panoramatické selfie a zachytávať všetkých svojich priateľov. Rovnako ako štandardné panorámy však budete musieť telefón posúvať, aby ste zachytili všetky detaily. Ak vaši priatelia môžu zostať pokojní, je to možno jedna z najlepších funkcií, ktoré môžete nájsť.

Záver

Samsung Galaxy S6 má iba rok, takže kúpu v tejto sezóne bude skvelý smartphone. Teraz, keď sú pre smartfón dokončené všetky aktualizácie firmvéru a všetky chyby boli technicky odstránené, vyzerá tento smartphone celkom lákavo. Pri už primeraných zníženiach cien nie je dôvod nevyskúšať atraktívny smartfón. Dúfam, že najlepšie vlastnosti spoločnosti Samsung Galaxy S6 vám mohol pomôcť pri rozhodovaní.

Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy týkajúce sa smartfónu, neváhajte sa s nami porozprávať v nižšie uvedených komentároch.

Kredity za obrázky

Zadná strana vyzerá naozaj pekne, ale stane sa nádhernou, keď na ňu svetlo dopadne pod určitým uhlom. Sklenená zadná strana je však tiež náchylná na odtlačky prstov a šmuhy, takže sa uistite, že máte buď priehľadný nárazník, alebo handričku z mikrovlákna.