16 z najlepších funkcií Samsung Galaxy Okraj S6

Napriek celkovému predaju Galaxy S6, ktorý bol pre Samsung opísaný ako sklamanie, sa predával ocenený S6 Edge viac, ako sa očakávalo, a dokonca bol určitý čas nedostatok zásob kvôli neočakávanému vysokému dopytu na trhu.

The Galaxy S6 Edge je jediné zariadenie, ktoré pravdepodobne odradí používateľov od zariadenia iPhone, a to z dobrého dôvodu. Je to inovatívne zariadenie s jedinečným dizajnom a je nabité všetkými najnovšími funkciami, ktoré by ste od smartfónu očakávali.

Oplatí sa však naozaj kupovať?

Najlepšie funkcie Samsung nájdete v nasledujúcej príručke Galaxy Okraj S6.

1. Zakrivená obrazovka s dvoma hranami

Prvá vec, ktorú si všimnete pri pohľade na telefón, je obrazovka. Vďaka dvojitému okraju telefón vyčnieva z radu.

S6_Edge

Obrazovka sa krčí okolo boku a otvára nové možnosti a funkcie, ktoré, dúfajme, budú s aktualizáciami rásť. Mohlo by sa to zdať trochu gýčové, ale je to hlavný dôvod, prečo sa mnoho ľudí rozhodlo kúpiť si telefón najskôr.

Má a 5.1-palcový displej Quad HD, takže nedôjde k žiadnej strate celkovej kvality obrazu, ktorá by uvoľnila miesto obrazovke s dvoma okrajmi.

2. Rýchlosť nabíjania a bezdrôtové nabíjanie

Ďalšou vecou, ​​ktorú si na S6 edge všimnete, je rýchlosť nabíjania. Išlo to od 5% až 32% za pouhých pätnásť minút počas nezávislého testovania.

Telefón podporuje aj bezdrôtové nabíjanie pomocou bezdrôtovej nabíjacej podložky Samsung. V niektorých prípadoch možno nebudete môcť nabíjaciu podložku používať, ale v prípade potreby ju možno vždy odstrániť.

Nabíjačka Samsung_Wireless_Charger

Môže sa nabíjať rýchlo, ale aká je výdrž batérie?

Spoločnosť Samsung tvrdí, že by mala vydržať až 12 hodín prehliadania webu v sieti 3G, čo nie je pôsobivé, ale je to kvôli zobrazeniu obrazovky s vysokým rozlíšením a procesoru, ako aj dvojitej obrazovke. V porovnaní s novšími ponukami systému Android je slabý, ale práve preto sa Samsung postaral o to, aby sa rýchlo nabíjal.

Životnosť batérie môžete vždy predĺžiť pomocou niekoľkých tu diskutovaných metód.

3. Kvalita fotoaparátu

Kvalita zadnej kamery je pohľad, ktorý treba vidieť. 16-megapixelový fotoaparát na zadnej strane je doplnený 5-megapixelovým predným fotoaparátom; obaja sú schopní natáčať aj skvelé videá. Primárny fotoaparát umiestnený vzadu má tiež optickú stabilizáciu obrazu pre jasnejšiu kvalitu obrazu.

Ak radi fotografujete, mohol by to byť telefón pre vás, aj keď nemá zviera s 20,7 MP ako Xperia Z3.

4. Skvelé špecifikácie

Špecifikácia Samsung Galaxy 6 Edge sú dosť vysoké.

Telefón má a 10,5 GHz; Osemjadrový procesor s 3 GB RAM. Je to lepšie ako väčšina telefónov vydaných v rovnakom časovom období a úplne to znásobuje iPhone 6, s ktorým sa priamo porovnáva na webových stránkach Samsungu.

S6_vs_iphone

Edge je výkonná generácia a vďaka procesoru bude robiť všetko, čo chcete a ešte viac.

5. Snímač odtlačkov prstov

Senzory odtlačkov prstov sa začínajú stávať normou a S6 Edge je dodávaný s certifikáciou PayPal. To znamená, že pomocou svojho odtlačku prsta môžete na svojom zariadení schvaľovať platby cez PayPal. Senzor bol vylepšený a stačí, aby ste svoj vstup zaregistrovali stlačením prsta na tlačidle Domov.

Aké využitie to bude mať, to sa ešte uvidí, keď sa do aplikácie stačí prihlásiť, ale stále je to úhľadná funkcia. Pomocou Samsung Pay môžete pomocou senzora platiť aj za nákupy v aplikácii.

Zariadenie môžete odomknúť pomocou snímača odtlačkov prstov, čo je veľmi užitočné. Ak môžete použiť svoj odtlačok prsta, kto sa bude chcieť vrátiť k zadaniu svojho prístupového kódu?

6. Monitor srdcového tepu

Pre všetkých vašich priaznivcov fitness, monitor srdcového tepu nesklame. Je dosť presný a dá sa použiť so vstavaným krokomerom a aplikáciou Samsung S Health, aby ste mali prehľad o tom, ako ste počas dňa aktívni. Nie je to také dobré ako vyhradený monitor, ale pomôže to, ak chcete mať hrubú predstavu o tom, ako sa vám darí.

7. Apps Edge a informačný stream

Apps Edge je funkcia displeja Edge. Na okraji obrazovky môžete vytvárať skratky pre svoje obľúbené aplikácie a používať ich za behu. Nový ticker informačného streamu môžete použiť aj na získavanie priebežných noviniek a noviniek (napríklad tweetov a titulkov) na bočnej strane zariadenia.

8. Softvér na rozpoznávanie tváre

Aj keď softvér na rozpoznávanie tvárí v súčasnosti nie je veľa spôsobov, telefón vás stále dokáže vybrať. Softvér je možné použiť na odomknutie telefónu a v obchode Play Store je niekoľko aplikácií, ktoré používajú rozpoznávanie tváre.

9. Skvelý dizajn a žiadny plast

Edge_Charger

Telefón je veľmi elegantný a na tele sa nenachádza žiadny plast. To dáva telefónu drahý pocit a vyzerá to ako dobre vyrobený produkt. Edge už v roku 2015 získal množstvo ocenení, vrátane ocenenia T3 za smartphone roka.

10. Farba osvetlenia okrajového osvetlenia:

Táto funkcia vám umožňuje farebne kódovať kontakty, aby ste mohli ľahko zistiť, či vám volá jeden z vašich blízkych priateľov alebo rodiny. Farba sa zobrazí na okrajovej obrazovke. Nie je to prelomové, ale je to úhľadná funkcia, ktorá vám dá vedieť, či vám volá niekto dôležitý.

11. Extrémne odolný

Ako si teda telefón poradí s gravitáciou? Kým Galaxy S6 Edge sa nemusí zhodovať so Samsungom Galaxy S6 Active, ale stále je dosť odolný. Pri pádových testoch prežil mnohokrát dopad na zem a obrazovka praskla až potom, čo ho tester úmyselne spustil z výšky hlavy obrazovkou nadol, čo sa pri každodennom používaní pravdepodobne nestane.

Obrazovka sa nerozbila a telefón bol stále celkom použiteľný. S dobrým puzdrom by váš telefón mal prežiť niekoľko úvodov do podlahy, aj keď sa to očividne neodporúča.

12. Všeobecné vlastnosti

Telefón, podobne ako jeho predchodca, zvládne všetko, čo naňho môžete hodiť, pričom počas testovania načítava aplikácie a webové stránky veľmi rýchlo. Napríklad pri počúvaní hudby môžete v režime viacerých okien napríklad jednoducho spustiť dve aplikácie vedľa seba. Zdá sa, že životnosť batérie je pre používateľov hlavným problémom, ale je to kompenzované rýchlym nabíjaním a príťažlivosťou obrazovky Edge.

13. Režim People Edge

Keď posuniete prstom dovnútra, aplikácia People Edge spôsobí, že sa na boku zariadenia zobrazí päť kruhov. Môžu byť naplnené piatimi kontaktmi podľa vášho výberu, podobne ako pri farebnom telefonovaní Edge Lighting. Na tieto kruhy môžete klepnúť, aby ste mali prehľad o tom, čo sa deje s vašimi najbližšími priateľmi a rodinou.

14. Pomerne odolný voči vode

S6 Edge nemusí byť vodotesný, ale počas testovania obstál. Ponechať ponorené je určite zlý nápad, ale zdá sa, že ho môžete na krátky čas navlhčiť bez toho, aby sa zlomil. Voda sa stále môže dostať dovnútra, takže buďte opatrní.

15. Nočné hodiny

Nočné hodiny sú ďalšou novou funkciou, ktorá využíva obrazovku s dvoma hranami. Je to budík, ktorý zobrazuje aj čas na bočnej strane zariadenia, keď je hlavná obrazovka vypnutá. Je však k dispozícii iba maximálne 12 hodín, kým ho bude potrebné znova nastaviť. Aplikáciu, ako je MacroDroid, môžete použiť na prispôsobenie nastavení nočných hodín, ak ich nechcete nastavovať každú noc.

16. S6 Edge vs S6

Biela_S6

Aký je okrem obrazovky rozdiel medzi Edge a normálnym modelom S6? Majú rovnaké špecifikácie, od fotoaparátu po displej, takže medzi nimi sú len malé rozdiely, pokiaľ ide o veľkosť a hmotnosť. Edge je drahší, aj keď nedávno došlo k zníženiu cien oboch modelov.

Možno to nie je najväčší skok, ale za obrazovku Edge sa oplatí priplatiť, ak vás funkcie zaujímajú. Ak je problémom cena, možno je najlepšie zvoliť S6.

Záver

S telefónom S6 Edge budete mať zaujímavý telefón s niekoľkými exkluzívnymi funkciami, ktoré môžete, ale aj nemusíte skutočne používať. Výdrž batérie nie je práve najvyššia, ale budete sa musieť rozhodnúť, či vám to za obrazovku Edge, ktorá je nepopierateľne vynikajúcou funkciou, stáť za to stojí alebo nie.

Ak máte pred sebou upgrade alebo si len chcete zaobstarať nový telefón, môžete na tom oveľa horšie ako Edge.

Chystáte sa získať S6 Edge? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nám môžete tiež poslať správu (alebo follow) o oboch Facebook a Twitter.

Ak sa nám vám podarilo pomôcť pri rozhodovaní alebo máte nejaké otázky, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku