16 n├ístrojov na vytv├íranie lep┼í├şch obr├ízkov pre va┼íe pr├şspevky

Chcete pre svoje blogov├ę pr├şspevky vytvori┼ą lep┼íie obr├ízky? Obr├ízky maj├║ ve─żk├Ż vplyv na sp├┤sob, ak├Żm pou┼ż├şvatelia interaguj├║ s va┼í├şm obsahom. V├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov v┼íak nie je dizajn├ęrmi a nem├┤┼że pre svoje blogy vytv├íra┼ą profesion├ílne vyzeraj├║ce obr├ízky. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme niektor├ę z najlep┼í├şch n├ístrojov na vytv├íranie lep┼í├şch obr├ízkov pre va┼íe pr├şspevky na blogu.

Nástroje na úpravu obrázkov blogu

Pre─Źo vytv├íra┼ą lep┼íie obr├ízky pre blogov├ę pr├şspevky?

Obr├ízky s├║ ve─żmi atrakt├şvne. Komunikuj├║ my┼ílienky a vyvol├ívaj├║ em├│cie.

Pom├┤┼żu v├ím z├şska┼ą viac ozna─Źen├ş P├í─Źi sa mi, zdie─ża┼ą a pren├í┼ía┼ą na soci├ílnych sie┼ąach. Pou┼ż├şvatelia, ktor├ş nav┼ít├şvia va┼íe str├ínky, tr├ívia viac ─Źasu a zobrazuj├║ viac pr├şspevkov. Obr├ízky v├ím m├┤┼żu dokonca pom├┤c┼ą z├şska┼ą ─Ćal┼íie koment├íre k va┼íim pr├şspevkom.

Probl├ęmom je, ┼że v├Ą─Ź┼íina blogerov nie je grafick├Żch dizajn├ęrov. Nem├┤┼żu vytv├íra┼ą profesion├ílne vyzeraj├║cu grafiku pre svoje webov├ę str├ínky.

─îas┼ą tohto probl├ęmu sa d├í vyrie┼íi┼ą pou┼żit├şm obr├ízkov vo verejnej dom├ęne alebo fotografi├ş s licenciou CC0. Mo┼żno v┼íak budete musie┼ą tieto obr├ízky e┼íte upravi┼ą.

Na┼í┼ąastie existuje nieko─żko online n├ístrojov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ upravova┼ą a vytv├íra┼ą kr├ísne obr├ízky pre r├┤zne scen├íre, vr├ítane blogov├Żch pr├şspevkov, infograf├şk, prezent├íci├ş a dokonca aj Facebook publik├ícia

Pozrime sa na niektor├ę z najlep┼í├şch n├ístrojov na vytv├íranie lep┼í├şch obr├ízkov pre va┼íe pr├şspevky na blogu.

1, tvár

tvár

Visage je jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch a naj├║─Źinnej┼í├şch n├ístrojov na spr├ívu obr├ízkov vo va┼íom blogu. Umo┼ż┼łuje v├ím vytv├íra┼ą a vytv├íra┼ą profesion├ílne vyzeraj├║cu grafiku pre va┼íe pr├şspevky na blogu, Facebook str├ínky, Twitter, LinkedIn at─Ć.

Dod├íva sa s nieko─żk├Żmi profesion├ílne navrhnut├Żmi ┼íabl├│nami, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu za─Źa┼ą.

M├┤┼żete tie┼ż ulo┼żi┼ą logo svojej zna─Źky a ─Ćal┼íie diela a pou┼żi┼ą ich na svoje obr├ízky. Svoju grafiku m├┤┼żete uklada┼ą, exportova┼ą a zdie─ża┼ą. Visage je ide├ílny pre jednotlivcov a t├şmy.

2, Canva

Canva

Canva je ─Ćal┼íou ob─ż├║benou mo┼żnos┼ąou medzi blogermi. Umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą v┼íetky typy grafiky pomocou ─żahko pou┼żite─żn├Żch n├ístrojov drag and drop.

Dod├íva sa so ┼íabl├│nami profesion├ílneho vzh─żadu, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą ako v├Żchodiskov├Ż bod. Obr├ízky, ikony a ─Ćal┼íie funkcie si m├┤┼żete k├║pi┼ą aj priamo z aplik├ície.

3, Pablo by Buffer

Paul de Buffer

Pablo by Buffer je jednoduch├Ż editor obr├ízkov. Je dod├ívan├Ż s kr├ísnym rozhran├şm, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş vyh─żad├íva┼ą obr├ízky zadarmo, vybra┼ą ┼íabl├│nu a prida┼ą svoj vlastn├Ż text a ikony.

4, Piktochart

Piktochart

Piktochart je ─żahko pou┼żite─żn├Ż infografik pre v┼íetk├Żch. Dod├íva sa s nieko─żk├Żmi profesion├ílne vytvoren├Żmi ┼íabl├│nami pre infografiky, prezent├ície, plag├íty a spr├ívy.

M├┤┼żete prida┼ą svoje vlastn├ę tabu─żky a grafy, mapy, ikony, fotografie a dokonca aj vide├í. Existuje ve─ża bezplatn├Żch obr├ízkov, ikon a ilustr├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą vo svojom projekte.

5, infographic

 Infogram

Infogr.am je tvorcom infograf├şk a prezent├íci├ş pre projekty zalo┼żen├ę na ├║dajoch. K ┼żiv├Żm map├ím m├┤┼żete pripoji┼ą tabu─żky Google, s├║bory Dropbox alebo JSON. Pridajte si vlastn├ę logo webovej str├ínky a vytvorte neuverite─żne kr├ísne prezent├ície.

6, Ribbet

Ribbet

Ribbet je ve─żmi efekt├şvny editor fotografi├ş pre web. Umo┼ż┼łuje retu┼íova┼ą va┼íe fotografie, upravova┼ą jas, kontrast, expoz├şciu at─Ć. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą text, n├ílepky, or├ímovanie, ikony.

Ribbet tie┼ż u─żah─Źuje vytv├íranie kol├í┼ż├ş z va┼íich fotografi├ş. Svoju pr├ícu m├┤┼żete ulo┼żi┼ą na Ribbet alebo si ju stiahnu┼ą. M├┤┼żete ho tie┼ż exportova┼ą na Disk Google, Flickr a Facebook,

7, QuotesCover.com

QuotesCover.com

Dobr├Ż de┼ł m├┤┼że niekomu rozjasni┼ą de┼ł. QuotesCover v├ím pom├┤┼że zdie─ża┼ą kr├ísne cit├ície s kr├ísnymi n├ívrhmi, kr├ísnou typografiou a vizu├ílnymi efektmi.

M├┤┼żete nahra┼ą svoje vlastn├ę obr├ízky a potom pomocou vstavan├ęho n├ístroja aplik├ície upravi┼ą farby, kontrast, efekty at─Ć.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż n├í┼ího sprievodcu o tom, ako zobrazi┼ą n├íhodn├ę ├║vodzovky na bo─Źnom paneli WordPress.

8, Pixlr

Pixlr

Pixlr je aplik├ícia na ├║pravu fotografi├ş. Vyzer├í to a funguje ako Photoshop a ─Ćal┼íie n├ístroje na ├║pravu obr├ízkov. Jeho pou┼żitie je v┼íak omnoho jednoduch┼íie a ─żah┼íie.

9, Pictaculous

Pictaculous

Prem├Ż┼í─żali ste niekedy, ktor├ę farby bud├║ najlep┼íie vyzera┼ą pri konkr├ętnom obr├ízku? Efekt├şvne to pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą. Sta─Ź├ş nahra┼ą obr├ízok a Pictaculous zobraz├ş farebn├ę n├ívrhy. Farby si tie┼ż m├┤┼żete stiahnu┼ą ako vzorov├Ż s├║bor z Adobe.

Pictaculous v├ím tie┼ż m├┤┼że pom├┤c┼ą vybra┼ą farebn├║ sch├ęmu pre v├í┼í web WordPress.

10. Miesto konania

Pomsta

Venngage je prekr├ísny tvorca infographic pre nekon┼ítrukt├ęrov. Dod├íva sa so ┼íabl├│nami, fontmi, ikonami, mapami a intuit├şvnym pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm. Nev├Żhodou je, ┼że v├í┼í bezplatn├Ż pl├ín zah┼Ľ┼ła do va┼íich infograf├şk zna─Źku Venngage.

11. easel.ly

easel.ly

easl.ly je ─Ćal┼í├ş infografik pre web. Dod├íva sa s jednoduch├Żm pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm s gener├ítorom drag and drop na vytvorenie infographic. Z├íkladn├í bezplatn├í verzia je dos┼ą dobr├í pre najbe┼żnej┼íie scen├íre pou┼żitia.

12. Fotor

Fotor

Fotor je v├Żkonn├Ż editor obr├ízkov a obr├ízkov pre non-n├ívrh├írov. Umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą kr├ísne kol├í┼że, obr├ízky pre blogov├ę pr├şspevky, Facebook Pinterestetc. Jeho pou┼żitie je mimoriadne ─żahk├ę, dokonca aj pre netechnick├Żch pou┼ż├şvate─żov.

13. PicMonkey

PicMonkey

PicMonkey je v├Żkonn├Ż n├ístroj na ├║pravu obr├ízkov. Umo┼ż┼łuje navrhova┼ą a vytv├íra┼ą grafiku, retu┼íova┼ą fotografie, upravova┼ą obr├ízky at─Ć. PicMonkey pon├║ka bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu 7 dn├ş, po ktor├Żch cena za─Ź├şna na 30,33 dol├írov mesa─Źne ├║─Źtovan├Żch ro─Źne.

14. Miesto

Placeit

Placeit umo┼ż┼łuje umiest┼łova┼ą sn├şmky obrazovky va┼íich webov├Żch str├ínok, aplik├íci├ş alebo ─Źohoko─żvek na modely zariaden├ş. Sn├şmku obrazovky m├┤┼żete umiestni┼ą na fotografiu, tablet alebo macbook pre iPhone. Maj├║ na v├Żber ve─ża fotografi├ş a modelov.

15. Snapseed

Snapseed

Snapseed by Google je v├Żkonn├Ż editor fotografi├ş, ktor├Ż je moment├ílne k dispoz├şcii iba na mobiln├Żch zariadeniach. Umo┼ż┼łuje upravova┼ą fotografie na mobiln├Żch zariadeniach pomocou ─żahko pou┼żite─żn├ęho rozhrania.

16. P├┤sobiv├ę sn├şmanie obrazovky

P├┤sobiv├í sn├şmka obrazovky

Awesome Screenshot je aplik├ícia na zachyt├ívanie a ├║pravu sn├şmok obrazovky. M├┤┼żete si ho nain┼ítalova┼ą do svojho prehliada─Źa a okam┼żite urobi┼ą sn├şmky obrazovky ─żubovo─żnej webovej str├ínky.

Najlep┼íie na tom je, ┼że po nasn├şman├ş sn├şmky obrazovky ju m├┤┼żete upravi┼ą. Poznamenajte si sn├şmanie obrazovky, pridajte ukazovatele a ┼í├şpy a ulo┼żte ich alebo zdie─żajte priamo z prehliada─Źa.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą skvel├ę n├ístroje na vytv├íranie lep┼í├şch obr├ízkov pre va┼íe pr├şspevky v blogu WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą na┼íu pr├şru─Źku o tom, ako vyrie┼íi┼ą be┼żn├ę probl├ęmy s obr├ízkami WordPress

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,