16 najlepších doplnkov typografie WordPress na vylepšenie vášho dizajnu

Hľadáte doplnok písma WordPress na vylepšenie svojho dizajnu? Typografia hrá dôležitú úlohu pri webdizajne. Zlepšuje čitateľnosť a čas, ktorý používatelia trávia na vašom webe. V tomto článku vám ukážeme niektoré z najlepších typografických doplnkov pre program WordPress na vylepšenie vášho návrhu.

WordPress Typografia

Prečo je typografia dôležitá pre váš web WordPress?

Typografia zohráva v dizajne dôležitú úlohu. Nádherné písma vytvárajú lepší dojem používateľa, zvyšujú interakciu a zvyšujú čas, ktorý používatelia trávia na vašom webe.

Mnoho prémiových tém WordPress prichádza s prístupom k fontom Google a umožňuje vám prispôsobiť písmo podľa vašich potrieb.

Pokročilí používatelia sa môžu naučiť, ako do programu WordPress pridať externé zdroje. Vo svojich témach WordPress môžu používať písma Google.

Väčšina používateľov je však začiatočníkmi a nevie, ako upravovať súbory tém. Našťastie existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré pomáhajú vylepšiť typografiu vašich webových stránok bez toho, aby ste museli písať kód.

Po tom sa pozrime na niektoré z najlepších doplnkov písma WordPress, ktoré môžete vyskúšať na svojich webových stránkach.

1, Jednoduché písma Google

 easygooglefonts

Jednoduché písma Google vám umožňujú ľahko používať písma Google na vašom webe WordPress. Umožňuje tiež ovládať typografiu na vašom webe WordPress pridaním karty Typografia do prispôsobovača tém.

Na karte Zdroj môžete meniť písma pri sledovaní živého náhľadu vašich zmien. Môžete vybrať veľkosť písma, farby, výplň, orámovanie a ďalšie.

Pre pokročilú typografiu môžete použiť selektory CSS. Jednoducho použite nástroj Inspect na zistenie tried CSS, na ktoré chcete zacieliť.

2, Správca písiem Google

Správca písiem Google

Správca písiem Google je ďalší doplnok, ktorý prináša silu knižnice písiem Google na vaše stránky WordPress. Budete potrebovať bezplatný kľúč rozhrania Google Fonts API a nájdete jednoduché pokyny na jeho vytvorenie v nastaveniach doplnku.

Správca písiem Google vám umožňuje vybrať, prehliadať a prezerať písma z písiem Google a pridať písma, ktoré chcete použiť, do svojej knižnice. Tieto písma potom môžete použiť vo svojom editore príspevkov a tém.

3, Typické písma pre WordPress

TypeKit pre WordPress

TypeKit je jedným z najväčších archívov písiem na webe. Ide o službu založenú na predplatnom s obmedzeným využitím zdarma. Majú niektoré z najkrajších písiem, ktoré môžete pridať na svoj web.

Doplnok TypeKit WordPress vám pomôže prepojiť vaše webové stránky s TypeKit, pridať kód na načítanie písma a dokonca vám umožní pridať vlastné CSS.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako pridať úžasné písmo WordPress s TypeKit.

4, Jednoduché kapitol

Jednoduché čiapky

Tento jednoduchý doplnok zmení prvé písmeno blogového príspevku na prekrytie. Môžete ho nastaviť tak, aby sa automaticky spúšťal vo všetkých príspevkoch, alebo použite krátky kód JEDEN [/ dropcap],

Ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať do príspevkov WordPress vkladacie písmená.

5, wp-Typografia

wp-Typografia

WordPress štandardne filtruje text vo vašich príspevkoch a stránkach z hľadiska zabezpečenia a formátu. Wp-Typography zlepšuje tieto filtre na zlepšenie typografie.

V prípade potreby môžete skripty používať automaticky. Môžete tiež inteligentne spravovať úvodzovky, zatmenia, spojovníky, symboly autorských práv a ochranných známok a ďalšie. Všetky tieto vylepšenia zlepšujú zážitok z čítania pre používateľov.

6, Jednoduchá ponuka extrakcie

Jednoduché rozpočty

Už ste niekedy videli, ako populárne spravodajské stránky používajú úvodzovky na zvýraznenie atraktívnych riadkov v článku? Nazývajú sa jednoduché úvodzovky a sú veľmi účinné pri zlepšovaní spôsobu, akým používatelia čítajú dlhšie články na vašom webe.

Doplnok Simple Pull Quotes vám umožňuje ľahko pridať krásne ponuky do príspevkov WordPress. Môžete použiť tlačidlo vo vizuálnom editore alebo použiť prístupové kódy na manuálne vytvorenie citácií z extrakcie vo vašich článkoch.

Môžete tiež vytvoriť citácie, ktoré sa dajú ľahko zdieľať. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako pridať kliknutia na Tweety do príspevkov WordPress.

7, TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced

Ak používate vizuálny editor WordPress, možno ste si všimli, že nemá pokročilé funkcie úprav, ako napríklad zmena veľkosti písma, farby pozadia, tabuľky atď.

Tu prichádza TinyMCE Advanced.

Rozšírte predvolený editor WordPress o ďalšie tlačidlá formátovania. Môžete si vybrať, ktoré tlačidlá chcete pridať alebo odstrániť z vizuálneho editora.

8, Zeno Font Resizer

Zeno Font Resizer

Používatelia, ktorí navštívia vaše webové stránky, môžu zmeniť veľkosť písma pomocou prehliadača. Pridanie nástroja na zmenu veľkosti písma na vašu webovú stránku však umožňuje používateľom zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť písma podľa svojich predstáv.

Zeno Font Resizer uľahčuje pridanie miniaplikácie na zmenu písma na váš bočný panel. Tento widget používa jQuery, čo znamená, že užívateľ môže upraviť veľkosť písma bez opätovného načítania stránky.

9, Oddeľovač nadpisov stránok

Značka rozdelenia názvu

Oddeľovač názvov stránok umožňuje ľahko rozdeliť dlhšie tituly na nové riadky. To vám umožní používať dlhšie tituly príspevkov a zabezpečiť tak, aby boli stále čitateľné.

Pozrite si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako rozdeliť tituly alebo uverejňovať stránky na WordPress.

10. Vedľajší názov

Pridajte nadpis názvu publikácie

Podobne ako v prípade oddeľovača názvov príspevkov, aj sekundárny titul vám umožňuje pridať nadpis k vašim príspevkom, stránkam alebo vlastným titulom.

11. Widget prístupnosti

Widget prístupnosti

Miniaplikácia uľahčenia prístupu obsahuje miniaplikáciu na zmenu veľkosti písma, ktorá je prístupnejšia pre zrakovo postihnutých používateľov.

Miniaplikácia umožňuje až štyri možnosti zmeny veľkosti. Predvolené možnosti sú 90%, 100%, 110% a 120%. Tu môžete zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť písma.

12. Záverečné poznámky

Záverečné poznámky

Poznámky umožňujú ľahší spôsob, ako pridať poznámky pod čiarou k vašim príspevkom WordPress. Poznámky pod čiarou môžete predvolene zbaliť a po kliknutí používateľom ich rozbaliť.

13. Číslovanie komentárov s Gregovými témami

Počet komentárov

Doplnok na číslovanie komentárov podľa témy Grega vám umožňuje pridať čísla vedľa komentárov WordPress. Je tiež schopný spracovať pripútané komentáre.

Doplnok sa dodáva s vlastným štýlom. Môžete tiež pridať svoje vlastné štýly a riadiť tak, ako doplnok zobrazuje čísla.

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi pridávaním čísel do rozloženia komentárov WordPress.

14. farebný textový widget

Farebné textové widgety

Už vás nebaví rovnaká stará nudná textová miniaplikácia? Miniaplikácia s farebným textom vám umožňuje pridávať miniaplikácie s farebným textom. To vám umožní vytiahnuť textovú miniaplikáciu.

V nastaveniach miniaplikácií si môžete vybrať farbu pozadia, farby textu a nadpisu. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi pridávaním farebných textových miniaplikácií v programe WordPress.

15. Posúvanie textu

Posúvanie textu

Doplnok Text Hover vám umožňuje ľahko pridávať popisy k ľubovoľnému textu, ktorý chcete. Môžete si vytvoriť svoj vlastný zoznam fráz, skratiek a titulov v nastaveniach doplnku pomocou jednoduchého formátu.

Môžete tiež povoliť posúvanie textu pre komentáre a dokonca im dať rozlišovať veľké a malé písmená.

16. len písanie

Program WordPress prichádza s režimom písania bez rozptyľovania, ktorý bol zavedený v programe WordPress 4,1, Pred týmto vydaním mal WordPress režim písania na celú obrazovku bez rozptyľovania, ktorý sa nazýva „Just Writing“.

Tento doplnok jednoducho nahradí súčasný režim písania WordPress bez rozptyľovania editorom na celej obrazovke použitým pred WordPress 4,1, Umožňuje tiež zvoliť, ktoré tlačidlá a možnosti chcete ponechať v režime písania na celú obrazovku.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť tie najlepšie doplnky WordPress pre vylepšenie vášho návrhu. Môžete tiež navštíviť náš zoznam 8 Osvedčené metódy propagácie starých príspevkov WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,